A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

sassi
25. sep 2008

no to naša pri prepise skor preskočí písmenko, alebo napíše "o" miesto "a" a naopak, a mýli si tiež h/k
a na i/y sa ma vždy pýta, čo tam ide
ale inak je velmi snaživá, DU nahánat nemusim, to si ona sama beží písať hned zo školy, alebo si napíše aspon časť v družine. Ona sa dala dokopy s kolegyninou dcerkou a to je totálne vzorné (pre našu uč. až vzorové) dievčatko. Aj v družine su spolu, takže saq motivujú navzájom. No a pre Heni je to pozitivum, lebo sa pri nej ukludnuje, myslim, že vedomostne sa "doťahovať" nemusí.... len aby sa koncentrovala.
My sme kvoli tej jej koncentráciii min. rok boli až u psychologa, ale povedali, že hyperaktivita ani nejaká vážnejšia porucha to nie, vraj mala isť o rok neskor do školy, že je to ešte taká "hravosť"
Ale zasa ani v MŠ ani tato učitelka neskorší nástup do školy neodporúčali... tak neviem, čo si mam z toho vybrať. 😒

No asi je to správne, že sedi v škole, a treba ju len držať a usmernovať, pretože je inak vcelku šikovná, aj školu ma rada.

pacna
25. sep 2008

baby ale frfleme na tie deti 😅 ale akesi su nepozorne 😀

prvu anglinu maju 6.10 🙂

sassi
25. sep 2008

nam začínajú krúžky tiež až v oktobri, nakoniec sme dali PC krúžok, aby to mala také vyvážené, aj vedomosti, aj pohyb.
AJ mame v rámci vyučka, a už berú abecedu - teda spelling .... ufffff, začíname bifliť, aj ako sa to všetko píše 😉

katka76
25. sep 2008

dnes su kubko zo skoly na tych potulkach mestom, tak som zvedava, aky projekt z toho vyplynie. hoci je to narocnejsie na cas ako klasicka DU, lepsie si to decka pamataju
ANJ mame od prvej triedy v ramci vyucka, ale znamkovat sa bude az od tretieho, zatial je to nepovinne povinne

sassi
25. sep 2008

my mame povinne - to je taky "jazykovy variant"
a podla noveho zakona už terajší prváci nemožu mať od 1. roč. jazyk nepovinne 😠
Celkovo sa s tym sprostým zákonom cele jazykove vyučovanie zhoršilo 😠 😠 😠 😖
napr u nas na gympli, jeden jazyk je profilový a ten druhý ide úplne dole 😖 tak ja neviem, čo sa teda skvalitnilo ☹

lenca13
25. sep 2008

nasa ma anglictinu uz od prveho rocnika a chodila aj v skolke na angl. 😉

alika54
25. sep 2008

sassi,,,takze ak som spravne pochopila je jeden jazyk uz povinny? teda by mal byt povinny??? nasi totiz ziadnu anglinu nemaju,,,platim mu sukromne 😠

sassi
25. sep 2008

no podla noveho zakona, je bud jazykovy variant a jazyk je povinny predmet
uu nas na jednej škole mavali 1.-2. roč. nepovinne a od 3. povinne, ale terajší prváci to už nemožu mať takto vobec, takže budu mať až od 3. roč.

atlaska
25. sep 2008

Alika teda ja nepoznam skolu kdeby prvaci nemali anglictinu od prveho rocnika. Normalne ako vyucovanie s ucitelkou co uci jazyk aj na druhom stupni.

sassi
25. sep 2008

atlaska, neviem kde bývaš, ale u nas sa učí jazyk povinne od 1. triedy len na tej škole, kde chodí heni, aj to len 2 triedy a 3. je nejazyková, klasická (jazyk až od 5. treidy).
Na dalšej škole je AJ nepovinná, až od 3. roč. povinna, teda bola, tento rok už prváci nemajú
A na tej 3. škole sa jazyk učí až od 5. triedy.

atlaska
25. sep 2008

v Blave, poznam prvakov ci druhakov v 3 skolach v Dubravke,dalej na Drienovej, Kosickej, Tilgnerovej, v Marianke aj v Zahorskej Bystrici. Vsade maju prvaci AJ.

alika54
25. sep 2008

atlaska,,,tak ti predstavujem nasu skolu,,,u nas je anglina len ako kruzok,,,teda kdo si zaplati ten ma 😠 ,,,inac dnes sme mali moooc uloh,,,poucku o hlaskach a pismenach,,,ulohu z pisania a aj matiky,,,no mali sme co robit,,, 😅

junovka
25. sep 2008

ahojte 🙂

...no, ja som tu uz dllllllho nebola 😒

V podstate nic nove, sama skola a skola 😀 a s nou same ulohy 😝
Dnes pisali vstupnu/? 😕 / previerku z matiky....zacala Timka chodit na tanecnu do Arizonike/country tance/, v podstate uz druhy rok
Minuly tyzden sme mali rodicko...same poplatky 😝 😝 , anglinu maju raz tyzdenne poobede, ucka vravela, ze sa budu ucit nasobilku iba do 20 😕 , vraj budu musiet precitat na mimocitankovom asi 5-6 knih 😲 😖 , a od 2.polroka uz bude od nich vyzadovat, aby vedeli kde ma byt "y" a "i" v pisani, dovtedy to nerata za chybu..

Tak, v skratke asi tolko.... 😉 🙂

sassi
25. sep 2008

Junovka no veselo, my sme ešte ZRPŠ nemali, vraj bude až ked bude aj plenarne 😕 a to neviem kedy bude...

U nas sa paltí až 2. krúžok 400,-, na 1. sa dava vzdel.poukaz. Tak sme dali teda nakoniec ten krúžok PC, chodia tam skoro všetky deti, čo majú doma počítač. Už priniesla šeky zo ZUŠ - 2x 655,- na polrok (spev zvlasť, gitara zvlasť). Mažoretky 800,- + palička okolo 500,- a baletne cvičky stáli 300,-.
Písali písomku su SJ aj z M. Zo SJ ma 1 a M asi zajtra sa dozvieme.
Dnes doniesla 4 jednotky 😵 no dúfam, že to nebola jednorazovka, hadam sa už do toho dostala 😉

Atlaska, ja myslim, že to je len v Blave tak, tu v okolí to vobec nie je bežné. Jazykovy variant školsky urad povolí, ak je personalne zabezpečenie, ak to je veeelky problem. Teraz si vela učitelov 1. stupna robi rekvalifikačky na jazyk. Tka hadam sa to pohne k lepšiemu.
Ale len tak mimochodom, ja učím na gympli, a nebýva velky rozdiel medzi deťmi, čo mali od 1., 3. alebo až od 5. triedy. Asi je to v tom, že na 1. stupni sa aj tak len tak "hrajkajú" ☹ ☹ ☹

atlaska
26. sep 2008

ved to je najhorsie, ze na I.st sa na to kasle a potom aj tak zacinaju na 8r gymnaziach tie decka od zaciatku. Viem to podla strasieho, sice ich rozdelili na 2 skupiny podla znalosti ale aj tak obe skupiny mali rovnake ucebnice, cize ti co uz jazyk mali 2-4 roky sa ucili to iste co zaciatocnici.
Nasi zasa nemaju triednicke hodiny a vraj su povinne aj pre I.stupen.

sassi
26. sep 2008

no u nas napr. tiež idu začiatočníci a pokročilí z tej iostej knihy, lebo osnovy su postavené tak, že su jednotné, teda aj začiatičník sa ma za 4 roky dopracovať na takú istú úroven, čo je nonsens... 😖 Ale robíme to tak, že zač. preberú čisto len knihu, a pokročilým davame aj ine materiály, robime s nimi projekty, maturitne temy a podobne.
Na AJ je to rozdelemé, teda pokr. začínajú s Pre-intermediate (mierne pokročilí) a zač. idu s Elementary (začiatočníci), ale pokročilí idu aj celkovo rýchlejšie, takže na konci je rozdiel cca. 2 knihy.
Ono ked som začínala, tak som mala velke oči, čo všetko už vedia (ked som si pozrela učebnice zo ZŠ, čo tam prebrali, ale pravda je taka, že sa to musi preberať odznova, lebo houby vedia 😒

No dnes ide Heni na výstavu domacich zvieratiek, sa teší 😀 A ja trpnem, čo dostala z tej Matiky 😕

atlaska
26. sep 2008

maly vravel ze "pisomka" zo slovenciny bolo to iste co pisali na konci prvej triedy-ze vraj ten isty papier, predpokladam ze matika bude detto 🙂 ved vlastne len opakuju prvacke ucivo, nemaju z coho ineho tu pisomnku mat. Starsie rocniky pisali previerky uz davnejsie, tymto druhakom asi dali cas na zopakovanie,predsa len pozabudali toho vela-aspon my ked sme cvicili v auguste pismenka veru poniektore nevedel.

sassi
26. sep 2008

to píšu vstupné, my ich ani neklasifikujeme, to je len prehlad toho, čo zabudli 😀 😀 😀 a čo nam treba ZASA preberať odznova...
Ale našim to známkujú, lebo to už je z preopakovaného učiva

lenca13
29. sep 2008

ahojte 😉 tak Radka dostala do ziackej konecne znamky doniesla dve jednotky a dvojku z diktatu 😉
od 1.10.bude chodit aj do druziny predsa sa naslo miesto a budu mat aj desiatu aspon nemusim kazde rano rozmyslat co jej dat 😉 😉 😉

sassi
29. sep 2008

vy mate aj desiaty? No to by som brala aj ja, nam varia len čajík, aj tak si ešte pýta dzusik do družiny.
Dnes nam, začínajú mažoretky naostro, tak s nou idem, kym sa naučí poriadne cestu.

lenca13
29. sep 2008

mame desiate byvaju dobre ved za 9Sk 😉 my ideme na vytvarnu tiez ju pojdem este dnes odprevadit aby trafila 😀

pacna
30. sep 2008

ahojte dnes naši maju ist na niečo do knižnice ale akosi neviem načo. 😅

uživame si krasneho počasia 😎

katka76
30. sep 2008

kubko maju za sebou vstupne z mat i SJ a dnes maju pisomku z prvouky.
od zajtra plnime certifikat citania, do konca mesiaca treba precitat knizku danka a janka. na konci mesiaca potom pojdu tiez na exkurziu do kniznice

pacna
30. sep 2008

tak už viem bola to "tvorba guinesovho rekordu o najdlhšie leporelo" doniesla aj certifikat 😀

katka a čo to je za certifikat?

katka76
30. sep 2008

pacna, kazdy den maju precitat nahlas nejaku stranku-dve z knizky a rodic ma odsledovat cas a zapisat. na konci budu mat taky maly testik, ze citanie s porozumenim.

zabinka
30. sep 2008

Ahojte baby, ked Vas citam, co vsetko vase deti preberaju, tak si pripadam ako z inej planety.Ani sa nemozem zapojit do debaty, lebo nic z toho nerobime. My zatial o matematike nemame ani sajnu. DU nedostavaju ziadne, z knihy neperebrali este nic. Vraj maju v triede nejake zosity a do nich pisu. Ale absolutne neviem co. Na moju otazku mi p. ucitelka povedala, ze matiku zacinaju tak pozvolne. No ja nevie, uz mame mesiac za sebou a stale nic. Sem tam dostane nieco precitat na DU a to je asi tak vsetko. Do ziackej dostal zatial len dve jednotky a viac nic. Dostali novu pani ucitelku a ked mam byt uprimna, nemam z nej ani trochu dobry pocit. Zda sa mi, ze detom chyba motivacia, aby sa ucili. ked som s nou hodila trochu rec, tak mi povedala, ze nech si deti zvykaju, ze znamku dostanu len ked to bude dokonale. Vraj ked to nie je 100%-tne, tak si jednotku nezasluzia. No a moj maly je z toho dost nestastny a zacina vymyslat, ako neist do skoly, co doteraz nikdy nerobil. Vzdy sa do skoly tesil. Tak ledva cakam na rodicko a uvidim, co bude dalej.

lenca13
30. sep 2008

Teraz som s Radkou pisala ulohy a uz zacali preberat spoluhlasky a samohlasky ved uvidim ako nam to popjde zatial je to ok 😉 matika je zatial v pohode 😉

alex3
30. sep 2008

caute. uz som dlho nebola, ale citam pravidelne 😉 no, nasi su nejak v strede medzi vami nemaju tolko aktivit ako niektore pisete, ale nejdu ani pozvolna. Vzdy maju nieco citat, matematiku a obcas pisanie. Pozvolna idu s tou anglinou .... a tiez chodi na mazoretky v ramci druziny, takze ma to stoji 50,- Sk na mesiac 😉 a este mame mimo skoly karate. Zda sa mi to lepsie ako v minulej skole. Tam deti maju denne tolko uloh od tej pani ucitelky ze nestihaju kruzky ... ☹

alika54
30. sep 2008

ahojte,,,baby som len ja taka hnusota alebo aj vase deti musia prepisovat ulohu??? proste ma serka ak napise domacu s chybami,,no a neviem ci to prehanam alebo ne 😒 ,,,inac maju toho dost,kazdy den citanie ulohu zo slovenciny a aj matematiky tak drvime 😕

lenca13
30. sep 2008

Radka dnes mala tiez dost uloh ale nikedy maju viac niekedy menej.ked skaredo napise a hlavne s chybami tiez jej to dam prepisat 😒