Čo dokážu 10 ročné deti s ihlou a niťou?

luciferova
9. okt 2007

neviem si celkom rady. prosim poradte mi, co by mohli zvladnut urobit stvrtaci s ihlou, nitou a latkou? penazenku uz robili, no chcem nieco ine... dakujem

janinah
24. okt 2007

luciferova,nič v zlom,ale mne ako rodičovi a myslím,že ani deťom tie prebrané americké sviatky nič nehovoria,nakuknite ako učiteľky do našich zvykov,taká Lucia 13.dec. a vymetanie duchov a robenie nejakých bosorečiek na metle by ma bavilo (mať tak 10.r. )asi viac , na Ondreja sa lialo olovo -to v škole ťažko, a varili sa pirohy nie s plnkou ale s menom budúceho muža-napísať a vložiť do piroha,je toho kopa,ja ako rodič by som ocenila,keby niečo také s deťmi sa v škole robilo,inač cením si prácu učiteľov a vidím,že ty si z tých naozajstných učiteľov,máš o deti záujem,tak vďaka

tomaslavka3
24. okt 2007

luciferova-okolo hallowenu asi nasi nebudu robit nic.Byvame v dedine,ktora je tak trochu sväta.Napr,ked su tu hody-odpust v stredu deti maju vtedy volno.Nejdu do skoly,ale do kostola na omsu.Tu je 5000 obyvatelov a kazdy je katolik takze nikomu to nevadi.Neviem si to predstavit v inej dedine. Suhlasim z nazorom janinah treba obnovovat.

maruschka
25. okt 2007

janinah,u nás sa na Luciu aj Barboru chodí.Teda dievčatá v bielych plachtách so zelenou čečinou alebo husím krídlom ometajú kúty v dome.chodí sa aj koledovať na troch kráľov.Okolité dediny majú aj pálenie basy alebo moreny.Máme aj hody,ktoré trvajú dva dni.Takže u nás sa tieto ľudové zvyky udržali.A to sme normálne moderné dediny z okolia Trenčína,takže som rada,že napriek pokroku,technike a modernej dobe, u nás deti majú možnosť vidieť aj tieto zvyky aj ďalej udržovať. 🙂hallowen je tu veľmi známy pojem,ale iba v tej rovine,že sa predáva množstvo svietnikov,ozdôb do záhrady a na dvere,oblečenia s tematikou hallowenu,ale neslávi sa nijako. 🙂

luciferova
autor
25. okt 2007

janinah - uplne s tebou suhlasim. ale lucie je az v polovici decembra, ondreja tusim koncom novembra a ja potrebujem nieco na teraz. ani mne halloween vela nehovori, dnesnym detom si myslim, ze viac, lebo je velmi vela americkych filmov, aj vyklady su vyzdobene tekvicami a podobne. urcite to neplanujem nejak oslavovat, ale brali to aj na anglictine a tak vedia co to je.

viete? tak preto som chcela halloween, pretoze je to tu teraz a ja teraz nemam co na vytvarke robit. viete ako som to nakoniec vymyslela? ziadny halloween sa nekonal, deti si priniesli jesenne plody (hrozno, cibula, tekvice, jablka), poukladali na stol a kreslili🙂

tomaslavka - aj ja ucim na dedine a v skolke mali tekvicovy sprievod... myslim, ze dnes uz deti viac vedia o halloweene ako my v ich veku. ale suhlasim v tom, ze treba udrziavat slovenske zvyky😉

tomaslavka3
25. okt 2007

luciferova-dnes som pozerala telku,tusim spravy.Zapacil sa mi napad pre teba.Co keby si urobila z detmi v triede na nejaky podklad obraz z plodov prirody.Vies,co myslim?Z maku,kukurice,zito,orechov,semiacka....Urcite by sa vam podaril krasny obrazok.

janinah
25. okt 2007

blíži sa Pamiatka zosnulých,pre mňa v detstve to bol zážitok tie sviečky na cintoríne,keby si tak niečo k tomu vymyslela,napr. napísať na stuhu slovko spomíname a nejako šikovne to pripojiť ku kahančeku ,alebo niečo podobné

maruschka
26. okt 2007

ja si myslím,že na podporenie detskej fantázie by mohlo byť napríklad iba jablko.Nech ho všetci namaľujú a pozadie alebo zátišie,v ktorom by sa to jablko nachádzalo si môže domyslieť alebo vymyslieť a namaľovať každý sám.Napr.jablko a v pozadí ovocný sad,alebo jablko na stole v košíku,skrátka tak,ako si ho každý predstavuje.Alebo iný predmet,napríklad Slnko,jeden si ho predstaví nad plážou pri vode,druhý nad horami,tretí ako vychádza.
Skrátka predmet jednotný a pozadie individuálne. 🙂

emjee
26. okt 2007

janinah
tie figurky z orieskov su krasne 🙂

luciferka
za par tyzdnov mozes zacat uz aj s vyrobou nejakych darcekov pre mamicky (napr. ramik na fotky z kartonu vyrobit a ozdobit) a ockov

luciferova
autor
27. okt 2007

diky baby. urcite ste ma inspirovali. tema dusiciek sa mi zdala na vytvarnu dost morbidna, takze to vylucujem.

janinah - super stranka. dik 😉

luciferova
autor
5. nov 2007

nasla som este dobru stranku, mozno niekomu pomoze 🙂

http://www.tvorivyamos.cz/

luciferova
autor
12. nov 2007

mate nejake typy na nejaku zimnu tematiku? okrem vaty 🙂

emjee
12. nov 2007

co myslis pod zimnou tematikou okrem vaty?

mne sa hrozne pacia dedovia mrazovia ci santa clausovia z ruliciek od toaletaku - volakedy som ich vyrobla na kvanta a vzdy bolo ich komu podarovat (napachate cukrikmi) - staci k tomu cerveny krepovy papier alebo pevnejsia latka, lep, ihla, nit, vata 😀

luciferova
autor
14. nov 2007

no nieco, na co nie je prvotne potrebna vata. moze sa dotvorit, ale na mikulasa je este zavcasu...

luciferova
autor
10. dec 2007

ahojte, opat potrebujem inspiraciu🙂 co robili vase deti v poslednom case na vv?