Ako vysvetlit dieťaťu, čo to je sex?

yxa
20. mar 2008

Ahojte dievcata,
najde sa tu niekto s podobnym problemom.. Nasa starsia dcera zacala chodit do skoly uz s tym, ze vedela citat, trosku sa teda nudi. Problem je v tom, ze si citala titulky v novinach a bum SEX a otazka co to je? Ved vsade je to: sexi saty, na plienkach unisex.. Ako jej vysvetlit o co ide. Aku formu pouzit, aby to dieta chapalo?

eros
20. mar 2008

yxa ja mam tiez taky problem len maly nevie citat len lepsie pocuva.ja mu to vysvetlim hned na rovinu i ked asi iny by to odsudzoval,ale poznala som take pripady kde mama nevysvetlovala co je lozka a chlapec si to dal ako chrnaice na futbal.to zalezi od teba.

moj sa opyta a potomda pokoj a pyta sa na vsetko

yxa
autor
21. mar 2008

Takze z mosta do prosta? Ako? Nebranim sa vysvetleniu, len neviem ako, aby to 7r. dieta chapalo..?

jaduska
21. mar 2008

No ja som našej 5 ročnej už asi pred rokom vysvetľovala ako sa dostane bábätko do bruška. Tiež mi to trvalo dlhšie, kým som našla vhodné slová, ale pochopila. Hlavne preto, že sme mali aj knihu o tehotenstve, tak som jej ukazovala aj obrázky a vysvetľovala. Určite existujú aj detské encyklopédie, pomocou ktorých sa to vysvetliť dá. Netreba sa okúňať, tvrdiť jej, že na to má čas, lebo sa môže stať, že v 14-tich príde domov tehotná 😀 Samozrejme to myslím s nadsázkou...

sonoga
22. mar 2008

ja zatial tento problem nemam, ale ked bude mat syn 7 rokov (resp. ked uz bude veidet citat), tak mu kupim knihu Encyklopédia pohlavného života 7 – 9 rokov (existuje potom aj 10-13 rokov). Tak si myslim, ze ked bude amt tu knihu, tak sa mi bude aj lepsie vysvetlovat, co bude chciet vediet. Sice aj teraz sa zaujima o ludske telo a ked som bola tehotna, tak aj o tehotenstvo, ale nastastie sa ma zatial neopytal, ako sa dostane babatko do brucha. 😀
a k tej knihe, sestra je detska psychiatricka a hovorila, ze ju maju na oddeleni a v mnohych pripadoch im pomohla.

maca793
22. mar 2008

aj moja Maťka je trošku taká zvedavá, všade počúva čo sa vraví, našťastie také otázky okolo sexu, bábätiek nekladie. 😨

emjee
23. mar 2008

yxa
mozno by som zacala tym, ze sex je cudzie slovo pre pohlavie a preto je na plienkach unisex, lebo su pre chlapcov aj dievcatka 😉
a urcite by som sa poobzerala po tej knihe - ancyklopedia pohlavneho zivota 7-9 rokov

julia225
23. mar 2008

sex znamena aj pohlavie po anglicky, skus zatial to... 😉

julia225
23. mar 2008

jaaaaaaaaj emjee to tu uz napisala, sorry...necitam 😅

yxa
autor
24. mar 2008

vyskusam, uvidim, napisem ako to dopadlo

ella1
27. mar 2008

to ešte nevie< 😲 😀
naša vie,čo je sex,ved ani v tellke sa tomu nevyhneš a navyše aj vie,že deti sú zo sexu a nie zo svadby alebo ,,len"lásky.
inak sú aj nejaké knihy ako vysvetliť deťom primerane veku tieto otázky.
hlavne neklamať a nevymýšľať si blbosti.ked príde na to,čo to naozaj je,tak sa bude cítiť oklamaná vlastnými rodičmi. 😉

ukana
27. mar 2008

nas maly ma 4 a pol a uz sme sa o sexe hravou formou rozpravali. Ved slovo sex je dnes skoro vsade 😉 vysvetlit to ale primerane veku je dost tazke, ja som nad tym chvilu musela premyslat, hladat vhodne slova, ale slo to 😅

verulka
29. mar 2008

my tiez mame tieto veci uz par rokov vysvetlene, teraz uz iba upresnujeme jednotlive veci, tym ako rastu...nas sa na tieto veci zacali pytat dost skoro- zacalo to ako sa dostane ababtko do bruska a taaak...podla mna je super, ked dostane dieta pravdive informacie od rodicov.
iank 7rocne dieta je uz odst stare, aby pochpilo tieto veci...
no aj knizky su super, ale podla mna niet nad uprimny rozhovor- urcite sa to oplati, v buducnosti pridu s "haklivymi" otazkami zase za rodicni a to je fajn 😉