A začína sa trápenie - škola volá. Máte podobný problém?

aneeetka
2. sep 2009

Ach školaaa keď si na ňu spomenie moja staršia dcéra Alexandra ktorá má už 14 rokov chytí ju panika však už je deviatačka 😖 😖 😖 😖 😖 budeme sa s ňou trápiť lebo ona školu neznáša a takisto aj s mladším Samuelom sa budeme trápiť dnes sa z neho stal prváčik 😉 😉 😉 😉 😉 A ani Saminovi sa veľmi nechce do učenia 😒 😒 😒 😒 😒 Kto má podobné problémy???? Bola by som rada keby nám túto tému nezavreli a mohli by sme si tu písať mamičky s takýmito problémami 😅 😅 😅 😅 😅 😅

aneeetka
autor
2. sep 2009

Nevravte že nikto nemá problémy s deťmi v učení ?????

csina
2. sep 2009

ale Anett...nás je ako maku... 😉 Malú mám v druhej a k učeniu si ešte nenašla vzťah...teda, nie že by jej to vôbec nešlo, mala jadnotky, aj keď mám pocit, že skôr motivačné..ale jej to nič nehovorí. Keby som ju nekontrolovala, či má úlohy a pod. ani o to nezakopne. Nebaví ju to. Kamoška má rovnako starú dcérku a tá sa vyslovene vytešuje, ako si malá sama hľadá, čo ju baví, číta si knižky, lúšti detské hlavolamy a pod. Toho by som sa nedočkala.. 😀

henikav1
2. sep 2009

ahojte, teda moj maly musi byt tiez stale kontrolovany, inac si jednoducho ulohy a povinnosti nespravi, sice ma velmi dobre vysledky a je medzi najlepsimi v triede, ale fakt neviem akym zazrakom. 😀
Inac doma rad cita, lusti hlavolami, labyrinty, sudoku pre deti, dokonca rad aj pocita, ked mu ja dam nieco vypocitat, ale aby sa drzal povinosti, to ani za svet.
Vcera bol prvy den v skole a dostali domacu ulohu, mna to nenapadlo ho skontrolovat, lebo som si myslela, ze prvy den budeme len balit knihy a zosity a vypisovat menovky. Zbadala som to az rano, ked som mu chystala desiatu a tak musel mlady pan vstat rano o siestej a pisat ulohu z matiky 😀
Ale to je tiez podla mna dost silne, dat ulohy deckam hned v prvy den

karmella
6. sep 2009

Ja sa tiez pridám. Máme doma prváčku, ktorej to super páli v matike, ale písanie to je niečo hrozné. Vedela sa som, že k písaniu nebude mať vzťah ale že to bude až takto to som nečakala. V piatok dostali prvú úlohu a to ako si ju robila no to bol des. Rýchlo obkresliť panáčika a zopár kruhov vedľa a domáca je hotová. A ešte tá jej tvrdohlavosť. Najprv som jej predkreslila na papier a potom nechpracuje do zošita, ale nejako to nezabralo. Tak ak môžete, poradte mi ako si máme robiť úlohy.

olivova
7. sep 2009

😀 no, ja mam stvrtacku teraz a som zvedava, ci bude aj tento rok fungovat : Co mate na ulohu? - nic . Prezriem zosity a fakt nic. ALE rano - ja som mala napisat toto, a mame ulohu z anglictiny a mala som nazbierat listy na vytvarnu...Totizto ona si nic nepise, ona si to bude pamatat a nepomaha nic, co by ju prinutilo zapisat si to...
Takze tie ulohy rano mame my pocas roka niekolko. A samozrejme si nic nepamata, co robili v skole a co sa ucili...na porazenie. A tak sa k tomu flegmaticky stava, mam problem sa niekedy ovladnut 😅 .

karmella - ja som dceru nebazirovala kvoli pisaniu - mna matka kolkokrat zbila varechou, ako hnusne pisem a krivo (to som jej doteraz nezabudla) a vobec jej to nepomohlo. Skrabem pisanym pismom doteraz. Tak som si povedala, ja jej vytrhavat strany alebo sikanovat ju kvoli pisaniu nebudem. A to znamkovanie za upravu - no, kazda p.ucitelka ma iny meter. Niektorej sa paci pismo to a inej ineho...takze som zaujala asi takyto postoj - nehovorim, ze je spravny, mozno nie je, ale nik ma o tom nepresvedci 😀

lubkaj
9. sep 2009

karmella: Moja prvacka je tiez sikovna na matiku, ale vcera mali na ulohu pisat obluciky a to bolo nieco strasne. Nastastie to s nou robil manzel, lebo ja by som to asi psychicky nezvladla ☹ .
Nakoniec sme vymysleli, ze za kazdy oblucik, ktory bude pekny, dostane malu lentilku (taku od jogurtu, ktoru si usetrila na ranajkach). A samozrejme, treba neustale sediet pri nej a hovorit jej: Hore, hore, teraz zatoc, dolu... Nakoniec to zvladla, dostala aj kopec lentiliek (mohla ich zjest az po veceri), ale trvalo to neskutocne dlho...

henikav1
11. sep 2009

normalne nechapem, moj maly neporiadnik si po tom co musel dvakrat pisat ulohu rano, zacal si sam od seba vsetko chystat hned ako sme prisli zo skoly.
Asi som robila chybu ja, lebo vzdy som vsetko kontrolovala, struhala ceruzky, farbicky a ulohy som mu predkladala pod nos. Teraz som to akoze prestala robit, pochopil, ze sa musi spoliehat sam na seba...
Hovorim, ze som to akoze prestala robit, lebo vecer ked zaspi mu aj tak zaleziem do aktovky a vsetko skontrolujem 😀 😀 😀 len on o tom uz nevie
Olivova, aj moj je stvrtak
Lubkaj, tvoja malicka je este malicka, musi si pomalicky zvyknut na povinnosti, my sme v prvej triede pisali casto ulohy na etapy, cize dva kruzky, hodina pauza, dalsie dva kruzky... napriek tomu uz niekedy maly nevladal a rozplakal sa, tak som sa normalne porozpravala a s ucitelkou a povedala som jej, ze viac nevladal, brala to s pochopenim, ved prvacikovia su este take babatka