A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

bzuco
29. okt 2009

haslerka...ved na koni som každý deň, ale nestíham obiehať všetky témy 😅

marianka8004
29. okt 2009

my sme dnes prazdninovali pracovne-vyberali sme zeleninu a upratovali v zahrade,u nas nepršalo.zajtra budeme piecť tortu,lebo naša druhačka ma dnes narodky,a v sobotu budeme robiť oslavu.a v nedelu zase oslava,lebo dnes takisto oslavuje aj moje krsna 1rôčik-takže 2xtorta narodeninova-už sa tešime.

hasleerka
30. okt 2009

bzuco tak hádam sa niekedy niekde stretneme 😉

bzuco
30. okt 2009

ale hádam hej 😉

a pozdravujem POvažsku B. - MM tam má naj kamoša s rodinkou 😎

hasleerka
31. okt 2009

no prosím bzuco, tak ešte sa tu možno aj stretneme ... inak ja mám zase v RBK rodinu, ale nenavštevujeme sa

bzuco
31. okt 2009

no čo ty vieš...možno raz aj ano 😉 ....MM tam chodí dosť často...hoci teraz už pomenej ako skončili VŠ

andruska1
1. nov 2009

ahoj mamci tak jsme byli u tu segry bylo fajn
a zitra do skolicky

gagusinka
1. nov 2009

dievčata, dnes som horšia ako deti, mám pocit, že som to ja kto ráno začne štrajkovať, keď bude treba ísť zajtra do školy. No to by bola sranda. keby učiteľka ostala doma.

hasleerka
1. nov 2009

gagusinka nech ti mamina napíše že nemôžeš 😀 ... to ako ten vtip:

mami a musím ísť dnes do školy? áno synáčik, musíš, ty si totiž riaditeľ! 😀

maruschka
2. nov 2009

naša išla dnes po maródke do školy-trocha strachu mala v očiach, ale to, čo už doma robila od nudy, bolo strašné..Nie je nič horšie, ako keď nemôžu ísť von alebo na krúžky, do školy...bol to horor a zaberák na nervy 😖

Dúfam, že to dnes zvládne bez horšej známky... 🙂

hasleerka
2. nov 2009

no my sme dnes robili ústnu úlohu zo SJ, hlásky, tak som sa čomusi priučila aj ja ... to je hrozné ako človek všetko zabúda, čo nepotrebuje ☹

maruschka
2. nov 2009

hasleerka, neva..pri druhej dcérke budeš ostrieľaná profesionálka-tak ako ja..Teraz si to na starších nacvičíme a potom bude už len veselo.. 😀

naša bude mať zajtra písomnku z matiky-dnes to mala oznámené v slovníčku..tak paráda-dala som jej na 25 min písomku, kde mala 10 zadaní, mala len jednu chybu, tak to hádam zvládne zajtra... 😕 😕 😕

hasleerka
2. nov 2009

maruschka a ty aj vieš koľko minút a koľko príkladov jej máš dať??? naši píšu zajtra diktát, ale moja sa uleje, bo ideme do nemocnice na vyšetrenie ... celý deň sa budeme flákať, to ideme do iného mesta

gagusinka
2. nov 2009

Hasleerka, ja som teraz na roztrhanie, kukni na stranku uvidíš, čo sme s kolegyňou vymysleli pre deti. Je to sice super akcia, ale už nevládzem. Momentálne to spracovávame na video, keď to tam hodím ozvem sa uvidíš priamo deti v akcii.

grevab
3. nov 2009

ahojte, aj náš Matej hlásil, že budú písať previerku (pre Vierku 😀) z matiky.
To bude nejaká štvrťročné písomka ?

maruschka
3. nov 2009

hasleerka viem na koľko minút aj aké približne zadanie-pani učiteľka nám každú písomku pošle domov, aby sme videli, ako drobci píšu..Takže ako-tak to už ovládam..Inak zmákla do za 10 min, dúfam, že to dnes neskazí..Iba ak by ju chytila tréma.. 😉 A ten čas-to vieme, že je to na 20-25 min.

gagusinka, ty si ako moja sestra..Tiež si toho v škole naberie až nad hlavu, samé akcie a potom príde k nám a spí posediačky-napríklad včera, prišla až večer o 19,00 a už sa nevládala ani posadiť na stoličku..Stále s nimi chodí na zápasy-má florball, požiarnicky,divadelný a ešte niečo, už ani neviem čo, skrátka a jasne, chodí domov o 17,00 každý deň a potom opravuje písomky a robí prípravy do noci..

Ale zasa klobúk dole pred vami p.učiteľkami, ktoré viete tie decká podchytiť, oduševniť a prinútiť k akcii a máte také pravé učiteľské srdce-to nemá každá učiteľka..Kiež by bolo takých viac na Slovensku.. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

grevab, asi to bude štvrťročka, kto vie, kedy bude vysvedčenie? To sa píše iba do slovníkov, že? Naša mala písomku hneď prvú hodinu, ale teda tŕpla som už od rána a "klepem" sa tu aj za ňu.. 😀 😀 😀 😀

maruschka
3. nov 2009

Tak dostala 1 z tej písomky z matematiky..Ale mi odľahlo.. 🙂

csina
3. nov 2009

gratulujem...po chorobe sa vždy ťažko rozbieha, ale super ti to zvládla.. 🙂
my sme tiež písali z M kontrolku, chýbali jej 3 body do plného počtu, aj to preto, že mala počítať prechod cez 10 s rozkladom, a ona chytrá, napísla rovno výsledok...dostala 1, ale bola prekvapená, že čo urobila zle...ani som ju nehrašila, veď to mala správne...i keď po svojom.. 😎 a na štvrtok máme sľúbený diktát...som zvedavá, teraz berú dvojhlásky a aj ja som sa konečne dozvedela ako jej mám vysvetliť, kam parí J a kam dvojhláska.. 😀 😀 😀
ozaj, dnes dostali novú knihu z matematiky....zaujímavé, z druhej strany je to geometria...stihnú to prebrať? 😨

marianka8004
3. nov 2009

csina - z matematiky knihu alebo pracovny zošit?my berieme zo SJ tvrdé spoluhlásky.
maruschka-maš pravdu ☹ -keby bolo viac takych učitelov zo srdcom na celom slovensku.Ta naša ma k tomu strááášne daleko ☹ som z nej riadne neštastná

bzuco
3. nov 2009

ahojte

my sme dnes dostali PZ z matematiky...som myslela, že sa nedožijeme 😀 😀 😀
csina..presne to isté dostala aj naša....no hádam to stihnú....ved všetky cvičenia nemusia robiť 😉

maruschka
4. nov 2009

to je neskutočné, naša malá si sedí na internete už od 6,00..A ja počúvam, čo to klepká z detskej izby a ona sa tu hrá obliekačky a make-up hry...Že nemohla spať-ako ja tomu decku závidím, ja by som teraz spala až by som plakala.. 😀 😀 😀 😀

bzuco
4. nov 2009

marushka...naša tiež tak dakedy...vstane ešte skôr ako mne zvoní budík, aby som ju šla zobudiť a bud si zapne telku alebo net 😀 😀 😀

hasleerka
4. nov 2009

vy im takto dovolíte pustiť net ... Zuzka zatiaľ bez môjho vedomia nesmie, iba pc, bo na tom majú aj telku ...

andruska1
4. nov 2009

ahoj mamci tak adysek prisel ze skoly a rika mne mamko nase pani ucitelka nemuze vubec mlucvit ztratila hlas tak se moc neucili 😝 😝

maruschka
4. nov 2009

hasleerka, malá má takú ikonku Google Chrome-to som jej tam dala ikony stránok, ktoré môže používať-všetko iba overené a detské..Inak ona je taká počítačovo zdatná, že si kľudne prepne na normálny internet a surfuje..Má vlastnú mailovú schránku, vie posielať pohľadnice k sviatku cez internet a na informatike sa strašne nudí,lebo vlastne všetko čo tam berú už ovláda.. 😉 Skrátka už vie vyhľadávať všetko, čo potrebuje a sama vie, kedy stránku nesmie otvoriť, keď jej ukáže, že tam je vírus. Prácu na PC ju učíme od 3 rokov, kedy sme jej nainštalovali detské náučné programy a pomaly ju učili ako má s počítačom robiť a neskôr vhodnosť a nevhodnosť internetových stránok-skrátka stanovili sme jej hranice a tie neprekračuje /večer overujem históriu vyhľadávania a tak viem, čo vyhľadávala/...

Len musím odpájať tlačku, lebo ona je schopná vytlačiť všetko, čo jej príde pod ruku a potom som prekvapená, keď si decká vymaľovávajú obrázky z omaľovávanky.sk alebo iných stránok a v tlačke nie je toner 😀 😀 😀 Ale tiež jej nedovolím sedieť na nete celý deň..Väčšinou sme aj tak iba vonku-pokiaľ počasie dovolí..

😉 😉

hasleerka
4. nov 2009

no v podstate aj moja toto všetko ovláda, akurát ešte neposiela pohľadnice k sviatku, ani nemá komu ... občas píše mojim známym na azete ... no ale pustiť ho môže len s mojím vedomím

a stránky si otvára len tie čo pozná - detské hry čo sa učili v škole

a kde overuješ tú historiu, nech viem do budúcna??

marianka8004
5. nov 2009

my sme včera dostali 2 z matematiky 😒 ,z písomky to sčitanie a odčitanie s prechodom cez desiatky.rozpisane to mala dobre,len vysledok zly.mame dosť problem zo sustredenim.nevie sa sustrediť.a pritom viem,že to vie.a pre to nesustredenie jej aj čitanie ide dosť pomaly 😒
neviete niekto nahodou ako by mali čitať kolko slov alebo pismen za minutu,je na to neaka norma?

maruschka
5. nov 2009

hasleerka, hore vedľa riadka s aktuálnym linkom sú dve šípky-dopredu a späť..Veľa šípky dopredu je taká malá čierna šípka-trojuholník, na ňu klikni a zobrazí sa ti okno, kde je história..To je kratšia verzia...Alebo druhá možnosť : pod aktuálnym riadkom je Súbor, Úpravy, Zobraziť, Obľúbené položky..atď...Daj si zobraziť a Históriu a vyber si, ktorý deň ťa zaujíma.. 😉 😉 😉

marianka, veď 2 je dobrá známka...moja malá by ti povedala: Ale veď 2 je ešte výborná známka. 😎 😎 😎 To čítanie na čas by mali mať tento mesiac..Tak som tiež zvedavá, ako to bude prebiehať 😕 😕 😕 😕

hasleerka
5. nov 2009

fíha tak že majú čítať na rýchlosť som ani nevedela, musím od mojej vyzistiť ... mariannka aj my máme už tri 2, a čo už narobíme, hlavne aby to neboli 5 ☹

michalienka
5. nov 2009

ahojte,
aj u nas sa praktizuje citanie na rychlost od prvej triedy. Ja osobne nie som za to, podla mna by sa mali naucit spravne citat, myslim tym aj intonaciu, na ktoru nasa ucitelka dba, pretoze ked to niekto neprecita tak ako sa to ma, tak potom dava 2. 😒