Ako je to so schválením obedov v ZŠ?

19. júl 2021

Ako to je ? Je už schválené že budú mať rodičia na výber buď zvýšený daňový bonus alebo obed jedna sa o zs prvý stupeň ďakujem

lucka_ke
19. júl 2021

áno, nám už riaditeľka posielala informácie cez edupage, skús pozrieť aj ty či nemáš v správach

benit
19. júl 2021

Na vyber nebude. Obedy zadarmo dostanu deti, kde rodicia nemaju narok na bonus. Aspon tak prisiel oznam nam z jedalne.

maca283
19. júl 2021

@benit áno aj am tak len sociálne slabé rodiny v hmotnej nudzi

hipuska
19. júl 2021

@benit ja nemám nárok na daňový a nespadam pod hmotnú núdzu. Ako to teda je v mojom prípade? Som RD

evita2222
19. júl 2021

@benit aj u nás v škole je to takto

slavkadi
19. júl 2021

aj ak si ani jeden z rodičov neuplatní daňový bonus na dieťa 6-15r., má nárok na obedy zadarmo, musí to ale preukázať škole čestným vyhlásením od oboch rodičov. Pre školu je jednoduchšie, a pre rodiča výhodnejšie poberať daňový bonus, ak naň má nárok.

pamag1805
4. aug 2021

Prosím, ak sme obaja s manželom na čiastočnom invalidnom, má dieťa nárok na obed zadarmo? Manžel. Je ešte zamestnaný, má minimálnu k invalidnemu, poberá daňový.. Ma nárok?

slavkadi
4. aug 2021

@pamag1805 ak poberá daňový bonus, tak sa mu viac oplatí ten.

borkavan
8. aug 2021

@lucka_ke mám otázku, keď sa rozhodnem daňový bonus, musím to niekomu hlásiť?

slavkadi
9. aug 2021

@borkavan ak už poberate daňový bonus, nič nenahlasujete, poberate ho ďalej, ta zvýšená sadzba nabehne automaticky podľa veku dieťaťa. U zamestnávateľa máte podpísané daňové vyhlásenie, akékoľvek zmeny sa hlásia do toho tlačivá.