Ako vysvetliť druháčke čo je sex?

lias
12. okt 2011

Takúto otázku mi položila včera moja druháčka. Vraj chalani sa na tom v škole stále smejú a ona nevie prečo. Otázku sexu sme doma nepreberali, sme s manželom skôr ostýchavé typy a o takýchto veciach sa nám napriek tomu že je to normálne nehovorí jednoducho prirodzene. Ako jej to teda jednoducho vysvetliť? Mám ešte 2 mladšie deti (6 a 4), ktoré budú mať ušká tiež nastražené, tak aby to pochopili i oni. 😉

kikavana
8. dec 2014

ja a moj manzel chceme babo a moja sestra 6 rocna chcela o domna vysvetlit co je to SEX. 😉 jaj to bolo trapne

petulos
8. dec 2014

ja som šesťročnej začala čítať túto knižku: http://www.martinus.sk/?uItem=110119.
A ona už kládla doplňujúce otázky. Ako to technicky prebieha ju ešte nezaujímalo.
Ale radšej to riešim takto skorej, lebo od spolužiakov to má už potom často pejoratívny charakter.

simazima
7. jan 2015

malo by sa detom povedat ze sex je tasia tema 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

laira
5. máj 2015

Ahoj, je prirodzené sa o tom rozprárvať, proste jej to povedz tak ako to majú aj "zvieratká. Teda že sex = párenie.. 😉

lynx_sk
19. jún 2015

Povec jej,ze sex je to,ked su dvaja partneri nahi v postele a ocko strci svoj penis do jej vagyni a vystrekne taka latka zvana semeno a zena otehotnie.Vysvetli jej vsetko,aj co je kondom,vcera som sa s mamou o tom rozpraval a mam 9 rokov.vysvetli jej co je vagina,skade cuca materske mliekona co to vsetko je,co je oenis,co je kondom,co je vagina,vysvetli jej to

karolinka789
16. júl 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Na túto tému sú dnes už skvelé knihy určené aj pre malé deti. Keď som čakala tretie bábo, starší synček bol zvedavý, ako sa dostalo maminke do bruška a čo sa tam s ním deje. Nezachádzala som samozrejme do podrobností ale myslím si že najvačšia chyba je rozprávať deťom, že ich priniesol bocian. My sme začali knihou o tehotenstve a potom sme pokračovali Mojou prvou knihou o sexe. trošku z opačného konca ale hlavne, že pred deťmi nič doležité netajíme 🙂

peneloppe
16. júl 2015

Normalne ste ma prekvapili baby, ze tak malym detom to takto podrobne vysvetlujete. Mozno zalezi aj od konkretneho dietata.
Ja mam tiez druhaka ale takto by som mu to urcite nevysvetlovala.Moj si mysli ze dieta sa narodi po svadbe, aj ked ma nejakych kamosov ktorych rodicia zosobaseni nie su a to ho dost zaskocili a ti si veru aj presli poriadnym vysluchom, ked tam bol moj syn navsteve. 😀

My sme to zatial nespominali, ani on a necham to tak. Zda sa mi to strasne skoro, Ked si zoberiem seba v jeho veku tak som nemala sajnu co je sex. Az niekedy na druhom stupni.
Dnes sa so vsetkym strasne ponahlame. Naco to vobec je takym malym detom.

emmi13
8. mar 2016

Naša má 10. Mysleli sme si že na to má ešte čas, ale pozreli sme si túto stránku a začali sme to riešiť...... Bola náhoda že sme sa rozhodli v nedeľu a v pondelok má PRI a preberajú toto učivo. 🙂 🙂 🙂 No keď prišla zo školy, spýtala sa či u nás môže byť jej kamarátka. No ale nakoniec jej zavolali rodičia že nie. Tak potom sme sa jej spýtali, či vie, čo je to SEX. Ona povedala že si nie je istá... Povedala, že je to keď muž strčí PENIS žene do POŠVY. Povedala to dobre, až na to, že o tom nevie nič. Trebalo jej vysvetliť, aj čo je ORGAZMUS, lebo to už počula, iba nevedela čo to je. No nič sme pred ňou netajili. Ale druháčke treba povedať pravdu. 😉 😉 😉 Ale s bocianom je to celá hlúposť. Dobre, keď majú 2 roky dobre ale inak nie. Viem o čom hovorím som VYCHOVAVATEĽKA a deti o tom hovoria ako keby to je nejnepríjemnejšia vec na svete. Hovoria o tom vulgárne čo nie je dobre. ☹

lubila
8. mar 2016

🙂 s detickami treba jednat na rovinu aj ked mi je jasne ze na temu sex to nie vzdy ide