Ako napísať čestné prehlásenie, že dieťa nebude navštevovať základnú školu?

kukaluci
10. máj 2022

Ideme s dcérou na dovolenku a škola potrebuje nejaké čestné prehlásenie že nebude navštevovať základnú školu.
Máte niekto s tým skúsenosť?

ovaaa
10. máj 2022

@kukaluci Škola nemá svoje tlačivo? Ak nie, pozri na nete určite nájdeš vzor.

elenka.k
10. máj 2022

@kukaluci ja som napísala, ako sa pôvodne písali listy cez Vec:
Hore som dala názov, adresu školy, nižšie do roha dcerine údaje a potom iba ako v mojom mene zákonný zástupca, vec: prehlásenie a pod to text. Dole za pochopenie ďakujem a moje meno s podpisom.
Môžeš aj tak spraviť, že namiesto Vec, dáš do stredu Prehlásenie, a nižšie píšeš text. Ohľadne uvoľnenia dcéry, triedu zadás, dôvod, dátum. Samozrejme pridaj aj rok jej narodenia. A podakujes s podpisom a menom.

panelacikova
10. máj 2022

@kukaluci čestné prehlásenie? akože o tom, že idete na dovolenku? nechcú náhodou žiadosť o uvoľnenie dieťaťa z vyučovania z rodinných dôvodov?

pietra
10. máj 2022

@kukaluci to bude skor ziadost o uvolnenie vyucovania. Adresuje sa riaditelovi skoly. Zvyknu to mat skoly na svojej stranke medzi tlacivami na stiahnutie. Ak nema, tak sa to pise ako uradny list. Hore tvoje udaje ako zakonneho zastupcu, potom adresa skoly, VEC Ziadost o uvolnenie z vyucovania a tam napises meno dietata, triedu, do ktorej chodi, zdovodnenie uvolnenia a dole uz len meno a podpis.

evita_g
10. máj 2022

Školy to majú na svojich web stránkach, väčšinou je tam kolónka "tlačivá na stiahnutie" alebo niečo podobné. Nie je to čestné prehlásenie, ale ako baby vyššie písali, žiadosť o uvoľnenie z vyučovania a musí ju schváliť riaditeľ školy.

patka06
10. máj 2022

@kukaluci Žiadosť o uvoľnenie žiaka sa dá poslať cez Edupage, ak ho používate

kukaluci
autor
10. máj 2022

@pietra ďakujem veľmi pekne

nika1971
11. máj 2022

Pise sa ziadost o uvolnenie dietata....riaditel potom vyda rozhodnutie o tom, ze suhlasi

ivett1
11. máj 2022

@kukaluci my sme vypisovanie takéto...