Akú fľašu používate na nápoje do školy?

janka1011
13. okt 2012

Ja dávam čaj do fľaše z džúsov a pod. - pár krát použijem a potom vyhodím, len ide to dosť do peňazí stále kupovať tie džúsy a potom aj neviem, či je to zdravé...Kto máte zdravú fľašu, máte s ňou dobré skúsenosti? Alebo aká je najlepšia?

alami
13. okt 2012

@janka1011 Vraj by sa nemali opakovane používať plastové flaše, ale ja to tiež tak často robím. V zime dávam čaj do termosky (do školy máme kúpenú najmenšiu) a teraz najčastejšie kovoú fľašu kúpenú v tescu (medzi termoskami), niečo takéto: http://www.propagacnepredmety.sk/volny-cas/term... Ale teplo to moc neudrží. Len teda, že je na opakované použitie 🙂

metlonka
13. okt 2012

@janka1011 my mame zdrave flase...ale ze by som bola nejak vynimocne spokojna, tak to sa neda povedat. Podla mna su zbytocne velke, ked ideme von a beriem obom deckam, tak mi flase zaplnia polku vaku...najvacsie minus co maju, je ze ten naustok je stale odokryty a hocikedy mi flasu maly hodil na zem a automaticky mi spadla na ten naustok..alebo ked ju vytahujem z tasky, tak ju chytim za ten naustok...cize ten naustok je stale ochytany...dalej minus...da sa dokupit aj termoobal, ktory je ale drahsi ako samotna flasa 😒 vobec nie su take vynimocne ako maju v popise, taktiez ako ine flase, musite ju denne cistit, pretoze su tam usadeniny a hlavne na tom naustku, ktory sa dost zle cisti...jedine plus je to, ze nezanechava pachy z predchadzajucich napojov...Momentalne poskulujem po flase Sigg, a co sa tyka zimy..tak to asi vybavim termoflasami, ktore tu na MK ponuka jedna mamina v shopoch...https://www.modrykonik.sk/shopy/predajca/termof...

sendy182
13. okt 2012

@janka1011 termosku a v nej má teplý zelený čajík..........

saskarisko
13. okt 2012

@janka1011 - asi pred dvoma tyzdnami som kupila detom zdrave flase. ci su zdrave netusim, ale + je, ze mozu ist do umyvacky riadu, a aj ked som este objednala nahradne sosaky samostatne, tak kazda flaska mala nahradny sosak pribaleny priamo vo flaske. predtym som pomaly kazdy tyzden kupovala novu flasku, lebo ked som dala do klasickej caj, slabsiu sirupovu vodu, pri vsetkej snahe, sa na sosaku po tyzdni objavila plesen. teraz je konecne pokoj.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka1011
autor
14. okt 2012

@metlonka vďaka za názor, to som si teda neuvedomila, že ten náustok sa nedá zakryť...to je nič moc keď to má dieťa celý deň v škole...sa mi zdala podľa popisu tá fľaša super, ale najlepšie človek vyskúša naživo...určite už nejdem kúpiť
- kukla som tie termofľaše, mohlo by to byť dobré, ale tá cena...juj
@kinna do fliaš z Tupperwaru môžu ísť teplé nápoje?

janka1011
autor
14. okt 2012

@alami máš aj presondované, ako sú na tom tie kovové fľaše po zdravotnej stránke? Nemám s takými skúsenosť...

alami
14. okt 2012

@janka1011 nemám. Spolieham sa, že je to ako termoska 😅 Inak, umývam v umývačke, čo je výhoda a na náustok má kryt.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
14. okt 2012

do flase od Kubika, ktoru kazdy vecer dobre preplachnem a vyumyvam..

briketa
16. okt 2012

@janka1011 http://eshop.progresscycle.sk/camelbak-eddy-kid...
pouzivam pre deti od najstarsieho dvoch rokov, cize uz pat rokov
cely ten sosacikovy system sa da kupit nahradny a kompletne vymenit. su BPA free a maju akuratny objem pre deti

lucula73
6. nov 2012

@janka1011 už si sa rozhodla pre neajkú?tú zdravú máme a my,dokonca dve,ale už dávno som oľutovala ich kúpu.....teraz dáku termosku zháňam 😕