Používame cookies. Viac informácií tu. OK
hettinka
16. dec 2018

@ruzicka603 prevencia nie je. Pokial máte v triede/ škole niekoho, kto to stále roznáša, budú kolovať stále. Skús používať tea-tree olej po umyti vlasov votrieť kvapku do vlasov, ten ich odpudzuje.

ruzicka603
autor
16. dec 2018

@hettinka Kde sa da kupit ten olej v lekarni?Co mam teraz sprej aj to ich ma odpudzovat a predsa to zas dostala.

anik56
16. dec 2018

My sme bojovali veľmi dlho. Ale sestra si zmyslela, že aj vši idú len na niekoho, tak ako komáre alebo kliešte. Akoby podľa vône, feromónov. Tak sme ich začali "klamať" tým, že sme vlasy ráno navoňavkovali. A odvtedy sme vši nenašli.

pohodickasrandicka
16. dec 2018

@ruzicka603 nam pomohlo vlasky vyzehlit. Spalia sa tym vajicka. Tretiacka moze mat aj slusivu latkovu celenku co kus vlaskov zakryje. Zapletene/zopnute alebo kratke vlasky vzdy. Tazsie sa nova vsa od susedky udrzi.

ruzicka603
autor
16. dec 2018

@anik56 Stacilo by aj nasprejovat lakom na vlasy?

evalin88
16. dec 2018

@ruzicka603 treba podla mna riesit s triednou ucitelkou. Nech sa takto skontroluju vsetky deti. Treba najst povodcu. Sestra to tak tiez mala dlho. Od nej aj mana a tiez sme si vsetkym presli. Mysleli sme si ze sampony nefunguju. Jeden dokonca smrdel ako cibula taky sprej bez oplachovania. Nakoniec vyslo najavo ze v lavici pred sestrou sedel chlapec ktory tie vsi mal a sestra ich skratka kazdy een doniesla nanovo lebo naskakali tie jeho. Ucitelka si to vraj vsimla u neho celkom nahodou.. ako mu to odskocilo ..

livisteve
16. dec 2018

existuje sampon s tea tree olejom, konkretne poznam znacku Baever, ale isto je aj iné. Skúste umývať vlasy len s týmto šampónom+Paranit alebo Hedrin spray na prevenciu každý deň. Samozrejme v skole triedu treba prekontrolovať, keď nebude mať nikto v triede je oveľa menšia šanca, že dostane

ruzicka603
autor
16. dec 2018

@evalin88 Som hovorila ucitelke prvy raz ked to mala a vtedy kontrolovala deti a trom z triedy nasla.Hned aj volala rodicom aby deti zobrali domov.Minule sme mali rodicovske,tam som tiez hovorila o tom ucitelke.Lenze dcerka to moze cgytit od niekoho aj v druzine alebo na obede.To sa tazko zisti od koho.

ervenka
16. dec 2018

@ruzicka603 nekotroluju sa triedy celoplosne? napr. tu su kotroly pred a po prazdninami, a to kazdymi v kazdej triede. Ak sa vyskytnu, tak sa kotroluju hlavy castejsie- napr. kazdy piatok. pokial sa to poriadne nepodchyti, bude to boj nekonecny.

renatka100
16. dec 2018

@ruzicka603 urcite tea tree oil vzdy pred odchodom do skoly - maju ho aj v dm za najlepsiu cenu

janulka2811
17. dec 2018

Prevenar sprej,kazdy den nastrikas vlasky kym ide do skoly.

evalin88
17. dec 2018

@ruzicka603 chapem, je to velmi neprijemne.

majusska202
17. dec 2018

@ruzicka603 mne v lekárni tiež poradili ten cajovnikovy olej ale tak že pár kvapiek zemiasat do šampónu... Ja som pred materskou pracovala v škôlke kde s tým bol mega problém ... Počas školy má vsi dosť ľúbili dlhé husté vlasy ale ak9 som toto začal používať mal som pokoj

katren
17. dec 2018

@ruzicka603 ja mam troch...v skole pomaly kazdy tyzden ze pozor na vsi....a skolka ani nehovorim...ale NIKDY ich nedostali... davam im do nasamponovanej hlavy cajovnikovy olej par kvapiek ako prevenciu...a poza uska sem-tam ked idu rano do skoly...

maminuska
17. dec 2018

My sme mali vši len raz , za to sme ich mali statočne. Doniesla dcéra zo školy, preniesla na mňa ( 9 mesiac tehotenstva ) a aj na staršiu sestru . Bohužiaľ som si to neskoro všimla , tak sme my ženské pokolenie rodiny boli riadne zavšivavené . Do toho som mala problémy s vybavovaním invalidného dôchodku na sociálke pre najstaršiu dcéru a tak som tam chodila ako na klavír a zrejme aj ponechala tetám nejaký podarúnok.
My sme mali taký olej ktorým sa natrie do hlavy a nechal sa pôsobit asi pol hodinu , Mastné ako sviňa , zle sa to dávalo dole , ale bolo to veľmi účinné. Zopakovala som to po týždni znova a potom znova. Vši aj vajíčka sme týmto zadusili . Sem tam kvapnem do čajovníkový olej a zatiaĺ ani po 5 rokoch vši sa u nás neobjavili .

ruzicka603
autor
17. dec 2018

Dakujem za rady,vyskusam ten cajovnikovy olej a uvidime co to spravi.Najhorsie je,ze musim si davat extra pozor aby som to nedostala aj ja.Lebo sama sebe by som to asi nevedela sledovat a vycesavat.

anik56
18. dec 2018

@ruzicka603 neviem, neskúšala som, ale logicky by to tiež mohlo trochu pomôcť. Na tú vrstvu laku sa možno ťažšie prichytia vajíčka 🤔

Tu začni písať odpoveď...

Odošli