A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

verulka
22. sep 2008

sak to je super, ze to zlada sama..neni nad samostatnost 😉 ja nejako velmi neriesim, ja tiez ked sa mi nechce, tak veci odflaknem..ono sa to vzdy potom vrati..to som mu vysvetlila.Ale zase ked dostane uplne priblblu ulohu, tak o nehcavam tak 😉

sassi
22. sep 2008

no my zatial dostávame len klasiky DU, odpísať, vypočítať, prečítať
nejaké projekty a podobne veeelmi zauujímavé úlohy sme ešte nemali 😵 chvalabohu 😀

pacna
23. sep 2008

Dominika piše ulohy sama ja len kontrolujem, včera zabudla slovenčinu v škole ale naštastie tam robi suseda upratovačku tak nam ju doniesla.

ulohy su klasika opis,prepis,vypočet. 🙂

atlaska
23. sep 2008

Nas si pise sam uz aj minuly rok pisal sam, precitam si to a poviem druhy riadok 1 chyba, treti riadok jedna chyba a on si ich sam hlada a opravuje.
Matiku ovlada takze to robi sam,niekedy uz aj v skole cez prestavku.

vinka
23. sep 2008

Atlaska tak to aj môj syn stíha cez prestávky.Už mi vravela učitelka,že úlohy sú na doma.Ale ako mu to mám vysvetlit. 😕 Viacmenej to stihne v škole.Matiku má rád a ovláda ju dokonale kozoš malý. 😉

sassi
23. sep 2008

no aj naša ovláda... ale minule sa pomýlila v retazovom príklade a hned 3 chyby ... Inak mala je rátať len jednu, lebo ked sa to vualo, tak tie dalšie 2 vyrátala správne 😕 Aspon podla toho, čo nam hovorili na školení, čo som si robila certifikát cez Metodické Centrum... že take retazove príklady sa na písomky davať nesmú, a ak sa dajú, tak v takom prípade, že sa dieťa v pribehu úlohy pomýli, ale dalej pokračuje vlastne "správne", tak sa to ma ratať ako 1 chyba ... 😕

atlaska
23. sep 2008

Vinka starsi raz dostal poznamku do ziackej zato ze si po matike cez prestavku pisal ulohu.
Ked si maly cez prazdniny nieco prerataval EUR-SKK, tak nas tato poznamenal zeby tu nasobilku mal sypat z rukava, tak mu vravim tatik klud nasobilku este nebrali 🙂
Nas tato trafi do skoly, ale ktoru tasku by mal synovi zobrat to by uz nezvladal 🙂 a ani pani ucitelku este nevidel.

alika54
23. sep 2008

cao,,,ja som chcela pri malom stale sediet ked pise ulohy no ma vyhnal a tvrdi ze napise lepsie ked nie som pri nom 😅 ,,,no ale tiez niekedy riadne odflakne a potom musi prepisat vsetko ci sa mu to paci alebo nie 😝 ,,,sassi citame tiez o lastovickach,,,z matiky scitanie a odcitanie do dvadsat pomocou rozne zaujimavych prikladov,,, 🙂

sassi
23. sep 2008

no alika asi tak, chce písať sama a potom je to hroza 😠
Dnes doniesla 1 a poznámku, že chýbala DU 😠 😠 😠 Proste mali 3 cvičenia a ona si spúravila len 2 😒 Ja neviem, čo je taka domrvena, ved vedela že majú 3 cvičenia, sama mi to ukazovala a potom to nenapíše... to mali len niečo nakresliť a popísať, tak som si to už nepozrela... no Mea culpa...
Hlavne že sa jej manžel 10x pýtal, či ma všetko a ona "ano mam všetko" 😖

alika54
23. sep 2008

sassi,,,poznam,,,este ze chodi bratrancov syn s nasim do triedy a mam komu zavolat ked si zabudne zapisat ulohu 😠 ,,,noo dufam ze sa niekedy nauci zodpovednosti 😅

dadulka19
23. sep 2008

ahojte,my máme konečne prvú známku ,jednotku 😉
A k tým úlohám,na rodičku sme sa dohodli,že si ich budú písať v škole a doma už len budú čítať.Mne to tak vyhovuje,lebo po tých krúžkoch už ani nemávala energiu a chcela sa hrať 😉

lenca13
23. sep 2008

Dnes zabudla Radka ciapku v skole 😒
Z matiky mali pisat celu stranu v Pz a ked som sa jej pytala ze preco maju tak vela povedala ze miesto matiky mali citanie 😒 a tiez prepisovala ulohu zo sj lebo nevie kde je zaciatok riadka 😉

sassi
23. sep 2008

alika, ona mala poznačené, ale si napísala len 2 tretiny, lebo už bola myslou asi pri TV alebo u starkích... takže do konca týždna ani TV ani starkí a basta 🤐
My sme dnes čítali z Adamka, aj zajtra majú priniesť, no fajn, ked sa to zaplatilo, nech to aspon hojne využívajú, a nie tie národniarske básničky, čo su v čítanke .... ooootraaaaas, to kto tú knihu navrhoval??? SNS????

alex3
23. sep 2008

ahoj atlaska.
ozyvam sa neskor, lebo nejak nebol cas ... 😉 , no emme sa moc do druej skoly neccelo, lebo sa bála ze to tam bude este horsie. nemali sme problemy s detmi, ale s ucitelkou 🙄 . Tak som ju nejak presvedcila ze na dieta jej kvalit 😀 tato skola nepostacuje ze musime zmenit. mozno to nebol spravny postup ale zabralo to. Ale ona v kutiku duse vedela, ze to tam nie je dobre len sa bala zmeny a podla mna aj bola rada ze som to rozhodla za nu. Skolu poznala, chodi tam jej kamarat, su teraz aj spoluziaci ... Ozaj, a este som jej slubila mobil ... mala som easy kartu tak teraz je majitelka mobilu ktory je stale v izbe na policke lebo do skoly o nosit nemoze 😎

z ulohami mame problemy. ona ma na vsetko cas a potom nestihame. Ved sa hadam este zabehneme.

verulka
23. sep 2008

laex, tak super, z este spokojne.
Risko dostane mobil na narodky, uz je aj tak jediny v tirede, kto nema. Ale to by mi nevadilo, ale mobil ma Ajka a ta uz s nimi nie je na skole, tak potrebujem noveho ztycneho dustojnika 😉

pacna
24. sep 2008

tak mna včera ta naša dorazila večer v posteli o deviatej plakala že zajtra (dnes) pišu previerku z matiky a mali si precvičovať a ona na to zabudla 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 no mala šťastie že už bola v posteli 😠 😠 😠
som zvedava ako to dopadne
v pondelok mali mat angličtinu a uč. neprišla

včera doniesla aj knižku mimičitankove čitanie , prvouku a hudobnu som ani nevidela. 🙂

alika54
24. sep 2008

sassi,,ja som im zakazala telku na dnesny cely den a to obidvom,,,lebo rano prve co spravia je, ze zapnu jetix a mozem na nich sto krat volat ranajky,obliect sa a umyt sa,,,este mala skor posluchne,,,tak dnes sa budeme aspon viac venovat skole,,,diktat a prepis ma isty 😠 ,,,matika a citanie mu ide dobre,,,najhorsie su u nas prepisy,,aj diktat spravi lepsie 😒

katka76
24. sep 2008

zajtra idu kubko zo skoly na potulky mestom, na prvouke beru temu moje mesto, tak idu pozriet kostoly a mali by ist aj na vezu. no a v piatok maju vstupnu z matiky, vcera mali zo SJ a ze bol prvy, tak som zvedava na ten vysledok

lenca13
24. sep 2008

Alika to iste nasa Radka prave prisla zo skoly a pyta ci si moze zapat telku 😒 vcera som robila krik pretze nevie opisovat takze najskor ulohy az potom telka 😉

alika54
24. sep 2008

lenca ako u nas 😉 ,,,jeden den to preziju ,,len ci vydrzim ja 😀

pacna
24. sep 2008

zas to iste zabudla slovenčinu ale nevolala som nech jej ju donesu nech sa nauči zodpovednosti 😠
a ma zakaz počitača aj telku 😠

sassi
24. sep 2008

alika, JETIX 😠 ja som ho zablokovala, to je jeden otrasný program. Ešte tak Minimax znesiem. A Tv sama nesmie zapínať, vždy sa musí opýtať. Rano to už vobec nie, ani cez víkend. No dnes som šla na poštu, a kazala som je naučiť sa čítať a hrať na gitare... a že ked bude mať, može si zapnúť TV .... no jasan, našla som ju pred TV... teraz číta, lebo to vobec nevie 😠 takže zakaz TV sa predlžuje na dobu neurčitú 😕 ja sa nebudem stale rozkrikovať, ja mam len jedny nervy a jedny hlasivky 🤐 Moja chyba, že som porušila zákaz, ale ona to hned zneužila.
SJ písala na 3x, vždy sa pomýlila, takže prepisovala, pri prepise sa zasa pomýlila, tak som povedala, že ak sa ešte raz pomýli, prepíše cely zošit! Tak to zabralo a napísala krásne a bez chybyčky. To mali len 3 vety a ona v každom 2. slove pomýlené 😒 Vobec sa nekoncentruje na to čo robí 😖

Joj ale sme na tie decka prísne, ale inak to nejde, oni asi majú take obdobie, skúšacie, čo mamina vydrží 😀 😀 😀

alika54
24. sep 2008

sassi 😀 😀 😀 ,,,sorry ale presne viem ako si to myslela,,,s tym ucenim a aj prepisovanim uloh,,,u nas som uz aj stranku trhala 😅 ,,,ale to len preto ze viem ze vie to napisat krasne len sa mu nechce a skusa ma,,,, 😠 ,,,po veceroch si slubujem ze nebudem na neho prisna no ak moc polavim vyuzije to krpec a lajdaci 😠 ,,,a k tej telke,,,viem ze jetix je kravsky program no minimax nemame a tiez mu to nedovolim vzdy a len vybrane rozpravky kukame,,, 😉

katka76
24. sep 2008

no nam ta vstupna zo SJ dopadla super, za dve 1, jedna z testu , z 50 bodov ziskal 49 a diktat mal tiez na jednicku, tak mohol byt na PC

alika54
24. sep 2008

katka,,,nasi nepisali ziadne vstupne,,,aspon to tak nenazvali 😉 ,,,

sassi
24. sep 2008

ani my, pribežnme známkuje nejakú samostatnú prácu a diktat zatial len "nácvičný" (ale známkovaný)
No a alika, stránka sa trhala aj u nas, ved práve dnes... však zošitov zo zrušenej papierne mam plnu skrinu 😀 😀 😀
Mne s azdaju všetky tie rozpravky v TV akesi blbé, ani Heni to moc nesleduje, len večerníčky, zato ma plny šuflík DVD-čiek 😕

lenca13
24. sep 2008

ja som si myslela ze ju dnes uz aj ubijem 😒 taky bol u nas krik pre ulohy a potom mala Timea chodi a hovori kik ze robim krik a niekedy sa to uz ozaj neda dnes nemala zo sj ulohu tak neprepisovala 😉 a tiez je zatrhnuta alj telka a pc

Radka nema este ziadne znamky pretoze nemaju stale svoju ucitelku dufam ze uz od oktobra nastupi...

alex3
24. sep 2008

ahoj,
no, ked to tak citam tak mame rovnake deticky a problemy ... ja tiez zakazujem TV a pocitac a to ani nemame Jetix. Po tom ona tuzi lebo to videla na navsteve ale bouzial ... Nasi tiez nepisali ziadne vstupne pisomky. Emme ide matika ale ked ma nieco prepisovat je to katastrofa. Stokrat poviem pozri si dobre ake i/y sa tam pise a aj tak vsade pise makke. A pokym ju dozeniem k uloham, no je to dlha cesta. ale som optimista. dufam ze ked jej to budem stale opakovat snad v osemnastke to prinesie nejake ovocie 😎 ale niekedy to fakto nezvladam a vrieskam.

lenca13
24. sep 2008

Alex matika jej tiez dobre ide ale veru to nahananie k tym uloham je asi najhorsie 😒 my mame len minimax ☹ ved dnes opisovala do prvouky z kalendara mena a napisala Ciprian skoro ma porazilo 😀

atlaska
25. sep 2008

lenca my sice bez prepisu ale DominYka a este ma presviedcal ze to tak je spravne ved si to ammina povedz to niejje makko ňika ale tvrdo nika 🙂 donutila som ho to prepisat ale frflal este 10 minut okoo toho. A pisomku zo slovenciny pisu dnes.