Alkohol na základnej škole. Je to vôbec možné?

rokka
30. jún 2009

Musím Vám napísať,čo ma dnes náramne rozhodilo 😠 ...mám syna, deviataka,dnes bol posledný krát v škole, samozrejme k deviatakom patrí koncoročná rozlúčková. Dnes keď prišiel domov pýtam sa ho že kedy sa majú stretnúť. A on mi na to že nikam nejde, že spolužiaci, tým čo nepijú a nefajčia povedali,že na rozlúčkovú aby nechodili, že s nimi nerátajú. Syn športuje, takže ani nepije ani nefajčí, že čo by tam asi tak robil. Je ich takých v triede pár, takže dnes sa ich pekne krásne zbavili. Je toto normálne, čo majú tie decká vôbec v pláne, čo tým sledujú? Úplne som zhrozená ...alebo som nemoderná?

eimiky
30. jún 2009

Je to sila čím sa dnešná mládež zabáva...
ja som dnes na prchádzke stretla partiu asi maximálne ôsmakov,možno aj mladších mali nakúpený alkohol a v parku popíjali ako dúhy, keď som išla okolo po hodine už boli taký zliaty no hrôza 😠

tenty
30. jún 2009

ahoj rokka, nechcem byt kruta, ale toto je realita dnesnej doby,
som ucka a s tymto sa stretavame dennodenne ☹
chlapci, ale vo vacsej miere dievcata piju a ozieraju sa vikend co vikend a spolocnost sa iba mlcky prizera, sem tam nejaka razia policajtov v bare, ale majitel baru je aj tak vopred informovany, takze sa v skutocnosti nic nestane
je to tragedia, radsej ani nebudem pisat ako skoncili oslavy monitora nasich deviatakov a to co robia teraz ani nechcem vediet, dospely dnes ani do krcmy nemoze vojst, lebo sa pri tych pitych deckach citi trapne 😠

rokka
autor
30. jún 2009

tenty, sama vidíš ako to je...dnes dobrý žiak vôbec nemá miesto v takej spoločnosti...keď nepije a nehulí tak nie je in...
eimiky, u nás je toto na dennom poriadku...kde sú rodičia týchto zasranov?...veď keby prišiel domov pripitý tak ho vlastnoručne zaškrtím 😠

tenty
30. jún 2009

rokka, dobry ziak je nieco ako nenormalny ziak, je to strasne!!! a rodicia ich kolkokrat este obhajuju a zakryvaju, mame milion takych pripadov ☹

vanja
30. jún 2009

rokka buď rada, že nie je v tej partii, ozaj by sa tam nič dobré nenaučil. Včera som bola s mojoj 9 ročnou dcérou na čeľustnej ortopédii a znova sme sa tam stretli s asi 10 ročnou slčnou, ktorá bola vyfintená, nechty nalakované, najnovší mobil, od hlavy až po päty v značkovom oblečení a neviem čo ešte všetko. A moja dcérka mi hovorí a vidíš mami a ty mi nehceš kúpiť mobil, ani nechty si nemôžem nalakovať atď. A ja sa na ňu pozriem a hovorím: Emi, ona mala všetko čo chceš ty, pretože to nemáš, ale ona nemala to čo máš ty, svoju mamu pri sebe. O tom to je. Pýtaš sa rokka kde sú rodičia tých zasranov..... V práci, v kaviarni, u kaderníčky. A deti sa vychovávajú sami.

rokka
autor
30. jún 2009

van, asi je to tak...a tie herečky z ich triedy...dávaj na malú pozor!...je treba krotiť ich od malička, aby boli skromní...syn je skromný až moc niekedy a to ho máme samého.

martao
30. jún 2009

Je to fakt hrozné.
My sme boli všelijakí, ale to fakt sila. Mám budúceho prváčika a mám jednoducho obavy, lebo už aj 9-10 ročné decká sú hrozné.
Jednoducho ich nabonzovať a poslať tam policajtov. Zákon je zákon a nech sa za nich hanbia rodičia.

My sme mali tiež problém s pubertiakmi. Chodili na ihrisko a ničili kolotoče. MM ich natočil na mobil, tak aby to videli aj ich rodičia. Odvtedy je pokoj.

rokka
autor
30. jún 2009

marti, len my sme neni z mesta...v meste sa to dá nabonzovať...ale u nás...ale nevadí mi to že nejde na tú rozlúčkovú, aspoň budem kľudne spať.

bubba
30. jún 2009

a "najlepsie" je ked vam dieta na svoju obhajobu, ze preco nepocuva svoju uctelku povie , "lebo nasi povedali ze je sprosta"
martao u nas nepomaha ani odfotenie na fotak minule ked rozbijali det.ihrisko tak ich tam bol dakto odfotit a huronsky odchadzali odtial popri nasom dome a ked som si vypocula ich dialogy,tak mi skyslo jablko v kolene... ten k...t stary nas odfotil a teraz si mysli ze sa z toho pos..eme...atdatd...proste tie decka vedia ze aj ked sa to rodicia dozvedia,nic neurobia ved teraz je taka moda dat dietatu vsetko - peniaze,znackove oblecenie,dusevnu pohodu a rozmach....sak ich vychovaju v skole nie 😅 😅 😅 ?

tenty
30. jún 2009

bubba, veliky suhlas
skola dnes supluje rodicov, psychologov, policajtov, socialnych pracovnikov a neviem koho este
nie som nejaka konzervativka alebo co, no toto, co sa deje dnes s mladymi resp. s detmi je prisilna kava 😠

kto nam vyrobi na dochodky, by som chcela vediet

aby sme sa ich dozili, to je tiez otazne

monca4ever
30. jún 2009

teny aj ja som z toho hrozená... Môj malý brat má 13
rokov a jeho spolužiaci nrálne pijú, fajčia,... Minule sa
jeden zlial z tvrdého chlastu (tuším Fernet) jr toto normálne?
U nás v NR je jedna krčma kam chodia slopať od hádam 11tich
do 2Oky ludia a nalievajú im ☹ ved organizmus sa vyvýja, rastie a toto...

lucaska
30. jún 2009

rokka,tak bud rada ze ostal doma, urcite sa tie deti opiju a som zvedava co nato rodicia???............. kazde dieta si dovoli len tolko kolko mu rodic povoli............som zvedava co caka nas ked nam deti vyrastu, ale nehadzala by som vsetky deti ktore su v znackovom a pekne obleceni do jedneho vreca s detmi ktore piju a hulia ....ale to je na dalsiu teeemu................

angua27
30. jún 2009

ja som bola zhrozená včera. boli sme v ZOO v Bojniciach a samozrejme kopec detí na výlete. zastavili sme sa v jednom bufete a predomnou partička chlapcov - asi deviataci si kupovali pivo a ferneti. počas toho prišla jedna učiteľka, ktorá im robila dozor a upozornila ich iba, aby to nenosili von na terasu, lebo tam sedí druhá profesorka a tá by im vynadala. po polhodine som si ich všimla znova, mladý riadne nacenganí, sedeli pri stole aj s tou učiteľkou, čo ich upozorňovala a všetci popíjali pivo. 😒

rokka
autor
30. jún 2009

tak teda tomu ver že som rada! rodičia? v našej triede? to by si pozerala! tí im dovolia všetko! to asi iba ja som taká zásadová(alebo zabudnutá?) a pritom máme so synom super vzťah...skôr kamarátsky ako rodičovský.

misskkaa
30. jún 2009

ahojte ,no musim povedat ze je to dost strasne,ked som byala u rodicov susedka nad nami mala troch synov a vsetci traja fajcili na schodoch pri okne. strasny smrad tam byval. a raz sa jeden zo susedov stazoval rodicom ze nech idu smradit do ich bytu,alebo von a odvtedy si mily sused nachadzal spaky pred dverami. 😒 . aj ja sa velmi bojim co vyrastie z mojho syna,aj ja som vyskusala cigaretku aj alkohol, ale nic viac, a to som teda mala kamaratov ktory hulily travu. lenze tu ranajsiu bolest hlavy som im nezavidela. kazde dieta chce zapadnut a preto sa dost opici po kamaratoch.priatelova sesternica je jedinacik,rodicia ju mali strasne neskoro a preto jej davaju vsetko co jej na ociach vidia. teraz mala prijimanie a dostala od maminy notebuke a od otca telefon za desat litrov,samozrejme pausal. ma vela kamaratok,ale myslim ze takych ozajstnych ani jednu. ☹
raz som videla film kde detom davali nieco ako gps-ka,kde sa ako pohybuju aby rodicia vedeli. hned by som to dala aj niektorym nasim.

etuska
30. jún 2009

misskka-z tvojho syna vyrastie to co z neho vychovas,neboj 😉 Aj ked vplyv okolia je silny-najma v puberte,ver ze ked ma doma zazemie a bude drzany tak trochu aj nakratko,tak to bude OK 😉

marianka79
30. jún 2009

je to hrozné fakt akurát pocujem ako si vyspevujú pod balkónmi podgurázený pubertiaci

etuska
30. jún 2009

smutne je najma to,ze to vsetci toleruju ako "nezistnu zabavku" 😠 -cela spolocnost 😠 -vratane policie-cest vynimkam

martao
1. júl 2009

rokka,
ani my niesme z mesta. Práve preto, že sa tu všetci poznáme je bonzovanie ľahšie.
Ak to Tvojmu synovi nieje ľúto, že tam nejde, nechaj to tak. Moj švagor bol v jeho veku taký istý. Teraz má 16 je to slušný chlapec, baby musí odhánať- tie slušné. A tí hulváti stoja bokom.
Ešte si zisti, či sa na rozlúčkovú neskladali, bolo by nefér ak by ste im ožran-párty financovali.
Na svojho syna možeš byť pyšná!

bubba,
u nás sú v podstate slušné deti. Takže to zabralo - to fotenie.

misskkaa
1. júl 2009

etuska-ja viem ze to co si vychovam budem mat,aj priatel mi to stale hovori,ale niekedy sa naozaj bojim ze aj ked pri tom najlepsom umysle vychovat dieta poslusne a dobre vyjde nakoniec z neho nejaky "fetak". priatel je policajt v BA a ked mi niekedy hovori kolko mladistvych zavreli za drogy,alkohol,mlade baby za prostituciu pritom maly dopichane ruky je mi az zle. lenze ked idu tie deti zaniest rodicom tak ty su az v nemom uzase ze "ako je to mozne" syn (dcera) z dobrej rodiny a dopadne takto. 😢
neviem ci ste citaly alebo poculi o otcovi ktory dal raz potiahnut svojmu ani nie 2rocnemu chlapcovi cigaretu a ze odvtedy je zavislak a potrebuje cigarety kazdy den ☹ . neviem ci je to pravda,ale vcera sa o tom bavili take stare pani v meste-mozno to bolo len JPP 😨

rokka
autor
1. júl 2009

marti, synátorovi to nevadí, že tam nebude, len mi vravel, že ten prvý pocit, keď mu to spolužiačka povedala bol taký na nič. Skladali sa po 10 € ale hneď včera si ich vypýtal.Ešte ich síce nemá ale sľúbili že tým čo ich tam nechcú ich dnes donesú. Ale keď nie, tak budú mať dočinenia so mnou 😠 .Ano je to dobrý chalan, uvidím čo z neho urobí stredná škola, trochu sa toho bojím ☹

bets
1. júl 2009

rokka, mas super syna, ze si vie urobit svoj nazor a ze mu nevadi, ze je v mensine, ze nejde s prudom.
dufam, ze aj moj syn bude taky... este len ide do skoly. snazim sa s nim vela rozpravat, ukazovat ako vnima veci vacsina a ked mam mensinovy nazor, tak hladame spolu argumenty, preco je to tak spravne a preco chceme tak zit, tak sa spravat, tak vnimat veci okolo seba.
len nikdy nemozem vediet, co zivot prinesie, do akej spolocnosti sa dostane, ci bude vediet odolat tlakom, ci si bude vediet obhajit svoj nazor a tak. snazime sa rozoberat temy ako drogy, alkohol, sikana ale primerane veku syna a jeho vnimaniu.

titkovamiriam
1. júl 2009

roka toto je dnesna realita a bohuzial nielen v 9tr,michla mal uz 6 spoluziaka co bol na odvikacke od alkoholu .
molan mal rozlucku v devine este bez alkoholu no teraz ked sa vyucil/pokracuje dalej v studiu/ tak to mali ozaj vesele no to uz 99 z nich mala 18

lolalola
1. júl 2009

Tak teraz mi sice hrozi,ze ma ukamenujete,ale neda mi nepridat svoju skusenost. ..;o))
Ja som na zakladnej ucila celkom dobre a aj napriek tomu som mala v osmej triede 2 zo spravania za to,ze som sa opila na koncorocnom výlete. Na strednej som bola ako odtrhnuta z retaze. V 16tich som sla bývať k môjmu o 9rokov staršiemu priateľovi.To som sa ku podivu ucila ešte celkom prijatelne. horšie to bolo,ked sme sa rozisli.To som takmer stale blicovala,na konci roka som ledva dohanala znamky,aby som neprepadla a nemala doklasifikaciu.Po tretom rocniku som robila reparat z matiky. Prvy polrok štvrtého ročníka som takmer vobec nebola v škole. A potom som otehotnela. Od pol roka sa mi znatelne zlepsila dochadzka,dorobila som stare resty,zmaturovala som lepsie ako moja mama co sa vzdy dobre ucila a chodila na gymnazium a mesiac po mature,pár dní po tom ako sme si dozariadovali našu izbičku sa nám narodila naša prvá dcérka...;o))Teraz máme dve úžasné babulky,myslím že aj celkom fajn vzťah a na rozdiel od mojich spolužiačok zo strednej,ktore sa vtedy strasne biflovali si zijem krasny a usporiadany zivot...;o))Od septembrta sa chystam na vysoku a spolužiačky.kt. vtedy okrem učenia nič iné nevideli teraz nechcu skolu ani vidiet a chodievaju zurovat akoby ich za to platili...;o))No a pointa tohto mojho odkazu spociva v tom,ze podla mna sa raz kazdy musi vyburit.Niekto skor,niekto neskor,niekto sa buri cely zivot,ale caka to raz kazdeho a ked si potom clovek zalozi rodinu,tak si uvedomi,že zmysel života nie je v robení kravín a v slopanici,ale v detičkách a milovanej osobe po boku...;o))

Ja moje deti za chlast a cigy trestat nebudem. Pokusim sa ich skor usmernit a najst si na nich viac casu...;o))

ena
1. júl 2009

misskkaa s tym 2 rocnym na nikotine zavislom chlapcekovi som akurat vcera videla video. A dospeli okolo sa na tom este bavili.. http://www.ceknito.sk/video/360822

arimzv
1. júl 2009

pozrela som to video. fuj. nechutnejsiu vec som uz davno nevidela 🙄

rokka
autor
1. júl 2009

No teda!!! Hrôza!!! Veď to je ešte bábatko 😲

evea80
1. júl 2009

fakt nechutne 😠 😒 ☹

misskkaa
1. júl 2009

boze tak je to pravda 😢

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz