Chodí váš prvák sám do školy a sám von?

alietam
30. apr 2016

ahojte baby chcem sa spytat pustate svojich prvakov samych do skoly?nasa skola je asi cca 12 minut od domu jedna hlavna cesta to by presiel so mnou kedze odvadzam este dceru do skolky je po ceste do skoly a potom ma uz len jednu vedlajsiu cestu s prechodom a zvyknu stavat tam rano policajti lebo je tam aj hlavna cesta + zastavka ale cez tu neprechadza ale ide popri nej. Plus ci ich pustate samych aj vonka .Mala je teraz chora tak som ho pustila sameho vonka ale dala som mu pokyny kde ma byt aby som ho videla z okna mame ihrisko za domom tak bol tam a dala som mu hodinky na ruku a ukazala som mu ze kedy ma prist domov.To zvladol super prisiel na cas domov a k tej skole dve cesty mame odskusane ze som mu dala naskok par minut a isla som za nim a pred skolou sme sa stretli ale popravde najradsej by som bola keby nespekuloval ze chce chodit sam 😕 dakujem

simca06022011
25. máj 2016

@jolinka pozri to je vec co sa syane hocikomu hocikde.. Vidis aj dospelemu... Doprava sa mne rusnejsia u nas vobec nezda. Pamatam si kolony aut a este via autobusov v centre. Teraz je vela aut hlavne na yahoch kde deti nechodia-s kolonami + samo pred donami plne parkoviska a pod. Ale tsk chodia ludia rovnako a vacsinou davaju pozor. Ked sa stane besyastie na ceste tak velakrat aj kvoli nepozornosti rodica ( u nas skocilo dieta pred auto a mama sa rozpravala na chodniku, alebo skor pri hre ked vybehnu deti bez obzretia sa pred auto)... Aj 16 rocne dieta zmizne... A znamena to ze bude pod zamkou ? ;) nie... Vsetko primerane... Aj okoliu, podmienkam v danom meste atd. U nas vidim policajtou castejsie ako asocialov ;)

bobulaaa
29. máj 2016

@marcelatje Vtedy bola ina doba aj kociky z detmi sa nechavali pred obchodom.Pamätam si ze u babky vsetcia susedia mali kluce z vonku vo dverach.No nechcem si predstavit jak by to v dnesnej dobe dopadlo.

trinitysaturno
3. aug 2016

a to ešet len budem riešit ja mám skor poroblém teraz nastupujem do práce a musim ho nechat doma samého na 2 hodiny zvláda to má 6,5 roka. mobil má otcovi zavola ked niečo aj on ho kontroluje volaním.pozerá telku,jedlo má. vie že nemá nikoho pustit dovnútra. brána zatvorená dvere otvorené teda na náš dvor keby že musel može íst. ked ide do školy v tom čase bude v družine máme to teraz v auguste... áno mám nočné mory že čo ak sa mu niečo stane ale to asi može aj ked budem sediet je v jednej izbe on v druhej.. školu budem riešit neviem ekdy máme to dost daleko peši aj 20 minut a dost blbe cest chodníky aj autá letia.. tak neviem kedy ho budem moct puštat samého tam či spat ale asi risknm v 2.3ročníku uvidíme..keby mal nejakích roevsikov či známych . bolo by lepšie..

lussy666
1. dec 2016

necitala som diskusiu, reagujem len na otazku 🙂 mam dceru prvacku a povodne som ju samu pustat do skoly nechcela, ved su to este male deti...ale....hned druhy den ako sme isli rano do skoly, sa k nam pridalo 6 dcerinych spoluziakov, ktori isli sami..takze to vyzeralo, ako by som ich viedla vsetkych🙂 skolu mame medzi dvoma dedinami, idu stale len po chodniku, stale som s nimi chodila, ale dcera velmi naliehala, ze chce chodit sama. tak chodi. rano sa cca 50m od nasho domu stretne 7 prvakov, a 5 starsich deti,ale vsetky do 10rokov a idu spolu do skoly, je to asi kilometer. z druziny chodia piati nasou cestou. takze aj ked som si myslela, ze ju budem vodit do skoly minimalne prve dva rocniky, chodi sama od septembra.

tosomja
5. sep 2018

Do skoly nie, striedame sa s mamičkami, raz beriem ja deti , raz oni moju. ..vonku chodi sama, s kamarátkami, len na ihrisko, maju zakazane preliezky. Maju kluce na krku a kazdy pohyb mimo dohľadu musia hlásiť. Uz rok takto fungujeme. A s nikým nikde nemozu ist.