Akú školskú tašku pre prváčika?

zuzinr
5. apr 2009

Maminky, kt. máte už prváčikov za sebou, neviete mi poradiť aká je dobrá školská taška pre prváčika? Čo je dobré aby taška mala, naopak čo je úplne zbytočné, lebo tích tašiek je na trhu dosť a už som sa po nejakej pozerala pre syna, ale neviem ako to teraz v škole chodí, čo si treba na taškách všímať, okrem toho aby mala pevný chrbátik. Pokiaľ by ste vedeli aj nejakých výrobcov alebo značky šk. tašiek, dajte pls vedieť.

j93375
2. nov 2015

Mamicky ziacikov, je tu niekto taky kto je nespkony s taskou znacky Topgal?....lebo zatial je dost taka chvalena, nas to caka na rok, tiez zaciname pokukovat a zistovat, a svokra je doma a vyprevadza z panelaku par krpcov,kedze maju skolu blizko,tak sme aj jej nakazali kadeco ze sa moze mamiciek popytat,lepsie sledovat, a tak prisla cez vikend z velkym "objavom", ze len Topgal nie, ze su u nich v panelaku 2-3 deti ktore pozna blizsie, a uz dlhsie sa divila,ze co tie drobce /1-stupen deti vsetko/,vlacia take veeeelikanske batohy, ze to nechce aby sme kupili, tak sa isla popytat ake maju tasky, a zhodou okolnosti vsetci mali Topgalky, no tak teraz nam moc nepomohla. Podotykam,ze svokra je dost solidna,nie stara babka, cerstva dochodkyna,ktora chce pre nase deti len to najlepsie,este aj sama povedala,ze no ak su tie Topgal take drahe, ze nam este aj na drahsiu prispeje, len nech kupime nejaku inu, ze to vyzera ako obrovkse batohy na tych detoch,takze neveri ze sa im to nejak dobre lahko nosi. Takze poprosim rady. Skor tie negativa,lebo ja tiez tak viem ze Topgal su top, no ale tak asi nie ju vsetkych,toho dobreho som si tu uz precitala dost, skor ak ozaj ma niekto nejaku horsiu skusenost s nimi . Dakujem.

silviami
2. nov 2015

http://karton-pp.hracky-predeti.sk/anatomicka-s...

my máme niečo takéto, taška je malá, zle sa do nej vkladajú veci, veľké dosky sú tam natesno a určite by som už nekúpila tašku, ktorú je treba zipsovať a ešte je aj prekrytá krytom, pre prváka je to príliš komplikované, jedna spolužiačka má niečo ako ruksak v tvare školskej tašky, jeden zips, jedna priehradka na desiatu, priestranné a je max. spokojná 🙂

j93375
2. nov 2015

@silviami ozaj?...no vdaka, nebudes verit,ale mne sa zatial presne tento typ co mate paci zatial asi najviac, no tak to budem musiet nazivo asi viac popozerat a hlavne asi rovno stymi velmi doskami skusat aby tam vosli.

celasapremenim
2. nov 2015

skolsku tasku pre prvacika nosi najma rodic, prvaci maju vacsinou triedy na nizsom poschodi, prvacka taska by mala byt dobra na uchop, popruhy na nosenie by mali byt prisposobene ramienkam dietata....anatomicky tvarovane pri ramenach, vypolstrovany chrbat je fajn, ale prednost davam, ked je aj taska dobre opreta o krize dietata, vytvarovana tak, aby sa lahko niesla ....no a vnutorne usporiadanie podla mna co najjednoduchsie ,vselijake osemkomorove tasky nie su vhodne pre prvacika, iba sa zbytocne sfrustruje, ked nieco neobjavi hned v prvej priehradke, takze max dvojkomorova taska....no a nemam rada tie s tymi preklapmi, zatvaranie na poklop, hruza
co skor pomoze je, ked taska dobre stoji na zemi, aj ked je nalozena ucebnicami

celasapremenim
2. nov 2015

@j93375 my sme mali aj topgal, podla mna v pohode su

juliakocka
8. nov 2015

no tak ja som sa rozhodla, ze kupim mojej prvacke obycajny lahky batoh nejaky lacny....za 40 E mozem mat kazdy rok za 10 novy az do 4 teho rocnika...

ajkabb
11. nov 2015
Používateľ ajkabb je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ajkabb.

@celasapremenim :

SUHLASIM, jednopriestorová taška je super, lebo sa v nej dieťa dobre orientuje. Podobne je to aj s peračníkmi, myslím si, že lepší je jednozipsový (všetko na jednom mieste). Moje detváky (už sú to síce roky), ale obidne vynosili batohy EMIPO (česká výroba, žiadna Čína) a zrejme majú navrhnutý dobrý dizajn (aj tie plastové "nožičky", aby taška dobre stála na zemi), lebo ešte aj dnes vyrábajú konštrukčne rovnaké batohy a aktovky. Pozrela som na www.loria.sk a rozdiel je len v dizajne (sú iné obrázky), ale to podstatné - jednoduchosť, nízka váha a pevný ergonomický chrbát zostali aj dnes.

Keby som mala kupovať dnes znova, tak by som do tretice volila EMIPO. 😉

beaas
15. dec 2015

Naša tretiacka má HERLITZ a naozaj 3.rok a všetko sa zmestí, úplne v pohode. Jedine peracnik sme menili. Za mňa max.spokojnost.
Ale mladšej sa páči viac Lego taška - nejaké skúsenosti aj pozitívne aj negatívne? Nevieme sa rod hodnú.

hena6
16. dec 2015
Používateľ hena6 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hena6.

moj ma tiez tasku uz 2 roky a vsetko sa mu tam zmesti, dufam ze este mu aspon rok vydrzi

lucula73
29. dec 2015

@j93375 ahojky...som teraz našla túto diskusiu ...moja dcéra mala topgalku prvé tri roky a všetko sa jej tam pekne zmestilo....po trocho rokoch vyzerala ako nová,dodnes ju mám,ale je dievčenská,tak mojmu budúcemu prvákovi zháňam tiež tašku ....asi zostanem pri tejto značke...mne sa na tých s tým poklopom práve to nepáči,že majú jednak zips a jednak ten dekel na tom ešte 😀 ..a je pravda aj to,že ak je tá taška moc malá,dosky tam ledva narveš...oni majú viac veľkostí tých tašiek,treba pokukať 😉
Ja hlavne oceňujem,že je slovenská,kvalitná,s atestami a aj celkom pekné sú...hlavne ja osobne nechcem tašku s dákymi konkretnymi postavičkami,ale niečo univerzálne,lebo o rok bude zas letieť niečo iné a potom drobec zahlási že už sa mu taška nepáči... 😝

beruha
12. jan 2016

Na topgale je jedina "chyba" jeho cena🙂

tigri
12. jan 2016

Moje obe dcerky maju topgaly, starsia je uz tretiacka a v pohode. Kazdy rok je na stranke vypredaj, ja som takto kupila cely set s peracnikom za 28 eur.

j93375
12. jan 2016

@tigri fuha, no tak tomu sa uz ozajj povie vypredaj,za tu cenu by som objednala Topgal v momente hned, bez rozmyslania o inej,alebo ci sa dietatu paci /proste zvykli by si,nemame zas az takych tvrdohlavcov/ a nepamatas si prosim ta aspon matne ze kedy by mohli byt take vypredaje, aspn ci v lete, alebo teraz a tak?...dakujem.

gabikkas
12. jan 2016

@tigri nevies kedy byvaju vypredaje?

kristinkahugo
12. jan 2016

Co najlacnejšiu! To myslím humorne . Ja som kúpila Konikovu Topgal 55e . Nosila ju rok . A teraz ju uz nechce . Predávam za 30 ako nová.

inka04
12. jan 2016

My mame Topgal a nedam na nu dopustit, mame trojkomorovu + vpredu 2 male mensie zipsove vrecka. Neviem si predstavit mat desiatu v jednom priestore s peracnikom a doskami so zositami. Pouzivame od septembra a nema ani jeden znak pouzivania🙂

pavica236
23. feb 2016

ahojte co hovorite na sammies od samsonite?

silvatko
29. feb 2016

ja zase pokukujem po Ergobagu. Ma niekto skusenosti?

miculkovo
29. feb 2016

@kristinkahugo už ste tašku predala?

zabkazelena007
29. feb 2016
Používateľ zabkazelena007 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabkazelena007.

@pavica236 samsonite je faJn v kazdom smere 🙂

pavica236
29. feb 2016

@zabkazelena007 uz sme ju kupili cez vikend ;) mali ju zlacnenu o 50e

kristinkahugo
29. feb 2016
gabikkas
29. feb 2016

@pavica236 aku ste kupili a kde? co stala? vdaka za info

pavica236
29. feb 2016

@gabikkas v samdex obchode sammies samsonite bola zo 159 na 109 zlacnena

letuska288
29. feb 2016

@zuzinr Ahoj, starší syn mal v ročníku 1-3. tašku od Topgalu, fakt bola v super stave aj po 3 rokoch. Mladšiemu a zároveň staršiemu sme potom kúpili tašku z http://www.bagmaster.sk/katalog/batohy/skolske-... .... Nosia ich už štvrtý rok a tašky sú v super stave. Ešte výhoda oproti Topgalu je, že sú váhovo ľahšie a kvalitou sa dajú porovnať. Veď prečítaj na stránke 🙂

gabikkas
29. feb 2016

@pavica236 aj tak je to strasna palka :( ale vdaka za info

dari226
29. feb 2016

@silvatko my mame najlepsia taska aku som kedy videla

http://www.ergobag.de/

fem
29. feb 2016

@silvatko ja som kupila ergobag, najlepsiu cenu, na typ, co som chcela, maly si vybral, som nasla na amazon.de najlepsiu cenu, spolu so vsetkym, taka sada peracnik, vrecko na cvicenie. Na prvy pohlad ma ta taska perfektny material, co uz vidiet na fotkach, celkovo vypracovanie je top, kazdy detail tej tasky je vypracovany. material je ekologicky, Tasku si prisposobujes podla rastu. A najdes aj tu na fore vela informacii, ked si das do vyhladavaca ergobag. Najradsej ja pozeram, ked idem nieco kupovat instagram, lebo tam je vela realnych fotiek. Nasla som mamicky v Anglicku, co to kupuju. Skus pozriet https://www.instagram.com/explore/tags/ergobag/

silvatko
8. mar 2016

@fem dakujem.

silvatko
8. mar 2016

dakujem za rady, popozeram, poskusame a rozhodnrm sa, ci zvolit tasku na dva roky pofla preferencii syna a ci inveatovat do lepsieho a dufat, ze vydrzi cely prvy stupen....