Comenia script - skúsenosti s týmto písmom

simona24
12. feb 2014

Ahojte, od septembra 2014 budeme mat doma prvacika, zajtra mame zapis do skoly a kedze budu otvarat jednu triedu, kde sa budu ucit pisat pismom comenia script som zvedava ci tu mate s týmto typom pisma niekto nejake skusenosti? Dakujem

maznacik007
12. feb 2014

@simona24 to je vyborne ja by som do takej hned dala maleho ... 😉

magimary
12. feb 2014

@simona24 aj náš druhorodený ním písal v škole (triede) pre nadané deti,
keďže vedeli už asi všetci písať, tak sa aj toto písmo naučili veľmi rýchlo

simona24
autor
12. feb 2014

@magimary tak ty mozes asi porovnavat 🙂 a ako ste boli spokojny, ja sa len bojim do buducnosti, ci s tym nebude mat problem dalej v skole napr. na strednej, na maturitach atd.

magimary
12. feb 2014

@simona24 nemá žiadne problémy ani s normálnym písmom, teraz už píše len bežným slovenským normotvarom písma a v pohode, to comenia script je ľahšie a vie ním tiež rýchlo písať (ale už len doma, nie v škole)

roxi
14. feb 2014

Ľahko sa ho deti naučia, no mám pocit, že ak sa neučia klasické písané, tak troška sa to ozrkadľuje na motorike, niekedy keď dcérka píše rýchlo, tak nepíše celkom pekne, osobne si myslím, že ak by sa učili aj písané, tak by im to vôbec nezaškodilo a to písmo by bolo krajšie, ale v druhom ročníku sa budú učiť aj to.

colorina
6. jún 2017

@roxi motorika je klasickym argumentom proti, ale ved jemna motorika sa da trenovat tolkymi sposobmi. Preco by sa prvacikovia mali trapit prave pisanim. Ja si pamatam ako som pri tom trpela. A o co horsie to musi byt pre chlapcov. A hlavne ked po par rokoch aj tak prejde na "tlacene" pismo, tak v tom nevidim ani stipku zmyslu. Strata casu.

katarina_04
18. aug 2017

@colorina Ahoj, náhodou nevieš informáciu o tom či sa bude od septembra používať písmo comenia script??? Viem, že to zrušili...ale počula som aj to, že kvôli tomu, že bol veľký ohlas...tak to povolili...len neviem to nikde nájsť. ďakujem

colorina
18. aug 2017

@katarina_04 Od včera je to aj na webe. Zrušili dodatok, ktorým bola Comenia zakázaná. Takže áno, Comenia sa môže používať aj naďalej. http://www.minedu.sk/data/att/11991.pdf