Akú školskú tašku pre prváčika?

zuzinr
5. apr 2009

Maminky, kt. máte už prváčikov za sebou, neviete mi poradiť aká je dobrá školská taška pre prváčika? Čo je dobré aby taška mala, naopak čo je úplne zbytočné, lebo tích tašiek je na trhu dosť a už som sa po nejakej pozerala pre syna, ale neviem ako to teraz v škole chodí, čo si treba na taškách všímať, okrem toho aby mala pevný chrbátik. Pokiaľ by ste vedeli aj nejakých výrobcov alebo značky šk. tašiek, dajte pls vedieť.

gala79
23. aug 2016

pre obe deti sme extra zo SK do DE prinielsli Topgal ( aj ked v DE mame velky vyber).. ani na minute sme to rozhodnutie neolutovali... dcere vydrzala sk. taksa 4 roky, teraz do piatej dostane novy ruksak pre "pubertakov" ( jasne ze tiez topgal)... a tasku posunieme dalej na charitu lebo je este stale v super stave ( nic nie je znicene, nic sa nepara atd)... syn pojde do 2. triedy a cerstvo vyprata taska z 1. triedy uz je pripravena v izbe .. 🙂

nedockava4
26. aug 2016

@alab12 Prosím vás za kolko ju predávate kde ste do kúpili doplnky?Dakujem

alab12
26. aug 2016

@nedockava4 dobrý deň,predavam ju za 68€,ak by ste ju zobrali môžeme sa dohodnúť na poštovnom.Doplnky sa dajú dokúpiť v papiernictve,alebo na internete.Taska je nová s visačkou.Je veľmi kvalitná a určite ju odporúčam

luvis
31. dec 2016

Ahojte, byvaju niekedy zlavy na tasky, aktovky v topgal, alebo belmil?

petka_3
31. dec 2016

My máme topgalky a jednu still. Som spokojná. Vyberali si deti, takú ktorá sa im páčila, ale len s týchto značiek. Hľadala som ľahké a spoľahlivé.

strieza
6. feb 2017

@activeone dobrý deň, môžem poprosiť váhu tašky pre prváka? Ďakujem.

petka_3
7. feb 2017

Napr. Topgal majú cca. 900g.

activeone
16. feb 2017

Ergobag ma hmotnost nieco okolo 1 kg.

strieza
16. feb 2017

@activeone Dakujem, niekedy v juni sa ozvem,chcela by som ju dcerke vyskusat.sme z okolia Tn.

alab12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamka17
7. apr 2017

dievčence, kým som žila v presvedčení, že "existuje" len topgal a bola som pevne rozhodnutá pre túto značku, tak som bola asi šťastný človek 🙂 lebo po prečítaní všetkých príspevkov mám hlavu v smútku 😢 a napriek tomu, že som škorpión, som veľmi nerozhodný človek...takže najbližšie dva mesiace sa mi bude o taškách asi aj snívať...
ale som rada, že som tu našla aspoň základné parametre, čo by mala taška mať...takže si držím palce, nech sa mi niečo podarí vybrať a nech sa to aj mojej školáčke bude páčiť 😉

dai
7. apr 2017

@kamka17 tasiek je vela, treba len popozerat a poskusat😉 ja napr. ten topgal nemusim, uz len preto lebo ju ma kazdy a lahko sa v skole stane ze dieta si tasku zameni😉
my sme malej kupovali summies tasku ked bola mala - vydrzala jej po 3tiu triedu, nie preto ze by nevydrzala dlhsie ale preto lebo uz chcela inu, kedze uz bola velka😉 teraz ma tasku satch: https://unicare.at/tovar/2570/schultasche-satch... krasne farby, kopu vychytavok, totalne ergonomicka ( prisposobuje sa aj vyske dietata cely system, nielen pasy...)
toto mala ako prvacka az po 3tiu triedu : http://elreydelacreacion.com/produkt/sammies-by...
uprimne, ja som vahu moc neriesila - dceru sme vozili autom a tasku sme jej v prvej triede nosili ( par knih vazilo viac ako taska, tazke to bolo tak ci tak... stacilo zaplnit peracnik a uz tema ci vazi o 100g taska viac alebo menej bola totalne irelevantna😉 - samozrejme ak planujes dieta posielat same do skoly pesi tak je to tema dolezita...)

alab12
7. apr 2017

@kamka17 ja som to nechala na synčekovi,nech si sám vyberie...Ktorá sa mu bude najviac páčiť.. Samozrejme som mu dala na výber z tých kvalitnejších a vyhrala topgal ;)

rebeka25
7. apr 2017

Ja som bola presvedčena o HAMA taške. Ked sme išli kupovat a mal si ju vyskušať, tak mu nesedela a kupili sme nakoniec TOPGAL o ktorej som bola presvedčena ze ju prvačikovy nekupim až ked bude starši. A som velmi spokojna. Takze moja rada je ist s dieťaťom a skušať.

peegi
7. apr 2017

Pre prveho syna mame TOPGAL a sme nesmierne spokojni.Je to neznicitelna,kvalitna taska.A teraz nam ide do prveho rocnika aj druhy syn a tiez nad inou ani nerozmyslame....budeme kupovat TOPGAL.V oboch pripadoch sme ale nekupovali tasku pre prvy rocnik ale tu pre 2.-4. myslim.Ta pre prvy sa nam zdala mala.A dobre sme urobili.....nas druhak by sa do tej prvackej teraz v druhom rocniku uz nezmestil :D

marketa1304
19. apr 2017

@sakura77 ahoj..ako si spokojná s touto aktovkou???mojej sa tak strašne páči a neviem sa rozhodnúť...tiež ju budem voziť,ale zasa nechcem velmi velku a ťažku...

sakura77
19. apr 2017

@marketa1304 je dosť veľká. Ak vozis tak ti môže byť jedno ale teda syn mal teda veru menšiu keď som.to porovnala. .ale nie že by nemala čo do nej dat zas,plnú ju má stále .

marketa1304
20. apr 2017

@sakura77 a aká je tvoja kočka veľká????..naša ma 129 cm a 28 kg...a kdesi na českej stránke som čítala recenzie na viac značiek a aj fotky detí s modelmi ...a tam bolo,že už deti od 115 cm by mohli spokojne ísť do tejto tašky...tak ja fakt neviem..u nás som dnes našla Belmil,aj som ju mala v ruke,ale sa mi zdá maličká....zasa aj tá Ars una je prekrásna...tak to je dilema..ja tu nemám možnosť nejako skúšať..u nás v obchode tak max.Belmil a Topgal...step by step som ani nenašla...😒

sakura77
21. apr 2017

@marketa1304 ni ja som tiež cez net kupovala. Moja je už teraz ako tretiacka😁ale na foto stranu vopred tam vidíš aká je na nej.keď ju vozis tak sa toho vôbec neboj. Je z väčších ale unesie neboj

marketa1304
21. apr 2017

@sakura77 ale na tejto fotke je ako tretiačka? a aká je vysoká?..lebo moja zasa nie štuplík🙂...ja len jednemu nerozumiem..tým rozmerom..ked sa pozrieš na ine napr.aj belmil tak su tam rozmery o 1 -2 cm menšie..tak prečo každý vraví o strašne veľkej ,robustnej a nepraktickej taške...belmil má 36x32x19 a hama má 36x33x22..to sú 3 cm na hlbke...veď to nemôže byť taký šialeny rozdiel....

marketa1304
21. apr 2017

@alab12 ta taška je značky ars una? máš s ňou nejakú skusenosť?

sakura77
21. apr 2017

@marketa1304
Toto je fotene pred rokom v máji, tak to mala okolo 130cm

alab12
21. apr 2017

@marketa1304 áno a áno...Dcérka má presne tu tašku a veľmi sme spokojný

marketa1304
21. apr 2017

@alab12 aká je vysoká???neviem to vobec porovnať..nevidím ich "naživo"..tak veľmi ťažko sa to odhaduje..aj ked tie rozmery tašiek,ktoré padli v mojom užšom výbere,majú minimálne rozdiely..ale aj tak tí ,čo majú belmil vravia,že step by step je oproti ich taške ohava...ale pritom rozmerry,ktoré sa uvadzajú,hovoria niečo iné..preto sa pýtam mamičiek....možno je to tak..ja to neviem porovnať...už som celú noc presnívala o taške...asi kupim čím skor,nech mám pokoj a príjemnejšie sny...😂 😝 😴

gacek
15. jún 2017

Ahojte, potrebovala by som poradiť ohľadom školského batoha pre prváčku. Prešla som už zopár obchodov, net aj katalógy, ale neviem sa rozhodnúť. Nakoľko dcérku nemôžem voziť autom, bude si musieť tašku nosiť sama a do školy to máme niečo vyše kilometra. Takže by potrebovala ľahkú tašku s dobre anatomicky riešeným chrbtom. Od Topgalu som si pozrela chili. Je dobre vystužená, ale zdá sa mi dosť ťažká. Páčia sa mi aj batohy Stil, no tie som nemala možnosť vidieť osobne, iba v katalógu, takže neviem, ako je tam chrbát riešený. a ešte jedna vec - mala by vydržať prvý stupeň. 🙂

kp7333
15. jún 2017

@gacek mne sa pre dievca pacia tasky od slovenskeho vyrobcu Reybag. Ale nenasla som na ne ziadne recenzie, tak neviem, ako je to s kvalitou. Ale paci sa mi dizajn, aj ako je riesene vnutro tasky. A su z tych lahsich. Podla mna nema zmysel hladat tasku na cely prvy stupen, to by bola potom velmi velka pre prvacku. A ako poznam deti, uz po roku ich taska omrzi, takze budu chciet inu. Ja budem kupovat tasku na prve dva- max 3 roky.

gacek
15. jún 2017

@kp7333
Ďakujem za tip. O tom vyrobcovi som este ani nepočula, tak tam nakuknem.

greeny
15. jún 2017

dtest z roku 2015

greeny
15. jún 2017