Čo s problémovou učiteľkou?

katecameron
22. apr 2012

Baby ja uz som na nervy mame problem zo synovou triednou ucitelkou. Pani ucitelka ma ocividne problem zo svojim spravaním a ovladaním sa 😖 kedze moj synator 7rocny je hyper senzitívny to jest extremne citlivy ma z nej traumu place ze chce radsej inu ucitelku trapi sa koli nej ona nielen moje dieta aj ine druhe deti verejne ponizuje, uraza, vrieska po nich atd. Naposledy na priviedla do zurivosti ked povedala mojemu dietatu je ze sa sprava ako TELA co natom ze to vrieskala na celu triedu zhodila ju pred 25deckami ktore sa rehotali na tom ako jej nadava. Chceme sa stazovat no niektore osoby ma od toho odhovaraju ze to aj tak k nicomu nevedie ze ublízim len svojim detom.Podotykam nieje mozne ich prelozit do inej triedy nakolko su len jedna trieda. Ja neviem co robit baby mate skusenosti zo stazovaním sa na ucitela? Malo to nejaky vyznam alebo poskodene ostalo potom dieta ? Inak co poznam ludí co sa na uvedenu ucitelku stazovali museli prelozit deti na inu skolu co v nasom prípade je takmer nemozne kedze nechcem aby deti dochadzali takmer 10km autobusom blizsie skolu nemame ☹

juliagregor
22. apr 2012

@katecameron posli za nou muza...a staznost na skolsku spravu...ked nema nervy nech zmeni zamestnanie

mojho brata raz riaditel tak tahal za vlasy, ze mu vytrhol plesinu, otec nabehol, chytil ho pod krk a viac sa neodvazil...bolo to za komunistov, kde moj otec bol obycajny clovek a riaditel bol komunista...

katecameron
autor
22. apr 2012

@juliagregor ten by nesiel

juliagregor
22. apr 2012

@katecameron tak ho tam "dokop" ...on musi, ucky maju respekt pred chlapmi...teda vacsinou... 😎

mata1001
22. apr 2012

stazuj sa u riaditelky...ak to nepomoze tak si dieta preloz na inu skolu.nebude ani prve ani posledne co musi cestovat..ale treba to vyriesit...ja by som nemala to srdce pustit dieta do skoly s placom...on sa tej ucitelky boji...chuda male...a mozes to zmenit ty ako rodic aby nechodilo do skoly so strachom...

katecameron
autor
22. apr 2012

@juliagregor no to sa mi nepodarí tazko vysvetlovat nieje ani taky typ co by ju pod krk zdrapil a inak pani ucitelka aj deti bije na vlastne oci som videla ako jednemu chalanovi taku vylepila ze si tresol hlavu o tabulu stala som od nej asi 3metre cize bolo vidiet ze sa neovladla ani pred rodicom ineho ziaka

sisaha
22. apr 2012

@katecameron podala si informacie iba z jednej strany, takze je tazke zaujat nestranny postoj. Kvoli comu ucitelka oznacila tvoje dieta telatom? Vyrusuju na hodine pravidelne? respektuje ju? pripravuje sa na vyucovanie? Alebo je to iba o tom, ze ona je ta zla, nema nervy a dieta je sice hypersenzitivne, ale ved vlastne o nic nejde? Co hovoria ostatní rodicia? Sprava sa tak ku kazdemu dietatu? alebo iba k tym, s ktorymi si nevie poradit? To su otazky na ktore si musis dat aj sama odpoved a uplne najlepsie je, zajst za skolskou psychologickou, alebo pedagogicko-psychologickej poradne, rozobrat svoj problem a najst spolocne pricinu a odstranit ju.
Na tvojom mieste zajdem za ucitelkou osobne a popytam sa jej na problemy, nech sama definuje v com vidi problem. Drzim palce 😉

katecameron
autor
22. apr 2012

@mata1001 ano ja viem ze sa jej bojí lenze s tym cestovanín to nieje take jednoduche o mesiac budem nezamestanana ja nebudem mat ziaden príjem ani na lístok na bus pre to moje dieta ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

ani3012
22. apr 2012

@sisaha tak ja som bola tiež taká ,stačilo na mňa zdvihnúť hlas (večne som bola zasnená) a už som plakala...

kukujka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janano
22. apr 2012

@katecameron ona vylepila dietatu a rodicia to akceptovali????? Okamzite by som na nu podala trestne oznamenie!!!!! To kde sme? V ktorej dobe zije???

anjelicek26
22. apr 2012

@katecameron - ak by moje dieta v skole trpi, tak podam staznost na obec, riaditelke, do lokalnych novin. Ale najprv si vypocuj druhu stranu veci - teda prvy krok je prisliapnut ucitelke na krk. Lebo ak ma niekto ako pise "hyper senzitivne dieta" - casto za tym ruku na srdce byva aj mamicka, co si toho svojho milacika ofukovala a nikdy na neho nedala dopustit a dostal sa do kolektivu, kde uz na neho specialne ohlady nikto neberie.

Ak to inak nepojde, tak aj 10km autobusom do inej skoly, ved to nie je dialka, my nasu budeme vozit kazde rano 21km v hustej premavke. Proste lepsia skola ma prednost. Permanentny listok pre dieta na jednu trasu je lacny. Ale ani ina skola ti nezaruci, ze tam bude stastny, mozno mu opät ucitelka nesadne. Ono ja som za to, aby sa dieta pokusalo konflikty riesit a neutekalo, aj deti tak vychovavam, aby si vedeli otvorit usta - osobne keby mojej dcere ucitelka povie, ze je tela, tak jej mala vynada, ze tela nie je a taketo vyjadrovanie je neslusne. Proste si svoje obhaji a mna na to nepotrebuje.

katecameron
autor
22. apr 2012

@sisaha ha tak teraz to vyznelo blbie v mojom nieje problem vynadala mojej dcere lebo sa jej nepozdravila -tipujem ze zo strachu sama som sa jej pytala ze preoco sa nepozdravila ved vie ze je to slusnost dieta povedala ze NEVIE preco sa nepozdravila sice dcera chodí do inej triedy ale ona je triedna synovi a syn je totalne bezproblemove dieta ved ma v ziackej knizke same pochvaly za spravanie v spravaní nieje problem rucím za to ze problem je v ucitelke ostatní rodicia sa boja a ticho toleruju jej maniere

janano
22. apr 2012

@katecameron A poviem ti, stale je to tvoje dieta...ak nic nespravis, bude mat nasledky, to si mozes byt ista....

ani3012
22. apr 2012

@katecameron alebo tú učiteľku vnímaš citlivejšie pri svojej dcérke ako pri synovi....

mata1001
22. apr 2012

@katecameron tak to potom musis vyriesit s ucitelkou...ako tu uz baby pisali najlepsie bude sa s nou porozpravat,ale doporucujem tam mat aj tretiu osobu...(napr.riaditelku) proste jej povedat co sa vam rodicom nepaci...a idealne by bolo aby tam bolo viac nespokojnych rodicov...myslim ze s tym by uz riaditelka nieco urobila...

sisaha
22. apr 2012

@kukujka presne tak, dnesne deti si az prilis dovoluju na ucitelov. S kludom anglicana ich poslu odtial odkial prisli a nepomenuju to lekarskym terminom. Kedysi ucitel vzbudzoval respekt. Ked si spomeniem na nasu zakladku, tak ano - obcas sa tam vyskytli telesne tresty - hlavne zo strany ucitelov, ale na skole bol poriadok, ucta k ucitelom. Ucitelia sa nemuseli bat, ze ak dieta zle oznamkovali, tak na druhy den tam bol nastupeny rodic a vynadal im...

sussie259
22. apr 2012

@katecameron moja rada je: skus zajst za nou osobne, a porozprávat sa 🙂 a neviem ako tvoj syncek , ale deti v tomto veku , dokazu dost zvelicovat a prifarbovat si rozne veci. skus sa spýtat aj inych deti, alebo inych rodicov co sa udialo na hodine alebo ako sa správa k inym detom.
ja som tiez ucitelka a vzdy som bola rada, ak sa rodicia zaujimali , co sa deje v skole.. som im posielala maily aj mi mohli volat, ked mali nejaky problem- a aj sa mi stalo, ze sme si s rodicom sadli a vydiskutovali si rozne veci. je fajn vediet, ze rodic ma zaujem o dieta, ale treba sa sadnut aj dietatom a pýtat sa ho preco asi p.ucitelka tak reagovala, ci ju neprovokoval..atd.. no drzim palceky, nech sa to uz neopakuje, lebo dieta sa ma tesit do skoly a hlavne je este v takom veku, ked svoju p.ucitelku lubi 😀

klincek
22. apr 2012

@katecameron ja som chodila uz od prvej triedy do druhej dediny, moj brat rovnako. od druheho stupna o dve dediny dalej..sama, autobusom. u nas skola nebola, nebolo na vyber. da sa to v pohode zvladnut. radsej obetujte kusok svojho pohodlia ako si takto nechat stresovat dieta.
ale na ucitelku treba aj tak navrieskat - rovnako ako ona na deti. teda najlepsie na verejnom mieste, kde bude cim viac ludi, nech vie ako sa citilo tvoje dieta 😠 . ja by som sa neudrzala..a hlavne tu staznost by som urcite riesila, idealne by bolo spojit sa viaceri rodicia, kedze tych stresovanych deti je viac. a ak mate pocit, ze by sa nic nevyriesilo, resp. sa naozaj nevyriesi, kludne na to nasadit aj nejake miestne noviny, riesit to so zriadovatelom skoly a s hocikym, kto s tym moze cokolvek urobit. proste skusajte..
a prepac, neda mi to, ale aby si otec nezastal svoje dieta, ked tu zjavne nejaky problem je?! v ziadnom pripade nie som za to, aby rodicia ucitelky terorizovali za prkotiny, ale toto je vazna vec. co nevidi, ze maly je z nej na nervy, alebo je mu to jedno?

sisaha
22. apr 2012

@katecameron jaaaj, no tak aj nás nazývali teliatkami ucitelia, ked sme isli oproti nim a ani bú, ani mú... Mohla zvolit iny postup, ale najlepsie bude asi s nou hodiť reč.

polyana
22. apr 2012

som tiež toho názoru,že sa najprv spýtať učitelky na jej verziu toho, prečo to dieťa tak nazvala a čo sa jej nepáči. V prípade, že si na to dieťa zasadne- už to bude náznak toho,že nie je práve pedagogickou na pravom mieste. A pokial si chybu neuvedomí a budú nadalej sťažnosti na jej správanie, tak by som to riešila cez riaditela a prípadne cez ešte vyššie orgány. Nie je predsa normálne ,aby dieťa v takom malom veku chodilo zdeptané zo školy. U nás bola tiež v škole jedna takáto osoba- rovnako učila na prvom stupni a veru že sa tu dlho neohriala,nakolko deti z nej boli totálne vydesené. A ani riaditelka si predsa neželá mať v kolektíve problémového človeka. Akonáhle odišla-problémy skončili..

pink_lady
22. apr 2012

napisala som prispevok a nesiel mi pridat 😕 tazko posudit, nevidime do veci ...poznam to z oboch stran brehu...hypersenzitivne aj hyperaktivne dieta patri k skolskemu psychologovi...a ucitelka urcite tiez 😀 lebo kto pri dnesnych detoch neskonci u psychologa/psychiatra tak ten ma zelezne nervy aleboj e totalny flegmos 😀 😀 😀 😀 😀 😀 zial ...dnesne deti vedia tak vytocit...ziadna autorita, ziadna slusnost, ucitel je pre nich niekto kto je niekto "pod nimi"...

katecameron
autor
22. apr 2012

@sussie259 s nou je probelm diskutovat uz som sa pokusala vela krat asi stylom ze syn je citlivy ze plakal lebo nieco sa mu nedarilo a ona na neho nakricala vies co mi nato povedala ona ZE ONA NA NEHO NEKRICALA ONA LEN ZVyslila hlas vies kym ona ma pocit ze na neho LEN zvysila hlas n sa tym traúpi a place

irriss
22. apr 2012

@katecameron
Ahojky! Necetla jsem vsechno, jen uvodni prispevek.. 😉
Omlouvam se, ale doctu 😉 ..jen mam fofry..

Ja jsem jedna z tech, co ma zkusenosti se stiznostma na ucitelky i profesory i reditele. 😔
Takze vsechny stupne mimo materskou skolku, tam jsem psala "pochvalu" na vyssi organy.. 😉

katecameron
autor
22. apr 2012

@pink_lady nejedna sa o hyperaktívne dieta a u skolskeho psychologa sme uz boli na podnet pre dysgrafiu ale nebola potvrdela velmi by som sa nesmiala z mojho podnetu sme objednany uz do CPP

pink_lady
22. apr 2012

@katecameron ja viem ze sa nejedna o hyperaktivne aj som to napisala ze aj hyper SENZITIVNE, nielen hyperaktivne patri k psychologovi...toboz ak je to tak ze reaguje placom uz len pri zvyseni hlasu...nik sa nesmeje z tvojho podnetu 😅 😕

katecameron
autor
22. apr 2012

@pink_lady tak to uz mame za sebou a este aj pred sebou lebo na moj podnet chcem ist inde ku psschologovi nielen ku skolskej aj ked ta skolska je super mila osobka

irriss
22. apr 2012

@katecameron
Ja bych Ti doporucila muj osvedceny system..
Nejdulelezitejsi je, nepreskocit nikoho..
To znamena, seznamit v prvni rade danou osobu s problemem...
pokud nedojde k pochopeni a snaze a vysledkum, nejit vys, ale NAPSAT vys dopodrobna..
Protoze , kdyz je psano..tak maji vetsinou vsichni nasr....no...(omlouvam se 😔 , ale jinak to nevyzni spravne)

katecameron
autor
22. apr 2012

@irriss a ako ste dopadli nebolo to este horsie ked si sa stazovala ? ja sa vlastne bojím ze ho bude ponizovat este viac lenze na druhej strane uz mam toho dost lebo mam podozrenie ze dieta uz ma nasledky z tej pani ucitelky 😠

anjelicek26
22. apr 2012

@katecameron - tiez mam pocit, ze najprv musis chlp obrnit synatora do tohoto sveta, tipujem, ze je to normalna prisnejsia ucitelka s drsnejsim tonom a pre neho je hroza kazde hlasnejsie povedane slovo, lebo taky styl nie je doma zvyknuty. Toto fakt bude chciet psychologa, ktory ti poradi, ako na to, aby neplakal pri kazdom probleme, konflikte s dospelym, vybudovat zdrave sebavedomie. Ucitelku mozes poziadat - vysvetlit jej, ze to maly zle znasa, co to s nim robi, nech vie, co tym sposobuje.

A suhlasim s irriss - staznosti treba formulovat pisomne. Potom to riesit musia.

katecameron
autor
22. apr 2012

a este doplnok pani ucitelka na hodine povedla vetu ziakovi citujem "Samo taku ti vrazím po papuli ze vyplujes zuby" povedala to koli tomu lebo dieta vykríklo spravnu odpoved tuto vetu som pocula ked som isla po syna cez hodinu do skoly a akurat som sa chystala zaklopat na dvere prvej triedy