Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako pomôcť dcérke s čítaním

zojka89
6. jan 2019

Baby poraďte prosím ako dunut dcérku aby čítala bez toho aby sme.sa nepohadali je druhácka a slabo číta

hettinka
6. jan 2019

@zojka89 skús knižku, ktorá ju zaujme.

aadenka
6. jan 2019

U vas doma sa cita? Lebo ak to dieta vidi odmala, ze rodicia vela citaju, automaticky berie do ruk knihu 😉 A ma motovaciu, vediet citat, aby si knihy mohlo citat same 😉

ali_inzercia
6. jan 2019

Vezmi ju do knihkupectva, nech si sama vyberie knizku, aka ju zaujme. Citajte spolu. Rozcitaj pribeh a ked to bude napinave, nech cita sama, ako to dopadne 😉

simsalabim
6. jan 2019

@zojka89 ja som s diecatami citala tak, ze riadok ona, riadok ja. Potom odstavce... a tak. Mali sme pravidlo, ze najprv sa cita kniha, potom pozera jej filmova verzia. Plus mna vzdy videli s knihou v ruke.

evalin88
6. jan 2019

Ja osobne som knihy neznasala ako dieta lebo ma mama nutila nahlas citat.. tak aby ma pocula z kuchyne do obyvacky.. potom som dostala knihu, ktora lezala nedotknuta pol roka, ked som videla jej filmove spracovanie.. tak som sa k nej vratila a precitala celu seriu a odvtedy citam vela ( ked je cas). Za mna hlavne nenutit nasilu.

zojka89
autor
6. jan 2019

@aadenka
Áno číta.
Môj syn číta neskutočne veľa aj ja😉

zojka89
autor
6. jan 2019

@ali_inzercia
Chodíme aj do knižnice má možnosť si vybrať čo ju záujme aké nejak nám to mecychadza

zojka89
autor
6. jan 2019

@evalin88
Aj ja som názoru,že nenutit ale pani učiteľka mi už domov volala že slabučko číta

renab
6. jan 2019

@zojka89 my tiez vsetci vela citame. Najmladsi cital do osmych rokov bez problemov. Odvtedy necita skoro vobec, max. 1 knihu za rok. Ale s citanim problem nema.
Na tvojom mieste by som asi vyskusala spolocne citanie - na striedacku.

jumama
6. jan 2019

Nasa je uz tretiacka a citat nechce. Citavali sme jej asi od 4 rokov, na pribehy je narocna, fantaziu ma velku, vie vysvetlit mnohe slova. Za to ju aj pochvalila ucka, ze vzdy vedela vysvetlit slova. Aj cita vcelku fajn, len ked by sa nejake dlhe slova nove vyskytli, tak spomali. No nas rodicov ako knihomolov neskutocne mrzi, ze necita. Kedysi fungovalo aspon na striedacku, ako pisu vysie, kusok ja, kusok ona, teraz veru uz ani to. Dostala krasne knizky aj pod stromcek a ani polistovat obrazky si nechce. Jedine co som jej zase ja pocitala trosku. Cize vzor, praidelnost, striedanie, ani to ze si sama vyberie kniKy ani u nas nefungovalo nikdy. Knizky vybrala, ale necitala.

hettinka
6. jan 2019

@zojka89 možno by dom skúsila kratšie texty, nie hneď knihu. Ak jej to nejde, môže ju dĺžka textu odradiť už má začiatku. Skusila by som časopisy, nech číta hocičo, aj vtipy. Pripadne detskú encyklopédiu s krátkymi textami.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli