Akú školskú tašku pre prváčika?

zuzinr
5. apr 2009

Maminky, kt. máte už prváčikov za sebou, neviete mi poradiť aká je dobrá školská taška pre prváčika? Čo je dobré aby taška mala, naopak čo je úplne zbytočné, lebo tích tašiek je na trhu dosť a už som sa po nejakej pozerala pre syna, ale neviem ako to teraz v škole chodí, čo si treba na taškách všímať, okrem toho aby mala pevný chrbátik. Pokiaľ by ste vedeli aj nejakých výrobcov alebo značky šk. tašiek, dajte pls vedieť.

majka_mrazkova
28. okt 2010

@laki zatiaľ nemám síce skúsenosť, ale čo som zisťovala, tak tieto školské tašky na kolieskach, ak majú nastaviteľnú rukoväť sú určite lepšie a aj zdravšie ako bežné školské tašky

martinake
7. nov 2010

Náš malý ide do školy az budúci september ale teraz v novembri bude mat 6 rokov tak ako darcek by som mu kupila tašku alebo aj ako darcek pod stromček. Poraďte čo sa ceny týka, sú lacnejšie v lete pred zaciatkom sk. roka alebo cena je rovnaká? a co sa týka cien na nete a v obchodoch? Dakujem za kazdu radu. Mne sa zatial pozdávajú tie celé sety od step by step. Sú kvalitné a praktické tieto? este ich pôjdem omrknút do obchodov.

bodka70
8. nov 2010

@majka_mrazkova , závisí to ale od toho, akú máte cestu do školy. Ak chodíte autobusom alebo autom a zvyšok cesty do školy sú schody, dlažba alebo rozbitý chodník, tak taška na kolieskach nie je to pravé orechové 😉.
Staršia dcérka mala takú v 2. ročníku (darovanú) a potom sme jej radšej kúpili normálnu topgalku. Ten druhý ročník sa s ňou len trápila, vďaka "kolieskovému systému" bola tá taška o dosť ťažšia, kolieska na nerovnej dlažbe škrípali, ťažko sa ťahala, koľkokrát to po pár metroch vzdala a radšej ju nosila na chrbte (alebo som jej ju nosila ja).
Pre mňa taška s kolieskami - nikdy viac. 😝

mimomu
8. nov 2010

nas nazor topgal 🙂

bodka70
8. nov 2010

@majka_mrazkova - a ešte som zabudla pripomenúť to "super" ťahanie po snehu a chodníku posypanom kamienkami, čo je realita od decembra pomaly po apríl. 😠. A keď bol niekde obrubník či menší schod, tak samozrejme taška do ruky a chrbtica "pekne" prehnutá na jeden bok.

martinake
24. nov 2010

práve riešime darček pod stromček budúcemu prvákovi a vybrali sme si step by step značku Hama len nevieme sa rozhodnut aký typ. v živote som ich este nevidela na vlastné oči len z netu, tak mi prosím napíšte aké vzory máte a ci ste spokojní. Mna sa velmi páči formula alebo cierny pavúk. Len neviem si predstavit ci sa nebude velmi špinit. Píšte, píšte, píšte......... dakujem

renabr
2. jún 2011

Ahojte, dcerka ide v septembri do školy a začínam sa obzerať za nejakou taškou, nejde mi o cenu, hlavne aby s nou bola spokojná, aby ju nebolel chrbát aby bola lahká no a viac neviem...su lepšie viac komorové? alebo len jedno? dvoj? troj? na čo si dať pri výbere pozor? a čo odporučate?

irriss
2. jún 2011

@renabr
Urcite nejde o ceny ani o znacky..Muzu Ti rict, ze uz jsme vyzkouseli vsechny!!!
Ja bych doporucovala na koleckach a s minimalne 2ma kapsami a vpredu jednu mensi na svacinku... 😉

syslica
2. jún 2011

@renabr Máme takisto od septembra prváka. Čo sa týka školskej tašky, na luxus kolieska mám podobný názor ako bodka70 o pár príspevkov vyššie (sledujem deti denno denne, ozaj málo ich kolieska aj využíva, tašky väčšinou vláčia rodičia a sú aj o dosť ťažšie.) Vnútorné členenie: minimálne dva oddiely + vrecko na desiatový box zvonku + ideálne aspoň sieťkové vrecko zboku na fľašu s čajom.
Celá moja teoretická príprava je mi ale na figu, lebo tašku chcú kúpiť svokrovci a tí si aj tak kúpia, aká sa im bude páčiť, resp. "ich dieťatku." Mater do toho nemá čo hovoriť... 😅

ivka1603
2. jún 2011

ja mám doma už dve školáčky a nedám dopustiť na školské tašky od firmy TOPGAL.....viac info: www.topgal.sk

renabr
2. jún 2011

dakujem, kukám na tie topgal a celkom sa mi to pozdáva...

bets
3. jún 2011

neviete, ci aj tento rok sa da ziskat kod na zlavu pre tasku topgal?

anaku
3. jún 2011

@bets ahoj, áno, dá sa, my už máme tašku doma, zľava bola 10 % 🙂

bets
6. jún 2011

@anaku a ako sa da ziskat zlava, na stranke som zatial o zlave nic nenasla

bets
7. jún 2011

@anaku dakujem

rtlklub
23. jún 2011

mamičky neviete,že aké su školské tašky LORIA?????

dzanka25
23. jún 2011

ahoj, ja sice este prvacika nemam 🙂 ale kupovala som aktovku minuly rok pre svoju krstnu dcerku.. vybrali sme EMIPO, nam sa pacili viac ako topgal a ostatne, hlavne je lahka, prakticky vnutri usporiadana a ma vsetko, co ma aktovka mat, tj. odrazka, reflexne pasiky, makky chrbat a podobne.. po roku chodenia do skoly na nej nevidno ani znamku poskodenia, nic..

tanulka007
23. jún 2011

Ahoj. Moja dcéra teraz končí 1.triedu a ja som jej kúpila klasickú aktovku.S tými topgalmi nemám skúsenosť. Ale tá aktovka, je dobrá.Bude ju mať aj do 2. triedy a možno aj do 3.-uvidíme.Je široká na celý chrbát a je na chrbáte vystužená. Je ľahučká a nebola ani drahá . Stála asi približne okolo26 eur. Prváci aj tak namajú bohviekoľko vecí, žeby im trebalo veľké tašky.Akurát sa bude s ňou trápiť. 🙂

rtlklub
24. jún 2011

@tanulka007 kde ste kupili tu aktovku?Tu okolo Rožnavy vobec nemaju.... 😢

tanulka007
24. jún 2011

Nie. My bývame v Spišskej Novej Vsi. Kúpila som ju v jednej predjani obuvi. Prajem veľa šťastia pri výbere. 😉

rtlklub
25. jún 2011

@tanulka007 Dakujem pekne 😉

sarkulka
25. jún 2011

Ahoj, my máme ružovú od Topgalu s mačkami 😀

mateson
22. júl 2011

my sme dnes kupili EMIPO. Známa predavačka nám ju odporučila. Vraj su jedny z naj. Tak uvidíme, je lahučká a ozaj vyzerá dobre.

mateson
22. júl 2011

stála 53 eur.

syslica
29. júl 2011

A už aj my máme tašku doma, kupovali starkí v MA, našťastie aj za asistencie toho najdôležitejšieho - budúceho nositeľa tašky. Vybral si Herlitz s motívom Hot wheels (ako inak?), ale taška je ozaj ľahká, s plastovým spodkom, vystuženým chrbátom, aj priehradiek/vrecúšok má dosť, aj reflexné prvky... tak hádam to bol dobrý výber 🙂 .

cmulinko
29. júl 2011

ma niekto doma tuto tasku?co si o nej myslite?
http://www.skolske-tasky.sk/detail/405-kategori...

janulka04
3. aug 2011

@dzanka25 ako ste nadalej spokojni s taskami Emipo?
mne sa tiez viac pacia ako Topgaly a ze teda vyberam tasku uz skoro rok 😒
no a teraz teda naostro uz treba kupit a pacia sa mi tieto dve pre moje male:
http://www.skolni-aktovky-batohy.cz/skolni-akto...

http://www.skolni-aktovky-batohy.cz/skolni-akto...

ale ako som pozerala,. daju sa zohnat lacnejsie...popr. kde si kupila ty? Kludne aj IP. Dakujem 😉

dzanka25
3. aug 2011

@janulka04 ahoj, ja som kupovala pre krstniatko minuly rok cez tuto stranku http://skolske-tasky-batohy.sk/. bola som s nimi velmi spokojna, taska dosla rychlo, dokonca som nejake veci este konzultovala s pani, co to prevadzkuje a bola velmi mila 🙂 s taskou sme velmi spokojni. krstna dcerka je taka male utle dievcatko a taska je jej akurat, vobec nie velka na chrbatik, tak akurat.. za ten rok, co s nou chodi do skoly to na taske nie je vobec vidiet, pocitam, ze jej urcite vydrzi do 3.roc. my sme vtedy velmi nesurfovali a nehladali lacnejsie, chceli sme jej to kupit na narodky a suril nas cas, ale nelutujem an cent, co sme do toho dali.. mame konkretne tuto http://skolske-tasky-batohy.sk/skolske-tasky/ma.... a tento rok nam ide dalsie krstna do skoly, tak pocitam, ze zas kupime emipo.. mozem len odporucit, urcite budete spokojni 🙂

klongova
8. aug 2011

ahojte ja by som chcela kúpiť synovi set tašiek - taška, plný peračník, peňaženka, vrecko na prezuvky a vrecko na zips značka je HAMA Step by step a cena je 94 EUR prosím nemáte ju niekto potrebovala by som vedieť či ste spokojní ďakujem 🙂