Aká je Základná škola Janigova 2 v Košiciach?

katkabod
20. dec 2013

Ahojte milé mamičky! Naša škôlkárka sa nám pomaly, ale isto blíži k nástupu do školy. Síce ešte máme viac ako rok času, ale predsa by som rada zistila, ktorá základná škola by bola vhodná, kvalitná. Obvodovo patríme na ZŠ Janigova 2, v internetových diskusiách som však nenašla v podstate žiadne hodnotenia, či názory na túto školu. Keďže je samozrejme možnosť dať dieťa aj na ZŠ mimo obvodu a nám by vzdialenosťou viac vyhovovala ZŠ Lechkého, rada uvítam aj názory na túto školu. Vopred ďakujem za všetky postrehy. Zaujíma ma úroveň školy vo všeobecnosti, kvalita výuky, školská jedáleň, ale určite aj to, aké deti navštevujú školu (existujú aj školy s vysokým percentom neprispôsobivých žiakov, čím sa potom narúša samotná výuka, bezpečnosť atď) ...

lubka81
1. apr 2020

Dobrý deň, vidím, že je to už 7 rokov, ale ak by ste si túto správu prečítali, mohli by ste mi napísať, ako ste sa nakoniec rozhodli? Tiež rozmýšľam nad Janigovou, ale neviem o nej nič nájsť. Ďakujem. 🙂

katarinka20
11. jún 2021

Dobrý deň, chcela by som sa k vám pripojiť, mám 9ročnú dcéru ktorá chodí na Zš Janigovú no ja osobne s tou školou nie som veľmi spokojná. Pre mňa je na nízkej úrovni, učitelia sa nesnažia učiť tak ako by mali a vidno to aj na dcériných výsledkoch. Navyše kolektív v triede nemá veľmi dobrý, spolužiačky ju odstrkávajú. Preto rozmýšľam že ju dám na Zš Lechkého no tiež neviem veľa informácií o tejto škole. Ak by niekto vedel niečo a mohol by mi poradiť, bola by som rada. Ďakujem 🙂

pivonia14
29. júl 2021

Dobry den, pripajam sa ku diskusii ohladne ZŠ Janigova. Nie sme spokojní s kvalitou vyucby, bol to nevhodny vyber skoly, anglictina je velmi slaba, za rok sa dcera naucila to co davno vedela- farby, clenov rodiny, zviratka, cisla... Co sa tyka pristupu pedagogickeho zboru k detom, ako pred 30-imi rokmi, vyroky typu “ naco mate tie hlavy na krku” , prostredie, ktore sebavedomiu dietata nepomoze. Inovativne je to, ze maju interaktivne tabule a par dobrych ucitelov a jedna uzasna pani vychovavatelka. Vytvarna sa znamkuje, hodnoti, kto ma pekne ide na nastenku a kto skarede moze to hodit do kosa .... Skola pracuje skor na zveladovani skoly a prostredia, ale nie na zveladovani tej najdolezitejsej veci, ktora robi skolu skolou a to su ludia. Riaditelka je vsak velmi zlata aj zastupkyna ale oni s detmi nie su.

deniska121
20. sep 2023

Viem že je to už dávnejšia diskusia ale tiež sme mali ako spádovú školu Janigovu ale keďže kamarátka jej šla na ZŠ Lechkeho tak sme ju dali tam a neľutujem, výborný kolektív v triede, síce je len druháčka ale zatiaľ nebol s nikým problém, učiteľka trochu prísnejšia ( čo niekedy treba) ale inak super niet čo vytknúť, krúžky na skole aj angličtina v rámci družiny, netreba nikde dieťa voziť, tak možno niekomu pomôže tato recenzia 🙂