Ako dlho bude podľa vás trvať štrajk učiteľov?

bonaqa2013
24. jan 2016

Zajtra sú moje deti doma - škola zatvorená. Nefunguje nič, ani šk. jedáleň....deti sa tešia, ale neviem či je to až také super. Dokedy budú podľa Vás deti doma, resp. kedy nastúpia do školy? Týždeň, dva..... mesiac????

evittam
24. jan 2016

@bonaqa2013 No u nás zajtra neviem o ničom - idú normálne do školy....

ankalv1
24. jan 2016

Podla mna par dni,tak do tyzdna viac nie

coni84
24. jan 2016

Nám povedali minimalne týždeň ☹

natalym
24. jan 2016

Ťažko povedať. Mne je to jedno, moje deti sú už väčšie takže mi to nevadí, dokonca staršej ani neštrajkujú. Lenže ja hovorím, že štrajkujú celý rok, majú veľa suplovaných hodín, alebo učiteľ nepríde, zrušia posledné hodiny, majú veľa praxe takže ani sa poriadne neučia.
Mňa by skôr zaujímalo, lebo naozaj neviem, zarobia učitelia skutočne tak málo? Lebo podľa mňa je napr. 700 - 800 € celkom slušný plat a ja by som bola rada zaň. Naozaj neviem.

lennie7
24. jan 2016

To by aj mna zaujimalo kolko budu doma, ja som dokonca pocula ze je mozne ze 2 tyzdne..
natalym ja si tiez myslim ze pokial zarabaju 700 eur nieje to malo a stale tu mame moznost slobodnej volby, komu sa nepaci nech si najde take zamestanie kde bude s ohodnotenim spokojny. Toto je hlupe riesenie na ktore doplacaju deti a ich rodicia.
Keby takto zacali protestovat napr.hasici, zachranari, opatrovatelky z detskych domovov, ako by to vyzeralo?

edn
24. jan 2016

Neviem odkial ste prisli na to, ze ucitelia zarabaju 700 eur.. Lebo tolko nezarabaju.. Mozno tak riaditelia (aj to nie vsetci) maju tych 700-800 eur.. A strajk podla mna potrva ozaj len par dni

lindt
24. jan 2016

700€ by bol sen,keby sme zarabali 🙂

danusskaaa
24. jan 2016

Len tak k platu ja som učiteľka a spolu za triednictvo a krúžky mám od 480 po 540e takže mať 700 by už bolo super... Bohužiaľ štrajk nie je len o plate!

katy2
24. jan 2016

Ak je skola registrovana na stranke isu.sk, ze sa zapojila do strajku, neznamena, ze nebude ucit.... Zatvorene budu len skoly, kde strajkuje vacsina ucitelov.... Niekde strajkuje len par ludi, niektore skoly pracuju v obmedzenom rezime.... Treba ratat s tym, ze dalsi ucitelia sa pripoja od utorka, ankolko vo vacsine skol je zajtra (v pondelok) klasifikacna porada.... Je predpoklad, ze to bude trvat dlhsie, ako predchadzajuce strajky.... Mate narok na OCR, ak nemate kam dat deti (do 10 rokov). Treba si pytat potvrdenie, ze je skola zatvorena z dovodu strajku a lekar vam vypise OCR....

janada
24. jan 2016

nech len štrajkujú,a mali by sa pridať ľudia aj z iných profesií,veď to čo robia s ľuďmi na Slovensku je čisté otroctvo za pár mizerných eur.Za minimálnu mzdu,za pásom na nohách,denné nočné.Treba učiteľov aj sestry podporiť,oni naše deti učia,rodiny liečia,tí hore sa o seba vedia postarať.Kto sa postará o nás a naše deti?Toto tí hore chcú,aby sme na nich len frflali,ale takto nikdy zmena nikde nenastane,vždy bude otázka,prečo on a ja nie,prestaňme si závidieť.

mijo53
24. jan 2016

Držím palce učiteľom a podporujem ich v štrajku. Plat 700-800 EUR pre vysokoškolsky vzdelaného učiteľa je malo. Na výplatných páskach majú aj menej ako 700 EUR,hlavne cez prázdniny a to sú ich dovolenky. Prvý a posledný týždeň prázdnin v lete pracujú. Niektorí navrhujú, aby išli do inej sféry ak sa im nepáči, tak až vtedy by bolo na Slovensku negramotných ľudí, kto tých všetkých mudrcov naučil písať, čítať, počítať, nie 1+1, ale vyššiu matematiku. Učitelia nie sú len absolventi Pedagogickej fakulty, z ktorej sa každý vysmieva /nechápem prečo/, sú to absolventi prírodných vied, filozofických fakúlt. Všetci tí, ktorých naučili matematiku sú dnes IT s platom aj 3000 EUR . Im neide iba o platy, ale aj o zmeny v školstve, prečo by rodičia sa mali skladať a prispievať na výmenu plastových okien v škôlke, na lavice, na odmeny pre žiakov, na maľovanie tried ap. Porovnajme si ich platy s platmi poslancov a hlavne tých, ktorí aj za 3 volebné obdobia prečítali 1 vetu - plat cca 4 000 EUR /plat+rôzne príspevky a + iné výhody/ a niektorí majú toľko absencii na zasadnutiach, že sa rozum zastavuje. Učitelia nepracujú 5 hodín, ako teta zo Svidníka prezentovala na Markíze, musia robiť prípravy, opravovať písomky ap.

libka1
24. jan 2016

ja dufam ze co najdlhsie, az kym nedosiahnu to co pozaduju. aspon to povzbudi druhych, aby si nenechali skakat po hlavach. inac sa v tomto state nikdy nic nezmeni. a nie som ucitelka, to len tak na okraj pre tych, co si radi rypnu 😉

horana
24. jan 2016

@bonaqa2013 Nasi idu do skoly a netesia sa teda vobec. Ich skola je sice akoze tiez zapojena do strajku ale asi uplne ini ucitelia nez ucia moje deti, a asi ich je minimum, nakolko obe sa budu ucit normalne...
Podla mna to do tyzdna skonci...tak ci onak, aspon si tvoje deti oddychnu a naberu sily, nie je na zahodenie tyzden medzi klasifikacnou poradou a vysvedckom je aj tak taky "hluchy" a aj keby do skoly chodili, bolo by to take nijake...

beatrix1985
24. jan 2016

U nas zatial iba jeden den, ale skola zabezpecila druzinu aj obed prvemu stupnu. Dcera je cely tyzden doma. Neviem kedy budu mat vysvedcenie. Deti su doma a potom pojdu rychlo aby to stihli prebrat. Nepaci sa mi to , lebo syn je prvacik a stale su doma, aj tie prazdiny tolko ich je. Potom preberaju kazdy den jedno pismeno a syn ma z toho gulas. Strajk nieje len o plate ale o skolskom systeme a plateni skolskych zariadeni. Pol Slovenska nieje spokojna so svojim platom. Nemozeme ziadne povolenie zhadzovat ani ucitela, predavacku, smetiarov. Kazdeho jedneho k zivotu potrebujeme. Podla mna si strajkom nepomozu ale nech skusia. Ked budeme stale ticho nic sa nazmeni.

loginexistuje
24. jan 2016

u nas sa obe deti ucia normalne / kazde je na inej skole/ ale ja tipujem ze vydrzia tak max tyzden .... buduci pondelok su zasa prazdniny.... a od utorka to uz bude normalne ... stiahnu chvosty...

vo februari na konci su zasa prazdniny ... rodic so skolopovinnymi detmi musi rocne vykryt min. 3,5 mesiaca ak neratam este obcasnu chorobu takze tych par dni navyse sa da poriesit...

janinah
24. jan 2016

naša škola neštrajkuje a normálne som z toho sklamaná 😒 syn je sklamaný tiež,ale z iného dôvodu 😉 som rodič,nie učiteľ....nech to trvá dovtedy,kým niečo nevybojujú,ja ich plne podporujem,moje dieťa má s kým doma stať,ak by nemal,tak to riešim ako očr s potvrdením zo školy,rodič má na toto nárok v prípade štrajku

wetka
24. jan 2016

loginexistuje, áno, i ja myslím, že do konca týždňa budú požiadavky učiteľov splnené. 🙂
Škola nefunguje nikde vo svete ako zaopatrovací ústav. S touto informáciou si sa mala oboznámiť skôr, ako si sa rozhodla stať matkou.
Taliansko: Letné prázdniny: 12 - 13 týždňov. Ostatné prázdniny: 20 - 28 dní
Francúzsko: Letné prázdniny: 9 týždňov. Ostatné prázdniny: 55 dní
Rakúsko: Letné prázdniny: 9 týždňov. Ostatné prázdniny: 39 dní
Slovensko: 9 týždňov. Ostatné prázdniny: 29 dní

cerez
24. jan 2016

Dcéra nejde dva dni, ale jedáleň bude fungovať. Neskôr sa uvidí či štrajk bude pokračovať. Ja učiteľom fandím.

vydrnik
24. jan 2016

Dcera ide normalne do skoly,neviem ako kde ale nasa suseda je ucitelka na strednej skole a naozaj zaraba 700€,keby mala menej tazko by splacala ve skole 300€,

demetria
25. jan 2016

Moje deti od svojich triednych nedostali ziadne informacie k strajku, okrem nalepeneho oznamu v ziackej knizke. Od vychovavatelky a telocvikara sa ale dozvedeli, ze minimalne tyzden su doma a potom sa uvidi. Podla informacii na stranke skoly sa ocakava strajk minimalne do polrocnych prazdnin, kedze rovno pisu, ze vypisy deti dostanu po strajku. Ziadne mozno...
Deti sa zo strajku tesili snad 15', kym som im nevysvetlila, ze zameskane ucivo budu musiet dobehnut.
Ledaze by bola pravda, ze sa v skole nic neucia a nic by sa dobiehat nemuselo😉.
A z pohladu deti - ako maturant som zazila chripkove prazdniny a na ne navazujuce vianocne prazdniny. A to, co sa na vyucovani dialo potom, v snahe dobehnut zameskane, svojim detom skutocne neprajem. A ani sebe, kedze je jasne, ze cast z toho dostanu na domace ulohy.☹

mnamko
25. jan 2016

vydrik nie si jedina,ktorej suseda zaraba ako učitelka 700eur,neviem kde zarabaju učitelky min.mzdu

ivett1
25. jan 2016

kočky zbytočne tu riešime platy ...aj tak sa to odvíja od praxe ...ako všade inde a ešte k tomu štátne školy - štátne platy t.j. "tabuľky" (nastavené ktovie z ktorého roku páně) nepustia ...

naši zatiaľ do školy idú, aj keď je škola zapojená do štrajku ... ak by deti museli zostať doma, tak ich nemáme kam dať... pravdepodobne by sme to riešili očr-kou (do troch dní sa dá, potom to už ide do peňazí...)... dovolenku si musím šetriť na prázdniny ...

viera
28. jan 2016

U nas su od zajtra doma…Mna to osobne netesi, nakolko som zivnostnik,slobodna mamina, este pozriem mladsiemu do zrkadielka a tam cez 12domacich uloh.Je to normalne?Na mail napise ucka,ze treba sledovat stranku kedy pojdu do skoly…A keby nesli dalsich pomaly 20uloh….To aj Vase deti dostali tolko domacich uloh?…Takze nielenze aby som vykompenzovala to, ze co s nimi…a dokedy?…Ale este aj domace ulohy…Fakt uzasne...

katarina644
29. jan 2016

no ja sa divam na to, zedost maju deti volno a este teraz aj ten strajk. co sa tie deti naucia? nic. u nas sa sice nestrajkuje, nech strajkuju ucitelia, myslim, ze velmi neskoro a ked im nieco slubi tato vlada, druha vlada nemusi. takze velmi zle nacasovane.

petrusik552
2. feb 2016

😕 😕 😕 😕 😕