Ako naučiť 6 ročné dieťa používať perinu?

eni01
1. okt 2020

Dcérka (6r) sa nikdy neprikrýva, aj v noci ako ju zakryjem sa do par sekund automaticky odkope. Mali ste niektorá takýto problém a naučili ste dietko aby ostalo zakryté?
Ono by to nebol problém keby nebola od jesene pravidelne soplavá s dovodu, že v noci ma studené nohy, chrbát.
Ked bola malá dalo sa to vyriešiť overalom ale už mi takéto riešenie odmieta
Dakujem

janickacrazy
1. okt 2020

@eni01 tak u nás to tiež dlho trvalo, kým sa malý naučil, zvykol si v školke, teraz bude mať 5 rokov a už v pohode, ale predtým som mu dávala na noc teplé pyžamo a ponožky a namiesto plachty teplú deku, aby mu nebola zima

eni01
autor
1. okt 2020

@janickacrazy ja už tiež skušam všetko možné, aj dve pyžamá
Dcerka chape, že sa musí zakryť aj sa snaží 🙂 ale ako zaspí automaticky nič na sebe neznesie

blanblan
1. okt 2020

Mne sa osvecila navliecka kt. je tak predlzena dole ze sa da zasunut pod matrac a teda drzi na mieste. Inak, ked nezasuniem, ona si ju vzdy natiahne na hlavu a cely spodok tela vonku. Nechapem ze sa nezobudi na to ze jej je zima, ja by som uz zamrzla.

eni01
autor
1. okt 2020

@blanblan dakujem za radu, skusim jej tak dať
aj aj by som zmrzla ☹
ak nebude fungovať, zase vytiahnem dve pyžamá :-P ked bola menšia tak som jej dávala pyžamo a na vrch overal nejaký chlpatý 🙂 len 128 už nikde nakupim

deti95060810
1. okt 2020

moja si zakryje hlavu, ale od pása až k nohám je bez zakrytia.... Ako to riešime...ak ju prikryjeme - o chvíľu je tak ako bola pred chvíľou, menej vetráme v noci, popr. máme teplejšie o nejaký stupeň aby jej nebolo zas až tak zima

janickacrazy
1. okt 2020

@eni01 ale kúpiš, moja neter má taký chlpatý overal pyžamo a to je už dospelá, majú doma chladnejšie

deti95060810
1. okt 2020

@eni01 dve pyžamá? to musí byť riadny diskomfort pre decko.... 🙄

barb06
1. okt 2020

@eni01 moja má napr. obľúbený ružový župan, v ktorom aj spáva; ak by mala k tomu dlhé pyžamové nohavice a ponožky, tak by to mohlo pomôcť; prípadne jej posteľ nejako "vystlať", obložiť dekami, paplónmi, aby aspoň zo strany mala teplo; ale neviem ako by to držalo na posteli, moja spí na poschodovej, kde má zo všetkých strán zábrany, tak tam by to šlo ...

alexandra2468
1. okt 2020

@eni01 ja mam sice len 10mesacnu, ale tiez nechapem, ze jej neni zima teraz, ked este nekuria. Nechce sa zakryt, ponozky si hned vyzuje.

klsmat
1. okt 2020

Moje deti s tym tiez mali problem. Ano malym sme davali na pyzamo este vrchny zatepleny overal / vrch + gate na traky a hrube ponozky. Ked bolo menej zima, tak na pyzamo este hrubu teplakovu supravu a ponozky. Asi okolo 2- 3 rokov som im dala normalnu velkost paplona 140x200cm a to uz nevladali tak lahko odkopat. A ked som isla spat alebo na wc, tak som ich prikryla ak bolo treba a casom si zvykli.

sense
1. okt 2020

A keby spáva v ponožkách... Neviem ci na Slovensku dostať Zewi deku, to by bolo tiež riešenie, alebo návliečky typu kde sa koniec zastrkava píš matrac

barb06
1. okt 2020

@eni01 alebo spacák 🙂

sense
1. okt 2020

Niečo na tento štýl,

klsmat
1. okt 2020

@klsmat Mali sme aj spaci vak, ale v tom sa nevedeli slobodne hybat a to im vadilo.

eni01
autor
1. okt 2020

@sense Dakujem 😍 idem popozerať či by to bolo niečo pre moju

hastrmistr
1. okt 2020

Moje obydve dcéry aj muž spia odokrity, deti nikdy nebyvali zakrite, v perinke revali.... Od 2dna boli volne na rukách.... Treba skusit dlhé pyžamo, ponožky... Ú nás ani to nefunguje

ckatka
1. okt 2020

Ani môj malý sa nezakryva...to už fakt musí byť zima alebo musí veľmi tvrdo spať aby neodkopal paplón (a to je krpaty ma necelé 4 roky a veľký klasicky paplón).
Riešime to tak.ze sa.snazime.mat tých 20-21 stupňov v spálni a dlhé pyžamo.

waggi
1. okt 2020

My sme to mali tiež tak. Ako všeliaké pokusy s vakmi. perinu sme zahákovávali pod matrac nič nepomohlo. Snažíme sa aby mal teplo v izbe a hotovo

norosko
1. okt 2020

@eni01 môj spí v legínach na to hrubé teplákové nohavice hrubé ponožky,na vrchu má tričko s dlhým rukávom a na tom ešte hrubú mikinu.Tiez sa nikdy nechcel zakryť,tak sme to takto riešili a v izbe má tak cca 24 stupňov.Ma 6 rokov.

janickacrazy
1. okt 2020

@norosko veď to musí byť veľmi nepohodlné, to mu nevadí? Pri 24 stupňoch by malo stačiť pyžamo plus ponožky, my máme 20 na spanie.

norosko
1. okt 2020

@janickacrazy nevadí, takto je spokojný.

kubkovamama
1. okt 2020

@eni01 aaaa tie moderné flísové domáce overaly čo nosíme aj my dospeláčky? U našich deciek to dosť fičí v škole..7r má mimoňový..a je s tým o.k. Podarené sú v Reservede,Tescu,Sinsay..jednorožce,mačky,atď,kúp si aj ty a nos to v zime doma😉 možno ju presvedčíš.Moj najstarší,keď bol menší som priviazala gumou vrchný roh paplona o čelo postele,druhý roh o rám.Vyzeralo to hrozné,ale účel splnilo

fodorka
1. okt 2020

ja ti poviem takto...moj mladsi syn odmalinka je pod paplonom celu noc..starsi synator sa do cca 9-10rokov odkopaval a teraz cuduj sa svet este aj cez sa zakryje 😀 ja myslim ze to pride...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tulipanicek
1. okt 2020

Skúsila by som spací vás s nožičkami

simca06022011
1. okt 2020

Ja som mala takyto prolbem, perinu sme zbierali zo zeme vacsinou... Teraz ma velku postel, ukradla moju pernu 2x2metre a v tom spi... Inak by som uvazovala pricvaknut perinu z 2 stran, tj z boku a z dola.. a tak sa zakryt, ze do toho vlezie.
Inak overaly na spanie.. normlane este na pyzamu...

tinqua
1. okt 2020

@eni01 alebo jej daj usit spaci vak, no a co,ze ma 6 rokov, na sashe, fb kopa zien toto robi...ked vysvetlis o co ide, urcite budu schopne urobit dostatocne velky.

kaktus87
1. okt 2020

Ja som kvoli tomu zacala zatvarat na noc okno uz od septembra, inak bol soplavy. Pyzamo ma tenke bavlnene, aby sa nespotil.

sono2
1. okt 2020

@eni01 Tak jej uši obrovský vak. Aj to je riešenie

bluka2
1. okt 2020

Si si istá, že má tie sople pre to? Moja má tiež skoro 6r. a nezakrýva sa nikdy a je ok. Mladší to isté, ten má 1,5r. a tiež ho nechám spať takého nezakryteho. Len teda dám pyžamo s dlhým rukávom