Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Alergik a školské prostredie

janinah
3. okt 2012

Mám prváčika s alergiou na roztoče,plesne,prach... celé leto sa veľmi dobre zdravotne držal,boli sme aj pri mori a bol na tom tak dobre,že sme boli istý čas aj bez liekov...Nastúpil však do školy a tu sa začal problém,dieťa neskutočne kašle,lieky samozrejme berie, v triede majú za lavicami dva koberce,aby si deti mali kde sadať,ak zochcú a toto je náš problém.Samozrejme,že som rozprávala s učiteľkou, nechápe to veľmi,vraj on si tam nebude sadať a hotovo,že jemu vadí už len tá prítomnosť to nepochopila..tiež tú triedu samozrejme neumývajú denne,to sa asi ani nedá...takže ideme za alergologom,zrejme pridá lieky,ale mne sa nepáči myšlienka,že budem do dieťaťa trepať lieky a alergen sa neodstráni...čo by ste robili na mojom mieste?Rozmýšľam,že si pôjdem popozerať okolité školy ako sú zariadené 1.triedy a preložím ho...čo bude aj škoda,lebo inak sa mu v škole páči a je bezproblemový žiačik a už si zvykol...

katecameron
4. okt 2012

skus sa porozpravat s riaditelkou ved namiesto toho koberca by mohli mat na zemi puzzle take velke 1krat 1meter jedny puzzla stoji 20eur a to sa lahko udrzuje vysvetli to riaditelke

katecameron
4. okt 2012

ak nepochopí ostava ti asi len zmena skoly ale liekmi by som to neriesila to niejej riesenie

cairka
4. okt 2012

Ale na to puzzle sadá prach rovnako...v škôlke nemal problémy?
A ešte ma napadla jedna vec...astma je veľmi ovplyvnená psychikou dieťaťa, mohol sa mu zhoršiť stav kvôli stresu zo školy. Tie koberce majú aj u nás, ono to zrejme musí byť, aby deti sedeli na teplom.
Ja by som nemenila školu, pokiaľ ináč zapadol dobre, ako alergik a astmatik bude vždy fungovať v prostredí, nie úplne vhodnom. Nikde nenájdeš sterilné prostredie a úplne bezalergénnu stravu. Ak je stav výrazne zhoršený, tak zmena liečby....

nika83k
11. okt 2012

Ahoj @janinah v prvom rade si myslim,že ten koberec nieje pravý dovod alergickej reakcie .Aj ja mam syna alergika na prach,roztoče,pliesne,psa atd....je toho kopec Ako si pisala v lete fajn teraz je to o držku ,kašel ako tuberak,ale s tým nič nenarobiš.Je to obranny mechanizmus ,že telo s tým bojuje,ty mu možeš pomocť aj homeopatikmi,nemusiš hned bežat k alerg.nech mu daju lieky.Toto počasie a obdobie je pre alergikov ako stvorene,preto sa to takto ukazuje,ranne hmly,do toho malo vetrania ,v škole určite len sem tam prevetraju ak vobec.A zase uplne izolovať dieťa od alergennou nieje dobre,telo sa s tým musi vysporiadať a nie hned don tlačiť lieky .Doma maš tiež prach,alebo každy den rano večer leštiš a umyvaš nech ste v sterilnom ? Vela zdravia prajem 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli