Aký klavír kúpiť?

melody5
27. nov 2019

Maminy, ktoré sa vyznáte, mohli by ste mi dať nejaké tipy? Vec sa má takto: 12r. dcéra túži na Vianoce dostať klavir. Kedysi, ako 6ročná, chodila na hodiny, asi rok a pol, ale to už samozrejme dávno vyšumelo. Má však rada hudbu a chcela by si občas niečo zabrnkať, veľa a rada spieva, poznáte to. Nechcem do toho veľa investovať, max. 300 EUR, takže aj z druhej ruky. Je to reálne? Je lepšie kúpiť klávesy, alebo digitálne piano? Keď je ku klávesom ten pedál, má to funkciu, ako pri normálnom klavíri? Má zmysel kupovať tie začiatočnícke nástroje? Nemáme ani až tak veľa miesta...Preštudovala som si niečo na nete, pogúglila, kladivková mechanika, rozdiel klávesy a piano a všetko to okolo, skôr by ma ale zaujímali vaše skúsenosti. Ďakujem!

river_song
27. nov 2019

@melody5 urcite digitálne piano..ked sa chce možno aj do buducna ucit, je lepšie piano, už len kvôli rozsahu klavesnice.. su aj stage piana, tie su o niečo skladnejsie, neviem ale ako cenovo.. z druhej ruky sa ale určite niečo najde, možno aj medzi novými nástrojmi.. uz vôbec nemam prehľad o cenach. Ja mam yamahu dgx 620 už asi 12 rokov a slape ako hodinky.. je to dig. piano ale také kompaktné 😂

ajana
27. nov 2019

Ahoj, my sme vyrastali v byte a mali sme normálne piano-ako stredná skriňa,sestre sa to zdalo nespratne a keď sa vydala kúpila elektrické piano, ale na stojane, nevyzerá ako klasický klavír,ale tento rok jej to nedalo a kúpila klasické kladivkové nižšie a nevie si vynachváliť. Elektrické piano, čo aj vyzerá ako piano nie ako veľký synťák má jednu výhodu oproti klasickému klavíru, vieš ho dať na sluchátka,nevýhodu oproti klasickému :odpor pri stláčaní kláves je iný ako pri mechanickom klavíri a aj zvuk nie je celkom identický. Ja som kupovala klasický klavír z druhej alebo možno aj z tretej ruky, ale u nás má využitie...stále naň niekto brnká.Hráme do 8-mej večer...kvôli susedom nie dlhšie...jasne že nie non stop: slight_smile:Pri kúpe staršieho klasického nástroja je dôležitý zvuk a držanie ladenia nemalo by byť kratšie ako aspoň jeden rok. Prejsť si všetky klávesy, či vydávajú zvuk a nie je klavír poškodený.poprípade si niečo zahrať ak sa dá.Tak asi tolko, držím palce.podľa mňa je super klavír pre deti ..je to další rozmer🙂

lenkatroj
27. nov 2019

Ja som od 3 rokov hrala na klaviri - mali sme doma klasicke piano. Aj na intraku bolo take, takze som si vzdy myslela, ze ine nebudem chciet. Pred 2 rokmi som si povedala, ze si kupim klavir a presne toto som riesila, ci elektronicke alebo klasicke.
V sucasnosti sa podla mna da kupit slusne elektronicke piano, ktore sa "citi" ako klasicke - ze klapky kladu odpor podobny tomu klasickemu pianu. Vyhodou je, ze sa da zapnut na sluchadla a clovek moze hrat aj v noci v byte a samozrejme je ovela mensie. Kupovala som z druhej ruky cez bazos nastroj s dobrymi recenziami a som spokojna. Na obcasne hranie mi to bohate staci.
Co by som nezniesla je keyboard (po nasom klavesy?). Tie makke klapky sposobuju, ze ich stlacim viac naraz a som z toho na nervy. No je to aj o zvyku.

melody5
autor
27. nov 2019

river_song, ajana, lenkatroj, dievčatá, ďakujem vám, asi budem musieť investovať viac, ale vidím to na to digitálne.

danielahamar
27. nov 2019

môj 13 začal tento rok hrať na klavír, zatial máme požičané od mojej sestry, ale mala som vyhliadnuté čo bolo teraz v lidl, ale neušlo sa mi, nechcela som veľa investovať, kedže neviem, či ho to bude ešte baviť o rok, lebo takto mi ostala na skrini 150eurová gitara