Aké sú celkové poplatky za školu u vás?

junovka
18. okt 2010

Ked som bola na zaciatku sk.roka na rodicovskom a zacala som si pisat, zaco...a hlavne kolko treba zaplatit, tak sa mi zatocila z toho hlava.
Tak:
- mesacne skolne je 9,96 €
-strava na den 1,06 €
-rodicovsky prispevok na cely rok je 50 €/ na zariad.skolky, a....../
-triedny fond 3,50 €
-skol.potreby/ ceruzky, pastelky.../ 3,50 €
- Mikulas, MDD... 8 €
-prispevok na skol.riad v jedalni 😠 5 €
-............v podtstae ani sama neviem , ci som vobec tu vsetko napisala. 😒 😕

....a este aby som nezabudla, mali sme priniest na hlavu 12 l nejakch neper..mineralok a este pytali od nas triedne ucky "tajny fond" 1 € na kadejake vonne sviecky, oleje...aby si skulturnili triedu 😅
...no , a za kazde divadielko a kadejaku "srandu" v skolke nosime po 1 €

Tak ako ste na tom vy s vasimi ratolestami v skolkach???Tiez vas takto " financne zdieraju" ? 😕

janka5861
18. okt 2010

Tak u nas je to takto :
- mesacne skolne je 11 €
- strava na den 1,06 € /tusim/
- rodicovsky prispevok na cely rok je 20 €/
-skol.potreby/ ceruzky, pastelky.../ 3,50 €
a doniesli sme balik servitkov,balik wc papiera,1 mydlo na ruky

dadis
18. okt 2010

u nas nie, my ame len stravne, skolne a ZRPS 50€, ale ja by som nesuhlasila, aby "skulturnovali" triedu vonnymi svieckami a podobnymi debilinami (je to pre dti nebezpecne - riziko popalenia a okrem toho rakovinotvorne)...radsej nech poriadne vyvetraju a smrad tam mat nebudu... 😀 ze kultura

dadis
18. okt 2010

u nas nie, my ame len stravne, skolne a ZRPS 50€, ale ja by som nesuhlasila, aby "skulturnovali" triedu vonnymi svieckami a podobnymi debilinami (je to pre dti nebezpecne - riziko popalenia a okrem toho rakovinotvorne)...radsej nech poriadne vyvetraju a smrad tam mat nebudu... 😀 ze kultura

juliagregor
18. okt 2010

školné 12 Eur na mesiac
strava 1,06 na deň
ZRPŠ 4 Eurá na mesiac
besiadka pod stromček...individuálne
a každý pondelok...papierové vreckovky....
starší chodí rok a viac nepýtali...

lula26
18. okt 2010

U nás:
10€ mesačne- rod. príspevok
1,09 - strava
5€ - ročne ZRPŠ

benne
18. okt 2010

u nás ročné školné 20,-
mesačný poplatok 8,-/9,-/10,- (malá/stredná/predškolská), predškoláci platia aj niečo naviac jednorázovo na špec.zošity
strava 1,- (ale asi pôjde hore na 1.06,-)
- je to ale cirkevná škôlka (na rodičku nám hovorili, že sme v meste najlacnejší, ale riaditeľ nezabudol dodať, že poplatok môže byť u štátnych zariadení do výšky 15% živ.minima a v cirk. len do výšky 7,5%živ.min. - dúfam, že si to pamätám správne)

sabiatko
18. okt 2010

😀 haha, ze na riad, to je jake dobre 😀 to ho na konci roka deti fasuju? alebo pouzivaju papierove taniere? podla mna by si mali uctovat aj za okusovanie priboru 😀

katusradus
18. okt 2010

školné- mesačne 7eur, ZRPŠ-ročne 20eur a triedny fond (Mikuláš,MDD...) ročne10eur,obedy- mesačne22eur a okrem toho ovocie a džúsy

betkavlcekova
18. okt 2010

takze my mame mesacny poplatok 5€ ako predskolaci, stravu okolo 20€ na mesiac tusim 1.04 na den, zrpš 55€ na rok, mame v skolke bazen a saunu to je dalsich 55€ na rok a kazde tri mesiace4 toaletaky, 2 baliky vreckoviek a 1 tekute mydlo na ruky

titkovamiriam
18. okt 2010

12,50 eur mesacne skolne obci
50 eur zrps skolke rocne
1,06 celodenna strava
ostatne uz neplatime,no napriklad pestovatelia nosia skolke ovocie zeleninu takze deti jej maju dostatok cely den
uradnici rozne papiere a pomocky
ja obcas prinesiem kancelarsky papier,niake farby na natieranie preliezok,laviciek-obcas nieco upeciem ked maju napr,den matiek,otcov,vianoce,den ucty k starsim,tekvicovy vecer a pod-ja som so skolkou maximalne spokojna 😀 😀 😀

renab
18. okt 2010

Naši predškoláci platili minulý rok len 10 eur ZRPŠ + strava cca 24 eur/mesiac.

stastenanestastna
18. okt 2010

😀 to je normalne, ze si uctuju aj riady....ved ich tam tak dobre krmia, ze aj taniere im okusujú 😀
my platime mesacne 10€ rodic.
1,16 je strava
10€ milodar rodicov na MDD, Mikulas, atd
10€ ZRPS
2,50€ za zosity
8,50 na zosit angliny + za kazdu hodiny AJ 1€ - raz do tyzdna, teda 4€ mesačne
a za kazde vystupenie - asi tak kazdy mesiac - 1 az 2,5 na predstavenie..
tiez sme museli na zaciatku doniest cely balik vreckoviek, sest toaletakov, balik servitiek, mydlo, hreben, pastu.
A to sme z poondiateho lucenca, takze som si myslela ze vo vacsich mestach je to este viac... 😅

peony
18. okt 2010

skolne 116,- eur mesacne,obedy 20,- eur mesacne a to je vsetko,skolske potreby,knihy,zosity dostavaju zo skoly,takze dalsie vydaje nemam
moje deti chodia na sukromnu skolu,ale ako to tu citam,tak velky rozdiel od inych skol to nie je 🙂

angua27
19. okt 2010

ahojte,
teda, prekvapujú ma tu niektoré sumy, ktoré píšete. alebo teda veci, na čo všetko prispievate.
u nás:
11Eur mesčné školné
1,26 Eur strava na deň
20,- Eur ročné ZRPŠ
na začiatku roka sme priniesli 8 kotúčikov WC papiera, dve balenia vyťahovacích hygienických vreckoviek a dve detské mydlá. toto je cca. na pol roka, keď sa budú tieto potreby mínať, učiteľky nám poviedia. a ešte som platila 1,30 Eur na pracovný zošit, ktorý sme si na rodičku ako rodičia odsúhlasili.
malý chodí do škôlky iba krátko, ale mali sme už rodičko, kde nám riaditeľka hovorila, s čoho sa aké veci financujú. škôlka má jedného dlhodobého sponzora, ktorý doteraz financoval ihrisko na dvore a tento rok sa majú v lete vymeniť komplet sociálne zariadenia s jeho darov. škôlka veľa získáva z 2% z daní a ovocie, zeleninu a ovocné a zeleninové šťavy dostávajú od veľkopestovateľa s blízkej obce.
a škôlka má aj dlhodobý zber tetrapakových krabíc, s ktorých majú tiež pár peniažkov. 😀

janka76
19. okt 2010

u nas
12,69 eur skolne/mesiac
1,26 eur stravne na den
10,- eur/mesacne zrps, plati sa polrocne vopred, rocne t.j. 120eur rocne
1,31 eur poistenie dietata
20,- eur anglictina polrocne
2,80 eur skolsky casopis
hygienicke potreby sme priniesli toal.papier balik, hygien.vreckovky 10ks, tekute mydlo 1ks na pol roka
lyziarsky, plavecky, casopisy, pracovne zosity podla toho ako kto chce

kvojtanikova
19. okt 2010

u nas sa plati 9,96 E skolne/mesiac, 7 E ZRPS/mesiac, strava neviem presne ale ked chodi cely mesiac je to okolo 23 E. Kupovali sme hygienicke potreby (papier, vreckovky, mydlo) a skolske pomocky (farbicky, plastelina, farebne papiere, lepidlo, noznicky a neviem co este), pracovny zosit a poistenie. Okrem toho nic. ked je divadielko alebo fotenie tak sa tiez este plati. ovocie dostavaju a aj nosime z domu ale to nie je povinne len kto chce.
@renab ano predskolaci platia menej, to su ti co uz idu dalsi rok do skoly a teda je skolka pre nich akokeby "povinna" tak im to dotuje stat.

gabika11
19. okt 2010

ahojcek, my sme zacali chodit do skolky tento rok a platime rodicko a zrps spolu 15 eur, strava 1,06 eur na den, 2x rocne po 10 eur na nejake podujatia ako divadielko a tak. Ja by som prijala, aj keby pytali viac, lebo skolka potrebuje nutne vymenit okna, dat zateplit, a nemaju peniaze, zriadovatel je myslim mesto, tak kazdy tma tlaci svojich dodavatelov stravy a tak....

hanka274
19. okt 2010

@peony otazka sa tyka skolok, nie skol... ako si potom vydedukovala ze 116eur rocne je velmi podobne ako za skolku mesacne x 12 ??? 😕 😕 😕

my 12,68/mesacne za skolku
1,26/den strava
+ asi 1x za stvrtoka balenie servitok a hyg.vreckoviek
a fond je tusim 6eur/mesacne

+ kruzky individualne

zuzanada
19. okt 2010

Môj malý chodí do špeciálnej škôlky a my platíme 26,8€ mesačne a strava 1,06€ na deň, ale je v tom len obed. Desiaty a olovranty + pitie mu balím do ruksačiku. Ešte som na začiatku roka doniesla, papierové vreckovky, vlhčené utierky a čaj. Príspevok na školu ešte nepýtali a ani neviem ako to bude pri nejakých podujatiach. Nuž človek je rád, že je vôbec rád.

memory
19. okt 2010

ahoj tak my platíme 4 eurá školné mesačne,strava je 1 euro na den
a ZRPS je 20 eur ročne a to sme sa dohodli na rodičovskom na tejto sume
tiež davame toaletny,aj papierove vreckovky a mydlo
a zeleninu ,ovocie môžeme doniest zo záhrad

mamkaivka
25. okt 2010

prípravka:
10 eura zrpš
10 eura polročne fond
2 eura zošity
1 euro zubná kefka
5 eura polročne druhy fond
mala trieda:
7eurá školne mesačne
1euro zošit
10 eura fond polročne
5 eura fond ročne

+ čaj, toaletný papier 4x, sirup, citronka, hygienické vreckovky, servítky, cukor,

rebeka1977
3. nov 2010

ahojte my platíme 5 eurá školné mesačne,strava je 1 euro na den
a ZRPS je 10 eur ročne - davame toaletny,aj papierove vreckovky, tekute mydlo, zubnu pastu, kefku, vlastny uteracik a perieme si kazdy periny a plachtu 1x mesacne - a zeleninu ,ovocie môžeme tiez doniest zo záhrad, pripadne nejaky ten domaci kolacik ked je daka oslava, alebo kto chce len tak

tyty64
5. nov 2010

Ahoj. Tak ja som ucitelka v MS a u nas sa u predskolakov vybralo na zaciatku roka 3,50 za zosity a 5 eur na fond. A este asi v priebehu roka dva - tri krat na nejake to divadielko🙂 + kazdy predskolak priniesol na zaciatku roka dve zubne pasty a pre seba kefku a poharik(a kto spinka pyzamko). A male deti tie platia este 4 E. mesacne a strava (desiata,obed,olovrant) vychadza na 1,2 denne. Ako pozeram asi by sme si kludne mohli pytat viac pretoze nam zriadovatel nechce dat ziadne peniaze a nabytok a hracky su uz v hroznom stave, na cely rok 200 vykresov :( ale nechceme pytat od rodicov

strociatka
6. nov 2010

my platime takto:
skolkovne: 12,69 e
stravne: 1,19 e
ZRMSO na rok je: 80 e
a treba obcas priniest vlhcene utierky a tiez papierove obrusky. Zatial od nas nikto viac nic nechcel, tak este neviem posudit... ale detom pribudla na ihrisku nova atrakcia - taka husenkova preliezka.

kukulka21
6. nov 2010

my platime takoto:
skolkovne 12,69€
stravne 1,26€
rod.združ.platime pol rocne 25€
kazdy pol rok donesieme cely karton pap.vreckoviek...a tiez detickam pribudol na ihrisku kolotoc.....
a este sme platili za fotky co sa deti fotili ale to urcite v kazdej skolke...a to iba ti rodicia ktori suhlasia aby fotili ich deti..

lukinkowa
6. nov 2010

U nás..mesačný príspevok na škôlku: 8 €.
Strava, ak chodí každý deň v mesiaci na celý deň: Asi 22 € zaokrúhlene.
ZRPŠ: 10 €.
Na pomôcky na celý rok: 20 €.
Plus rodičia nosia mesačne do škôlky ovocie, čajík, prípadne piškotky a prispieva sa na rôzne akcie, kultúrny program a sviatky v škôlke. Na meniny a narodeniny dieťaťa môžme nosiť len cereálne tyčinky.
Na začiatku polroku sa donesie 10 balíčkov vreckoviek, 4 toaletné papiere, mydlo.

mimkao
6. nov 2010

- obedy max 17€ / mesiac
- družina 5€ / mesiac
- triedny fond 5€/ polrok
- príspevok na školu 12€/ rok
- Galanta dopravné ihrisko 9 €
- knihy na Angličtinu 15€
- zájazd do Bratislavy /divadla) 15€
-poistky a neajké veci do triedy, o ktorých doteraz neviem, že načo to vlastne bolo 7€

CElkovo som to minule rátala tak od 2.septembra do 19. októbra som zaplatila 96,17 €. To v tom nie su zarátané školské pomôcky( perá, farbičky, žošity, atď)

mamavera
8. nov 2010

maminy, veď to je investícia do vašich detí!! Kľudne ma tu ukameňujte!!! Kto by to mal podľa vás hradiť? Prečo by mal štát zadarmo vychovávať a vzdelávať vaše deti? Aj tak je to takmer zadarmo. Premyslite si, koľko asi stojí prevádzka materských škôl - energie, platy pracovníkov, zariadenie, hračky....deti to sú aj peniaze a veľa peňazí. Materská škola to je nič...ešte aj základná sa dá, ale neskôr . stredná a o vysokej ani nehovorím. Chápem, že platy na Slovensku sú mizerné, dieťa je takmer luxus, ale napadlo vás takto spočítať, koľko vás stojí ročne prevádzka auta, alebo koľko necháte u kaderníčky, kozmetičky, na nechtoch a pod.? Veď to, čo zaplatíte, vaše deti spotrebujú a ešte oveľa, oveľa viac...

vroni
9. nov 2010

Nuz, tu su skolky zadarmo. Plati sa len stravne (ak maju rodicia prijem nad cca 1500 euro) a pripadne priplatok za sukromnu skolku.
A ze stat nema dovod financovat skolky? Veruze ma a nie jeden. Deti su buducnostou tohto (kazdeho) statu a buduce financne zdroje. Aj ked akceptujem ignoraciu buducnosti politikmi (pomerne beznu v kazdom state), musim si uvedomit fakt, ze kym je dieta v skolke, ma matka moznost byt v praci a aktivne pcha svoje dane a odvody do pazeraka statu, ktory "nema dovod" financovat skolky.... Skor povazujem za vyhadzovanie penazi platenie rodinnych pridavkov, ale rozhodne nie skolky.

mirko
11. nov 2010

my skolku platime kazdy mesiac 8,30 euro + 4eury prispevok=12,30euro
obedy podla toho ci chodi cely mesiac- to je 20euro +1euro prispevok
na zaciatku roka este 5 euro prispevok
tanecna 1euro
plavecky, lyziarsky-to este neviem kolko a ci vobec bude.....
toaletny, vreckovky....-vsetko je platene z tych prispevkov

romanelka2
14. dec 2010

ja platim 21 skolne 15,stravne a 70 dar ten sa dava raz rocne takze mesacne ma vyde okolo 37eur