Akú školskú tašku pre prváčika?

zuzinr
5. apr 2009

Maminky, kt. máte už prváčikov za sebou, neviete mi poradiť aká je dobrá školská taška pre prváčika? Čo je dobré aby taška mala, naopak čo je úplne zbytočné, lebo tích tašiek je na trhu dosť a už som sa po nejakej pozerala pre syna, ale neviem ako to teraz v škole chodí, čo si treba na taškách všímať, okrem toho aby mala pevný chrbátik. Pokiaľ by ste vedeli aj nejakých výrobcov alebo značky šk. tašiek, dajte pls vedieť.

ramina_sk
8. júl 2014

Pre prvákov sú vhodné ergonomicky alebo anatomicky tvarované školské tašky - na prvej fotke. Keď prváčik je nižší a menší tak odporúčame školskú tašku Belmil - na druhej fotke.

natinecka
8. júl 2014

ja som pre syna teraz kupila takuto http://www.mimibazar.sk/bazar.php/foto.php?id=1...

activeone
28. aug 2014

je vela skolskych tasiek ktore sa medzi sebou porovnavat daju, avsak skolske tasky ERGOBAG konkurenciu nemaju ! ak uvazujete nad nekompromisnym riesenim - tak ERGOBAG je prave pre vas !

daanka85
22. nov 2014

@martinake Ahoj, viem, že to bolo už pred časom (pár rôčkami), ale čítala som, že sa vám páčila step by step taška od hama... aku ste nakoniec vybrali a boli ste spokojní? Taška sa mi páči- na nete.. no nemám ju kde okukať osobne 😉 Dik za názor a čas 🙂

lili777
19. jan 2015

@daanka85 ahoj, ja som objednala Hama - tú Lego police set. Dnes dorazila, je super. Som spokojná.

linddi
19. jan 2015

U mna jednoznacne Topgal ☺

janna_1
20. jan 2015

@activeone tato školská taška ma zaujala, ale odrádza ma materiál školskej tašky, Sú použité tkaniny vyrobené z recykláže (PET fľaše), aj keď v popise píšu že materiály na batohoch Ergobag neobsahujú toxická zmäkčovadlá (ftaláty) alebo Paks (polycyklické aromatické uhľovodíky). Certifikácia materiálov sú pravidelne kontrolované na základe osobného kontaktu s dodávateľmi, ktorí dokladajú potvrdenie a certifikačné listiny nezávislých skúšobných ústavov, AKO BY SOM SA DOSTALA K TÝM CERTIFIkÁTOM?

Maminky, školské tašky ako Topgal, Belmil, Herlitz, Emipo sú z čoho vyrobené? Nikde som sa to nedočítala, myslíte že sú uplne top nezávadných materiálov?

deximix
23. jan 2015

http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas... dnes prišla pre moju budúcu prváčku.... hádam budeme spokojné...

katy2
23. jan 2015

@deximix nema zbytocne vela priecinkov pre prvaka? pozeram, ze je az trojkomorova....

michaela4599
23. jan 2015

Topgal - neznicitelna. Najskor som tomu velmi neverila, ked mi to kamoska tvrdila, no teraz po 3 rokoch mozem potvrdit. Ziadne poskodenie, odretie ani pokazene zipsy. A verte mi moj syn ju teda vobec nesetri.

maznacik007
23. jan 2015

@activeone prosim vas pri tom 6 dielnom sete ergobag si viem vybrat tie klipiky ze aku sadu chcem ... da sa tato taska u vas i vyskusat .... mam drobného synceka a potrebujem vediet ako mu taska sedi .... dakujem za info

activeone
24. jan 2015

@janna_1 Janka - Ergobag je exkluzivna nemecka znacka a kvality materialov a spracovania sa naozaj nemusite obavat. Ergobag pouziva v nemecku a svajciarsku vacsina deti. Certifikaty su potrebne dokladat uz pri dovoze a su sucastou colneho konania, vystavuju sa na kazdu vyrobnu varku samostatne. V pripade ze potrebujete vidiet konkretne test reporty, mozete sa priamo obratit na team ergobag - info@ergobag.de

@maznacik007 Pri Ergobag 6 dielnom sete je sada klipikov priamo dana pre dany farebny dizajn tasky, je vsak mozne dokupit akukolvek sadu a vymenit si ich. Kamennu predajnu neprevadzkujeme ale je mozne sa dohodnut a tasku osobne vyskusat.

activeone
25. jan 2015

@maznacik007 myslím ze sa naozaj nie je čoho báť ! Ergobag vyhral vďaka látkam z recyklovaných PET flaší Eco Award - Papershow 2015 v Belgicku.
https://www.facebook.com/ergobag/posts/57323236...

maznacik007
25. jan 2015

@activeone bat sa nebojim len ju chcem synovi vyskusat ... on ma poruchu rastu ... ma 6.5 roka /dali sme odklad/ a ma 110 cm a 15,5 kg... proste musi mu ta taska sediet na pleciach a tak celkovo... 😉 zatial mam ergobag ako cislo 1 vo vybere

activeone
25. jan 2015

ten prispevok mal byt pre Jannka_1 - staci sa ozvat, cez spravu, email, telefonicky... dohodneme sa. iste je ze lahsia taska ako ergobag sa bude zhanat tazko

nemezys
1. feb 2015

http://www.skolske-tasky.sk/23070-Skolni-batoh-...
Nema niekto skusenost s touto taskou?

k_a_j_k_a
1. feb 2015

@deximix ahoj, prosim Ta, nie je ta taska moc biela? Mne sa paci, len sa bojim toho, ze je biela. Aby ju dcerka nemala hned spinavu :( dakujem 🙂

iwanusa
1. feb 2015

Pre mensie deticky odporucam tasku Herlitz mini:

http://www.berinjela-shop.sk/kategoria/skolske-...

my ju mame a som velmi spokojna, je lahucka a pre mensie deticky akurat na chrbatik. zmesti sa tam vsetko co potrebuje prvak, druhak.

kikavikika
1. feb 2015

podla mňa čo najlahšiu , lebo ja som piatačka a moja taška má aj bez učebníc a zošitov má cca 3 kg a je to fakt veľká nevíhoda 🙂 😒

motiilik
1. feb 2015

@iwanusa moja ma tento tip tašky a je super..je dfkbna a túto tašku hravo unesie.. odporúčam... 🙂

petrak13
1. feb 2015

Syna mam prvaka a tazku som zvolila Belmil,spokojnost maximalna.velkostou aj vahou je super.porovnatelna s kamaratovou herlitz.

silvia123
1. feb 2015

http://www.topgal.sk/skolske-sety/set-034/a---b... máme túto -celý set a keď bude malá prváčka, kúpim jej tiež Topgal, dobre sedí a vynosí až do tretej triedy. Pekne mu rozdelím kde má veci do školy, na krúžok, desiatu, peračník, kľúčik od skrinky, nemá to hodené v jednom "pytli" a rýchlo nájde.

katkalubkova
1. feb 2015

my sme kupili tasku pred nedavnom, chcela som pokukat, posondovat aj v akcii, ked je momentalne mimo sezony, lebo v septembri budeme mat prvacika. Moj otec, ( dedo ) sa unahlil namiesto toho, aby pozrel ceny a konkretny obchod ktory som chcela, tak prisiel aj s taskou 😀 😀 😀 . Kupil tasku sice peknu, ale so zlym zapinanim, takze som musela do papiernictva, tasku som musela vymenit, lebo predavacka nebola ochotna vratit peniaze, kupili sme STIL - cesky vyrobca, cena okolo 54e, na to, ze bol januar, taska draha 😒 .
Ale je pekna, ma vyborne vystuzeny chrbat, vo vnutri je dobre riesena, na predu je vrecko so zapinanim - so zipsom, napr na desiatu a cela sa zatvara s "klipsnou "- prackou, klas. tvaru, ako bol niekedy aj s odrazkou, cize, ked sa cela zapne, nenaprsi do nej!
Peracnik bol kupovany zvlast, taska samostatne, a ten je krasny, uplne jednoduchy, hnedy, mensestrovy, na predu je z vrecoviny vypracovany macik, lacny asi za 3,50e, ale nie je gycovy, nie je leskly, ligotavy, tie dnesne veci su velmi precackane, kazdy si ich vsimne a ja moc take veci nemam rada.
Krasna to vec kupovat pre prvaka tasku a pod. veci, len kopu peniazkov na to treba 😉 LOVU ZDAR 😀

deximix
1. feb 2015

@k_a_j_k_a Tak biela je dosť, uvidím... budem ju asi ručne čistiť, žlčové mydlo je super vec

david93
1. feb 2015

my máme tašku, ktorá má na spodku plastové nožičky a už nespočetkrát som blahorečila výrobcovi, že ich tam dal... lebo keď deti sú z družiny vonku, dávajú si tašky na dvore rovno na zem a vďaka tým nožičkám sa taška neprevráti a neušpinila sa zdola za rok a pol vôbec
má aj kopec reflexných prvkov a je ľahučká, má pevnú vystuženú chrbtovú časť, napriek tomu je pomerne ľahučká, proste je skvelá http://www.skolske-tasky.sk/23199-Skolni-batoh-...

palomka
1. feb 2015

@nemezys my sme tuto tasku skusali v obchode. Dcere, nemyslim Spidermana 😀 , iny motiv. Je chuda-dcera, dobre jej sedela, nebola velka a ani tazka. ALE co nam najviac prekazalo bolo, ze nestala na zemi sama, stale padala dopredu a najvacsi problem vidim v tej "prehadzovacke" co je na vrchu tasky, ako keby strieska. nevedela si sama tasku otvorit. Jednou rukou musela drzat tu striesku a druhou sa jej zips zasekaval, ked tu striesku pustila, nemohla zas odzipsovat, lebo je zavadzala. A ked sa ma tak zakazdym s tou taskou trapit, tak amen. 🙂

celasapremenim
1. feb 2015

lahku, menej priehradok (nech si sikovno vsetko najde), max dvojkomorovu, vrecusko na flasku s vodou, ktore drzi, pokial mozno velkostou situ na konkretny chrbatik (Vyskusat) a dobre je mat tie popruhy tak site, aby od pliecok mierne zahybali k prsiam....deti maju utle pliecka...., nech dobre stoji na zemi a zaroven pevne usko, priestrannejsie, aby sa dobre zavesila na lavicu, ortopedicka opora chrbta je skor marketingovy tah, nakolko najviac ju aj tak nosi mamicka s ockom
a ak sa na to nezlozi cela trieda, dobre je dietatku riesit aj tasku na zaviazanie na lavicu, take vrecko, do ktoreho si da veci, ktore nutne nepotrebuje mat doma, bude nosit lahsie veci v tej taske do druzin, ktora je vacsinou na inom poschodi mimo triedy...
ratajte s tym, ze tato taska ma zivotnost tak max rok, dva, takze zase vkladat do nej tazky majlant je uplna hovadina

celasapremenim
1. feb 2015

@david93 ta vyzera vynikajuco

celasapremenim
1. feb 2015

@david93 uf, beriem spet, preklapacky su pre prvacence naozaj velmi nesikovne

veronika2509
1. feb 2015

Zdravím, my sme mali tašku Stil, pretože syn bol chudá kostrnka. Taška nemá ani 1 kg, takže sa fajn nosila, praktická, tvarovaná, Ak by mal niekto záujem máme po synovy na predaj túto:
https://www.modrykonik.sk/market/skolkari-a-sko...