A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

hasleerka
6. sep 2009

gagusinka a čo je TH a IV ... inak my máme o jednu hodinu SJ menej a M viac ... dúfam že moja Zuzka dobre odpísala rozvrh

maruschka
7. sep 2009

hasleerka-naši na náboženstvo dostanú pracovné zošity-tak ako minulý rok, len ešte nábožko nemali, tak pracáky nemajú..

andruska, deti nás vedia riadne naplašiť, že?Naša bola na chirurgii už 2x vďaka jej úrazom..O porozbíjaných hlavách, kolenách ani nehovorím, to už je taká bežná súčasť života.. 😅

podľa rozvrhu minulorčných druháčikov, by naši mali mať 4x5 a 1x4 hodiny vyučovacie. Ako je to u vás dievčatá? Naši ešte nemajú rozvrh, len im každý deň napíše p.uč., čo budú mať na druhý deň, takže je to ešte v takom nijakom štádiu, skrátka nemáme ešte pevný rozvrh.. 😎

hasleerka
7. sep 2009

andruska, som si ani nevšimla že ste boli na chire, až ked maruska napísala ... dúfam, že to neni nič vážne a nech ste rýchlo OK

maruska ja som písala s gagusinkou o tom rozvrhu, bud my máme o 1hodinu menej ako aj vy, alebo naša hviezda zle odpísala rozvrh ... musím dnes v škole poobede skontrolovať

naši majú dnes náboženstvo, tak som zvedavá čo dostanú

gagusinka
7. sep 2009

Iv je informatika , je to predmet, ktorý majú povinný všetci druháci na celom uzemi Slovenska, Th je triednická hodina, ktorá je tiež povinná

gagusinka
7. sep 2009

pevný rozvrh máme uz dávno a mali by mať 4x5 hodin a 1x4 hodiny teda spolu 24 tak mi to haslerka nejako nesedí to by im ubrali hodinu

andruska1
7. sep 2009

ahoj holky diky jo doufam ze to bude dobry 😅 😅 myslim ze jo ted pise ukoly ma z cesjkkyho jazyka a cist 😀 😀

csina
7. sep 2009

gagusinka, teba sa opýtam ako kompetentnej osoby, je normálne, podľa tvojho názoru, že dcéra chodí každý deň s rozvrhom len na nasledujúci deň, vždy po 4 hodiny ? Vôbec nemajú stály rozvrh, nikto nás neinformoval, čo treba ešte k pomôckam, žiadne rodičko...Ozaj, kedy by malo byť prvé rodičko, až na štvrťrok ? Dnes mi malá prišla domov, že hudobnú nemali,lebo vraj nestihli, ale nie je mi celkom jasné, čoho mali toľko, lebo v zošite zo sj mala dve vety a v matike 10 príkladov na porovnávanie... Už sa desím, že to budeme mať ako minulý rok, to mali asi trikrát telesnú a dvakrát výtvarnú, ostatné hodiny si nahrádzali podľa potreby matikou a sj, lebo boli stále pozadu. V triede sú dve tretiny dievčat, tak nemyslím, že by nestíhali kvôli tomu, že deti sú slabé. Je mi hlúpe sa pýtať priamo triednej zakaždým, prečo tá a tá hodina nebola riadne odučená. Inak je naša učiteľka veľmi milá, príjemná, ale popravde, začínam mať toho plné zuby, veď sa mi malá nič nenaučí.

michalienka
7. sep 2009

Ahojte

nasa ma zatial rozvrh vzdy len na nasledujuci den, nemaju este pevne stanoveny 😒 Konecne maju zajtra 5 hodin 🙂 Dnes mame rodicko 😉 Informatiku ma v rozvrhu, ale anglictinu nam ucitelka povedala, ze budu mat pocas kruzku. Cize len kto sa prihlasi 😒 Vsak uvidim co dnes povie ucitelka na rodicku 😀

andruska1
7. sep 2009

my mame tez pevny rozvrh a tridni schuzky jeste nevim kdy mame 😝 tak ukoly napsany a pujdem na chvili na prochazku

gagusinka
7. sep 2009

pevny rozvrh by mal uz byt hotový, ale podla papierov ma byt všetko dokončené do 15.9 tak je to vzdy, takze este dovtedy vydržte, kazda škola je iná my sme mali rozvrh pevný uz v prvý deň

andruska1
7. sep 2009

jo kazda skola je jina to je fakt 😅 😅 i ucebnice ma kazda skola jiny

michalienka
7. sep 2009

tak ja som sa vratila z rodicka, gagusinka nasa ma 23 hodin za tyzden, tak mi to vychadza 3x 5 hodin a 2x4, ak dobre ratam, ale este nemame pevny rozvrh. Vy mate navyse pravdepodobne TH - triednicku hodinu,ktoru nemame v rozvrhu. Inak vsetky predmety su rovnake.

hasleerka
7. sep 2009

gagusinka tak presne ako píše michalienka, ani my nemáme TH

hasleerka
7. sep 2009

michalienka a anglinu máte povinnú čie nie?

marianka8004
7. sep 2009

my mame už pevny rozvrh- utorok a piatok 5 hodin a pondelok,streda a štvrtok 4 hodiny.mame informatiku,tvorive pisanie a dramaticke hudobne divadielko-to su riadne predmety.triednicku hodinu namaju v rozvrhu.anglicky jazyk bude vramci krušku.a maju aj vlastivedu aj prirodovedu?lebo prirodovedu zatiaľ nedoniesla,a v rozvrhu ma P,tak si myslim, že to bude prirodoveda.

maruschka
8. sep 2009

naši už majú konečne pevný rozvrh. Každý deň 5-okrem stredy, vtedy majú 4 hodiny..Naši majú tiež povinnú angličtinu-včera sme jej boli kupovať Busy Bee 1, je z toho nadšená 🙂

Prišla jej aj Hravá gramatika pre druhákov, to som jej objednala z Martinusu, je to veľmi pekne zostavený pracovný zošit, včera sme z toho doma robili už aj nejaké cvičenia, viac-menej na obnovenie vedomostí z prvého ročníka, ďalej je učivo pre druhákov.. 😉

Ešte čakáme na krúžky, ale z čoho som smutná je, že tento rok sa u nás neotvorí krúžok hip hopu. Keby boli aspoň mažoretky, ako každý rok, no uvidíme, čo sa z toho plánovania vykľuje.

a tú triednicku hodinu máme..v piatok celkom poslednú piatu.. 😉

michalienka
8. sep 2009

hasleerka - anglictinu ma v ramci kruzku 😖 . Samozrejme sme ju dali, v prvej triede ju mali v riadnom rozvrhu ako posledny predmet, pretoze je nepovinna.Povinnu anglictinu budu mat az od tretej triedy. Maju Sj kde patri citanie, literarna vychova, dramaticka vychova, sloh, potom M, HV, TV, VV, Etiku/Naboz., Prirodoveda 2x do tyzdna, Vlastiveda 1x, Inf.vychova 1x. Ak som nieco nevynechala 🙂

hasleerka
8. sep 2009

maruska busy bee 1??? vy ste nemali v prvej anglinu???

michalienka a koľko krát máte SJ a M???

no inak moja hviezda si dnes nechala jednu papuču doma, ešteže máme školu blízko a ja som doma, tak som jej ju utekala doniesť ... to aj vy tie vaše musíte stále kontrolovať aby čosi nezabudli???

maruschka
8. sep 2009

hasleerka, angličtinu majú povinnú až od druhej triedy, v prvej nemali vôbec..Začína sa to vlastne zavádzať až tento rok /jazyk na 1.stupni/, takže to chytí už aj prváčikov-naši to už nestihli, tak až od druhej triedy..Potom sa im v piatej pridáva ďalší jazyk-nemčina.. 🙂

michalienka
8. sep 2009

hasleerka - matiku maju 1x za den a SJ niekedy 1x a niekedy 2x, asi podla toho ci maju citanie, myslim si.
maruschka - tak nasa ma anglictinu povinnu az od tretej triedy, ako som pisala teraz to maju v ramci kruzku.
To je zaujimave, ze kazda skola to ma rozdielne 😲

hasleerka
8. sep 2009

no má to to ministerstvo dáko na prt ... my sme už mali povinnú anglinu v prvej ... maruska a tú anglinu ste si museli sami kupovať, lebo nám to škola zabezpečila

michalienka
8. sep 2009

A na rodicku nam bolo povedane, ze sa zmeni aj hodnotenie ziakov. Pravdepodobne do januara budu dostavat klasicky znamky a potom bude bodovy system hodndotenia. Napr. ked v priebehu polrocneho hodnotenia ziska ziak 96 bodov zo 120, tak ma 80% tne zvladnutie uciva a bude hodnoteny dvojkou. Bude to nieco nove, tak sa nechame prekvapit. Vsak januar je este daleko, tak uvidime ci to vobec zavedu. Na Slovensku sa to meni ako sa komu chce, tak uvidime. Dostali sme taky papier vcera.

maruschka
8. sep 2009

michalienka, no tak to je fakt "úžasné hodnotenie"..Decká budú vo väčšom strese ako boli a rodičia tiež...O učiteľoch ani nehovorím.. 😨 Ja neviem, čo stále menia, upravujú, to už nie je ani školstvo..to je experiment nejakej strategickej hry nášho ministra.. 🙄

hasleerka, na našej škole sa to začalo zavádzať až tento rok, že na prvom stupni..Neber to v globále 🙂 😉 A tú anglinu sme si kupovali..Učiteľka nám ju v kníhkupectve objednala a išli sme si kúpiť.. 😎 Čo už, ešte len začiatok školského roka a pekne-krásne míňame eurá na všeličo možné..Ešteže sme malej nekupovali novú tašku ani peračník. Tie má v takom perfektnom stave od minulého roka, že sú skoro ako nové..Aspoň na to si dávala pozor 😀 Už sme si kúpili základný balík zošitov, dokúpili sme samozrejme komplet výtvarku, telesnú,knihu a už čakám, čo ďalšie zaplatíme... 😎 😎 😎

michalienka
8. sep 2009

A este nam ucitelka povedala, ze nove ucebnice mozeme ocakavat v novembri 😠 😠 😠 Takze na tie predmety co ucebnice nemaju, tak budu pouzivat ciste zosity, ucitelky im prefoti material, ktory potom budu lepit do toho zosita 😒 😒 😒 Tak sme museli kazdy doniest balik kopirovacieho papiera a ucitelka znici tlaciaren 😉 😉 😉

michalienka
8. sep 2009

Len vcera na dnesny den fotila 80 stran 😲 😲 😲

maruschka
8. sep 2009

michalienka,tak to je sila 😲 😲 Naša včera otvorila Čítanku a tiež jej tam chýbali strany..Paráda, neviem, ako v škole z tých šalátov čítajú, ale je to hrôza..Naša je hádam 10 v poradí napísaná, že používa čítanku, tak som tam dozadu hneď napísala do tej tabuľky žiakov, že je značne poškodená, nemienim na konci roka doplácať za poškodenú knihu.. 🙄

michalienka
8. sep 2009

Neviem ako je to na druhych skolach, ale vcera sme este dostali ponukovy list na mliecnu desiatu z Wolfsthalu, ze skola bude zabezpecovat, objednavat mlieka a ochutene jogurty z rakuskej mliecnej farmy z Wolfsthalu. Ku kazdemu je napisana cena. Som nahnevana - preco by som mala podporavat Rakusko, ked na Slovensku mame RAJO? Akoze to co ma znamenat? Vsak sa hovorilo, ze budu skoly zasobovane ovocim a zeleninou. Neviete nieco o tom?

maruschka
8. sep 2009

michalienka....RAJO dováža iba do BA kraja...Minulý rok mala naša škola aj nitrianska aj iné okresy veľký záujem o tieto mliečne desiate..Lenže RAJO veľké reči na tlačovke pre médiá, že bude za pár halierov zásobovať, celonárodná akcia pre všetky školy a bla bla bla bla...A keď sa tam volalo, že sa to ide objednávať, tak povedali, že im sa to neoplatí dovážať ďalej, ako do okolia Bratislavy. Takže to bol čistý podvod a divadielko pred novinármi a nie mliečne desiaty.. 🙄 🙄 🙄 🙄

Ver mi, či nie..Keby sme dostali ponuku hoci aj z Maďarska na mliečne desiate, tak to pretlačím medzi rodičmi a naozaj by bol záujem..len škoda, že taká ponuka nie je.. 😖

To ovocie pre školy..Žiadosť si škola musí poslať na ministerstvo pôdohospodárstva /môžem ti dať priamo kontakt-segra to vybavovala/, že má záujem o tento projekt..Vlastne si zoženiete firmu, ktorá raz do týždňa privezie ovocie /dieťa-kus/ a raz do týždňa ovocnú šťavu /dieťa-kus/.Alebo tak nejako to beží. Rodič si doplatí, alebo teda škola len pár centov..Mne sa to páči, pretože naša malá aj tak máva dva krát do týždňa ovocie a 3x zeleninový šalát k rožku so šunkou..Takto by som jej to nemusela dávať z domu a tam by to mali ako takú atrakciu..A možno by to prinútilo jesť ovocie aj tie deti, ktoré ho inak doma jesť nechcú.. 🙂 😉

csina
8. sep 2009

Toto by som aj ja brala...super nápad s tým ovocím...je pravda, že naše dietky mávajú 2-3 ovo k obedu, ale moja už teraz na obed nebude chodiť, kedže som doma. 😒

hasleerka
9. sep 2009

maruska tak my sme zase ušetrili na výtvarnej a telesnej, to sme mali dobré, aj tašku sme vyprali je ako nová ... ale peračník si kúpila Zuzka nový, mala svoje peniažky ... ale už chystám asi 10€ do školy na časopis a do fondu

ináč k tej angline, vraj na našej škole to bolo tak, že mohla riaditeľka vybrať povinne bud informatiku alebo AJ , takže ona vybrala tú AJ ... ktovie či naši budú mať teraz tú knihu busy bee 2, takže tiež si asi mám pripraviť na ňu euráče

no u nás zatial mliečne desiate nie sú