Používame cookies. Viac informácií tu. OK
danielik79
25. feb 2012

@katarinajurikova tak s tým aj ja by potrebovala radu môj je prvák a hned na začiatku riešila pár vecí aj ked dlho mlčal ale vždy sa niekto našiel čo to povedal tak sme mu povedali že sa musí začať brániť aj on sám a nikomu nesmie okrem nás dôverovať ani kamarátovi lebo aj kamarát ho vie podraziť a mm ho začal učiť pár fint

xenia555
25. feb 2012

My byvame v malom meste a je to tu bezpecne. Naucili sme deti, ze nesmu k nikomu sadat do auta okrem rodiny (presne vymenovane) a par blizkych susedov (presne vymenovane). Samozrejme ani ist k nikomu, to nemozu ani k susedom, ak o tom neviem. Musia mi prist povedat. O napadnuti sme nehovorili, za bieleho dna to tu snad ani nebolo.
A prave este trosku naopak, ze ked maju problem (syn ma cukrovku), maju sa obratit na znamych ludi - ucitelku, tetu z obchodu, susedov... Ale tak to je naozaj male mesto a z videnia clovek pozna tak polovicu mesta. 😀
Dokonca sa nam stalo, ze maly syn sa nam pobral z domu za ocinom,ktory ho na vylet nezobral. Aj som dost rychlo zistila a zacala ho hladat. Ale kym som ho nasla, spoznali ho, placuc na obrubníku, nejaki ludia a doviezli k nam domov. 🙂

danielik79
25. feb 2012

@xenia555 aj my bývame v maléj dedinke ale zato sa týpky nájdu všade aj v škole

xenia555
25. feb 2012

@danielik79 Aké týpky? Ja poznám všetkých učiteľov v škole, aj všetky tety predavačky naokolo, aj ... 🙂 No neviem, ale som s detmi na MD dlhsie, chodievam aj do MC, so susedmi dobre vychadzame, v nasom okoli (to je aj okolie skoly) poznam velmi vela ludi ... Tak su ludia, ktori nie su velmi sympaticki, ale nepoznam nikoho takeho, ze by naozaj cielene ublizoval detom.

xenia555
25. feb 2012

A este ma prekvapilo, ze "kamarat ho moze podrazit" To si ako myslela?

nela82
25. feb 2012

@danielik79 podla mna nie je velmi mudre ucit dieta,ze ani kamaratom netreba verit 😕 Co si to dieta vezme dalej do zivota?Kazdeho sa bude bat a odsudzovat....?

danielik79
25. feb 2012

@xenia555
@nela82 ano neni múdre ale zas ked najlepší kamarát mu ublížil a to pekné zrovna nebolo ....ale to tu preberať nechcem

kveta
25. feb 2012

Kniha Jak si nenechat ublizit je dobrym radcom, co vsetko by clovek mal poznat pre svoje bezpecie.. a pre male deti kniha Pusinky nejsou na rozkaz..

nela82
26. feb 2012

@danielik79 ak dobre citam..tvoj syn je prvacik 😅 😅 Takemu malemu dietatu-lebo je to este male dieta 😉 budes hovorit s kym sa moze a s kym nemoze kamaratit....lebo ten a ten mu moze ublizit...nie je to spravne 😉 Dieta casom samo zisti a pride na to kto je naozaj jeho kamarat a kto nim nie je 😉 Ja mam syna druhaka-no este ani raz som mu nepovedala,aby sa s tym a tym nekamaratil... 😉 Samozrejme pride s modrinou 😅 No to vzdy bolo a bude

xenia555
26. feb 2012

My sme už spolu kamarátov rozoberali. Tiež mali aj takých, ktorí sa mi nepáčili. A keď im nejaký ublížil, či obrátil sa chrbtom, tak som im povedala nech sa nekamaratia. Slusni maju byt ku vsetkym spoluziakom, kamaratov si vyberaju.

dianka2374
1. nov 2012

tak ja mám vyhrané mojej dcéry sa aj chlapci boja nedovolia si na ňu má 10 a vie sa skvelo brániť aj v noci nebojím sa ju nechať vonku i do 21:00

Tu začni písať odpoveď...

Odošli