A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

maca793
6. dec 2008

ahojte, tak ako ste prežili mikuláša? mali aj deti radosť v škole? naši budú mať 17,12 vystúpenie aj s predstavením a posedením v divadle. takže zacvakám 200,-sk za srandu. 😉
včera im spravili starší žiaci predstavenie, dostali aj čokoládu a to bolo všetko. 😉
chcem sa spýtať, aký je váš názor na to, že učiteľka si donesie do školy zajačika živého a nechá ho celé vyučovanie behať po triede? naša to tak robí.

pacna
7. dec 2008

maca to je divne nie? 😅

a čo vy na to že budu mat 3tyzdne prazdnin?

sassi
7. dec 2008

no divné, hlavne ak je v triede alergik 😒 asi yb sa mala spýtať rodičov, či by suhlasili
a to len tak, alebo v rámci trebárs učiva v prvouke?

3 týždne??? to maš odkial? ja som to ešte nepozerala, ale bude to zaberačka, hlavne potom ten návrat do lavíc 😀

pacna
7. dec 2008

no necele 3tyzdne aj tak je to dost

dadulka19
7. dec 2008

maca,no učiteľka to s tým zajačikom asi fakt nedomyslela.Alergiu má teraz veľa detí a nie je to sranda 😒

veru,3 týždne 🙂 ,ale prejde to rýchlo.Návrat bude ťažší,ale zároveň sa budú decká tešiť,aby sa navzájom pochválili,čo ježiško doniesol 😉

katka76
9. dec 2008

ahojte maminy, ako sa dari vasim druhakom, co beriete?
z matiky ratame do 100, zatial bez prechodu cez 10, ale ten coskoro zacnu, citame rozne - preskakovano + ina literatura, v prvouke domace zvietata, gramatika vsetky spoluhlasky
z mikulasa bola velka radost, od pani ucitelky dostali hrnceky a sladkosti, boli vystupovat v skolke a 17.12 bude vianocne vystupenie

sassi
9. dec 2008

my už ratame do 100 dávno aj s prechodom cez desiatky
naša pani učitelka ma isť na PN, takže asi si chcela niečo nadbehnuť
ň
Inak ja ani presne neviem, čo beru, pretože sa Heni už pripravuje sama a ani ju nemusím špeciálne kontrolovať, sama sa aj balí do školy, proste všetko. Niekdedy ak niečo nevie, sa príde spýtať, ale inak si aj DU robí uplne sama a v čase ako si to sama zadelí. Niekdy napíše aj v družine, ale malokedy, väčšinou hned po príchode zo školy.
Číta tolko, že by mohla aj menej, okrem povinneho každy den aj 20 strán z knižky 😵

Neviem, čo sa jej stalo, žeby ju to začalo konečne poriadne baviť???

sassi
17. dec 2008

ahojte
davno ste sa neozvali
učíte sa ešte?
my normálne (ak sa da nazvať normálne, kedže maju zastupovane) ale myslím podla rozvrhu a až v piatok si maju doniesť niečo na zabavu ... farebne kriedy na kreslenie, a tie´ž si možu doniesť noty alebo hud. nástroj, či niečo ine, ak chodia na krúžok.
Heni chcela trepať do školy gitaru aj mažoretkovsku paličku ... čo som zatrhla, lebo obidvoje bolo fest drahe a iby by jej to tam pokazili 😕 No ved chodí aj na spev, može zobrať noty a naučiť deti daku novu pesničku 🙂

Včera ju zasa neposlali domov z družiny, musela som zobudiť maleho a bežať pre nu... teda hlavne som sa bala, či sa jej niečo nestalo 😖
tak hned po ceste domov som kupial kartu do mobilu a od včera je šťastnou majitelkou 1. mobilu 😀 😀 😀 napriek mojim a manželovým zasadám ... ale pre pokoj duše aj zasady musia isť bokom 🤐

katka76
18. dec 2008

minuly tyzden piekli medovnicky, vcera blo kubko koledovat po meste - som pozerala ako puk, lebo samo som o nicom netusila(reci ma jak koza bobkov, ale keby povedal to, co treba, tiez by bolo lepsie), dnes vystupuje vo vianocnom programe - este ze som sa dovtipila, ze ked nacvicuju, tak asi aj vystupenie bude 😎
robime v poradi 3 certifikat, teraz zo slovenciny, zajtra to ma priniest do skoly

sassi
18. dec 2008

kati aky certifikát?
to 1.x počujem 😉

naši už vystupenie mať nebudu, mali len take male, len ich trieda, lebo učitelka šla na PN
zajtra končia o 9:30
a dnes ideme na večieroka Mikuláša do mojej roboty 🙂

lenca13
18. dec 2008

Radka sa tiez uz poriadne neucia vcera mali Vianocny bazar,dnes sa ucili len dve hodiny a potom mali ist na vychadzku ale neviem ked cely den prsi 😒

atlaska
18. dec 2008

Nasi sa ucia, zajtra len dve hodiny a potom maju volno-hry, maju doniest nejake dobroty.....
Nosite nieco ucitelke na Vianoce?

sassi
19. dec 2008

neposlala som nič, lebo nemaju svoju učitelku
ale asi by som aj tak neposlala
naši maju tiež 2 hodiny a budu sa len hrať, knižky neniesli
ale bude v školskom klube do 14:00 a ešte na dnes gitaru
necvičila nič cely týžden, neviem, čo tam bude hrať 🙄

pacna
19. dec 2008

tak Dominika dnes do skoly už nesla je doma.

katka76
19. dec 2008

sassi, jakub navstevuje triedu s integrovanym vyucovanim, preto v citanke i v prvouke skacu a napasovavaju ucivo k aktualnym udalostiam, robia mini-projekty. tento rok maju v znamemi snehulienky a 7 trpaslikov, preto maju spravit 7 certifikatov - je to vacsia DU v priebehu 2 tyzdnov, kazdy den nieco. tento je zamerany na SJ - diktaty, opis, rozdelovanie hlasok, slabikovanie...kto odovzda vsetkych 7, dostane na konci roka odmenu.
do skoly si nebral knihy, len zosit, peracnik, desiatu a par kolacikov+ovocie, budu si robit take vianocne posedenie

vavka33
autor
19. dec 2008

Tak aj my sme mali v skole vianocnu besiedku.deti s blaznili od pol do 12tej.skoro som prisla o usi 😀 a mame volno az do 12.1.
😉

sassi
24. dec 2008

Veselé Vianoce a šťastný Nový rok prichádzam priať,
aby človek človeka vždy mal rád,
aby jeden druhému viac šťastia dal,
aby ten nový rok za to stál.
Krásne vianočné sviatky a úspešný Nový rok vam praje Sandra + Heni 😉

maca793
24. dec 2008

ahojte, tak sa ozývam po 2 týždňoch. deti dostali kiahne, takže vianočná besiedka sa nekonala a tak veľmi sa tešili. ale už je im lepšie a dnes sa tešili s kopy darčekov.
do školy pôjdu len 12,1 takže budú mesiac doma prázdninovať. prajem krásne sviatky a nový rok. 😉

sassi
25. dec 2008

naši idu 8.1 do školy
ako ste strávily štedry den
u nas super 😵 😵 😵
po včerajšku je nas o 1 viac ... o korytnačku 😉

maca793
25. dec 2008

ja som mala korytnačku ale rýchlo rástla a tak som ju dala preč. ak je vodná... 😵
ináč sme prežili super deň deti išli spať až okolo 22,30 ale ráno vstávali dosť skoro boli hore už o 07,00.

sassi
25. dec 2008

toto by mala vyrásť cca o 100% a to by nemalo byť take velke ... no aj keby väčšia vyrastla, nevadí ... mame velky byt 😀 hej vodná, suchozemsku by som nechcela, aby mi to tu lozilo 🙄

maca793
25. dec 2008

aj vodnú som dávala behať po byte, keď som riadila akvárium, neskôr detskú vaničku 😵

maca793
25. dec 2008

a teraz ti nebude smrdieť ale potom každý deň vymieňať vodu a ten zápach 🙄
ale nech sa jej darí a vy majte z nej radosť

sassi
25. dec 2008

ked bude smrdieť, pojde do predsiene a hotovo!
alebo späť do obchodu ...
len aby pri našej Heni prežila aspon rok 😀

maca793
25. dec 2008

neboj prežije ak sa budete o to pravidelne starať a venovať sa jej.
ja som si ju aj rozmaznávala, brávala som si ju na ruky, ale keĎ už bola ako malý tanierik, tak som sa jej bála, dosť hrýzla a bolelo to.

sassi
25. dec 2008

ja som ju zakazala chytať, lebo by ho umačkali ešte
maly sa jej bojí 😀 zatial ... našťastie ... asi ... 😀 😀 😀

sassi
31. dec 2008

V novom roku
radosť v oku,
úsmev tvári!
Nech sa darí
dôjsť vždy k cieľom
v roku celom!
Šťastia veľa
všetkým želám

junovka
1. jan 2009

baby , potrebujem jedno info......kedy\ sa vlastne ide do skoly, 7.1., alebo 12.1 😲 😕 😅 ?????Nie som vobec v obraze, nakolko Timka bola cely tyzden pred prazdninami chora, a tak nemame v zrkadielku ziaden oznam 😅 .Vdaka

sassi
2. jan 2009

my ideme 8.1. - tak sa ide oficiálne podla pokynov MŠ
ale niektore školy si dali volno až do 12.1.

lenca13
8. jan 2009

Ahojte ako sa maju vasi druhaci?Radka dostala hned po prazdninach jednotku z anglictiny a 12.1.mame konzultacny den tak som zvedava co bude pani ucitelka hovorit