Ako dlho píšete s prváčikom?

teta7
18. sep 2015

Ahojte baby. Mam prvacika. Kolko cvicite navyse pisanie? Kamosky okrem uloh pisu aj 2, 3 A4 navyse. Cize pisu aj dve hodky. MY vsetky ulohy mame tak do hodinky. Pisanie najprv na necisto dakych 5 riadkov a ked sa to zacina podobat piseme na cisto. Usilie vynalozene...snaha obrovska...spoteni...vysledok nie je to podla mojich predstav ale neviem ci by to bolo lepsie pisat dlhsie...Aky je Vas nazor?

desszi
18. sep 2015

Piseme len domacu ulohu, cielene pisanie viac netrenujem. Ak vidim, ze ide nieco tazsie, precvicime na papier, ale skutocne len zoparkrat, nech sa rucka uvolni, ale to je vsetko. Ziadne dalsie popisane listy. Maju toho dost aj tak v ramci adaptacie. Skus pripadne namiesto trenovania, trenovat nenapadne - malovanim - snehuliaci, slniecka, slimaci (kruznice), dážd, sprcha, strecha, plachetnica (sikme ciary), vlny na mori, had, husenica (to tie nestastne vlnky) atd.

mirkakab
18. sep 2015

Riadok nacvicime na papier a potom piseme ulohu. Netreba dieta silit hned na zaciatku roka. Toto maju iba rozbeh, postupne toho bude az az.

mirkakab
18. sep 2015

Cim dlhsie budete pisat, tym bude vacsia nechut. Vlastna skusenost.

bonaqa2013
18. sep 2015

Závisí od šikovnosti dieťaťa. Dcéra - teraz je druháčka, minulý rok sa pripravovala do školy asi tak hodinu. Staršia dcéra bola šikovnejšia - určite menej...

katrin21
18. sep 2015

@teta7 ciary a take treba s dietatkom cvicit uz v predskolske j, aby nemalo tvrdu ruku a rozvijala sa jemna motorika.. robit s nim rozne take cinnosti ( strihanie, kreslenie)
samotne pisanie.... Podla mna staci napisať ulohy na necisto a potom ich prepisat na cisto.... OK, ak mu to veeelmi nejde, tak na necisto napisat aj 2x , ale len tolko, co ma...
neviem si predstavit 2-3 A4 😅 😅 😅 😅 to je mooooc a je to prehnane. to ti hovorim ako vystudovana ucitelka 1-4, aj ked som ucila len kratko.. ale je to prilis vela.

prasiatko30
18. sep 2015

Neviem doteraz doniesla asi 2x ulohy na dopisanie toho co nestihli v skole a asi od pondelka z zacne donasat aj ulohy - max jedna stranka jeden den z prqcovneho zosita z jazyka a dalsi den jedna z matiky - do 20min zalezitost vybavena. A potom si kresli a pise a cita podla vlastneho uvazenia

Ale oni uz v podstate vsetci v triede pisu a citaju a teraz v klude pokracuju a precvicuju to co vedia z predskolkarskeho roku 😉 -

lolonka
18. sep 2015

ja mám už tretíkrát prváka...a so všetkými robím úlohy hneď do zošita...nie najprv na papier..a iba úlohy...ak chcú decká niečo navyše...spravia si..ja ich nenútim...a nikdy nemali problém...sú šikovní. 😉

juditzm
18. sep 2015

my píšeme len domácu úlohu, keď vidím že mu to ozaj nejde ,tak nacvičíme maximálne jeden riadok do cvičného , mám takú skúsenosť, že keď čím viac píše, tým je to horšie

barla5
18. sep 2015

@teta7 moj tiez pisal na necisto a potom do zosita ale v tom zosite to bolo vzdy škaredsie ako na nečisto. Predstavy rodicov a učiteľky sa líšia, mne povedala ze nic navyse netreba robit, domaca uloha uplne staci. Ved sa opytaj ako to vidi ona, ci treba navyse
A tie tvoje kamosky su úplne sialene.

yarnie
18. sep 2015

Ani minutu. Ulohy nemaju, maximalne nejake projekty typu vyhladat informacie o zaujimavom namete, pripravit si material na vyrabanie do skoly, ostruhat ceruzky. Doma pise ulohy len ak bola chora a vymeskala, tak doplnuje v pracovnych zositoch. Teraz je druhacka, na zaciatku prveho rocnika (sama sa ako 5 rocna naucila pisat a citat) mala pismo neuhladne, velke, hala bala. Neriesili sme, v skole sa to tiez neriesilo. Ziadny dril pisaneho pisma, pisu Comeniom, podstatne je, ze je to citatelne. Dcerka rada pise, aj ked svoje vlastne pribehy a rozpravky pise tlacenymi. Na konci prveho rocnika uz bolo pismo citelne uhladnejsie, krajsie, mensie. Bez drilu. Neviem si predstavit, zeby som ju po navrate domov zo skoly (kruzky a klub koncia o 16:30) plus polhodina cesty autom nahnala k zositom a musela by pracovat. My ideme radsej este von alebo robime veceru, hraju sa, pozeraju rozpravky, kreslia, tvoria... Fakt mi je luto deti, ktore maju ulohy, ale nechapem rodicov, ktori im k tym uloham este dobrovolne pridavaju.

hradnapani
18. sep 2015

@teta7 akoze prvacik ma vydrzat pisat dve hodiny? to je sialenstvo, ved ani dospeleho by to nebavilo. Ved je len zaciatok skolskeho roka, co bude v druhom polroku?

motiilik
18. sep 2015

Ja som dcere kupila tu interaktivnu tabulu...a tam piseme v ramci zabavy...kreslime a podobne...je sice uz druhacka,ale minuly rok nam to pomohlo...aj ciarky cvicila,ci obluciky a podobne...aspom sme sa bavili a nemala nechut k pisaniu a aj samotnej skoly...aj teraz len tak kolko krat pride a sama si pyta,aby som jej hovorila slova co ma pisat...aj sa nasmejeme ked to vyzera ako opite ,ale pritom trenujeme a sme obe spokojne... 😉

libela
18. sep 2015

pár riadkov do cvičného a potom do zošita..., a časovo maximálne, ale ozaj maximálne hodinu..., ale to aj vysvetľovaním a zhováraním sa, teda v čistom píšeme asi 30 min.

janinah
19. sep 2015

2 hodiny? chudák decko...budete mať rodičovské,tak sa pýtaj učiteľky,my sme písali len to,čo bolo za domácu úlohu

voskovka
19. sep 2015

Aj my piseme iba to co maju a dava im cvicit najskor v zositku jednu dve stranky...a potom do pisanky.ani pri prvom sme nejak nepisali...nechapem tomu tryzneniu ze pisat tolko..co tvoje zname.To je chore a zataz na prvaka.Tam by som poslala matku za psychologom ci jej nesibe ked podla mna chcem mat z dietata "promovaneho inziniera v prvom rocniku ZS. " 🙂

kamajka
19. sep 2015

@teta7 moji pisali len to co mali na domacu ulohu... pol hodina a bolo to hotove... skriabu sice ako macky, ale ja som ich netrapila....ved je to uplne jedno, a vekom sa pismo cvici a skrasluje same.. kebz moji museli pisat dve hodiny, tak v nich taku nenavist k skole vyhecujem, ze az 😀

zuzkaanicka
19. sep 2015

@teta7 So starsou dcerou sme pisali len to, co mali na domacu ulohu, pise krasne. Teraz mame znovu prvacku a tiez pise len to, co maju na ulohu. Tie dve hodiny, to uz je chore a maminky si zrejme riesia svoje zmarene ambicie.

seahorse27
19. sep 2015

Pre pana, 2 hodiny a 3 A4 je straaasne vela pre take male dieta. Rucicka aj pozornost sa velmi rychlo unavia. My piseme max. 30 minut a okrem domácej ulohy (co byva tak max 4-5 riadkov) si dame 2 cvicne riadky na bocny papier. To, co robia tvoje kamosky, je tyranie deti a skolu im takto skor, ci neskor zhnusia ☹

danusskaaa
19. sep 2015

Dieťa tohoto veku dokáže sústrediť mozog len cca 15 minút. Ak nechcete dieťaťu školu znenavidiet, napísať úlohy a dosť. Netreba stále len písať... Skôr písanie vsunut do hry, kde to nebude brat ako povinnosť. Tabule, písanie kriedami na zem a podobné sú pre nich zaujímavejšie ako sedieť nad zošitom a "trápiť sa"

hameeda
19. sep 2015

@teta7 : to záleží od toho aké je dieťa, ja so synom teraz píšeme tak cca 20 minut, kupila som pracovný presne taký istý ako majú v škole a najskôr si urobí do cvičného a potom do pracovného, s dcérou sme sa učili aj po 2 hodiny a viac, výsledok je že škrabe ako mačka takže to bolo zbytočná námaha 😀

sardinka333
19. sep 2015

2 hodiny domace ulohy u prváka? Mamičky su zase nejake aktivne... 🙂
Samozrejme ak je to dieťa čo nevie urobiť rovnu čiarku, obtiahnut čo treba a podobne tak tam chapem ze si to najprv skusi ,,na nečisto,,...prípadne ak učitelka povedala ze treba cvičiť viac...
Ale inak pišeme hned do pracaku. 3 - 4 A4 navyše??? To chudatko musi bolet ruka ,, na hovado,, a ked sa povie ,,ideme pisat ulohy,, tak pochybujem ze skače od radosti ...(u väčšiny)
Ja si nerobím žaidne problémy navyše ani aktivity, ktoré netreba a nikto odo mna nevyžaduje. Naozaj mám dost inej roboty pripadne viem traviť s deťmi čas aj inak ako drilom v písaní ak to odo mna aj tak učitelka nevyžaduje a neodporučila a dieťa slušne a pekne ,,píše,, zadania.
Čo budete niektorí robiť v treťom ročníku? Tam to len začína...vybrane slová, slovné druhy, geometria, jednotky - hmotnosť, dlžka, objem a rozne projekty ... možete sa učiť do omdletia.

loginexistuje
19. sep 2015

u nas je to tak ze pisanie ani ziadne ulohy cez tyzden neriesime .... vsetko robia v skolskom klube deti jedine na vikend dostaneme ulohu ale nic katastroficke.

v stredu nemaju ulohu vobec... to je oddychovy den.

zuzi0911
19. sep 2015

My mame denne ulohy..najprv si to precvici a potom to napiseme na ostro..to je max 30-45minut...v piayok sa neucime ani du nepiseme...no v nedelu jej dam na 1-2 riadky precvicit to co sa zatial ucili plus to co ma na du...tak isto max 45min.-1 hodina..zo vsetkym aj s ulihami 🙂

iinuska
19. sep 2015

Nam pisanie uloh aj s ostruhanim ceruziek a pripravou na dalsi den trva cca 15 minut.

miyya
19. sep 2015

Ahojte. A ako to ide Vaším synom? U nás ho tiež nechcem siliť, lebo sa bojím, že sa mu škola znechutí.
Ale tie úlohy, och on to neberie asi veľmi vážne. Rýchlo naškriabe, aby sa mohol von hrať...
Keď na neho tlačím, tak má stres a je to aj horšie.
Tak zatiaľ zúfalo hľadím na výsledok ale ani učiteľka nekomentuje.

teta7
autor
19. sep 2015

@barla5 presne suhlasim s tebou...aj ucitelka vravi netrapit...skusit par na papier ak to ide rovno do zosita...

tin007
19. sep 2015

Synovi trva urobenie uloh max. pol hodiny (zvycajne vtedy, ked na zaciatku protestuje a odmieta). Robime to tak, ze skusime parkrat na necisto a ked mu to ide dobre, pise do zosita. Basnicke sme sa venovali napr. 15 min a na druhy den dostal pochvalu. On by si rad robieval ulohy uz v druzine, ale to som povedala, ze sa dohodneme az casom, ze zatial budeme robit spolu.

jasminet
19. sep 2015

ja mam dceru prvacku a okrem ulohy nepiseme nic navyse - to aj ucitelka hovorila na rodicovskom, ziadne 4-5 riadkov na necisto a potom uloha do zosita - dieta a ruka su unavene, krajsie to uz nikdy nebude. staci 4-5 ciarok(pismenok, ciselok) na necisto a potom rovno uloha....
cize nam ulohy trvaju cca 10-15min....

vroni
19. sep 2015

Nam ucitel v prvej triede velmi dorazne ZAKAZAL pripravovat sa do skoly dlhsie nez dvadsat minut. Dlhsie sa detsky mozog nedokaze sustredit a je chybou ucitela, ak dava viac uloh (premotivovani rodicia su tu velmi neovykli). Ucit sa hodinu ci viac s prvakom mi pride choromyselne. Hodinu som sa ucila mozno na gympli, viac uz len na vyske, moja stvrtacka tiez byva tak do pol hodiny hotova.

mimmka30
19. sep 2015

My piseme asi tri riadky do cvicneho ked to ide ideme na to.,a asi do pol hod mozna kus viac ma snazi sa je to uz lepsie ale nejako dlho ju netrapim.,nosi za ulohy vcelicky takze to musi byt fajn.,pokuse pridu do toho ale co pocuvam maminky netreba to prehanat natlakom pokial to ide postupne netreba na nich tlacit a vela pisat skusat