Čo má dieťa vedieť na zápis do školy?

abetka
31. júl 2008

Caka nas zapis a neviem co maju deti vediet a co musia vediet

bodka70
20. jan 2012

@rozala111 , nie je žiaden problém, my sme takto boli so staršou a mladšia mala 3 roky a prihovárali sa aj jej, dali jej nejaké darčeky a bol tam aj hrací kútik. Aj pred dvoma rokmi keď sme boli na zápis s mladšou, tak tam bolo veľa rodičov aj s mladšími súrodencami, dokonca s bábätkami v kočíku. Učiteľky sa správajú k takým detičkám milo, veď to sú tiež potencionálni budúci žiakovia školy a dnes sa drvivá väčšina škôl o prvákov bije. 😉
Celý zápis trvá cca pol hodinu až hodinu, závisí od konkrétnej školy, koľko príde detí na zápis a aký program pre deti urobia.

syslica
22. jan 2012

@rozala111 Ako píše Bodka, vôbec žiadny problém... vlastný pohovor budúceho prváčika s učiteľkou trvá len chvíľu, rodičia zvyčajne pri ňom nie sú, zatiaľ si vy obehnete priestory školy, potom nasledujú tvorivé dielne... to sa už môžete aj zapojiť. Mladší syslík mal pri zápise staršieho bračeka 2,5 r., veľmi sa mu páčilo. Teraz sa chystá zúčastniť sa prváckej otvorenej hodiny 😉 .

lubina
22. jan 2012

@syslica moje deti maju presne ako tvoje, akurat ze su to dievcatka. No a mladsia by sa najradsej vsetko naucila uz teraz so starsou a kazde rano ked ide do skolky mi hovori, ze ona do skolky nejde a mam ju odviest do velkej skoly 😀

lumasa
23. jan 2012

juj baby, my ideme na zápis 2.2 a už teraz mám z toho nervy...Samko je šikovný ale tak typický chalan, neudrží dlho pozornosť. snáď sa to do septembra trochu upraví 😒

janula_nz
25. jan 2012

ahojte mamicky. hladala som tu takuto temu, kedze sa to tyka aj nas. moja laurika mala v novembri 6r a ide do skoly od septembra. na zapise sme boli 23.1 . a dopadlo to dobre. dokonca som sa taaaaaaak nasmiala, co stale rozpravala laurika 😅 ona je totizto velmi vyrecna a ma bohatu slovnu zasobu a co tam kadeco porozpravala. jej buduca ucitelka povedala, ze bude hovorkyna triedy, ze take dieta tam nemaju a laura bude ako stvorena nato 😀

jaj a chcela som sa opytat, ci u vas na zapise pytaju aj nejake peniaze na skolske zosity a pomocky.

janula_nz
25. jan 2012

u nas zapis prebiehal od 13h - 17h, cize deti neprisli naraz ale postupne. my sme prisli s este jednou mamickou a jej dcerkou. pani ucitelka dievcata posadila vedla seba do lavice a kazdej dala take papiere, kde boli nakreslene geometricke tvary, ktore trebalo ukazat a vyfarbit takou farbou aku povedala ucitelka. potom tam boli tri mesiaciky troch velkosti a trebalo vyfarbit ten najmensi alebo najvacsi. a nieco mali nakreslit. proste uplne jednoduche veci, co asi kazde dieta v tom veku vie. a k tomu povedat basnicku, pesnicku . kedze laura je strasne vyrecna , to druhe dievcatko islo ako prve. netreba sa toho obavat, ucitelky su velmi mile. a kym ucitelka pracovala s detmi, my mamicky sme vyplnali papiere.

slivka3
2. feb 2012

@titkovamiriam Ahoj chcem sa ťa opýtať Ty si dávala žiadosť o odklad už pri zápise?My sme boli na zápise včera a povedali my ak chceme odklad,že musím ísť do pedagogicko-psychologickej poradne a na základe ich odporúčania dať žiadosť o odklad.Ešte mi povedali,že by mi odporučili nultý ročník ak sa bude otvaráť /podľa toho či nazbierajú dostatočný počet detí/,ale neviem,či by som s tým súhlasila,uvidím čo mi povedia v tej poradni.

titkovamiriam
2. feb 2012

@slivka3 ja som mala o odklad,,povedane ,,uz vlani kedze marek ani nesiel do predskolskej triedy,pri zapise,hom uz tak brali,kebyze mam posudok od ,,spravnej,,psycholigicky uz mam pokoj-akurat dnes som tam volala ze kedy teda prist na ten test zrelosti a ona my zasa povie ze to mi povie skolka kedy ho vypisu-picnut ma ide z toho 😠 😠 😠

titkovamiriam
2. feb 2012

@janula_nz u nas pytaju už roky na zosity,anglictinu a pracovne vyucovanie

slivka3
2. feb 2012

@titkovamiriam Aha,tak Matejko zas chodí do predškolky,ale takej kde je len 8 predškolákoch /všetko letné deti/zbytok sú škôlkári.Mne na tom zápise povedali,že mám isť do tej poradne a na základe ich doporučenia mám prísť do školy za riaditeľkov a dať žiadosť o odklad,ale do tej poradne som ešte nevolala tak neviem,čo mi zas tam povedia,asi tam zavolám čím skôr/lebo pôvodne som tam chcela ísť až niekedy v máji/až ma zas oni neprekvapia,že treba nejaké potvrdenie zo školy.

titkovamiriam
2. feb 2012

@slivka3 a este budes potrebovat na zaklade psycho hodnotenia aj potvrdenie od lekarky/pediatricky/,to mam na zaklade povodneho odporucania a v ziadosti staci len jedna veta ,,žiadam o odklad školskej dochadzky syna....na šk.rok 2012-2013,,
Ja ten odklad chcem urcite-nechapem co chcu take tanecky okolo toho,keby mal Marek 5 chcela by som ho dat teraz to by som chapala 😠

slivka3
2. feb 2012

@titkovamiriam O lekárskom potvrdení mi nič nehovorili,ale už som sa s pediatričkou o tom bavila a povedala mi ak by niečo také potrebovali tak mi odporúčanie napíše.

betkavlcekova
3. feb 2012

my sme davali tiez minuly rok odklad synovi a k ziadosti o odklad som pridavala vyjadrenie z psychologickej poradne a tiez aj potvrdenie od detskej lekarky ze odporuca odklad

yukki
3. feb 2012

aj u nás je potrebné potvrdenie z PPP-ale zápis musím absolvovať s ňou, čo je podľa mňa tiež na hlavu.....a od detskej lekárky, potvrdenie. Nemám strach, že by nám to nedali, dôvodov je viac ako dosť, ale na jakú ... musím s ňou na ten zápis, tomu nerozumiem

rozala111
6. feb 2012

Ahojte, chcem sa spýtať, je možné na zápise poprosiť, aby boli deti z jednej školky umiestnené v jednej triede, ide nám o tom, že sa už poznajú a keď budú napr. choré, tak vieme za kým máme ísť a podobne.

ivet78
6. feb 2012

@rozala111 ahoj u nás sa to dalo, aby deti chodili do jednej triedy. bolo to treba napísať do zápisného lístka...aj odvôvodnenie a mne aj detom to bolo vždy umožnené... myslím že vela sa dá urobiť,... len sa treba opýtať a komunikovať s učitelkami... určite sa pýtaj... ved nič za to nedáš... a ked bys sa to nedalo... ved časom sa s rodičmi spoznáš a určite budeš kam mať ísť pre úlohy...