Akú školskú tašku pre prváčika?

zuzinr
5. apr 2009

Maminky, kt. máte už prváčikov za sebou, neviete mi poradiť aká je dobrá školská taška pre prváčika? Čo je dobré aby taška mala, naopak čo je úplne zbytočné, lebo tích tašiek je na trhu dosť a už som sa po nejakej pozerala pre syna, ale neviem ako to teraz v škole chodí, čo si treba na taškách všímať, okrem toho aby mala pevný chrbátik. Pokiaľ by ste vedeli aj nejakých výrobcov alebo značky šk. tašiek, dajte pls vedieť.

marcca
15. júl 2009

mimomu - to vážne sú v obchodoch lacnejšie ak na nete 😕 ...ja som vždy bola v tom, že to bude naopak 😅

mirka - dík za link 😉 kukám, že aj u nás sú, len výber určite nebude taký ako na nete 😒 ak vôbec dáky bude 😝

mimomu
15. júl 2009

marca,ja som ju kupovala v januari a stala do 40eur a peracnik k nej rovnaky za 8 eur.ja som to dala objednat cez pani predavacku a do 3 dni sme to mali. 🙂

marcca
15. júl 2009

mimomu, tak to je super cena 😎 aj ten peračník...skúsim teda pozrieť u nás 🙂
inak mne sa tiež najviac páči červená so špionkou...a malej modrá s loptou 😀

mimomu
15. júl 2009

marca,chod pozistovat ceny u vas a hlavne vyskusaj malej na chrbatik.nasej sadla hned 🙂
viki si vybrala cervenu,ja som chcela ruzovu ale nakoniec som rada,aspon ju tak rychlo nezaspini 😀 😀 😀

marcca
15. júl 2009

mimomu, no u nás ružová nehrozí - viď susedná téma 😀 ale ak by sa mi podarilo prehovoriť ju aspoň na červeno-zelenú 🙄 😅 bude to úspech 😎
inak ja som už u nás pozerala tašky, ale "topgaly" som fakt nevidela... 😒 tie by som si určite hneď všimla, ale podľa zoznamu na ich stránke by u nás mali byť...tak som zvedavá 😕

hecuba
16. júl 2009

Dievcata, mne sa tie Topgaly tiez velmi pacia, ale s tym druhym priecinkom mi pridu dost velke. Ak ide len o to, kam ulozit desiatu, moj si nosi desiatu zvlast v takej tej futrovanej tasticke. Ruksak Bagmaster sme mu kupili vlani, bol tiez vacsi, nez bolo potrebne, ale nebol vobec tazky. Avsak vydrzal mu len rok. Co sa tyka tasiek na kolieska, u nas v skole ich neodporucali. Naozaj su tazke a kedze pre prvakov zbytocnost--ti toho tolko nemaju. Potom vo vyssich rocnikoch, ked pribudnu tazsie knihy a viac veci, sa oplatia.

miroslava89
16. júl 2009

marrca skus sa opytat ci nahodou take tasky nemaju alebo nedostanu niekedy do tej predajne.. my sme tiez boli v jednej predajni kde mali byt a nemali a o 2tyzdne na to uz mali bohaty vyber..

narciska77
16. júl 2009

Ahoj, ja robim 12 rokov v papiernictve´, takze mam celkom dobry prehlad. Značka Topgal a Donau su fakt dobre ako ich tu aj chválite.Ruksak kludne dam do práčky. V prípade reklamácie obe firmy menili tovar za novy ak bola vada.A su super tie, ktoré maju aj pláštenku vsitu v ruksaku alebo zvlášt.Hlavne si treba všímat ,aby bol pevne vystuzeny chrbát a ramienka.dnes su doležite aj reflexne prvky. 🙂

ada11
19. júl 2009

dcéra ide tiež od septembra do školy, tak sa chcem spýtať na tašku, kedže ešte žiadnu nemáme, je lepšia trojkomorová alebo stačí dvojkomorová?

ada11
19. júl 2009

maminy, ktoré máte tú Chilli Tašku od Togalu, koľko stála? sme teraz v čechách a zdá sa mi, že u nás vyjde o niečo lacnejšie, teda aspoň podľa netu.

marcca
25. júl 2009

tak my sme nakoniec kúpili tašku v maďarsku, značka budmil 😕 nepoznáte niekto túto značku? lebo ja som sa s ňou stretla prvý raz 😅 ale vyzerá kvalitne...na tašku je dokonca záruka 7 rokov 😕 😕 😕

nocomment
23. nov 2009
renca3
23. nov 2009

to je snad omyl v tej cene. posunute o jedno desatinne cislo, podla cien ostatnych setov.

nocomment
23. nov 2009

jasne, že je to omyl. desatinná čiarka robí divy 🙂 🙂 🙂

www.loria.sk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajkabb
29. nov 2009
Používateľ ajkabb je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ajkabb.

zuzi, dilemu akú školskú tašku pre prváčika, som riešila pred 5 rokmi (syn išiel do prvej triedy). Vybrala som mu tašku "Formule Risk" od EMIPO a dodnes neľutujem. Ľahučká taška, zodpovedajúci počet priečinkov, nepremokavá, anatomicky tvarovaná zadná chrbtová časť, s reflexnými doplnkami kvôli bezpečnosti na ceste atď. Proste dobrá voľba.

Tento rok už pri dcérke, je prváčka, dilema nebola, vybrala si tašku "Romantic" tu:
http://www.loria.sk/product/skolsky-batoh-romantic-dynamic-44/

... a má aj 3-ročnú záruku, čo považujem tiež za podstatnú výhodu. 😉

janulap
30. nov 2009

Maminky,nemate niekto skolsku tasku z Topgalu,z tej kolekcii Euforia?Konkretne tuto?
http://www.topgal.sk/tasky/EFI-120/H---Pink/

leniciatko
4. dec 2009

marca, moja katka má tiež topgal, kapsu nosí už tretí rok, periem ju v práčke,máme dvoj komorovú,ale som nevýslovne spokojná. poškodená nie je,len sa začína lámať rúčka. ja budem kupovať len topgal.

ajkabb
3. jan 2010
Používateľ ajkabb je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ajkabb.

Aké mali prvé dojmy prváčikovia - čakatelia z ich prvej školskej tašky, ktorú dostali pod tohtoročný vianočný stromček ???
Čo sa im najviac páčilo na školskej taške a čo naopak zase nie ?

Díky za názory.

kvetka95
27. jan 2010

Mamičky, ste spokojné aj s inými taškami okrem Topgal? Ma niekto skúsenosť napriklad s taškami Step by step alebo SAMSONITE SAMMIES ??? Pripadne aj ine značky? Nekupoval niekto tašku napríklad v Rakúsku. My máme-tada syn má špeciálnu požiadavku-dinosaura na taške,a le našla som len toto http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=54039&a... a teda velmi sa mi dizajnovo nepáči.... 😒 😒 ☹

kvetka95
27. jan 2010

Ešte som objavila značku BAGMASTER, má ju niketo? http://www.bagmaster.cz/katalog/skolni-batohy-a...

ajkabb
27. jan 2010
Používateľ ajkabb je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ajkabb.

kvetka95, značkové školské tašky/batohy nájdeš "pod jednou strechou" okrem iných e-shopov napr. aj na adrese:

http://www.loria.sk/produkty/batohy/

značky: EMIPO (Česká republika), BAGMASTER (Česká republika) a SCHNEIDERS (Rakúsko)

Osobne doporučujem značku EMIPO (mám ako matka viacnásobne odskúšané na svojich 2 deťoch aj synovcovi) ...

donara
28. jan 2010

my máme Step by step, malý si ju vybral a pretože mal narodeniny a sľúbila som mu, že si môže vybrať aká sa mu bude páčiť tak sme ju kúpili. Je troška väčšia ale on je spokojný, je výborne vystúžená, bol tam peračník, vrecko na prezuvky no všetko čo mám mať školská taška, sme spokojný.... a predovšetkým on je spokojný.....

renca3
28. jan 2010

donara...to som rada, ze ste spokojni. my sme ju kupili teraz buducemu prvakovi tiez na narodky.

narocna
3. feb 2010

....my sme nadmieru spokojní s taškou SIGIKID - NEMECKO http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7315460 má anatomické tvarovanie chrbta a hlavne nie je ťažká

matica2
6. feb 2010

som poobzerala a sme si aj predbežne vybrali ahttp://www.topgal.sk/tasky/skolske/CHI-118/U---...

veverca
7. feb 2010

my máme takúto, v inej farbe. Už ju nosí druhý rok, s taškou som spokojná, ale pre prváka by som druhý krát radšej vybrala opačne otočenú tašku (na šírku). Keď chytí do ruky túto, vláči ju po zemi.
http://www.budmil.eu/hatitaska+kulcstarto-10709...

sycek
9. feb 2010

Ahoj mamky, u nás v okolí jsou oblíbené tašky od firmy Herlitz. Maminky si je chválí více než Topgaly. Jsou moc hezky propracované, lehké a mají i nastavitelné pásy na výšku dítěte. Nemyslím tím jen obyčejné štelování délky pásů, ale batoh se dá seřídít i v různé výšce na zádech. Já bych se asi hlavně zaměřila na váhu,anatomické polstrování zad a pásy. 🙂
http://www.herlitz.cz/shop/kategorie/SKOLPOUZD-...

kurci
17. feb 2010

ahojte mamičky, ja som tiež mamou budúceho prváka. ja zatial len pozerám po taškách tu na nete, ale aj v obchodoch. u nás vo veľkom krtíši niejje bohvieaký výber, tak zatial ju ešte neriešim. vy ste už kupovali tašky a nemáte strach, že v lete budú krajšie?
a chcem sa opýtať nebolo vám ľúto dať okolo 50 eur za tašku, lebo mne sa to zdá veľa. díky povzbudte ma ivana

ajkabb
10. apr 2010
Používateľ ajkabb je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ajkabb.

50 Eur za tašku ???
Na prvý pohľad je to dosť, ale:

- ak je taška anatomicky tvarovaná,
- ak je odolná voči premokaniu (proti dažďu),
- ak je váha tašky pod 1kg,

... tak je to cena primeraná. Na zdraví detí by sa nemalo šetriť.

Batoh z tržnice je síce možno za polovicu (úspora 20 Eur), ale zdravie dieťaťa môže byť ohrozené (krivenie chrbtice) a rýchlosť opotrebovania, resp. odtrhnuté pútka nie sú tiež výnimkou ...

To nechce zažiť asi žiadna z mamičiek.
Preto sa za kvalitu oplatí priplatiť, a navyše výrobca napr. ponúka záruku nie 2 roky, ale až 3 roky.

Viac na stránke: www.loria.sk - článok Ako vybrať školskú tašku ...

ajkabb