Akú školskú tašku pre prváčika?

zuzinr
5. apr 2009

Maminky, kt. máte už prváčikov za sebou, neviete mi poradiť aká je dobrá školská taška pre prváčika? Čo je dobré aby taška mala, naopak čo je úplne zbytočné, lebo tích tašiek je na trhu dosť a už som sa po nejakej pozerala pre syna, ale neviem ako to teraz v škole chodí, čo si treba na taškách všímať, okrem toho aby mala pevný chrbátik. Pokiaľ by ste vedeli aj nejakých výrobcov alebo značky šk. tašiek, dajte pls vedieť.

klongova
8. aug 2011

http://www.biga.sk/skolske-tasky-sety/step-by-s...

neviem či to je správny obrázok no ide o taký typ tašiek

peinka
9. aug 2011

ahoj chcela by som opytat co hovorite na tasky Disney a anatomickym tvarovanim foto v mojom fotoalbume dakujem

frick
20. jan 2012

Maminky ktorú tašku by ste mi doporučili? Premýšľam nad Topgal a Loria. Prosím poraďte mi

frick
20. jan 2012

nikto neporadí?

andrea1201
20. jan 2012

@frick ja som kupila synovi Herlitz,je lahka,má vytvarovaný chrbatik,má kopu reflexnych prvkov

andrea1201
20. jan 2012

@frick aj Topgal su vraj dobre

frick
20. jan 2012

@andrea1201 ďakujem pozriem si teda aj ten Herlitz

lenca13
20. jan 2012

@frick urcite topgal

mimomu
20. jan 2012

@frick ja mam dcerku tretiacku a mame uz treti rok topgal 🙂 je taka zachovala,ze by vydrzala kludne aj do stvrteho rocnika 🙂

frick
20. jan 2012

@andrea1201
@lenca13
@mimomu ďakujem za rady 🙂

mimomu
20. jan 2012

@frick v pohodeeeeeeeeeee 😉 nie je zac

majami
25. jan 2012

ahojte, my sme dostali na zápise letáčik s taškami sunce, syn ju má už druhý rok a je dobrá, hlavne sa tam zmestí všetko 🙂 lebo do tej predtým sa nevošli veľké dosky...www.sunce.sk, čo na ne poviete? Dcérke sa páčia, tak asi kúpime tú.

katusskaa
2. feb 2012

@majami presne nad tou aj ja rozmyslam. totiz, chcela som kupit topgal, vsetci to ospevuju... ale nemaju motiv aky by sa pacil synovi. viem ze je to nepodstatne, a dokazala by som ho presvedcit aj na to co maju v ponuke. ale prave to, co sa jemu paci - ninja korytnacky - maju na tej stranke sunce.sk. uz som im aj pisala, lebo nemaju uvedeny material ani vyrobcu, odpisali toto:
Dobrý den, batoh je z kvalitního nepromokavého materiálu, omyvatelný vlhkým hadříkem. Výrobce je naše mateřská firma z Kypru, která si nechává vyrábět zboží na zakázku v Číně, pod přísným dohledem kvalitáře.
cize aj tak neviem🙂)

majami
2. feb 2012

ahoj katusskaa, syn ju má už druhý rok a zatiaľ sa mu odtrhlo iba uško - lebo to chúdence majú niekedy dosť ťažké 😖 ale inak sme spokojní, aj keď nakoniec sme Agátke kúpili Topgal, lebo bude mať meniny a chcela ju hned lebo všetci už doniesli do škôlky ukázať 😉 no a je trochu drobnejšia a keď som jej skúšala tú Sunce, tak jej bola ešte dosť veľká, ale inak podľa mňa budeš spokojná, ahoj

sympa1
2. feb 2012

topgal..odporucam, spokojnost

zuzinr
autor
6. feb 2012

@frick my mame topgal uz druhy rok, prala som ju uz asi 3x a je uplne ako nova 🙂 takze ja urcite odporucam

frick
7. feb 2012

@zuzinr ďakujem už som rozhodnutá pre ten topgal len si ešte musí vybrať ktorú.Okruh sme zúžili na tri 🙂 tak hádem si do septembra vyberie 🙂

mimomu
7. feb 2012

@katusskaa tasku sunce mala znama...po roku musela kupit novu...cela potrhana a to maju dievcatko

katusskaa
7. feb 2012

@mimomu dakujem, ja uz som sa medzitym rozhodla, aj maleho som spracovala, nebolo to tazke 🙂 kupime tiez topgal, hlavne kvoli tomu ze to viem rychlo reklamovat keby bolo treba. co dufam ze nebude. u nas na nasom sidlisku ich maju v obycjanom papiernictve dokonca lacnejsie ako na nete

mimomu
7. feb 2012

@katusskaa urcite dobra volba 🙂

kyska
16. mar 2012

aaahojte
pre tych ktory este nemaju tasku pre prvaka davam do pozornosti e-schop vyrobcu zn.topgal, maju tam zlavovy kupon 10 % na nakup tasky pre prvaka http://zapisy.topgal.sk/
my sme to nevyuzili lebo nasu vysnivanu uz nemali v ponuke 😒 ale informovali ma ze rozsiria ponuku pred prazninamy o nove modely...

no nasa princezna si vybrala ich model v kamennom obchode a uz doma beha s taskou na pleciach 😀

wladka
15. máj 2012

Zdravim,my sme boli pene rozhodnute pre Samsonite sammies balet premium, dnes nam vsak povedali, ze nevedia dodat, vypredane.. Skusim vsak, este kamennu predajnu..

Ale celkom ma zaujal po precitani diskusie aj Topgal, chcem sa spytat mamiciek, ktore maju dievcatka.. Ake tasky (farby) ste zvolili? Mohli by ste mi napisat?? Skusim malej ukazat niektoru z nich, ci jej nepadne do oka.. pozerala som na stranke w.topgal.sk, maju par na vyber, a ukazuje mi to tam aj, ci je vhodna pre prvy rocnik, ci neskorsi.. atd.. co je super.. ale chcem vediet vas nazor.. budem vdacnaaaa

My sme vysoke, v auguste budeme mat 6r..23kg/ 123cm.. Budem vdacna za rady..

andreyka5
15. máj 2012

@wladka ahoj my sme dcerke kupili od topgal hnedu so zabkami mozem len odporucat je velmi pekna v skutocnosti krajsia ako na foto a maximalne prakticka farba. Skoro po roku pouzivania je presne taka ista ako v den ked ju dostala. http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas... ma tento model ale v hnedej farbe. Pre mladsiu dcerku som mala vybratu tuto http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas... ale ona je velmi chudunka a drobna tak uvazujem nad inou aspon na ten prvy rok potom urcite kupime aj pre nu Topgalku. Co sa tej farby tyka by som ti skor odporucala nie velmi bleducke 😉

wladka
16. máj 2012

@andreyka5 dakujem za odpoved.. Tu, na ktoru si dala link sa paci mojej malej, ale zda sa mi tmava.. Aj ked my dve oblubujeme ciernu (ziadne psychicke problemy nemame 😀 ), ale predsa.. aby nas nepovazovali.. 😝 obom sa paci kombinacia sivej/sedej s ruzovou, fialkovou.. To su top farby mojej malej ;), presne aj v Samsonite ju maju http://www.samdex.sk/index.php?page=6&itm=5936 , vyslovene len tuto chce.. dnes skusime kamennu predajnu, a ked nic, pohladame Topgalky.. ;), a bude to tazke.. 😝 chodi mi na balet, tak tato je padla do oka.. Vcera sme pozerali na stranke Topgalu nejake, tak az tak nadsena nebola.. 😅 uvidime, som ju nablaznila.. 😲

wladka
16. máj 2012

@andreyka5 ta hneda so zabkami je krasna 😵

rolandik
16. máj 2012

Ja vybrala tašku ako prekvapenie. To bola poriadna hlúposť. Doporučujem ti skúšať ako topánky.

wladka
16. máj 2012

to ma ani nenapadlo riesit sama.. to ja musim s malou, ta je fajnsmeker po mne.. 😀 ..

andreyka5
16. máj 2012

@wladka ahoj ta zabkova je super len v tej hnedej kombinacii ju uz momentalne nemaju na stranke topgal...tie Samsonite su tiez krasne ale myslim, ze tolko euracikov za tasku je uz dost.... 😀 takze mas doma malu baletku 😵 ale zas je pravda ze su to naozaj kavlitne tasky takze investovat sa urcite oplati..predpokladam ze aj moja starsia bude mat tu Topgalku cely prvy stupen a pootm na druhy jej kupim novu a opat topgal....mam vyhodu, ze jednu skolacku uz mas a ked som skusala maldsej tak bohuzial jej treba o nieco mensiu tasku resp. taku co ma tie popruhy na chrbatiku posadene nizsie aby sa taska dostala vyssie a nemala ju az pod zadok.... 😀 😀 😀 no neviem ci si pochopila co som ti tym chcela povedat..pre mladsiu som si zajednala tuto https://www.modrykonik.sk/bazar/skolkari-a-skol... prave mi prisla a je super...bol to vyborny obchodik je to znacka Hama tiez asi jedna z tych najkvalitnejsich a za uzasnu cenu...posobi o trosku viac mohutnejsie ale ked si pozries ten chrbatik tak tam vidis ze tie popruhy su posadene nizsie ako u topgal a tym padom sa taska nadvihne viac nad pliecka...ale myslimze ked ma dcerka dobru vysku nie je ziadny maly chrustik tak tot vy riesit nemusite...fu som sa akosi rozpisala 😀 😀 😀

kvojtanikova
16. máj 2012

ahojte neviete kde v KE by som mohla nazivo vidiet a vyskusat tasky Topgal a Emipo? Dakujem.

wladka
16. máj 2012

@andreyka5 🙂 tu hnedu som nasla vsak na ceskej stranke topgal.. a dnes som ju naozaj nazivo videla.. 😉 .. My sme dnes teda obehali obchodiky, ze ci jej Topgal sedi.. Nemozem povedat ani slovo na to, ale ten vyber farieb - mala furt len na tu z Hama 😀 .. cukrikova so sivou..
Ale nie je taska z Hama ako taska z Hama 😉 .. neviem ci ste ma pochopili.. ta Balet premium ma inu konstrukciu, ktora sa mi nezda k malej chrbatiku.. ale zas druha Hama (s Plameniakom sme skusali), ta je fakticky uplne super sadla..

porovnajte: http://www.hamashop.sk/fotky5173/fotos/_vyrp11_...
a
http://www.hamashop.sk/fotky5173/fotos/_vyrp11_...

Plameniak ma inu konstrukciu ako Balet.. a nevyhoda Baletu je, ze sa nedaju popruhy nastavit pri ramenach.. tym padom jej medzi vrchnou castou aktovky a ramenami ostava medzera, aj ked mi je mala vyrovnana.. kym na Plameniaku si tie popruhy stiahnem, a uzasne mi to pritiahne vrchnu cast k ramenam..

Asi to uz moc riesim.. Ale kazdopadne bolo vidiet, ze tam rozdiel teda je! 😝 Samozrejme aj v cene, kym Balet stoji 120eur, tak Plameniak 90eur..

O to nejde, ale ide mi najma o to, aby jej fakt sadla.. 😉

Na topgal nemozem nic zle povedat (ale je teda dost velka 😀 ), ale asi som rozhodnuta pre Hamu.. Dohodnute sme vsak, ze o dva rociky vymenime za Topgal.. mozno nas potesi lepsimi farbami.. 😅