Akú školskú tašku pre prváčika?

zuzinr
5. apr 2009

Maminky, kt. máte už prváčikov za sebou, neviete mi poradiť aká je dobrá školská taška pre prváčika? Čo je dobré aby taška mala, naopak čo je úplne zbytočné, lebo tích tašiek je na trhu dosť a už som sa po nejakej pozerala pre syna, ale neviem ako to teraz v škole chodí, čo si treba na taškách všímať, okrem toho aby mala pevný chrbátik. Pokiaľ by ste vedeli aj nejakých výrobcov alebo značky šk. tašiek, dajte pls vedieť.

zuzkagu
20. nov 2013

baby teraz maju v topgale na par tašiek akciu taška stoji od 26,9 € a mne osobne sa pačia, skuste pozrieť 🙂
tato je dievčenska http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas...
http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas...
a tato taka neutral http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas...

kingstonka
21. jan 2014

s touto taskou nahodou nema niekto skusenost? http://www.sunce.sk/akcne-skolskesety/anatomick... ABB

ajkabb
21. jan 2014
Používateľ ajkabb je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ajkabb.

@kingstonka Ak je to pre prváka, skôr by som volila školskú tašku, kde sa prváčik bude lepšie orientovať. Taška "CARS" na obrázku má až 3 priestory osobitne zatvárateľné zipsom a navyše ešte aj vrchný diel tašky (predpokladám, že na suchý zips) , čo podľa môjho názoru bude prváčika zdržovať časovo pri balení sa a vybalovaní sa pred/po hodine, z čoho môže mať stres, ak spolužiaci budú rýchlejší. Nehovoriac o tom, že si bude musieť stále pamätať, čo má v ktorom priečinku = opäť ho to môže stresovať.

Školská taška by mala byť jednoduchá, podľa možností s minimom potrebných úkonov od žiačika a mala by byť prehľadne usporiadaná. To sa dá dosiahnúť aj jednopriestorovými taškami s jednoduchým zapínacím systémom.

Skús pozrieť napr. tieto:
http://www.loria.sk/skolsketasky/eshop/1-1-AKTOVKY-TASKY-BATOHY/2-2-skolske/5/982-EMIPO-Skolska-taska-batoh-Metropolis-auta
http://www.loria.sk/skolsketasky/eshop/1-1-AKTOVKY-TASKY-BATOHY/2-2-skolske/5/987-EMIPO-Skolska-aktovka-batoh-Metropolis-auta

kingstonka
22. jan 2014

@ajkabb dakujem pekne... vobec by ma to s tymi priedhradkami a praktickostou nenapadlo 🙂 , pozeram len na vahu, anatomicky chrbat... no vidno , ze este nemam donma skolaka 🙂

marhulka88
22. feb 2014

ahojte mam otazku kupovalis te prvacikom viackomorove tasky alebo skor jednokomorovu aktovku? co je praktickejsie?

hausknechtova
22. feb 2014

@marhulka88 ja som kupila jednokomorovu na klasicke zapinanie neviem prečo bojim sa zipsu uvidime malej sa paci

demartka
23. feb 2014

Učím prvákov🙂Jednokomorové tašky-všetko v jednej priehradke -ako nevýhodu uvediem,že si nevedia zbaliť veci-stačí,keď dajú peračník ako druhý v poradí do tašky a už sa im tam nezmestia dosky.Niektoré sú tak malé,že desiatu majú zazipsovanú v bočnom vrecku a ledva ju vytiahneme:(Ak jednokomorovú,tak priestrannú-niektoré sú trošku širšie,aby sa tam zmestilo,čo potrebujú-u nás veľké dosky,malé dosky,peračník,desiata.
A vybaľovanie-žiadny problém-ráno vyberú dosky,dajú do lavice a počas dňa si vyberajú zošity,ktoré potrebujú.Určite nebalia dosky a peračníky do tašky po každej hodine.A niektoré deti si chcú vziať do školy napr.obĺúbenú knihu,vymaľovanku,nové fixky,mini autíčko,plyšáka-áno,cez prestávky si aj čítame encyklopédie,rozprávky a aj sa hráme🙂 Moja dcérka bude prváčka od septembra a mám vyhliadnutý vak s dvoma zipsovými priehradkami plus vrecko na desiatu,fľaša naboku.
A ešte-ak vyberiete jednokomorovú tašku,treba počítať s tým,že v druhom ročníku pribudnú učebnice,prac.zošity a taška nebude stačiť:(

metlonka
5. mar 2014

ahojte, tiez by som potrebovala poradit...aku mate skusenost so skolskym batohom na kolieskach pre prvacika?
mate s nim niekto skusenost? dcerka po nom velmi tuzi...ale ja som si neni ista ci je pre nu vhodny...videla som v ponuke ze su aj take, ktore maju aj popruhy a daju sa nosit aj na chrbte...

anabella235
12. mar 2014

Ahojte, viete mi prosím poradiť, prečo školské tašky rodičia vymienajú už po roku alebo dvoch? Ked je taška určená na 1 -4 roč. Potrebujem zohnať malému nejakú skvelú a ľahučkú školskú tašku. V bazaroch sú v ponuke tašky nosené rok. Tak som zvážila, či je naozaj nutné kupovať dobrú tašku vo vysokej cene len na to, aby ju nosil iba rok prípadne dva? Oplatí sa teda kúpiť z bazaru? Ako to teda je? Dakujem všetkým za odpovede 🙂

zrka
13. mar 2014

@anabella235 my sme napr vymenili preto, lebo dcera sa uz v 2.rocniku hanbila, ze ma Popolusku na taske. A ja osobne si myslim, ze kadza sa potesime ked vymenime kabelku 🙂 . Tym som sa poucila a synovi kupila do skoly normalny vyztuzeny vak u cinana, vobec nebol tazky, mal ho rok, tiez chcel zmenu, tak ma opat iny vak a ten co nosil v 1.rocniku teraz ma ako treningovy ked chodi na basket. Pekne sa ryzuje na prvacikoch, tie skolske tasky za 50 eur urobia presne tu istu ako tasky za 10 eur.

horana
13. mar 2014

Podla mna nie je dobre len kvoli vymene obrazku na taske, aby akoze nenudil menit celu tasku. Dnes je uplne pomylena doba, myslime si ze tie odpady sa riesia same? Co je na tom ekologicke aby mlady pan ziak mal kazdy rok iny obrazok aby sa nenudil? Treba skor pomoct pri vybere tak aby bol obrazok - prevedenie dostatocne univerzalne. My mame 3 tiaka a nosi tasku (kvalitnu) uz treti rok a nic jej nechyba, je lahka, dostatocne velka, stale vyzera vyborne, je na nu zvyknuty....Ja si tiez kabelku kazdy rok nemenim, kde by sme dosli? Nie je to otazka penazi (radsej investujem do drahsieho kvalitnejsieho takze v koncovke mozno dam aj viac nez keby som kupovala kazdy rok nove u cinana), ide o zdroje planety. Toto povedomie ma prekvapivo malo ludi a predsa ho tymto odovzdavame nenapadne aj nasim detom.
Viem ze je dnes moderne vsetko stale menit, najlepsie saty na jedno pouzitie a aby uz druhykrat nas v nich nikto nevidel, akoby bol ideal. Ja tak hovorim, vsetkeho do casu, aj tohto plytvania. Nejde samozrejme zdaleka len o nejake tasky, premieta sa to do nakupneho spravania celkovo, o to aby sme si my ludia videli trosku dalej od nosa....je to vsak vystrelok viacmenej poslednej generacie, nikdy v historii toto este nebolo, taky ten rozbeh ze mozme si dovolit tak konzumujme, po nas potopa...

ancovec
13. mar 2014

to naozaj tie chudence deti musia nosit tie giga tasky? neviete nahodou ci nestaci, alebo preco nestaci taska, co by bola na styl tych kvazi turistickych s prepracovanym chrbtovym systemom, lahkou konstrukciou a nizkou hmotnostou. Ked mne sa to zda ze pytaju za to kopa love, len preto ze vsetci si myslia ze to musi stat kopa love a ked tam daju hello kitty tak za to mozu beztrestne pytat este viac 🙂

anabella235
13. mar 2014

@horana určite sa s tým stotožňujem. Tiež by som sa rada rozhodla tak, aby to bolo v súlade s mojím presvedčením o humánnosti, ekologii a ekonomike. Tiež, aby to bolo použiteľné dlhšie. Nebránim sa ani taške, ktorú niekto používal rok. Nechcem ani veľkánsky batoh, ale ani takú, ktorú by sa bál vôbec položiť na zem. Viem, že deti budú aj laškovať a ich teda vôbec nezaujíma top značka. Preto som vstúpila do diskusie, aby som sa pomocou ďalších názorov vedela lepšie zorientovať. Som rada, že tu niekto upozornil aj na odpady a súvisiace zlo, ktoré sa používa pri výrobe a preprave tovarov a ochudobňuje tým celú planétu. 🙂

nevka
19. mar 2014

Výborná je aj taška Lego, nastaviteľné traky na chrbte, ľahká hmotnosť, v chlapčenskom prevedení :
http://www.hamaeshop.sk/-/eshop/4-1-/62-2-Skols...
A veľmi je pekná dievčenská: http://www.hamaeshop.sk/-/eshop/4-1-/62-2-Skols...
Túto máme, ale super je aj novinka: http://www.hamaeshop.sk/skolska-taska-LEGO-Frie...

sehula
31. mar 2014

Ahojte,
chcela by som sa spytat kde na slovensku sa daju zohnat skolske tasky-ruksaky ERGOBAG, su velmi lahke, daju sa nastavit popruhy a su vyrobene z recyklovanych PET flias.

hausknechtova
31. mar 2014

@demartka Ahoj možem sa niečo spytat potrebuju prvaci aj velke ak male dosky na zošity či stačia len velke A4 neviem či mam kupovat ake mas ty skusenosti čo mi poradis dakujem

demartka
31. mar 2014

Môj syn mal aj malé aj veľké.Moji prváci majú všetci,okrem dvoch.Do veľkých dosiek ide šlabikár,prac.zošit z matematiky,náboženstvo a tí dvaja tam dávajú aj ostatné zošity-žiacka knižka,slovníček,predtlačený zošit,zošit na písanie,na čítanie,na matematiku-tie potrebujú každý deň a ostatné ešte k tomu podľa rozvrhu.Niektoré deti nosia všetky zošity-aby náhodou nezabudli.Myslím,že je to na zvážení rodičov.Rovnako aj obedárik-väčšina ho má,ale zaberá dosť miesta a vrecúško je predsa len ľahšie...

activeone
22. apr 2014

@sehula Ahoj - ergobag bude uz coskoro v ponuke na www.active-one.sk

mozno uz buduci tyzden skladom. mame doma maleho prvacika a hladali sme najlepsiu skolsku tasku na svete. ERGOBAG to vyhral ! nielenze su dizajnovo krasne, ale maju vynikajuci chrbtovy system ako na turistickych batohoch. Uzasne rozdelenie vnutorneho priestoru, magneticka spona na uzatvorenie batohu, spusta drobnych vychytavok a doplnkov, reflexnych prvkov!

ERGOBAG je jedina rozumna a najlepsia volba !

sehula
22. apr 2014

@activeone Dakujem za odpoved, ale uz sme kupili tu vo Svajciarsku, hladala som na Slovensku lebo by bol cenovo vyhodnejsi,teda aspon si myslim, ale nasa buduca prvacka uz nemohla vydrzat , pretoze uz vsetci z jej rocnika maju doma tasku tak som jej ju musela kupit aj ja... inak tu vo svajciarsku ma velmi vela deti ergobag, je to fakt to najlepsie na trhu, co sa tyka skolskych tasiek 🙂
pozdravujem a prajem pekny den 🙂

dudri
30. apr 2014

@activeone som zvedava kolko stoji Egrobag aj Egrolive.

activeone
30. apr 2014

6 dielny set - ergobag, sportova taska, dosky, 1x peracnik, 1x peracnik na ceruzky + 20 set ceruziek stabilo, set obrazkovych klipikov - cena 199 EUR

urcite prinesieme aj podstatne lacnejsiu alternativu pre tych kto chcu iba poriadnu tasku a nepotrebuju cely set

maculik
2. máj 2014

Ahojte,
ja mam tiez buducu prvacku, pozrela som aktovky tu v Nemecku a teraz cez Velku noc aj na Slovensku, a nakoniec sme vybrali tuto, motiv si vybrala Adel sama, pocitam s tym, ze ju bude nosit min.do 3.rocnika, aj ked pre mna je az prilis ruzova, ale tak bude ju nosit ona 🙂
Je lahucka, prehladna, nepremokava, chcem k nej este dokupit aj dosky na zosity, aj ked zatial som nenasla v tomto motive (ak by ste nahodou niektora na ne natrafili, budem rada, ak sem hodite link 🙂

http://www.schulranzen.com/herlitz/schulranzen-...

Urcite sa mi pacia aj ine znacky, tu v Nemecku "leti" Scout a Der,Die,Das, ale teda ja osobne nie som ochotna dat za skolsku tasku take peniaze. 🙂

hedviga1
2. máj 2014

My budeme mat teraz prvaka a kupili sme mu herlitz compact.

petacz
7. máj 2014

@ajkabb
@demartka Ahojte, mohla by som vas poprosit o radu? Vyberam tasku pre prvacika a tiez sa mi pacia tasky emipo, len neviem, existuje nejaky rozdiel medzi Skolskou aktovkou a Skolskou taskou (batohom)? Vzdy maju tieto 2 verzie s rovnakym obrazkom. Dakujem velmi pekne.
Vyzeraju skoro rovnako☹

jankakat
8. máj 2014

@petacz my sme kupili emipo batoh. ak si chces precitat viac o dovodoch, tak tato recenzia mne osobne vcelku pomohla http://www.dracek.cz/aktovky-a-batohy-emipo-rec...

petacz
8. máj 2014

@jankakat Dakujem velmi pekne, toto som potrebovala🙂

petruska77
8. máj 2014

ahojte, ja uz prvaka mam a pred rokom sme kupovali tasku z topgal , konkretne CHI 601 a sme s nou velmi spokojni, vyzera stale ako nova. Niektori spoluziaci mojho syna, ktori maju klasicke aktovky ich teraz po skoro roku pouzivania maju vacsinou dost osuchane a poskodene, viaceri rodicia mi hovoroli, ze do druheho rocnika budu musiet kupovat novu.. Ak mozem zo skusenosti odporucit, urcite vyberajte tasku, ktora ma vnutorne clenenie, lebo niektore tasky maju len jeden velky priestor, v ktorom maju deti vsetko nahadzane a nie je to podla mna velmi prakticke... A este jedna vec, vyhnite sa vyraznym motivom na taske, to ze sa nejaky rozpravkovy hrdina paci dietatu teraz neznamena, ze to tak bude aj o rok 🙂

aicha15
8. máj 2014

ja sice deti nemam ale robim v skole a vacsina deti nosi sk tasky od firmy topgal a vyzeraju velmi kvalitne a drzia im aj niekolko rokov. bezne ich deti maju 4 roky

sirell
26. jún 2014

@maculik dobra volba, my mame fialovy set s motivom konika a dcere sa ani po roku nosenia nezunovala aj ked na moj vkus je tiez moooc fialova - v skutocnosti je totiz sytejsia ako na obrazku. dokonca aj jej spoluziackam sa paci a hned by menili - hold detsky vkus je iny... po roku pouzivania som ju trochu vycistila a je ako nova, takze ficime v nej aj 2. rocnik.

katka26r
4. júl 2014

Prosim nemate niekto kupon na zlavu sunce.sk, alebo letacik s kodom n zlavu? Niekedy ich davaju aj na zapisoch ... chcela by som odtial objednat dcerke skolsku tasku, dakujem 🙂