A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

junovka
17. júl 2008

...no, cudujem sa strasne, ale ako dostala dva pera na zaciatku roka jedno Tornado a druhe od Herlitzu, tak vydrzali cely rok 😕 😎 ....a este aj dodnes funguju.Si spominam, ked ja chodila do 1.triedy , tak som spotrebovala hadam 5 pier plniacich 😅

sasenka
18. júl 2008

Ja som včera videla take pero, že koniec malo akoby guločkový, ale do neho išli bombičky, mate skúsenosti aj s takým perom???
Lebo my mame zop zrušeného papiernictva doma asi 10000 bombičiek, tak by som to rada spotrebovala 😀

atlaska
18. júl 2008

My budeme mat novu pani ucitelku /nasa sla do dochodku/ tak uvidime ake bude vyzadovat pero. Mali sme Tornado a zmizikovat nesmeli deti-ucila ich davat do zatvorky.
Citame denne - ale to sam od seba a matiku ma taky zosit s ulohami a tie si tiez rad riesi, hlavne na dovolenke ked sme cakali v restike na jedlo. A este sudoku, to tiez ma rad. Takze precvicuje vlastne o tom ani nevie 🙂

mracik
18. júl 2008

hľadala som to gumovacie pero na nete, ale nenašla som foto. Vyzerá ako guličkové pero, ale stopu má ako atramentové, A na konci má gumu, ktorou sa dá krásne zgumovať, že neostane žiadna stopa. A je super aj pre ľavákov, lebo sa nerozmazáva. No nám úplne sadlo 😉

junovka
18. júl 2008

baby, a tak ma napadlo v druhej triede uz nebudu moct uzivat akekolvek pero????? 😕

pacna
18. júl 2008

no ani my sme vobec nezmizikovali len raz u svagriny Dominika sa pomylila tak jej to zmizikovala. 😀
ani nebudeme kupovat zmizik.
kuknem u nas v papiernictvach čo maju za pera. 🙂

alika54
18. júl 2008

nasi tiez nesmeli zmizikovat,,,museli preciarknut a pokracovat v pisani,,,a o tom gumovaciom pere pocujem prvy krat od vas 😒 ,,,a veru by sme ho vyuzili 😀

maca793
19. júl 2008

našťastie moje mali jedna tornádo alebo keramické lebo je ľaváčka, a praváci museli mať atramentové. neviem prečo.
peračníky som teraz v bille kúpila po 9,90,- aj poschodové, bol výpredaj tak som rovno kúpila 4 😀
a to nehovorím o ceruzkách, minulý ročník som musela kúpiť každej aspoň 6 balíčkov ceruziek, 5 gúm na gumovanie, o perách ani nehovorím.
teraz neviem, čo mám kúpiť, lebo sme zatiaľ nedostali zoznam.

maca793
19. júl 2008

ale už sa to pomaly blíži 😵

sasenka
19. júl 2008

no my zoznam máme, kopa veci ostala z 1. ročníka, zošity prvácke som sa dohodla v papiernictbve, že mi vymenia 🙂 (super, že?) za druhácke, ak tam dokúpim zvyšok. No ale vela toho nebude. Ešte som kupila nejaké vykresy, okrúhly peračník na fixky a treba tie zošity, Farby mame z min. roka, čo som kúpila a potom dostali v škole .
Ozi aj vaše kočky maju tak mániu na gelove perá, naša by kupovala každy deň, už mame svietivé, vonavé, ligotavé.... 😀 😀 😀

maca793
19. júl 2008

to hej, 😉 mne sa chcú teraz hlavne voňavkovať a maľovať si pusu 😀

maca793
19. júl 2008

naši možno dostanú zošity zo školy, v prvej triede som nemusela nijaké kupovať, len dokupovať na slovenčinu.
obaly, gumy, ceruzky, .... budem kupovať pomaly už teraz, lebo to bude potom o držku.

maca793
19. júl 2008

a už teraz sa teším na tie prachy, čo budú chcieť od nás hneď na druhý deň 😀

mracik
20. júl 2008

sasenka, nielen kočky sú zaťažené na gélové perá, aj náš Kubko 😉

vka
20. júl 2008

Maca ja sa tiež na to tešim nestiham nič registrovať ako mi koruny pomedzi prsty utekaju platby za školy kadejake fondy pomocky rodičovsky pripevok kolo 500sk?????????????????????????????????????????,,hanba na štat podpora rodin .a potom sa čuduju že perečo sa rodi malo deti 😒 😒 😒 😒

verulka
20. júl 2008

cafte, mracik a znacka je aka? to sa mi straaasne paci a nepoznam to..
ja budem zhanat veci az v v auguste- to bude 1 navsteva papiernictva a potom az v sepembri pojdem na 1 nakup do tesca..mne sa moc neoplatilo kupovat vopred- hlavne teraz nie je problem nieco zohat kedykolvek, teda aspon tu u nas...
my na gelovkach ficime uz dlho, kedze mame aj velku babu, paci sa to vsetkym
vka, joooj, keby si vedela, kolko poplatkov som uz dala na 8r gymko 🤐 nase skolstvo uz davno nie je bezplatne..uff, september bude riadna palka 😝

vka
20. júl 2008

😖 😖 😖

sasenka
20. júl 2008

no ja sa tešim na poplatky tiež... 😠 A to ešte aj hudobka budeme platiť 2x - lebo ma spev a gitaru, takže budeme platiť ako za dva nástroje. Dnes sme kukali kolko vyjde priemerná 3/4 gitara, takže pod 2000 to nebude. Chceme novú, ved potom ak nezničí predáme, to ma tak na 2 roky. Hlavne aby jej to išlo 😉 Spieva pekne, učitel po roku deti vyradoval, niektoré uplne, že nemajú vlohy, ide davali na nejaký nástroj radšej, ale ju si nechal 🙂 Teraz sa talentovky nerobia, ale robia to takto, dieťa rok chodí, a potom sa zváži, či pokračovať alebo nie. No mne sa páči, ved na 1 talentovkách sa neda všetko posúdiť, a takto ma šancu každý 🙂

My sme boli dnes v Ostrave v ZOO, no Alex po 1.x v živote a stale len pipi, hijo, havo ... nadšene vykrikoval. Aj sme stihli komentované krmenie hrochov, lemurov a žiráf, tak to bolo zaujímavé, že porozprávali o tom všeličo. No boli sme tam asi 3 hodiny, taká pekná prechádzka, všetko aj s kočíkom sa da pobehať. Fotky budu ale až zajtra, asi to dam zasa do albumu a hodim vam link, lebo ja mam albumy na mama a ja.

No a potom som bola pokukať v AVIONe zlavy ale už to bolo vypredané dosť, len v CaA sme kupili Alexkovi bodynka po 65,- CZK a ešte supravku za 150,- CZK, tak dobra cena. A malej som v Tschibo shope 3 tričká za 300,- spolu, takže po 130,- slovenských jedno, tiež sa oplatilo, a peknučké su, bavlnené, bude mať na každý deň do školy, lebo čo mala min. rok, to je už take poničené, aj flaky, aj odraté 😖

junovka
20. júl 2008

ahojte

Tak, vcera sme robili oslavu.Timeika oslavovala 7 rokov...tak je cela happy 😀 Inac, chcela som sa vas opatyt, odkedy chodia vase deticky vonku same???Lebo dnes Timeika zacala chodit sama vonku na ihrisko so svojou spoluziackou zo skolky.Bola hadam poldna vonku, s tym, ze sa asi tak raz za hodinu ukazala nam 😕

sasenka
20. júl 2008

ja Heni samu nepúšťam, ale to aj tým je, že bývyme v strede mesta, nie v paneláku, že by mala susedky kamošky. Moja kamarátka púšťa dcerku už hadam od 5 rokov pred panelák s kamoškami, že na nu vidí a nechodia tam autá 😉 Ale tu kde my bývame sa tak nedá ☹ Skor sa bojím aut ako uchylakov...

sasenka
21. júl 2008

No kupila som dnes to "gumovacie pero" stalo to 80,- a tuha stojí 50,- Vzala som zatial len zelené, lebo mi ta pani predavačka hovorila, že to je skor na také poznačovanie, vraj sa ta tuha dosť rýchlo vypíše... akú mate skúsenosť? Teda ako často ste menili tie tuhy, lebo to je teda dosť drahá "sranda" 😒 ... aj u vas tolko stojí?
No a na písanie som kúpila pero s iridiovým hrotom, vraj su lepšie nezatehkajú a nerozdvojujú sa... no uvidíme ako odolá našej Henke 😉 Vraj aj všetky Centropen perá majú taký hrot, aj to naše je nejaká iná značka, ide do neho len 1 bombička a je take lahké 🙂

vka
22. júl 2008

Saši kuk IP

Timke všetko na naj 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Dianka vonku sama chodi už asi 2 roky ale musim povedať je aj opatrna aj do obchodu chodi sama na mini nakup sice nieje to cez hlavnu iba tu cez bloky par metrov ja som ju naučila aby sa mi hlasuila že kam pojde ked ide na druhu stranu ku blokom tam ma kamošku tak mi povie neboj da na seba pozor to určite ... 😉
Dianka vezme aj brata ale to su bud v zadu na ihrisku tam ich pekne vidim alebo pred blokom no kontrola furt lebo od takeho drobca nikdy nevieš 😒

alika54
22. júl 2008

gratulujeme Timuske 😀 ,,, mne bude mat maly v januari uz osem no von sam chodit nechce,,,boji sa 😒 ,,, niekedy po neho dobehnu kamarati no to sa musim za nim vykuknut kazdu chvilku,,,a aj do obchodu mi zbehme no cely cas musim kukat z okna za nim a on uteka ako by ho desiati nahanali 😀 ,,,

sasenka
22. júl 2008

Aj my sa pripájeme ku gratulke Timke 😵
Naša do obchodu chodí, strašne pyšná že može, ale mame to len dolu schodami - susedíme.
Už sa zasa "odsťahovala" k druhím starkím, no moc si jej neužijeme... 😀

junovka
22. júl 2008

Dakujeme pekne za gratulacie 😵 😉

verulka
22. júl 2008

junovka,m oj radko mal tiez teraz narodky, vcera, ale kedze je na prazdninach oslava nas este len caka 😀 timke vsetko naj...
no mne teraz zacina trochu chodit von sama Ajka, a to ma za 2 t 10r. risko ani radko este nehrozi, ale ono je to aj velkostou mesta...no teraz ani nemaju moc prilezitost chodit sami, kedze program mame furt nabity pre vsetkych. Ajka bude chodit sama busom na 8r gymko, ale to sa budem veeelmi bat 😝
no co sa poplatkov tyk, tak u nas len 6x strava za september je riadna paka 😝
sasenka a ma to pero nejaku znacku? alebo si sa len tak opytala na gumovacie pero?

lenca13
22. júl 2008

ahojte tak radka sa v nedelu vratila z tabora a bolo super 😉 O tom gumovacom pere co tu pisete tiez pocujem prvykrat 😉 Radka chodi sama von asi tak od piatich rokov ale ma pri sebe telefon a posidlisku nechodia moc auta takze je to do pohody a do obchodu tiez chodi sama 😉

alika54
22. júl 2008

waw,,ta obdivujem ze si ju pustila von uz od piatich rokov,,,ja by som sa bala,,,ale zas je samostatna a to je super,,,mne odchadza maly do tabora v sobotu a uz teraz som z toho hotova ako to zvladne,,, 😒 ,,,teda mozno skor ako to zvladnem ja 😖

lenca13
22. júl 2008

Alika neboj sa aj ja som bola viac vystresovana ako Radka a ona bola uplne do pohody 😉
A kam ide maly do tabora

sasenka
23. júl 2008

to gum pero sa vola FRICTION ale ja som pýtala "gumovacie pero" mali červene, zelené, modre a čierne, ale mame len zelené.
Naša Heni chodi sam a do školy aj do hudobky, aj na nakupovať, do knižnice, ale len tak behať s kamošmi sa ju bojím pustiť. Neviem prečo... Je dosť samostatná, ale sa aj tak bojím.
Ja som ako 9-ročná tiež chodila sama busom 9km do školy a aj do hudobnej a bolo to v poho - ani mobily vtedy neboli 😉 .