A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

sassi
21. nov 2008

pacna 😀 😀 😀 a ved ona ma k tomu ešte učitelsku príručku 😉

pacna
21. nov 2008

no hlavne že som ja pochopila 😀 😀

a ulohy neviem ako kontroluje ked tam mala chybu a ona jej to odfajkla 😔 ja som jej tu chybu schvalne nechala čo povie uč. no a nič 😒

sassi
22. nov 2008

no aj naša uč. hovorila, že to tak presne nekontroluje, niekdy si to saj v skupine kontroluju sami, jeden číta a ostatní davaju fajočky ... takže sa tiež može stať, že ma tiež odfajknute aj zly vysledok

pacna
25. nov 2008

baby tak ma napadlo vstavaju vasi druhaci sami do skoly?lebo nasu Dominiku musim tahat z postele ale neter so synovcom sa zobudia sami 🙂

lenca13
25. nov 2008

Aj u nas je niekedy problem so vstavanim a to nechodim este do roboty som doma 😉 ale hlavne vecer ked je uz ulozena v posteli tak ma stale dajake problemy

atlaska
25. nov 2008

Pacna 95% vstava sam uz o 6,15-6,30 akokedy a to ma kopu casu lebo z domu nam staci ist aj o 7,45.Povacsine pozera TV alebo si stavia lego. Spavat chodi o 20,30-to uz lezi umyty v posteli.

katka76
25. nov 2008

tak nas jakub si minuleho roku zelal budik, zadarilo sa a mal hned dva 😎 , oba veselo zvonili a on si sladko spal nadalej. 3 dni sme ho budili my, ze mu zvoni budik, ze asi treba vstavat, dalsi den sme ich uz nenadstavovali
my rano spolu ranajkujeme a robim mu desiatu, mm ho cestou do prace vysadi pred skolou

sassi
25. nov 2008

nam 7:45 už zvoní na vyučovanie, z domu chodí tak 7:20 - 7:25
a budíme ju my, ale väčšinou vstane bez problemov
večer som zatrhla dlhé čítanie, lebo potom bola unavená, a zaspáva najneskor 20:30 😉

A dnes 3 jednotky 🙂

pacna
25. nov 2008

atlaska takto neskoro nasim zvoni o 7,40.
Dnes v žiackej 1- a 1
ta 1- za prykrijeme 😀 😀

atlaska
25. nov 2008

nam 7,45 otvaraju skolu - zatvaraju 7,55 a skolu mame 500m od domu. vyucko zacina o 8,00.

lenca13
25. nov 2008

my vstavame o 7,00 do skoly chodi tak 7,35 a skolu im tiez otvaraju 7,45 a vyucovanie sa zacina 8,00 a dnes sme dostali prvu 2 do ziackej

sassi
25. nov 2008

ja som rada, že začínaju skor, aspon skor aj končia, a stíha aj krúžky skor. A ked budu mať viac hodím, nak to bude viac citelné. Mala nacvičuje na vainočnu besiedku, tento rok tie vianoce akosi skoro idúúúúú, nič nemám a už je len MESIAC 😕 😕 😕

pacna
26. nov 2008

dominika ma taaaaaky bolavy opar na pere dnes mrnčala že nebude moct ani čitať 🙂

bardott
26. nov 2008

Ahojte. Dievčatá a ženy chcem sa vás niečo spýtať vzhľadom na na to, že už ste prešli prvou triedou. Ja mám prváčika a mám problém. Nevie, ale fakt vôbec nevie, písať diktáty. Pani učiteľka im diktuje a on nedokáže napísať slová ako Silva, Slavo, umýva, oslava a také podobné. Slová mama, Ema, Ivo, Eva proste odrhovačky tie napíše lebo si myslím, že ich pozná naspamäť. Nemali ste niektorá problém takéhoto typu? V prváčencoch mi moc poradiť nevedia a ja mám vážny strach a neviem ako ďalej. Poradí mi niekto? Musím povedať, že písmenká pozná ( tie čo sa už učili ) bez problémov. Aj čítanie nám robí trošku problém ale v tom sa už začína chytať. Poraďte ako ďalej a čo robiť. Prosíííím. pááá

sassi
26. nov 2008

ahojki bardott (davno sme nepísali ☹ )
no a aké chyby presne robí? Preskakuje písmenká, vymiena ich v rámci slova, alebo sa to ani nesnaží napísať??? Doma trénujete, predpokladám...
Možno by nebolo od veci zobrať tie diktáty a zajsť s tým za školskou psychologičkou, či sa nejedna o nejku formu disortografie, alebo dislexie ... Aj bez neho na začiatok. A triedna na to čo povedala?

atlaska
27. nov 2008

No bardott podla chyb, ale este chces od prvaka vela v novembri, chyby bude robit - nas druhak vynecha sem tam pismeno este dnes a slovo dievciska v klude prcita ako dievcata alebo malinky ako malicky. Zatial to nerobi velmi casto, to starsi v tomto pisani a citani bol omnoho horsi aj ked mal same jednotky po 4 rocnik a nakoniec az na novej skole zistilia slovencinarka ze je dysgrafik, dysortografik a dysleksiu mu zistili az v 14tich rokoch.

pacna
1. dec 2008

ahojte nasi sa budu tento tyžden fotit 🙂 čo mate noveho?

lenca13
1. dec 2008

Ahoj Pacna tak Radka doniesla prvu trojku ma ju aj v ziackej bolo to z opisu 😒

pacna
1. dec 2008

a čo ake chyby?

lenca13
1. dec 2008

Ani presne neviem ake tam mala chyby pretoze ten zosit maju v skole a ked som pani ucitelke napisala aby ten zosit po Radke poslala tak povedala ze neposle ale na druhy den doniesla napisane v slovnicku ake tam mala chyby.Chybali jej tam tri slova a ze mala skaredu upravu 😒

sassi
1. dec 2008

to čo ma akože byť???
😒 ved ty maš pravo to vidieť, naša vždy ked píšu do diktatoveho alebo písomkoveho zošita niečo, tak nam to pošle, tak po tej písomke na konci týždna ...

lenca13
1. dec 2008

No vidis Sassi u nas to tak nefunguje napisala mi ze ked to chcem vidiet mam prist rano do skoly ale nechce sa mi zobudzat Timku a trepat sa s nou niekam hned rano ked nemusim 😒 ale oni este stale nemaju svoju ucitelku ☹ a ani neviem kedy ju uz budu konecne mat

sassi
1. dec 2008


naša učitelka tiež pojde na oparáciu, asi o týžden, preto aj maju už teraz vo štvrtok vianočnu besiedku - no taku priskorú, Mikulášsku... ale aspon o to neprídu uplne 😉

lenca13
1. dec 2008

Dnes Radka prisla zo skoly a hovori pani ucitelka nas pozna lepsie ako rodicia ze sa im malo venujeme...normalne som to nepochopila ☹

sassi
1. dec 2008

no vieš, ono to aj može byť pravda ... ale nie v 2 ročníku ZŠ!!!!
ja som taketo vypustila tiež z ust, ale na strednej, ked sme s tými deckami fakt viac ako rodičia, aj ich vidíme, ako funguju v rámci kolektívu. Ale zasa nie tak, že "rodičia sa im nevenuju" ... len to "že ich viac poznáme" ... ale som to tak myslela s rezervou, že z viacerých aspektov.
A nešla som to hovoriť deckam, ale rodičom na rodičku, alebo ked sme mali problemové deti, a rodičia FAKT nevedeli, že čo robia, s kým sa stýkaju, v akej partii fungujú...

Ale na 1. stupni ZŠ určite nie...
ja som s našou učitelkou dosť v kontakte, fakt si aj privstanem, aby som aspon raz za mesiac (ale spravidla častejšie) sa opýtala na malu, ako sa drží, a pani učitelka (nech je aká je...) mi povie, s kým sa kamaráti, čo robí, či sa snaží, aká je v škole ( a poviem pravdu - uplne ina ako doma 😉 v pozitívnom!) . Oan ma na nu uplne iný pohlad, ako my, čo ju poznáme od malinka, ako sa hadže o zem a reve pre každu blbosť .... To v škole je uplne iná 😀

lenca13
2. dec 2008

Sassi myslis za ja by som za nou neisla opytat ale musis sa vopred ohlasit a co ju trochu poznam tak aj tak si bude hovorit svoje vies je to starsia ucitelka teda dochodkyna ale ona je niekedy na nich az moc prisna ja viem ze aj to treba ale v medziach normy ☹

uz aby mali tu svoju ale myslim ze nastupi az od pol roka 😒 ved aj nasa je v skole dobra a doma je niekedy ako sto certov tiez reve niekedy pre kazdu blbost 😀

sassi
2. dec 2008

no už aby vam prišla vaša učitelka, hadam bude lepšie
my dnes jednotka s hviezdičkou z diktátu, ale DU z matiky mala zle, dnes prepisovala

pacna
4. dec 2008

tak naši sa dnes fotia 🙂 včera som stretla mamu jedneho Dominikinho spol.a ta tiež hovorila že je na nich moc dobra ta uč.

nobave
5. dec 2008

Baby chcem sa poradiť - čo by ste robili v takomto prípade
Môj druháčik dnes doniesol písomku z prvouky - dostal trojku a keď som zbadala tú písomku skoro som odpadla - mali asi 6 otázok.
A že pri tretej otázke im učiteľka povedala že trojku do ďalšieho riadku a on spanikáril že nemá odpovede s číslom otázky každé v novom riadku
tak všetko čo napísal - kompletné odpovede 1, 2 dal do zátvorky
tak začal písať znovu od začiatku - čísla otázok s odpoveďami do nových riadkov od 1 - samozrejme že to nestihol opísať a jednotku nemal kompletnú za čo mu uznala iba jeden bod zo šiestich a pritom na začiatku písomky kde to všetko dal do obrovskej zátvorky mal kompletne celú odpoveď
neviem či som sa vyjadrila dosť jasne - jednoducho sa zľakol že odpovede nemá každú v novom riadku ale vedľa seba .... tak to hlupáčik išiel písať znovu...
keď som sa ho opýtala prečo nešiel za učiteľkou aby mu to uznala povedal že ho to ani nenapadlo.... a že učiteľka povedala že čo je v zátvorkách to sa neráta...
no keby sa ho aspoň opýtala prečo začal písať všetko odznovu ....
takže keby mu uznala čo má na začiatku celú odpoveď tak má jednotku a takto má trojku....
čiže celkovo vzaté dieťa všetko vedelo a i tak má trojku....
no na porazenie....
mám za ňou ísť???
doteraz mal z prvouky v žiackej 2, 2, teraz mu pribudla 3 a to som sa včera tešila keď som ho skúšala že všetko vie že si to opraví a bude 1 ....

sassi
6. dec 2008

ja by som za pani učitelkou asi išla 😉 Ved ked to tam mal, tak mu to mohla uznať, jedine, že by im chcela dať priučku, že sa to, čo už raz škrtli alebo dali do zatvorky proste neráta... No na to ti da odpoved jedine ona...

My mame prvouku ako doplnkovy predmet, vobec na tom takto nebazíruje. Znamy maju len z aktivity na hodine alebo za ulohy (napr. maju niečo nakresliť, alebo niečo v prac. zošite. Pisomky nepišu z toho, ani ich to neskúša - jedine z lavice "skuša" čo kto vie, a ten kto vie vela, dostane jednotku. Na rodičovskom vravela, že su nejaké písomky predpísané aj z toho, ale ona to s deckami písať nebude.