Ako napísať odvolanie?

jamik
22. jan 2009

Z nedostatku miesta nezobrali mojho syna na ZS, kam sme ho chceli zapisat. Nema tam trvaly pobyt. Da sa voci rozhodnutiu odvolat? Je este sanca, ze by ho mohli zobrat? Co napisat do odvolania? Mate s tym niekto skusenosti?
Dakujem. ☹ ☹

kyska
23. jan 2009

pokial viem tak do skoly ti ho musia zobrat len tam kde mate trvaly pobyt, inde mozu ale nemusia a ked Vas odmietli koli nedostatku miesta tak uz asi nie je sanca ze tam nastupi. Jedine ze by ste boli sponzorom skoli a pod. zazila som pripad kedy to riaditelku obmakcilo... ale to uz musite zvazit vy ci vam to za to stoji.

andreah70
23. jan 2009

Jamík vidím, že si z TN. TN má len jeden školský obvod musia ti ho zobrať do hociktorej školy v meste.

lienocka235
23. jan 2009

andrea.. neviemako je to u vas. ale u nas.. je tiez len jeden skolsky obvod.. ale nariadenim mesta boli urcene ulice.. ktore patria prislusnej skole..

mame tu viacero skol.. a normalen nam v skolke ukazali to nariadenie mestkeho uradu.. aj to vylepili.. na nastenku.. kam patrime.. podla ulice.. a DO TEJ skoly ti ho musia zobrat...

andreah70
23. jan 2009

Lienocka u nás to tak neplatí. Môžeš zapísať dieťa do hociktorej z trenčianskych škôl.

lienocka235
24. jan 2009

andrea.. ok.. asi je to v kazdom meste inak... 🙂
ale aj tak nevieme ci maju trvaly pobyt.. v TN.. teda ze su priamo z trencina.. a nie z okolia.. prip. mozu mat trvaly pobyt u rodicov.. v inom meste.. tazko povedat...

jarka007
24. jan 2009

A to sa da ? 😲 To uz neexistuje zo zakona povinna skolska dochadzka ? To ked dieta nezoberu do tej skoly, kde ho zapisem, tak si musim hladat dalsie, kde maju miesto ? Wow, tak to som necakala

martinka79
25. jan 2009

nevím jak poradi na slovensku neznám zákony. my v ČR tedy můžem do jakokoliv ZŠ. jnak do odvolání lze napsat odvolávám se proti rozhodnutí ........ na zákldě mé žádosti umístit svého syna na Vaši školu, kterou jsem si vybrala a důvody. toto stačí. 😉

luckahr
6. feb 2009

martinko, to sice můžeme, ale jen za předpokladu, že mají pro nespádové dítě místo. Přednost mají děti ze spádové oblasti.

geminis
9. feb 2009

marti,
taky jsem zjistila, že pokud nebydlíme ve spádové oblasti, tak jsme bez šance, protože s běžnou neumístitelnotí asi 60% místo pro nespádové děti jaksi nemají. A to je tak se školkou i školou. zastupitlestva města si většinou na svých jednáních stanoví toto jako pravidlo číslo jedna.
Takže si myslím, že nemáš pravdu. Nebo možná jen teoretickou, jak píše lucka.

martinka79
10. feb 2009

U nás spádovost vážně neplatí. můžeš si vybírat co chceš a kde chceš. máme tu vesnickou školku a sama vím, že pookud chci dát dítě do městské tak mám nárok. jsme učitekla na ZŠ a vážně máme fluktaci dětí obrovskou. 🙂 sama jsme dceru dama do školy kam nepatříme máme svoji malotřídku.
Záleží na řeidteli školy a jinak město možná může mít vnitřní vyhlášku, ale o takové nic nevím. Možná jde o kraje. neříkám, že ten zákon mám sběhlý. Pokud mi dítě nevenmou musí udat důvod podle čeho se řídili. 😉

martinka79
10. feb 2009

Gemi možná to je Praha tam si to mohou dovolit a menší města ač jsou plná tak takovou oporu ve městě němají. Ono tedy stejně dojde na to, že nebudou MŠ ani prostory a do školy začnou děti směnovat. 😉 už se na to těším.

jamik
autor
10. feb 2009

Trvaly pobyt nemame v TN. Takze nemame sancu. Teraz plati zakon, ze v triede moze byt 22 deti. 11 deti neprijali, z toho 4 boli z TN a zvysok s inym pobytom. Skoda, skusime to o rok s prestupom.

eva7780
12. okt 2009

Ahojte,vie mi niekto poradiť ako napísať odvolanie na úpsvr?Kamarátke zamietli žiadosť na preukaz zťp(má málo %),ale chcela by sa odvolať,síce sme čosi spolu skomolili ale neviem či to bude dobré 😖

vefi89
16. okt 2009

eva,treba napisat oficialny list. ako VEC: odvolanie voci rozhadnutiu a dalej normale napisat, nieco na sposob : Dolepodpisana anna blazejova nar. 14.3.1954 sa odvolavam vo veci rozhodnutia o neuznani ztp, nakolko si myslim, ......a uviest dovody. a to je vsetko podpisat a mozete poslat