Ako podať návrh na vylúčenie iného dieťaťa zo školy?

lucia20
8. nov 2012

Mile mamicky, mohli by ste mi prosim vas poradit? moja prvacka chodi do triedy s 15-timi detmi. To co sa deje v skole je uz totalny chaos, anarchia, teror... no vsetko dokopy...
Ale k veci. Momentalne je na dennom poriadku, ze nam chodia domov deti dobite. Mame tam jedneho chlapceka. Ten chyti amok a bije deti, ucitelku hlava-nehlava. deti sa kryju pod lavicami, aby sa im nic nestalo. Navzdory tomu, moja doteraz bezproblemova dcera, prisla v pondelok s hrcou a modrinou na hlave, v utorok dostala kopacku do brucha, vcera prisla s tym, ze ju silno kopol medzi nohy.... A to nie je len moje dieta. Jeden chlapec uz od neho dostal pastou na oko, dalsie dieta ma rozbite usta, dalsie potrhane zosity, vsetkym vysypal skolske tasky.... Mamicky, my rodicia sme z toho uz na prasky. nase deti chodia cim dalej tym viac zdeptane, nestastne... Uz sme v koncoch. Toto riesime uz 2,5mesiaca. Vcera sme mali hromadne stretnutie. Dotycna mamicka tam sedela ako pat penazi a drzala usta. Ona to bude riesit psychologom o 2-3mesiace na co sme jej jasne povedali, ze nie sme ochotni cakat uz ani tyzden. Dnes sme sa rodicia ostatnych-tyranych deti rozhodli, ze podame navrh na to, aby dieta bolo vylucene zo skoly...
Poradte prosim ako dostat taketo problemov dieta zo skoly. 14 deti trpi a jeden sa vytesuje z toho ako sa ho vsetci boja. ☹ ☹ ☹ ☹

lucia20
autor
5. dec 2012

@majuskacechova no riesi sa to zatial tak.... najskor pribrali este jednu vychovavatelku do triedy, teraz v piatok nam nahle pani ucitelka dala vypoved, cize ich do konca roka uci pani vychovavatelka a niektore z deti uz navstevuju psychologov. 😖

ewellina
5. dec 2012

@lucia20 Ku psychológovi by mali ísť radšej tí, čo takýto blbý systém podporujú.

angel22
9. okt 2013

fiiha, tak toto je u nas zacinajuci problem ☹ ☹ ☹ Syn je druhak. V prvaku vsetko v poriadku, uceleny kolektiv, nebol problem ci na vyucovani, alebo v klube. Chodil rad. V druhaku k nim nastupil chlapec s diagnostikovanym ADHD a od prveho dna robil v triede sarapatu. Dozvedam sa kazdy den, ze jedneho skrtil, druheho zhodil na zem a zacal do neho kopat, dalsieho vyfackal, bez ohladu na pohlavie ... a toto vsetko sa deje predovsetkym po vyucovani v klube, no slovne terorizuje aj cez prestavky a to tak, ze pride k dietatu a povie, ze ho zabije, odreze mu hlavu a pod. No a sym je velmi citliva a dobracka povaha a nezvlada to psychicky. Na neho fyzicky zatial nezautocil, no doslova sa ho boji. Kazde rano mi place, ze sa boji co bude zas v skole, co zas Julo urobi, ze na neho zautoci ... Neviem ako mu pomoct. Boli sme za ucitelkou, aj vychovavatelkou, tie riešia matku, aj u psychologicky sme boli, ktora nam potvrdila, ze teda tu je problem rannych placov a musime chlaca len podporit, zocelit a pomoct mu situaciu zvladnut. Syn o zmene skoly nechce ani pocut. ☹

horana
9. okt 2013

Viete ja sa cudujem ze cela trieda, rodicia aj skola je bezmocna proti jednemu (!!!) prvakovi (!!!).
Akoze prilis humanisticka doba, kde budeme chranit nasilnika, lebo boze moj len nie telesne tresty.
Akoze poslat nejakeho ostrejsieho osmaka na neho cez prestavku na wc-ko nech mu rucne strucne vysvetli ze este raz to spravi, stane sa mu odbobne.
Stavim sa o co chcete ze jeden nanajvys dva krat na takeho bude platit tak ze ziadny psycholog nebude treba a chalan bude posluchat ako hodinky.
Asi tak, neoficialne ale ucinne. A akoze nikto o nicom nevie. Alebo nejaky tatino ziaka/manzel tej ucitelky/skolnik/pubertak zo sidliska.
Akoze vsetko odtial potial, taketo situacie ze jeden maly fracek ovlada cele siroke okolie to uz je do neba volajuca neschopnost.

tesoro
10. okt 2013

@angel22 Mame presne ten isty pripad ale v BA.....

monhla
10. okt 2013

Zažila som taký istý prípad /ako učiteľka/ Chalanisko týral všetkých /ja mám trvalé následy z poranenia "vďaka nemu" ☹ / Riešili to rodičia, škola, ... všetci OKREM jeho matky. A nič sme bohužiaľ nevyriešili. Ak rodič nesúhlasil, nič sme nemohli robiť. Hoci mu škola zohnala asistentku /a že to trvalo... no určite nie vinou riaditeľa/ nič sa nezlepšilo.
Psychológ /asi stí v poradí, konečne vyhovoval jeho mamičke/ povedal, že chlapec MÁ NÁROK na vzdelanie. Nárok ďaľších detí v triede na vzdelanie a hlavne bezpečie neriešil. Vyhlásil, že za jeho agresivitu môžu učitelia a škola a bolo to vybavené.

Nakoniec chalanisko ublížil aj vlastnej matke a do mesiaca bol v polepšovni - prepáčte na diagnostickom pobyte 😝

Ja len dúfam, že moje deti sa s tým nikdy nestretnú, lebo by som také decko čo ublíži mojim dcérenkám dorazila

kazunomiya
10. okt 2013

@monhla mrzi ma takyto pristup odbornikov, deti maju pravo na vzdelanie, ale to neznamena ze vzdy v beznej skole, ony totiz maju pravo na vzdelanie aj tie ostatne deti. Pre dobro takehoto dietat aj ostatnych, "normalnych" deti je vhodne hladat taku skolu, ktora sa dokaze takemu dietatu adekvatne venovat. Mam tusenie ze problem je v tom, ze tu mame zatial malo specializovanych skol a inych zariadeni, ktore by naozaj pomahali, a zaroven tlak na to, aby sa aj deti so specialnymi potrebami (to su aj tieto s poruchami spravania a tak) vzdelavali v beznych skolach. Mas vsak pravdu v tom, ze rodicia casto riesenie odmietaju.

@tesoro dufam, ze sa to podari vyriesit. Neviem, ci si zamestnanec skoly alebo rodic, ale v BA nejake moznosti su (urcite sirsie nez v inych regionoch), urcite treba pre to dieta hladat vhodne riesenie a trvat na tom (pre dobro tych ostatnych deti). Toto je vsak zodpovednost riaditela skoly a mal by sa o tom poradit s odbornikmi, ktori tie moznosti poznaju.

monhla
10. okt 2013

@kazunomiya Tu bol ozaj problém len v rodičoch, lebo aj napriek preplnenosti špecializovaných zariadení sa našej škole podarilo vybaviť zaradenie a aj ho tam umiestniť, no "miláčikovi" sa nepáčila disciplína a zavolal mamičke. Za dva dni bol teda naspäť a nič sa nezmenilo.
Keby nenapadol svoju matku, tak neviem-neviem ako by to dopadlo ☹

monhla
10. okt 2013

@horana Po mojich skúsenostiach hovorím super nápad - škoda že len teoretický ☹

tesoro
11. okt 2013

Urcite dam vediet ako sme dopadli...

tehula
11. okt 2013

necitala som reakcie, ale ked uz ma akoze mamicka udajny zaujem riesit to, tak by mala dat zvolenie na preplesk od ucitelky. Myslim, ze je si snad kazdy rodic vedomy, ci ma problemove, alebo vysinute dieta, neverim, ze doma je chlapec ako med. A bud mala psychologa riesit uz pred nastupom decka do predskolskeho zariadenia, alebo ho zvladnut vlastnou vychovou. Niekedy vychovna moze pomoct, ale necitala som ziadne reakcie ani nepoznam cele pozadie situacie

tesoro
16. okt 2013

Nas pripad vyrieseny! Manzel volal riad. Podal staznost a ze za nim stoji 16 rodicov. Na druhy den dieta uz neprislo do skoly a rodicia boli okamzite predvolani do skoly. Islo to tak rychlo, ze je to az neuveritelne!
Treba sa spojit a ozvat sa . Drzim palce!

tilly
22. okt 2013

@tesoro jej ahoj, kam chodite do skoly?

jurcikova80
19. jún 2014

@lucia20 prosim ta ako sa vyriesil problem s tym chlapcom. Vcera sme mali rodicko a normalne som nestihala a neverila ako ma skola zviazane ruky v takychto pripadoch kedze nasi prvacikovia maju problemoveho chlapca v triede.Povazujem to ako diskriminaciu normalnych"pardon" priemernych deti. Jedina ktora nebola pritomna na rodicku bola prave mamicka tohto chlapca. Ale co dalej??? Budeme cakat kym sa nieco vazne nestane? Ak mozes napis ci ste vyriesili problem...

lucia20
autor
19. jún 2014

@jurcikova80 ahoj. Bohuzial ti neporadim lebo neviem ako to dopadlo. Ja som moju dceru z tej skoly vzala prec. Lepsie rozhodnutie som nemohla spravit

jurcikova80
20. jún 2014

Ani my sme nepochodili u vedenia skoly ☹