A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

lenca13
10. sep 2008

Ved minuly rok mali tiez len jedno nabozenstvo neviem co je to za novinky.Nasi odoberaju Zornicku a platili sme to na konci prvej triedy a je streda a doniesla ulohy 😉

dadulka19
10. sep 2008

to je fakt taký zákon??..lebo dnes naši fakt nemali úlohy 😖 a som sa dosť čudovala 😀 ...
A budú odoberať Adamka.... 🙂

sassi
10. sep 2008

no fakt, aj kamoška to hovorila, že hovorili na ich škole 😉

sassi
11. sep 2008

kočky, dnes rano sme zaspali 😕 Heni vletela o 7:30 do spálne, že "čo ma nebudíte????" Mali ste vidieť ten frmol... Normálne odchádza z domu 7:20-7:25 ... tak ju hodil manžel autom, a ešte to tak-tak stíhali načas.

verulka
11. sep 2008

cafte, my nemame ulohy v stredu nikdy, ani min. rok ani dcera predtym...inak ten novy sk. zakon je podla mna super 😵 mne sa veeelmi pacia tie zmeny( kedze mam prvaka) dost nam to vysvetlovali na rodicku. takze je to podla mna lepsie ako to bolo 😉
co sa tyka jazykov, tak ja som bola veeelmi milo prekvapena na akej urovni je dcera po 4r na nasej ZS...furt sa mi zdalo, z enic nevie a teraz na 8r gymku robili hned v 1.den test( AJ nevidela cele prazdniny) a je v pokrocilych...a ten test bol doost tazky...ja by som vpohode uvitala 2.cudzi jazyk od 3.triedy 😉 jasne ze nie pausalne, ale ak by bola tato moznost( aj ako kruzok), tak ju vyuzijem 😉
sassi, my sme zaspali v pondelok, vstali sme o 3/4 na 7 , a bus nam odchadzal o 7,09..a to sme este jkojili 😅
teraz uz budik na 6tu snad neprepocujem 😎

sassi
11. sep 2008

my vstávame pred siedmou, a do školy odchádza 7:20. Chodieva peši, alebo ju hodíme po ceste autom (ak náhodou ideme v tom čase, alebo je vonku škaredo). Zvoní im 7:45. No naša Heni je ráno dosť "lekvárová" kym sa rozhýbe 😉

pacna
11. sep 2008

tak ako som pisala 200sk vrabček, 55sk zosit, 40sk tanečny a 10sk z naboženstva zosit dobre to začina 😠
ja vstavam 6.20 a Dominika 6.30 autobus ide 7.10 a to mame na autobus 5min.pomalym krokom. Dominika je taka ista ma na všetko čas 🙄

sassi
11. sep 2008

ja som platila 300 kniha na AJ, 23 poistné, 100 triedny fond, 240 Adamko (my v novembri individi), na NV tiež majú napísaný nejaký poplatok (neviem presne kolko), družina 100 mesačne ... no pekne to začína... 🙄 🤐

pacna
11. sep 2008

a vidis ešte angličtina neviem 😅
dnes doniesla prve jednotky jednu z basnicky "domov" a druhu za priklady z matiky 🙂

sassi
11. sep 2008

my dnes 1* s DU z písania... žeby si vstúpila do svedomia??? 😕 😅

vka
11. sep 2008

aj my dnes prva 1 normalne udalosť 😉

dadulka19
12. sep 2008

ahojte 😉
tak,včera sme mali rodičko 😉 a samo,že z nás vytiahli zas kopu peňazí 😠 .Prvouku si budeme platiť tiež sami a to ešte nie je isté,či vôbec pracovný zošit bude ☹ ..
Dnes vyrážajú decká už na korčulko.Budem musieť malej korčule zaniesť pred zimák,lebo ráno byvšetko do školy neodniesla ☹ .
My známky ešte nemáme,len včera dostali žiacke.Ale sa už teším na tie známky 😀

pacna
12. sep 2008

dnes Dominika doniesla učebnicu slovenčiny novu a samozrejme doma zabudla vymeny poukaz na angličtinu 😅

katka76
12. sep 2008

ahojte, tak my mame rodicko az za tyzden, no nejake love uz odislo: 200 druzina(mesacne a bude viac), 200 nakup hraciek do SKD(rocne), 1200 umelecky kruzok(za 4 mesiace), pocitam, ze do triedneho dame 300 ako minuly rok no a este uvidime ako ANJ, prvouka
v utorok maju prirodovedny den spojeny s navstevou muzea, tak sa maly vytesuje a dnes musime urobit konecne megalist

sassi
12. sep 2008

Tak to máte teda drahú školu...
Naša pani učitelka pomaly so strachom pýtala na triedny fond 100,- (min. rok bolo 50,-), krúžky v škole sa platiť nebudú vobec (len cestovné náklady na plavecký a vstupné tam - ale my sme sa tam neprihlásili) a družina zostáva na 100,-/mesačne. Sponzorské privítajú, ale napriamo nič nevyberajú navyše.
A prvouka sa bude platiť? O tom ešte nič neviem, my mame rodičko až budúci týždeň.

vka
12. sep 2008

Myslim si september je finančne ťažky pre každu rodinu dokonca ešte v oktobri sa niekedy spamätavame
a vraj prečo sa rodi malo deti ☹

lenca13
12. sep 2008

ahojte tak my sme platili za prv a sL.j.b 62sk a zatial nic viac nepytali ani neviem kedy bude rodicko ked zataial nemaju svoju ucitelku 😒 dnes doniesla aj ziacku 😉

sassi
12. sep 2008

no a máme 2-ku aj v ŽK
mala v samostatnej práci 2 chýbajúce dlžne a škaredo napísané "f" a hned dvojka
mne sa to zda dosť prísne, aj ja som totiž učitelka a prvé 2 týždne decka nikdy neskúšam a neznámkujem a to su SŠ a nie druháci, čo ešte nikdy neboli známkovaní. A kamošky hovorili, že ich decká doniesli tieť 2 aj 3! No popýtam sa na to na rodičku, že aké s pravidlá na klasifikáciu, čo ráta za chybu (či aj šakredé písmo) a kolko chýb je na 1,2,3... Aby sme mohli aj doma posúdiť, ked budeme písať cvične.
Je pravda, že sa v písaní pokazila, vela aj čiara, škrtá... ale toto mala práveže napísané celkom pekne. ☹

alika54
13. sep 2008

sassi,,,mne doniesol maly 1/2 z matematiky,,,a to dvojku z upravy preto ze mal prepisanu sedmicku na osmicku,,,opravil si chybny priklad,,,neviem ako inde no nam na matike nikdy neznamkovali upravu 😠

sassi
13. sep 2008

ved aj ona si napr. opravila K na H, akoby išla písať k a rýchlo sa spamätala a dokončila h - a hned podčiarknuté 😒

maca793
13. sep 2008

ahojte, tak už máme prvé známky a to jednotky, samozrejme 😉
zatiaľ si len opakujú učivo z prvého ročníka, úlohy pomaličky nejaké majú ale nie veľa. zatiaľ sme rodičko nemali, krúžky zatiaľ žiadne na tie budú chodiť od marca, keď sa chystám do roboty

sassi
14. sep 2008

my tiež DU nie nejako veľa, v matike viac kreslia ako počítajú 😒 a take divne zadania, že neikedy sa ja musím zamyslieť, čo vlastne s tým chcú... 🤐 Heni ráta z hlavy ako drak, do 50 uplne v poho, ale niekedy tým zadaniam vobec nerozumie 😖 Aj včera to urobila uplne naopak 😖 tak sme opravovali.

atlaska
15. sep 2008

sassi tak to mate lacnu skolu. My platime 1500 triedny dond, je v tom uz casopis,chodia zato do divadla, na vylety do prirody-platisa autobus, veci na opekanie, listky do narodneho.......
Druzina sme si dohlasovali 200 na nejake lopatky do piesku, lopty......
Na konci roka potom kazda ucitelka z toho co ostane,teda triedna aj druzinarka nakupi nejake sladkosti dzusiky a maju disco🙂
Uprava - uz nasa prvacka ucitelka si na nej velmi zakladala-aj v matike museli pekne cisla aj priklady pisat pod seba, + - = aj jednotky,desiatky...... takze sme zvyknuti uz z minuleho roka. Tato ucitelka je benevolentnejsia na zatvorky ci prepisy ale vyzaduje okraje.

sassi
15. sep 2008

Naši tiež chodia, niečo preplatí vždy ZRPŠ (min rok sa vyberalo asi 150,-), a zvyšok si priplatíme priebežne (ale vela to nie je). No a časopis sme platili zvlášť. Možno keby som to zrátala všetko, tiež sa dopracujem na podobnú sumu, ale aspon to nemusíme dať tak naraz. 😉
Toto je malé mesto a su tu 3 školy, takže keby bola jedna prehnane "drahá" prichádza zákonite o žiakov. Na niečo je ten boj o žiaka predsa len dobrý 😀 Do Národného nechodia, ved to máme do Blavy 200km, ale ked sa koná niečo nablízku, tak idú.

Ja som rada, že sa dbá aj na úpravu, ale mala by byť za to zvlášť nejaká známka (alebo pluska/mínuska) a nie to zarátať celkovo do hodnotenia 😖 Dnešné decká na to tak nedbajú, povedia si, že aj tak všetko budem písať na PC, ale niektorí píšu doslova nečitateľne, a minimálne kym skončia SŠ tak na PC písomky písať nemôžu.

verulka
15. sep 2008

kkos, to mate nejake prisne ucitelky 😕 ak by sa u nas znamkovala uprava takto razne, tak mi ajka a aj risko prepadnu 😀 my ae enotky z matiky..uloh ma tak primerne.Rodicko je v stredu, tak este vyplatim zrps a mam do januara pokoj 😉

vka
16. sep 2008

Nas ešte len poplatky čakaju rodičko sme zatial nemali 😒

sassi
16. sep 2008

verulka ty maš aj prváka aj druháka??? 🙂

atlaska
16. sep 2008

sassi ja mam este 15rocneho gymnazistu a ten ma tiez nazor ved mame PC tak naco uprava a drilovanie pravopisu, najradsej by aj v skole pisal na laptope-maju to povolene a zopar spoluziakov si ich nosi do skoly namiesto zositov, ale sme mu to zatrhli/ratame ze mu povolime 2 predmety od decembra/, maturita este stale je vo forme "rucne" pisanej prace, ved by za tie 4 roky pisania len na PC zaudol aj pisat, aj tak ale vsetko pisu tlacenym☹

verulka
16. sep 2008

sassi, no mam a este k tomu cerstvu prvacku na 8r gymku...riadny zaberak 😝

pacna
17. sep 2008

dnes dalšie 3jednotky.Od pondelka budu mat angličtinu 🙂
inač počasie je na figu 😠