Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Čo zaujíma škôlkárov a školákov 1.stupňa?

mojaoslava
4. dec 2011

Ahojte, som mamička 1 ročnej slečny. Organizujem jednu detskú akciu kde budú detičky od 4 do 10 rokov. Viete mi prosím poradiť, čo deti v tomto veku baví? Ide mi hlavne o to, aby sa deti bavili. Predpokladám, že okolo veku 4 rokov frčí Hello Kitty alebo Spievankovo. Chlapcov asi bavia piráti.? a čo staršie detičky? poraďte mi prosím.

anjelicek26
4. dec 2011

@mojaoslava - jednu detsku akciu? Musis napisat asi viac, je to vnutri, vonku? Indoorove ihrisko? Materske centrum? Kedze je dost kosa, tak tipujem, ze vo vnutri, pre malych pripravit stoliky plastove a stolicky, na to plastelinu, ceruzky, vytlacene obrazky na vyfarbovanie, mozno nejake lego. Spievankovo ano, to urcite deti do 6 rokov este bavi, potom je to skor otravne, hello kitty je u mojej napr. uz uplne out, miluje rozpravku "na vlasku" a vsetko okolo toho, takze u nej by si zabodovala niecim s touto tematikou. U chalanou je to rozpravka cars asi aktualne...

Vseobecne pre starsie deti su asi najlepsie sutaze, radi sa pretekaju. My sme teraz mali pri dcerke dobrocinny bazar par dni dozadu, deti hladali na mape poklad - predtlacena mapa a kazde dieta sa podpisalo pod policko, kde tipovalo, ze poklad je, na konci sa mapa otocila a poklad bol prilepeny pod jednym z policok - vitazi si rozdelili odmenu. Rovnako alternativa - hladaj meno medveda - tiez asi 50 policok, na kazdom je meno a meno ma medved v privesku (medved je potom cena pre vitaza), kazde dieta sa podpise, kde si mysli, ze sa medved vola. Nase deti este zdobili medovnikovych panacikov, chce to cukrove polevy, rozne jedle trblietky a farby a kopuuuu medovnikovych panakov/srdiecok a kazde dieta si moze jedno urobit tak, ako sa mu paci a zobrat domov...

mojaoslava
autor
4. dec 2011

vo vnútri v kulturáku, rozmyslam, ze ci by nebolo tym padom lepsie urobit akcie dve pre deti do 6 rokov a od 6 rokov. Hm? aby sa jedny nenudili z druhých. a deticky co maju do 6 ich bavia súťaže a hry? teda určite bavia, ale ake kedze nevedia citat. take hladanie pokladu je dobry napad. budeme mat pravdepodobne aj dj-a tak aby som mu vedela naordinovat pesničky. a staršie deti počúvajú čo? slovenskú tvorbu typu desmod, alebo?

jaduska
5. dec 2011

@mojaoslava pre deti do 6 rokov, okrem toho, čo spomínala anjelicek ešte možno nejaké jednoduché športové hry - beh cez rôzne prekážky, hry s loptou, švihadlom, kuželkami, stavanie kociek, kreslenie prstami na veľký formát papiera, robenie odtlačkov rôznych predmetov, obrázkové čítanie, hry s balónom....
Čo sa týka vekového rozpätia - u nás zvykne jedna organizácia robievať pre deti také športové akcie, prídu k panelákom, pozbierajú deti a súťažia. Družstvá urobia tak, aby boli rovnocenné, takže v každom družstve sú aj malé, aj väčšie deti. Tie staršie pomáhajú mladším, rozvíjaš zároveň prosociálne správanie....
Je veľa aktivít, len treba vedieť, aký materiál máš k dispozícii 🙂

mamabiba
6. dec 2011

Určite nerob akcie dve. Prečo si rodičia stále myslíme, že naše deti sa nudia? Treba spraviť zábavu, ako píše @anielicek26 treba spraviť súťaže o zmiešaných družstvách...napr u nás zaberalo nosenie loptičky na lyžičke, kto ďalej doskočí...na nete toho nájdeš veľa. Potom treba spraviť aj kútik s tvorivými dielňami pre tých nešportovejších. Môžu si tam vyrábať reťaze na stromčeky, vločky, poprípade dačo vymodelovať s plastelíny. pokiaľ budú tvorivky bez dozoru, neodporúčam vodové a temperové farby, ani tekuté lepidlo. Asi všetky mamičky vieme prečo 😀 😀 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli