A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

hasleerka
10. mar 2010

lucinda a to je aká tabuľa????

moja bola na šalianskom maťkovi, naučila sa síce ale moc sa jej to prednášať už nechce

tak tá kámoškina dcéra vyhrala 1.miesto v trenčianskom kraji, len sa už dalej nepostupuje do celoslovenského, že vraj tento rok nebude, tak sú smutný...

a teraz hviezdoslavov kubín úplne odflákla, žiadny prednes ... ale šak čo, nemusí z nej byť recitátor...

gagusinka
11. mar 2010

dievčatá, ja tú vymoženosť pod názvom interaktívan tabuľa už mám a som z nej nadšená, deti ju milujú, škoda len, že nie je už ako povinne vybavenie každej triedy. Super vec.

hasleerka
11. mar 2010

gagusinka trochu nám to opíš čo to znamená???

hasleerka
12. mar 2010

a nikto sem už ani kuk, nenapíše ako sa má??? ☹ .. ja mám Zuzku doma, dáko kašle a sťažuje si že ju aj chrbát pobolieva tak som ju dnes nechala ...

marianka8004
12. mar 2010

ahojte.som tu davno nebola.neako nestiham. 😉 my sme mali tiež triedne kolo hviezdoslavov kubin,ale nepostupila,bola z toho dosť smutna,
informatiku dostali už davno,a čitanky maju take rozbite,že hrôza,neviem,kedy dostanu nove.
z matematiky zuž počitaju do 100,tak sa mordujeme 😉 počitaju vaše deturence na prstoch?vika stale,neviem,či to je dobre.

michalienka
12. mar 2010

hasleerka asi su vsetci na FB 😀
my sme este nedostali novu citanku ani informatiku.
Dnes hovorila v skole basnicku na hviezdoslavov kubin a dostala pat jednotiek 😉 , ucitelka povedala, ze ked sa douci intonaciu tak by mohla ist aj na skolske kole v stredu, ale moc sa jej nechce. Povedala, ze bola minuly rok a to staci 😝

gagusinka
12. mar 2010

interaktívna tabula je obyčajná biela tabuľa, na ktorú sa píše fixkou alebo špeciálnym perom. Prepojí sa tu dataprojektor s počítačom a na základe dataprojekturu sa prenáša obraz z počítača na tabuľu. Systém má v sebe program, kde deti dopľňajú písmená, celé texty alebo kreslia za pomoci špecialneho pera, ktoreho farbu a hrubku si určí každý sám na tabuli pomocou pomocného kolieska. Je to super vec, ale určite sa nedá tak fungovať celých 45 min. , je to vlastne na spestrenie a troška zmeny v učení, ja často využívam hlavne vizualizer. Učiteľa to musí však baviť a mal by vedieť ovladať pc. Deti to milujú, dokonca cez prestávku si otvoríme našu stranku, tú už poznáte niekoľkokrát som tu o nej písala, zapnú si výučbové hry, ktoré tam máme a hrajú sa.

andreasiskova3
12. mar 2010

gagusinka: tak to znie zaujímavo. naši takú tabuľu určite nemajú. ale som si istá že by ich to bavilo. rada by som vedela o akú stránku ide čo spomínaš.tie výučbové hry. skúsili by sme aj my niečo. 🙂

marianka8004
12. mar 2010

no,taku tabulu,na ktoru sa da pisať fixou,maju v počitačovej triede,asi to bude ta interaktivna 😉

csina
14. mar 2010

ahojte, tiež som tu veľmi dlho nebola...tiež nestíham 😀 naša Bianka sa naveľa naveľa naučila peknú básničku, lenže ona priam neznáša súťaže, tak som myslela, že by ju to ani nelákalo...no ale aká bola sklamaná, že nepostúpila... 😕 až ma to prekvapilo, keby som tušila, že by chcela, tak jej vyberiem dlhšiu básničku a viac by som na tom bazírovala...ale naučila sa ju celkom dobre aj dramatizáciu... 😀 ale chystáme sa na matematického klokanka, tak ju priebežne pripravujem...
inak tá interaktívna tabuľa je presne to, čo by som potrebovala ku svojej bakalárke, ktorú mimochodom už mám pomaly aj odovzdávať a ja nemám ani čiarku..musím to nejko prehodnotiť a stihnúť aspoň druhý termín, aby ma pustili na štátnice aspoň v auguste 😀 😝 ....hľadala som v Ba, ktorá škôlka ju má..lebo mám takú nemožnú tému bakalárskej práce a mala by som ju podľa priania mojej vyučujúcej využiť, lebo deťom sa s ňou dobre pracuje...ale kto by mi ju asi zveril, alo človeku z vonku, to si neuvedomila.... 😒
inak ešte stále sa chstám popridávať mená do FB, nezabudla som na vás.. 😉

andreasiskova3
15. mar 2010

csina: teda teba obdivujem, máš 2 deti a stíhaš ešte aj bakalárčinu, to len ja som taká lenivá??? 😝 klobúk dole.

hasleerka
15. mar 2010

csina no veru stále čakám že si ma pridáš na FB a stále nič ...

csina
15. mar 2010

has...prepáč...ja som ako pipi, už som tam aj bola a celkom som zabudla, že mám tu v pošte nejaké mená na uloženie... 😅 vieš čo, idem si ťa hodiť do FB, aby som neokúňala.. 🙂 😉
andy...nemáš čo obdivovať...práveže to akosi nezvládam, ale som sa zapovedala, že aj keby traktory padali, ja to do konca apríla napíšem, aby som stihla aspoň druhý termín...do 15-teho nestíham, takže štátnice plánujem namiesto v máji až v auguste...aspoň sa budem učiť..snáď...

hasleerka
15. mar 2010

csina no konečne už ťa mám ... a s tou školou ťa aj ja obdivujem .. teraz moje dve kámošky dostali chuť na výšku, že idú do toho, tiež som na začiatku hrala machra že idem aj ja ale ked som ich dlhšie počúvala, už aj som z toho vycúvala ... mne by sa taaaaaaaaaaak hrozne nechcelo učiť, už som v tom spohodlnela a ešte tak nejaké práce slohové písať fuj fuj ...

michalienka
16. mar 2010

csina aj my sa chystame na matematickeho klokana. Najprv som bola proti, ale ked chce nech ide vyskusat. Ale vobec sa nepripravujeme, vsak ani neviem co by som ju mala ucit. My to berieme ako hru. 😀

mmonika
16. mar 2010

Ahojky babulky,
no veru Csina mas moj obdiv ze si sa dala aj na skolu .. Ja som podobne ako Hasleerka asi zlenivela....ja som sa aj zacala ucit s Natalkou ,ale moc sa mi do toho nechce .. 😒 😒 😒 😒 Inak tu tabulu ma aj nasa trieda ,Natalka si ju pochvaluje ...a konecne dostali dnes aj ucebnice na AJ ,len som jej musela kupit pracovny zosit... 😖

A mame troska problemy s Natalkinim bruskom,bo sme v poslednej dobe viac u lekara ako v skole... 😒 momentalne riesime navstevu nefrologie ,bo nasli Natalke daky nalez na oblicke 😒 a tak ideme na buduci tyzden do Partizanskeho...a ze musime ist este na dake testy... z coho mam asi viac strach ako Natalka ... ale pevne dufam,ze to nebude nic vaznejsie...
este ze je Adrianko zdravy dokonca ani tie kiahne nedostal ,co teraz vnimam ako pozitivum...

hasleerka
16. mar 2010

ale čo to čítam, Natálka je chorá, ... držím palce aby ste dobre dopadli a nebolo to nič vážne

andreasiskova3
16. mar 2010

mmonika: nefrologia v TO už nefunguje? ja som tam kedysi chodila tiež ako puberťáčka. je to už dosť rokov ale vtedy to tam bolo.Ozaj a ako je to tam teraz v dolnej nemocnici,aj tam ešte niečo funguje? Pochádzam z To ale bývam už 8 rokov tu v PE. 🙂

andreasiskova3
16. mar 2010

mmonika: Naši mali kiahne tiež,Samko ten starší mal taký horší priebeh aj s horúčkami a Davidko mal asi 3 pupaky dokopy, ani teplotu nemal, proste nič viac.Úplne perfektne to zvládol. Doktorka mi hovorila že čím menšie dieťa tým ľahší priebeh. Tak som aj rada že to mali obaja naraz. 🙂 A držím Vám palce aby ste dobre dopadli na tých vyšetreniach.

hasleerka
17. mar 2010

mávajú tie vaše niekedy ráno bolesti všetkého druhu??? ... lebo nás dnes ráno bolela hlava, potom bruchu, potom zrazu kašlala .... no hrôza furt vyhováračky len aby nemusela do školy ... ale tuším jej vadí, že je Miška doma, tak chce byť aj ona...

andreasiskova3
17. mar 2010

hasleerka: tak toto sa stáva aj nám občas, ked sa im nechce ísť alebo ked má starší niečo čoho sa bojí že nezvládne. A to je jasné že by aj ona rada ostala doma s maminou, zvlášť vtedy ked jej sestrička si bude užívať a ona sa bude mordovať v škole. Psychika u týchto detí je strašne labilná.Sa mi zdá že dnešné deti sú citlivejšie ako sme boli my. 😖

hasleerka
19. mar 2010

hurá tak už nám ide koník ... a konečne je víkend, len škoda že ja si zajtra nepospím, bo musím do práce vstávať

michalienka
19. mar 2010

ahoooooooooooojte

michalienka
19. mar 2010

jej aku krasnu fotKu tam mam 😀 😀 😀

hasleerka
20. mar 2010

michalienka skoro som ťa nespoznala, už som zvyknutá na tvoju fotku z FB....

mmonika
21. mar 2010

Awojky ,ako tak kukam mame na stranke nove image 😀 😀 😀 😀 .. no uz mohli aj smajlikon popridavat
😀 😀 😀 😀

Michalienka veru asi mame rovnake foto 😀 😀 😀 😀

Inak u nas nic nove ,Natalku raz boli brusko ,raz nie je ,tak vsetci cakame na utorok .. 😉 teraz cez vikend sme mali oslavu bo mal aj manzelik narodeniny ,a aj Adko bude mat meninky ... .tak sme to vsetko spojili do kopy 😉

csina
22. mar 2010

jejej..samé oslavy.. 😀 len tam nepojedzte všetko nakopu, aby ste nešli všetci s bruchom k lekárovi...
tak sme dnes mali klokana aj triedne kolo slávika...Bianka sa v speve dokonca umiestnila na hrdom 3. mieste.. 😀 som sa aj trošku pobavila, aj trošku prekvapila. lebo to, že spieva vkuse viem..ale že aj dobre, to je mi novinka.. 😀 😀 😀

hasleerka
23. mar 2010

Bianke blahoželáme, 3.miesto je pekné 😵 😵 😵 ...

Zuzka sa prihlásila na HK, dnes vystupuje, do všetkého je aktívna, si namyslela že dostane diplom za 3.miesto, tak idem na ňu kuknúť a byť po ruke, aby neplakala, isto bude sklamaná, bo nie je nejaký dobrý recitátor ... ale pre mňa sa cení už len tá jej odvaha, že sa prihlásila

michalienka
23. mar 2010

hasleerka aj nasa sa prihlasuje na vsetko mozne, asi na vsetko co v skole existuje. HK nevyhrala, bola z toho trochu smutna, ale som je vysvetlila, ze aj odvaha sa ceni.
Csina gratulujeme. Vcera bola tiez nasa na klokanovi, doniesla domov ten test co pisali a aj zakruzkovane odpovede. Nasla som jej tam asi 3 - 4 priklady zle z 18 tich. Tak uvidime ako dopadla.

veverca
23. mar 2010

Aké sú iniciatívne tie vaše baby 🙂 . Toho môjho lenivca ledva donútim naučiť sa čo treba 😝 . Som zvedavá, ako sa bude učiť na budúci rok, keď začnem chodiť do roboty a nebudem mu každý deň stáť za chrbtom.