Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Chodí váš prvák sám do školy a sám von?

alietam
30. apr 2016

ahojte baby chcem sa spytat pustate svojich prvakov samych do skoly?nasa skola je asi cca 12 minut od domu jedna hlavna cesta to by presiel so mnou kedze odvadzam este dceru do skolky je po ceste do skoly a potom ma uz len jednu vedlajsiu cestu s prechodom a zvyknu stavat tam rano policajti lebo je tam aj hlavna cesta + zastavka ale cez tu neprechadza ale ide popri nej. Plus ci ich pustate samych aj vonka .Mala je teraz chora tak som ho pustila sameho vonka ale dala som mu pokyny kde ma byt aby som ho videla z okna mame ihrisko za domom tak bol tam a dala som mu hodinky na ruku a ukazala som mu ze kedy ma prist domov.To zvladol super prisiel na cas domov a k tej skole dve cesty mame odskusane ze som mu dala naskok par minut a isla som za nim a pred skolou sme sa stretli ale popravde najradsej by som bola keby nespekuloval ze chce chodit sam 😕 dakujem

babulina
30. apr 2016

Ja nie, vrchol mojej odvahy je vylozit ju pred skolou 10minut pred otvorenim skoly, pocas prveho stupna si to vlastne neviem predstavit a zatial nie je dovod, ak by som vsak bola donutena okolnostami tak s tazkym srdcom ano, v takom pripade urcite by aj mobil dostala, nie je to nedovera v dieta ale skor voci ostatku sveta

petulda333
30. apr 2016

Moj je este drobec,ale vidim kazde rano plno deti ktore idu same do skoly a aj ked byvaju od skoly cca 5minut musia presjt cez dve cesty,resp dvakrat cez jednu..a za bytovkou mame detske ihrisko a tiez kopa deti bez dozoru a vekovo-odhad- 5-14r

janka30
30. apr 2016

Moj je prvak a chodi sam aj rano a aj poobede zo skoly, chce to tak sam. Cez prvu cestu ho vidim z okna a do pat minut sa pipne a vidim na telefone, ze je v skole. Ale my nemame hlavnu cestu, iba dve jednosmerky. Von chodi sam iba na ihrisko pri skolu, ja idem neskor za nim a dala som mu taku staru nokiu, keby nieco, tak zavola.

janinah
30. apr 2016

Máme do školy pár metrov ,ale ako prváka ho vodila jeho sestra tínedžerka.Do školy sme preň chodili.Je to skoro,tak je rozumček ešte taký,že sa zatára niekde,zakecá s niekým.Ono 100x môže ísť v pohode a na 101krát sa niečo môže stať,neriskovala by som.Radšej ho odprevaďte aj s dcérou ku škole a potom až choďte do školky.A že on chce chodiť sám? tak hádam u vás nerozkazuje vajce sliepke.. 😉

marcelatje
30. apr 2016

Ja sa k otazke vyjadrit neviem. Netrufam si teraz tvrdit ze ano alebo nie. Len premyslam ako to zvladali nasi rodicia. My sme chodili same do aj zo skoly a to ja som od tretej triedy cestovala autobusom. Doma same do prichodu rodicov. Jest sme si zohrievali ny plyne. V zime bolo treba zakurit. Klobuk dolu pred mojimi rodicmi ze nezosediveli 😀

pribinak
30. apr 2016

Neter je prvacka a do skoly chodi sama, prechádza cez dve mensie cesty. Chodi tak viacero jej spolužiakov
Je to na sídlisku a trasu dobre pozná

Je to velmi individuálne, niektore deti su sikovne a schopne, ine su zamotané a rodicia aj pri osmakoch trpnu ci potomok dorazil z domu do skoly

mondolina
30. apr 2016

Mam prvaka, prvy pol rok som chodila s nim, teraz uz chodi sam, aj na ihrisko chodi sam.

mima89
30. apr 2016

sama si musis poznat dieta ci to zvladne... ja malu pustam samu pred bytovku na ihrisko co mame hned pod balkonom, od 5 rokov... myslim, ze detom dat aj trochu slobody a zodpovednosti, v ramci ich veku samozrejme, aby stale nemali rodica za zadkom a nevedeli sa sami rozhodovat, my ked sme boli mali tiez sme chodili sami do skoly a zo skoly...

alietam
autor
30. apr 2016

jasen ze rozkazujem ja xixi 😀 ale popravde ja mam strach ze co ak sa mu nieco stane.Ano stalo sa nieco aj ked sme boli pri nom ale to je uz o inom.Mam respekt pred tym aby chodil sam zatial sme len vyskuskali tak 2 x ale s tym ze sme sa stretli pri skole ( ja som ho sledovala 😝 ) .Len ma ukecal ale strach je vasci jasne ked zacne dcera chodit do skoly aj tak bude s nami chodit kedze uz budu chodit do tej istej skoly obaja.Len to ma zaraza ze kolko deti chodi samych do skoly prvakov aj druhakov.tak ci som ja sisi ze s nim chodim nadalej.Preto drankal ze chce chodit sam lebo vidi ostatnych.Najskor chodime do skolky s maldsou tu mam blizsie a az potom ideme do skoly a ja tom idem potom na zastavku ktora je hne pred skolou a idem do prace.Len minule vykrikoval ked sme po neho prisli o o 15:15 do skoly ze kde sme lebo ze je posledny.Tak tomu nechapem ze ci ja mam naprd pracovnu dobu alebo je tolko nezamestanych ludi ze ked pridem po dieta o 15:15 je posledne xixi 🙂

alietam
autor
30. apr 2016

@mima89 ja mu doverujem vonku ho pustim aj sameho ale bez bycikla napriklad ale do skoly aj ho chcem pustit sameho ze nech si zvyka ale ked strach je hnusny.Viem ze to zvladne len vzdy je tam nieco ze co ak daco

blackcrystal
30. apr 2016

@alietam no ja by som prvaka urcite sameho nepustila von (pokial sa nebavime o oplotenej zahrade) ani do skoly. Podla mna by to zvladol ale nemyslim, ze je to bezpecne. 😒

yukki
30. apr 2016

Púšťam.

prasiatko30
30. apr 2016

Nepustila by som a vonku tiez nie pokial je to volne priestranstvo kde sa pohybuju cudzi ludia a je tam sam

kikad27
30. apr 2016

Od pol roka moja ked bola prvacka chodila sama do skoly a pokial sme mali s muzom obaja rannu tak asi 3 krat do mesiaca sa to stalo tak chodila z domu a aj zamykala sama. Okontrolovala som ju z prace cez pevnu linku. Skolu mame asi 5 min od domu a zo skoly chodila tiez sama a teraz je tretiacka a chodi aj do aj zo skoly sama. A von chodi od 6 sama za barak kde nie je cesta. Vidim si ju pekne s okna

tyelde
30. apr 2016

ja som chodila sama 17km autobusom do mesta po 2 týždňoch prvej triedy, s tým, že prvý ročník ma mama odprevádzala na zastávku (2km do vedľajšej dediny po hlavnej ceste) a potom som už chodila sama...a pohoda 🙂 a von sama tak od 4roch, akurát sme museli ostať na našej ulici......a priateľov syn mal teraz 8, do školy chodí sám cez celú už vyše roka a takisto sa hrať von, akurát musí povedať kde približne bude a s kým tam bude, a musí sa vrátiť načas 🙂

frufruwa
30. apr 2016

Možno to bude znieť zvláštne ale ja mam 11 ročnú babu a poviem Vám že sa neodvážim ju poslať samu ani len smeti vysypat nie ešte do školy vzhľadom na to že by musela ísť električkou a peši cez dve dvojprúdovky.tolko bláznov čo má vodičáky....nie raz sa nám stalo že nám jedno auto dalo prednosť a to druhé skoro zramovalo.takze ani na prechode nebo bezpečne:(((

frufruwa
30. apr 2016

Nebo-není

bubelko
30. apr 2016

@alietam hej pustam. zijem v zahranici, kde deti chodia od 4r same do skolky. moji chodili tiez.
chodia sami na skolske ihrisko - tiez asi 15min od domu. su tam hodiny a mame vzdy dohodnute, kedy maju prist domov. 😉

pribinak
30. apr 2016

@frufruwa fuuuu, 11rocna ani smeti nejde vysypať? Za 3-4 roky tu budes pisat, ze ti s ničím nepomôže
Nechcem rýpať, ale toto trochen preháňaš

frufruwa
30. apr 2016

@pribinak s tým problém neni ona upratuje navarí aj decká opatruje ale proste sa bojím ju pustiť samu

domak2
30. apr 2016

Podla mna dost zalezi kde clovek zije, ja si to neviem ani predstavit. Takisto ako neodchadzam z domu a necham dieta same, tak by som ho nenechala ist same do skoly. Nahoda je raz dva blbec.

vroni
30. apr 2016

my vozime este aj nasu stvrtacku (ale treba prestupovat a prejst cez cez hodnu cast mesta), ale do Billy ide nakupit aj sama (aj ked to ofrfle, ale to uz je o inom, v prvej triede ju to este nadchynalo)

skeblicka77
30. apr 2016

moj starsi chodil sam od druhaka, mame to dost daleko z domu, teraz pojde krpec do prvej a budu chodit spolu..inak chodievaju spolu rano sami do skoly, starsi nosi krpca do skolky a zvladaju to spolu.. ale poviem pravdu, neviem si predstavit tohoto mladiseho krpca poslat sameho rano do skoly, on je iny ako bol starsi, taky pochabel.. podla mna kazda mama si pozna soje dieta a vie odhadnut, ci to zvladne alebo nie

marcelatje
30. apr 2016

Podľa mňa je dosť rozhodujúci aj fakt či bývate na dedine alebo v meste.

katka1981
30. apr 2016

@alietam, u nas to nehrozi nakolko by jej cesta do skoly trvala peso asi 45 minut. (autom 6-10 minut podla kolon). Ale je moznost, vyhodit ju na zastavke skolskeho autobusu, tam su vzdy 1 alebo 2 ucitelky, kt. deti bezpecne odvedu do skoly, ale zatial to neplanujeme, lebo tasku ma sto kilovu a je drobec.

susu29
30. apr 2016

Ja v pohode, nechodi cez cestu, to je vyhoda a vonku chodieva sam. Vzdy idem s mladsim skontrolovat, kde je, ci tam, ako sme sa dohodli, ale je futbalista, takze je vzdy na ihrisku 😀

alietam
autor
30. apr 2016

byvame v meste ale ked to porovnam nasi byvaju na dedine a keby tam mal chodit sam do skoly tak popravde to ho radsej pustim tu v meste sameho ako tam lebo kus by musel ist po hlavnej ceste kym by dosiel ku chodniku aj ten konci o dost skor pred skolou a chodia tam ako diviaci podaktory

luciferkax
30. apr 2016

síce mám už druháka, ale od prvého ročníka som s ním chodila asi prvý polrok po neho, ráno chodievame všetci spolu doteraz, ale zo školy už chodieva sám bez problémov, tiež má jednu cestu, okolo ktorej prejde a potom bočnú cestu.. chodievajú tak vlastne všetci, rodičia čakajú iba prvý mesiac, dva pred školou prváčikov, ináč nie :D :D a vonku chodieva, ale nesmie za hlavnú cestu... má tu susedov, kde sa chodia hrať

katrin21
30. apr 2016

ano, pustila by som ho, ak vidis, ze to zvlada a je na neho splahnutie

P.S. Ja som v 1 rocniku chodila sama cez cele mesto na hudobnu ,podotykam aj MHD , alebo aj pešo, ked som chcela usetrit 50 halierov, co stal listok a kupila som si radsej zmrzku 😀.....
A moj partner, ked bol prvak, rano este aj obliekal a chystal 3r brata do skolky a odviedol ho tam, mal to pri cinzaku a on potom siel so skoly, ktora bola kusok dalej.... Rodicia museli chodi na 6tu do skoly, takze ranajky na stole , oblecko a zvysok museli zvladnut sami.. Dnes nepredstavitelne ,ze? a zvladali to 🙂 aspon maju na co spominat... aj ked doba bola ina, dieta zije vzdy v tej aktualnej dobe, berie ju ako OK a je pre neho normalna. Len rodic ma vacsi strach.. to je tak vzdy.

kubkovamama
30. apr 2016

@alietam prvaka som tiez sama nepustala..a mala som s nim spolocnu cestu do prace a do druziny som tiez chodila prenho.Na prvacika je dost uz len prechod zo skolky do skoly,plno noviniek a este sa učiť sam chodit..Von asi aj ano,pri dome,s detmi,kt.poznas.Teraz je druhak..chodi uz sam aj na treningy cez par prechodov..aj sa bal,ale naucil sa..a pozeram vzdy z okna pokial dovidim.Podla mna tak postupne pridavat.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli