Ako vybrať základnú školu?

mszv
27. okt 2008

Ahojte! Mám jeden problém, s ktorým si neviem rady. Dúfam, že mi niekto poradi... Mám syna druháka a dcéry dvojičky majú ísť v januári na zápis do 1. ročníka. Máme v meste niekoľko škôl a keďže syn začal hrávať hokej, tak sme ho dali na športovú školu a mysleli sme si, že aj dievčatá tam pôjdu, veď sú tiež športovo zdatné. Ale postupne syn nemá už veľký apetít na hranie hokeja a ja zisťujem, že tá škola nie je až taká dobrá... Oproti nej cez ulicu je lepšia základná škola, kde sa tiež dosť venujú aj všelijakým športom a zároveň aj výrobne pripravujú na strednú školu, robia rôzne akcie, lebo majú šikovnú riaditeľku. Tak s manželom veľmi rozmýšľame, že by sme dievčatá dali radšej na tú školu "väčšieho záberu", ale čo potom so synom? Prehodiť ho do 3. ročníka, aby išiel do novej školy, aby chodili všetky deti do jednej školy alebo aby si nemusel zvykať na nový kolektív, tak ho nechať v tej a tým pádom by mali deti odlišné školy, aj keď sú len cez ulicu? Je to normálne - máte niekto taký prípad, že vám deti chodia na rôzne základné školy? Alebo to nechať tak a aj dievky dať na školu, kde chodí syn, hoci možno nebudú až tak napredovať, ako by mohli na tamtej? Prosím poraďte, čo robiť!
Maja

renca3
27. okt 2008

podla mna nedavaj dievcata na skolu, ktora sa ti nepaci. nikde nie je napisane, ze surodenci maju chodit do tej istej skoly. ak by synovi nerobil problem novy kolektiv a ucitelia, prehod aj jeho.

alami
27. okt 2008

podľa mňa nie je žiadny problém dať dievčatá inde....čo na tom že budú v inej škole, prečo by mali byť v tej istej? A dokonca, ak sa ti nevidí pre syna tá kde je, aj jeho by som možno prehodila. Kolektívu by som sa nebála. lepšie ako neskôr ľutovať, že nebol dostatočne pripravený na vhodnú SŠ! To je dôležitejšie: Deti si rýchlo zvykajú, hlavne také malé. My z toho máme vačší problém, ako ony, ver tomu 😉

mszv
autor
28. okt 2008

Ďakujem dievčatá za rady. Syn vraví, že už tu má kamošov a nechce odísť, ale myslím, že by to nebral nejako hrozne, keby sme ho aj prehodili. Ono tá škola nie je zasa taká zlá... Akurát rozmýšľam, aká je vlastne výhoda, že chodia na jednu a tú istú školu a nič ma nenapadá, tak sa stále viac prikláňam k možnosti dať dievky do druhej - aspoň si budem môcť porovnávať, kto je pripravovaný na lepšej úrovni. Tak či tak sme už urobili ústupok, že dievky sú tiež nie na rovnakej úrovni a hoci jedna napreduje viac a hodila by sa aj do triedy pre nadané deti, dáme ju do normálnej triedy kvôli sestre, lebo deliť dvojičky by bola asi blbosť. Ale dúfam, že tu nemám najstaršie deti z vás všetkých.......!? 🙂