Ako prebieha prestup na inú základnú školu?

csina
9. aug 2009

Dobrý deň, márne hľadám tému, ktorú potrebujem. Mám istú dilemu, dcéra ide v sept. do druhého ročníka, chodí na Kulíškovu, ale v priebehu druhého polroka sa vyskytli problémy s istým spolužiakom, ktoré ma prinútili rozmýšľať nad preložením na inú školu. Ale....Strašne som otáľala, zvažovala pre a proti až prišli prázdniny a nemala som nič vybavené. Dcéra nechce ani počuť, že by sa tam mala opäť vrátiť, stále bola v tom, že prejde na Mierovú, kam jej chodí kamarátka. Lenže to nie je jednoduché, lebo hoci som na túto školu počula dobré referencie, je nám dosť od ruky, nemám auto a v zime sa nám narodí bábätko. Takže som to nakoniec vzdala a pokúsim sa ešte na naliehanie učiteľky nechať ju ešte asi rok. Možno sa cez prázdniny chlapec vybúril, chodí k psychologičke, možno urobil pokrok v zlepšení správania.
Len ma teraz zaujíma, či máte niekto skúsenosť s tým, ako prebieha preloženie dieťaťa aj počas školského roka, napr. napolrok, ak by to bolo veľmi zlé...
Asi som spravila chybu, ak by som to včas vybavila, ľahšie by si zvykala na nové prostredie, čím dlhšie ju nechám, tým to bude ťažšie...čo myslíte??
Ešte ma zaujíma ako ste spokojné so školami vašich detí...

csina
autor
10. aug 2009

Fakt sa tu nikto nenájde, kto mi poradí... ☹

dai
10. aug 2009

ahoj csina,
moja neterka chodi do haburku - moj brat si to nenormalne pochvaluje
- ja zatial taketo problemy neriesim, ale keby mali taketo veci sposobovat psychicke problemy mojmu dietatu tak by som ju asi prelozila 😖

csina
autor
10. aug 2009

No je to vskutku zložitá situácia.... 😒

atlaska
11. aug 2009

Tak podobnu dilemu som riesila pred rokom, nakoniec sme ostali v starej skole - ale v polroku to uz bolo na nevydrza
nie a zo dna na den som vybavovala novu skolu,prestup bol v pohode. syn nevedel ci chce odist nechce,po tydni v novej skole bol stastny a ako vymeneny. Dodnes s nadavam naco som vlastne cakala, nechala som sa ukecat ucitelkou nech ho neprekladam. Dodnes som neolutovala aj ked dochadzame cca 15minut autom.

csina
autor
11. aug 2009

Atlaska, a ako to malý zvládal v polroku ? Predsa len, aj keby sa malo postupovať podobným tempom, mám pocit, že u dcéry v triede idú akosi pomalšie...Čo ak bude musieť veľa dobiehať..? A ako prebieha ten samotný prestup, aké papierovačky a podob.? Moja malá by išla zo školy hneď, len sa obávam, že si nie celkom uvedomuje, čo by to znamenalo, celkom noví spolužiaci, učitelia...čo ak aj tam si s niekým nesadne...? Najradšej by som bola, keby presunuli toho chlapca, s ktorým máme problém...A určite by sa tešila prevažná väčšina triedy...Ale ako to docieliť...?

tanamera66
24. nov 2012

@csina Ja mám štvrtáčku,dcerku na základnej,a nielenže máme problém s dcernou spolužiačkou,ale dokonca začal boj aj s jej otčimom,a tiež chcem dať dcerku na inu základku,už od nového roku,Nechcem čakať ani do pol roka.Neviem,ako sa to vybaví,ale tiež by som rada bola,keby preložili to druhé dievča,ale proste na tejto škole si učiteťky pred šikanou zatvárajú oči,

milkagro
23. jún 2014

ahojte ja mam neskutocny problem mam prvacika prvy polrok bol uplne v pohode a po zimnych prazdninach sa stazoval na brusko plakavat v skole chodielvala som ho bravat potom ho prestalo brusko bolet dala som ho vysetrit od hlavy po pety a vsetko mal v poriadku aj psychologa som navstivila.....stale place robi cirkus nedokaze ucitelka vyucovat mava prudke zmneny nalad az je hystericky na hodinach nepracuje.....dovody mi hovoril kadejake najprv nechel pocut o inej skole teraz zasa chce ist na inu skolu neviem uz ako to zladnut ucitelka mi vola aby som si ponho prisla lenze ja nemozem odist si len tak z prace to si koledujem o vypoved uz som sa aj objednala psychiatrovi ja fakt neviem toto je tak tazka situacia...som uz zufala jednucho strasne fakt neviem uz ako dalej

andrea.m
23. aug 2014

mi sme šli najprv za riaditeľkou školy na ktorú sme chceli syna preložiť. tam sme samozrejme museli vysvetliť prečo ho chceme zobrať zo starej školy a prečo sme si vybrali práve tu ich. to je podľa mňa logicke. dali tam tlačivo žiadosť o preklad to sme vypísali a oni podpísali. potom sme s tým tlačivom šli za riaditeľkou starej školy ona ho tiež podpísala a oznámili sme jej ku ktorému dátumu syn prestupuje. prestupoval počas šk.roka konkrétne od 1.5 a na starej škole nič neodovzdával. čiže mu ostavali aj knihy a všetko. učebnica je totiž majetok štátu.

natynaty
11. aug 2015

ja sice nemam dieťa ale som sama dieťa a ja chcem prestúpť na ibnu školu ale tu už je iní problem mama mi nedovolí hovorí že ete 3 roky vydržím al ja nevidržím čo mam robit 😖 😒

bodka70
13. aug 2015

vybaviť prestup (už som to 2x absolvovala s oboma dcérami) bolo úplne jednoduché, dá sa to hocikedy aj uprostred roka (veď ľudia sa napr. sťahujú a podobne) ale ideálne je na zač. šk. roka alebo polroka. Prídeš do školy, kde chceš dieťa zapísať - vypýtaš si od riaditeľky prípadne inej kompetentnej osoby tlačivo, vypíšeš, ona podpíše súhlas s prijatím na školy, je tam síce aj kolónka "dôvod" ale ten nie si povinná uvádzať. .S týmto tlačivom ideš do pôvodnej školy, tam ti do tohto tlačiva dá pečiatku riaditeľ pôvodnej školy. Jedno tlačivo ostane na pôvodnej škole, druhé na novej. Tam je aj kolónka že vyjadrenie riaditeľa, či súhlasí s prestupom, ale aj keď tam napíše že nesúhlasí (to sa nám stalo), tak to na veci nič nemení, prestup proste musí akceptovať, ak to ty chceš 🙂. prajem veľa šťastia na novej škole 🙂. vybavíš to v podstate za jeden deň, stačí tie prvé dni na zač. šk. roka 🙂.

janka2501
13. aug 2015

Ja som dceru prelozila v aprili v 5rocniku. Vyplnila som tlacivo a ostatne nova skola vybavila. Vsetko medzi sebou si riaditelky vybavili. A dcera je spokojnejsia na novej skole. Hlavne ucitelky su ovela lepsie. Moja prestupovala koli ucitelke.

celasapremenim
18. aug 2015

@janka2501 aj moj syn a presne ako pises, akurat on to absolvoval do 4 rocnika, som velmi rada 🙂 odlahlo nam, maly usmiaty

drobceklilly
21. nov 2015

Dcéru som chcela teraz presunuť chodí do deviatky.jedna škola mi nevyhovela ,zamietla a bojím sa o to že to bude problém aj keď neviem prečo.ale v pôvodnej škole nemôžeme ostať.

katrin667
8. feb 2016

@natynaty vau aj ja chcem prestupit a mama mi hovorila ze uz 3 roky vydtzim no uz som ju presvedcila a problem je ze neviem ci sa da prestupit pocas sk. Roka

bebca12
6. jan 2019

@csina aj ja potrebujem ja som na gympli a ta škola ma nebaví vôbec a chcem odísť nechcem ju nikdy vidieť ale zaujíma ci sa dá odísť z gympla hocikedy ako viem ze to treba vybaviť ale ci nemusím v polroku ale aj skôr prosím povedzte ako to mam vyriešiť 👍

csina
autor
7. jan 2019

@bebca12 priznám sa, že netuším ako to presne na gympli funguje, ale najlepšie bude si vopred dohodnúť stretnutie s riaditeľkou školy, kam chceš prestúpiť a spýtať sa, či vôbec majú miesto. Každá škola má na študentov pri prijímaní iné kritériá, možno budú chcieť doložiť nejaké výsledky alebo vstupné testy. Alebo aspoň mailom sa informovať a takisto na postup, akú agendu treba poslať a podobne. Nemyslím, že sa to nedá.. Aj počas roka sa môžu vyskytnúť rôzne dôvody na prestup, sťahovanie, problémy v kolektíve a pod... Držím palce.

bebca12
8. jan 2019

Ďakujem už sme písali na inú školu ale ešte neodpísali

tinusik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martask
30. jan 2021

Dobrý deň, ja mám nasledovný problêm, syn ôsmak, dostal na polroka dvojku zo správania, lebo popîsal zlê veci na fyzikárku na sůkromnom instagrame, no našiel sa "dobrý" kamaràt, ktorý to prinscripol a zaslal uçiteľke. nikdy nebol problemový, nemal žiadne porušenie školského poriadku, žiadne priestupky ani zàpisy, žiadne pokarhania.... nemal byť najprv riešený ako priestupok s pokarhaním? je to výborný žiak, mal dve dvojky na pol roka a preto, že mal zníženú znàmku zo språvania, nebol ani vyznamenaný.
anii to neoznåmili, len rovno znížili známku zo sorávania... chcem ho preložiť na inú školu ale on o tom nechce ani počuť... bol by problêm s prechodom na inú školu keď doteraz nemal žiaden problém?usím uvådzať v žiadost o prestup aj dôvod?

cistko
29. apr 2021

Ahojte, po dlhom zvazovani sme sa rozhodli presunút syna od druhého stupna na inú základnu skolu, zároveň aj starší syn nás poporosil, že by tam chcel chodiť tiež. Vyplňujem žiadost o prestup a neviem čo mám napísať ako dôvod na prestup - akceptujú aj zdovovdenenie - osobné dôvody?

katka0123
5. máj 2021

@cistko ano, akceptuju. Vela stastia! Aj nas to caka.

mia1987
24. jan 2023

@milkagro prosim Vas ako ste nakoniec dopadli?