Máte doma "cezpoľnú prváčku"?

duduska25
9. sep 2019

Mile mamicky, chcem sa spytat hlavne vas, co mate alebo mali ste prvacku/prvaka, ktory z dedinskej skolky nastupil do skoly do mesta. Myslim vacsie mesto. Ako si deticky zvykli? Z okolia pocuvam len same negativne ohlasy, ako bude dcera nonstop unavena z cesty auto (30 min), ake strasne stresy bude v skole mat, ako bude odsuvana mestskymi detmi. Dcerke sa v skole zatial velmi paci, ale je len zaciatok roka.

lucka12399
9. sep 2019

@duduska25 ja sice nemam skusenost s mojimi detmi .. ale ja ked som bola mala tak som od malicka chodila od prvej triedy az o 4 dediny dalej do skoly.. a zvykla som si v pohode a nikdy som s tym nemala problem 🙂 ani som nebola nejako extra unavena .. ani som nemala problem s kolektivom.. podla mna je to skor individualne a ak sa dcerke paci tak je to len dobre .. ja osobne si myslim ze s tym problem nebude mat

duduska25
autor
9. sep 2019

@lucka12399 lucka dakujem za nazor, mozno bude vsetko ok, len tu chyba viac podpory z rodiny.🤔

janinah
9. sep 2019

@duduska25 akože podpory teba ako rodiča? je to tvoje dieťa,môžeš ho dať do školy aj na madagaskar,ak to považuješ za dobré pre to dieťa....v tomto podporu nepotrebuješ,tak to nerieš

marca12
9. sep 2019

Deti zvadnu vela,to len my dospeli ich podcenujeme. Neboj sa,zacleni sa a co su to vobec za stupidne uvahy, co ti ludia vtlkaju do hlavy. Nechapem... Vobec neries tieto reci

salome123
9. sep 2019

Mám cezpolne dve dcéry. Cesta do školy nám trvá 15min takže unavené nie sú. Chodia aj do rannej aj poobednej družiny, tam si rýchlo nájdu kamošky. Jedine mínus je že v triedach na začiatku vôbec nikoho nepoznali a vlastne ani my rodičia. Prváci vôbec medzi sebou neriešia kto je cezpolny a kto nie

duduska25
autor
9. sep 2019

@janinah ja som presvedcena o tom, ze je to ok, a este k tomu mam pri jej skole aj pracu. Ja sa len pytam, ci si deti v pohode zvykli na iny rezim a cestovanie.

duduska25
autor
9. sep 2019

@salome123 presne sme tento pripad, od 7:00 ranna druzina do 15:00 poobedia. Casom sa snad aj medzi rodicmi spozname. 😂 dcerka je komunikativna, kamosky si uz dake nasla. Asi len riesim blbe predsudky od druhych.

ivca82
9. sep 2019

@duduska25 uplne v pohode to zvladli. Skor na druhom stupni je trochu problem, ked chcu chodit von s kamoskami a byvaju inde.

bibistec
9. sep 2019

Tak dcera chodi do skoly tu v meste ale snad polovica deti je z dedin tak cca do pol hodiny autom. Neriesia kto je odkial to je.nezmysel. Unavene tie deti tiwz nie su. Ved moja ide kilometer ak nejdeme rano autom tak.pesi a to je do pol hodiny jej tempom. Domov chodime pesi. Ako to uz neviem.co za nazor je ze unavene. Není sula by som. Pokial ste spokojne so skolou zvykne si. Dnes uz to nefunguje ze najblizsia skola a vsetky deti sa poznaju

hettinka
9. sep 2019

@duduska25 ostatných nerieš. Ja vozim syna od 1. triedy do krajského mesta do školy, tiež som sa napocuvala všelijakých hlúposti, ale syn je spokojný a my tiež. V krajskom meste má úplne mne možnosti, krúžky, kvalitnú školu.

simca06022011
9. sep 2019

@duduska25 neboj nič také nebude a určite nebude jedine dieťa z dediny... U nas v škole sme rovnako tak pozliezani z dedín, plus samozrejme mestske deti....a žiadny problém to nie je. Nik to neriešil.

simca06022011
9. sep 2019

@duduska25 a inak akým iným režimom strašia? Veď dakedy sme chodili ráno peši a autobusom aj v rámci mesta.. a koľko krát dlhšie ako pol hodinu.. úplne pohoda. A ona nepozná iny "režim', veď je prváčka 🙂

duduska25
autor
9. sep 2019

Mate pravdu zenske ❤ zapinam rezim jednym uchom dnu druhym von😊

lady083
9. sep 2019

Mne obidve deti chodili na ZS z dediny do BA, lebo sme ju povazovali za dobru volbu pre ne. Zvladli sme to a deti snad lepsie ako my 😊 Teraz s odstupom casu (jedna na strednej jedna na vyske) to hodnotia ako jednu z naj veci pre nich, kvoli vzdelaniu, ludom zo skoly a vela inym faktorom. A to tuna v dedine byvame 100m od ZS.

deti95060810
9. sep 2019

syn chodil na 8 r. gymn a problém bol, že deti sa mu vysmievali že je z dediny....Hlúpe metské deti...sledovali ešte aj čo si nosí na desiatu...oni len bagety, colu a syn vytiahol chlieb s maslom napr.... to bolo že fúúúj, dedinčan má chlieb.... po čase sa prestali resp. kašľal na nich...

vikusjk
9. sep 2019

@duduska25 ja nemam dceru takto dochadzajucu, ale co sa tyka odstrkovania deti, tak neviem ako inde, ale moja ma v skole viac spoluziakov, ktori dochadzaju a teda su normalny kolektiv, ziadne predsudky ci odstrkovanie. Bude to dobre ;)

nelca84
9. sep 2019

My byvame v miniobci, ktora nema skolku ani skolu a vsetky deti dochadzaju do skolok aj skol po celej BB a nikto sa nad tym nejako nezamysla...moj syn chodi do centra jediny a vobec ziaden problem s tym nema

katky81
9. sep 2019

Moja dcera je teraz druhacka. Od skolky chodi do mesta. Nie je s tym ziadny problem. Nikto sa jej nesmeje. Je v triede jedina z dediny, ale hovorim nikto to neriesi. Ma kamaratky. Aj s rodicmi sa mnohymi uz pozname. Ziadny problem 😉

duduska25
autor
9. sep 2019

@lady083 presne, co sa tyka mimoskolskych aktivit, kruzkov tak tam ma vsetko pokope.

saurian
9. sep 2019

30 min nie je zas tak veľa... Píšeš ze prácu máš blízko, dcérka problém nemá.... A ze mestská škola? Véd tam chodí veľa iných deti z mesta, a nikto nerieši že je "mestská"... Takže nerieš. Ty zilijes vo svojej rodinke, ty rozhoduje co je pra vás najlepšie.... Proste - Tvoja rodina, tvoj život 🙂

yanni
9. sep 2019

@duduska25 Ähm tak toto pocujem prvy krat, ze by mali deti nejake problemy (a to mame deti niekolko). A 30 min je co? Zijeme v zahranici, starsiu dceru sme uz aj do skolky vozili v ramci 6 milionoveho mesta niekedy (zalezalo od premavky) aj hodinu. Potom v druhej skolke ca. 20-30 min z dediny do mesta. V lete mala 4 roky a 1. Septembra nastupila do skoly. Vyucovanie od 7:45 do 14:45, 2 krat do tyzdna este poobede treningy. A uplna pohoda. A preco odstrovana. nase deti nikdy nechodili do skolok a skol v mieste bydliska. kamaratov si nasli vzdy.

marca12
9. sep 2019

@duduska25 presne tak.ja zasnem ako nas dokazu druhi zneistiet. My sme s tym v pohode,ale predsa to vrta v hlave,ak to okolie privelmi riesi. My mame v rodine iny problem. Preco dieta islo do dedinskej skoly a nevozi ho mama do mesta do skoly,ked tam pracuje. No lebo a basta. Co budes komu vysvetlovat

duduska25
autor
9. sep 2019

@marca12 aj ja nad tym zasnem. Dokonca taky nazor, ze nasa musi byt nieco "extra", ked ide do mesta, a podobne....normalne ako v stredoveku.

veronikaszabova
9. sep 2019

@duduska25 ahoj.
Ja ti napisem, ako to bolo u nas - pred 3r sme sa prestahovali z mesta na dedinu. Syna sme nechali nastupit do 1.rocnika v meste. A od druheho rocnika prestupil do dedinskej skoly. Dovod?
Sam chcel - v meste mal vela kamaratov, no na dedine nepoznal nikoho. Teraz? Je velmi oblubeny u deciek ( teraz je v 4.rocniku), je to taky extrovert.
Pokial je s tym dcera OK, tak neries 🙂

hettinka
9. sep 2019

@duduska25 no presne, robím z decka niečo extra, im by sa to nechcelo, čo vymýšľam zbytočne dochádzanie. My sme školu menili v decembri v 1. rocniku, bol na to dôvod.

Teraz vozíme 7. rok, medzicasom na 8-ročne gymnázium. Ta príprava na mestskej škole prvých 5 tokov bola výborná, stalo to za to. Len tie náklady... tiež to mamé 20-25 minut.

Syn chodí na krúžok sj tu v našom meste, kamarátov má ale v meste. Cez školský rok je to super, len cez letné prázdniny tu nemá takých kamosov, s ktorými by isiel von.

ibrunova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saluda
9. sep 2019

@duduska25 najstarší chodil do polovice 2.ročníka do mesta do logoskoly, ráno aj poobede dochádzanie v nejsilnejsej premavke nám to zabralo pol hodinu. V aute si mohol oddýchnuť, zdriemnuť, keď chcel. Kamosi tam boli cela škola, dokopy bolo vo všetkých ročníkoch okolo stovky žiakov, bavili sa tam aj deviataci s prvakmi, každý tam bol z nejakého dôvodu, nikdy sa tam nikomu nevysmievali, syn na tie časy stále spomína v dobrom. Je ale pravda, že tam boli deti z celého okolia a niektoré teda dochádzali aj hodinu.
Je možné, že v bežnej škole sa dcerke niekto jednoduchší vysmievat môže, ale to sa môže stať aj v dedinskej škole, dopredu by som to neriešila. Veľa závisí od jej zdravého sebavedomia

saluda
9. sep 2019

@duduska25 jedinú nevyhodu som videla v tom, že mu chýbali kamosi zo škôlky. Väčšinou sa dohadovali v skole, kto ku komu pôjde hrat sa, môj bol mimo tohto diania, až na pár výnimiek. Snažili sme sa byť v kontakte aj s rodičmi, predsa len prvaci sa ešte zvyknú dohadovat cez rodicov.

bobricek1979
10. sep 2019

@duduska25 nerieš, keď sa jej páči a ver, že bude aj naďalej na čo seba už hneď frustruješ

modrava
10. sep 2019

moja dcera tak vyrastla... celu zakladnu a strednu chodila z dediny do mesta, 35km.. 30 minut autom. uplne v pohode co sa tyka ucenia a unavy,
problem bol jedine v tom, ze na dedine nemala tym padom blizke kamaratky zo skoly. a neskor bol problem s kruzkami. ak koncila skolu o 13-14 a kruzok mala o 16-17 nebolo kde cakat a aj prichod domov bol este neskorsi. ale deti to tak nevnimaju. je to problem pre rodicov ako to zorganizovat.. presuny, odvozy..