Báseň pre piatačku na Hviezdoslavov Kubín

zuzulienocka75
26. jan 2015

Hľadám báseň pre piatačku, a to dosť súrne. Všetko, čo máme doma, sú síce krásne básničky, možno niektoré dosť dlhé, ale všetko mi príde na ten vek dosť detské. Pre druháčku sme už vybrali, ale pre piatačku si nejdem nič vybrať a prózu nechcem. Okrem toho mám doma aj prenádherné balady, ja som s nimi ako 12-13 ročná veľmi uspela, ale všetko je to o umieraní a trpení a myslím si, že pre ten vek je to skrátka príliš smutné (a určite je to smutné pre moje dieťa, ktoré je taký šaškovsko-šibalský typ). Skrátka hľadám niečo veselé, ale nie moc detské. Poraďte prosím! (prosím neraďte knižnicu, nemáme tam príliš príjemnú pani).

zuzulienocka75
autor
26. jan 2015

@lusiena Ja osobne som nikdy ku próze neinklinovala (keď som si mala vyberať ja ako recitátor) - nebolo mi to blízke. Ale pre dcéru by sa mi tá próza práve hodila - len ona ju vyslovene odmieta z toho dôvodu, že sa to zle učí. A pritom by som na prózu mala hneď niekoľko tipov. Tam by nebol taký problém s výberom.

zuzulienocka75
autor
26. jan 2015

@lunedi Nemáš na básne link? Nenašla som ich.

dahra
26. jan 2015

@zuzulienocka75 - pozri do jej učebnice literatury, aký štýl a autori sa objavujú, niečo od nich. Pred pár dňami som znova naďabila na básničku zo 4.ročníka z čítanky - veselú, hravú a aj strašidelnú - Pampulóni od M. Válka. Určite si ju pamatáte, som sa ju vtedy sama naucila naspamat, tolko som si ju citala. ...."Bol som doma sám, aby sa mi lepšie čakalo,pil som kakao..." Mozno skor pre chalana.

zuzulienocka75
autor
26. jan 2015

@dahra Už sme sa rozhodli pre Válka, ale pre Neviditeľné auto, neviditeľný strom. Inak moja prvá voľba bola práve táto báseň, lebo ju poznáme už dlhšie. Ale najprv mi ju zamietla, že dačo iné (pritom ju má strašne rada). Tak sme hľadali, hľadali ... čítali a čítali ... a nakoniec sme sa predsa vrátili k prvému výberu.

Inak Pampulónov si pamätám ako riadne strašidelnú básničku, ale perfektnú..... Decká sa pri nej pekne boja! 😀 😀 😀 (a ja sa z toho teším 😀 😀 😀 )

bonaqa2013
26. jan 2015

@bona_dea a ty si prosím odkiaľ. To je už strašne , ale strašne dávno Hviezdoslavov Kubín. Ešte ja som to mala na škole, dokonca aj na strednej, moj syn r. 1995 to mal tak isto, dcéry r. 2006 a 2008 to majú tiež. Dcéra chodí do 1 triedy a majú to už aj oni. Predtým to prváci nemali. tak potom kde si ty vyrastala - v hore?
A k tomu výberu - tiež deťom pomáham s výberom. Nič zlé na tom nevidím.

meluela
26. jan 2015

@bona_dea mne aj vsetkym ostatnym v prvej triede na zakladnej skole vyberali basne na recitacne sutaze rodicia
ale super ze ty si taka genialna a basen si si v 7 rokoch vyberala sama ... urcite si tuto schopnost v zivote velmi vyuzila :D

bona_dea
26. jan 2015

@bonaqa2013 ??? ja viem čo je Hviezdoslavov Kubín, ale triedne kolá ozaj išli asi mimo mňa... alebo sme mali uvedomelú pani učiteľku

bona_dea
26. jan 2015

@meluela by si sa čudovala 😉

zuzulienocka75
autor
27. jan 2015

Ešte som naďabila na Milana Lasicu a "Pyšnú princeznú" a "Ježibaby". Lasicov humor som mala vždy rada a toto sa mi vidí celkom vhodné aj vekovo.

lunedi
27. jan 2015

Link som nenasla. Tu je foto. Este pozriem nieco.
Neviem ci by ju bavila takato poezia 😊

zuzulienocka75
autor
27. jan 2015

@lunedi Jéj, toto nepoznám! Ale je to krásna báseň! Ďakujem! 🙂

lunedi
27. jan 2015

@zuzulienocka75 za malinko kamil peteraj ma toho veeela,ale maloco je vhodne pre mlade slecny 💖
Ak chces,vecer este nieco pofotim a hodim sem.
Aj strasser ma toho vela,su z jeho basni zname texty piesni...ako napr. Prva...atd

lunedi
27. jan 2015
vierka1603
28. jan 2015

@zuzulienocka75 kde to prosím Ťa hladáš? Nechce mi nič otvoriť, neposlala by si mi link na Janovica Zasadil som telefon? Ďakujem pekne.

zuzulienocka75
autor
28. jan 2015

@vierka1603 Túto mám akurát doma v knižke, tak keď prídem poobede z roboty, pofotím a hodím sem. Prípadne napíšem.

vierka1603
28. jan 2015

@zuzulienocka75 velmi dakujem 😎

zuzulienocka75
autor
30. jan 2015

@vierka1603 Vierka, prepáč, dostala som sa k tomu až dnes. Tak máš ju mať! Snáď sa bude páčiť! 🙂

vierka1603
30. jan 2015

@zuzulienocka75 Ďakujem pekne, páči. 🙂

martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzulienocka75
autor
5. feb 2015

@martinhorvath Aj ja som ich dávnejšie pozerala, ale ten Obraz (Krajolik) proste nemá konkurenciu. 🙂 Minimálne by som báseň použila ako rannú rozcvičku jazyka (jazykolamy sa môžu schovať). 😀 😨

7659036066
14. jan 2016

@lunedi Dobrý deň, prosím, môžete mi napísať autora básne Vianočná baletka?
na mail dbudova@gmail.com
Vďaka

palomas
19. feb 2019

@zuzulienocka75 dobrý deň, neviem či je to ešte aktuálne, hľadám báseň pre dcéru, našla som od Vás Tomáš Janovic, čo ste odfotili, ale nedá sa mi to vytlačiť, mohli by ste mi poradiť ako to mám vytlačiť, dík

zuzulienocka75
autor
19. feb 2019

@palomas Mne sa to dá vytlačiť bez problémov 🙂.... ale pokiaľ nejde, tak už len nanovo prepísať.... veď ono to nie je také dlhé 🙂

palomas
20. feb 2019

@zuzulienocka75 ďakujem pekne, podarilo sa mi to vytlačiť, pekný deň 🙂

zuzka1.
20. feb 2019

Moj syn sa najskor naucil Tien od Rufusa, ale podla mna kratka, tak potom este Sama Chalupku Bolo i bude-

82erika
4. mar 2022

@zuzulienocka75
Dobrý podvečer. V akej knižke sa prosím Vás nachádza dielo Zasadil som telefón? Ďakujem krásne Erika