Darček pre 11 ročnú dcéru

sslniecko1
13. nov 2017

Ahojte mamičky, opäť tento rok riešíme u nás dilemu, čo kúpiť na Vianoce našej skoro 11-ročnej dcérke. (narodená je 24.12. 🙂 )
Už máme pre ňu pripravené puzzle, knihy, kuchárske veci a nejaké oblečko. Spoločenské hry ako Aktivity, Scrable, Double, vláčik a podobné hry už má. Lyže, korčule na ľad, kolieskové tak isto. Už fakt nevieme a kedže má aj tie narodeniny, nechceme ju o ďalšie darčeky ukrátiť 🙂 Poraďte prosím 🙂

beky1813
28. nov 2017

@vroni ja si to bez kozmetiky neviem predstavit 😀 proste to nie su Vianoce, ak nedostanem spiralu, vonavku, telove mlieko, pyzamo a papuce 😀

macik34
28. nov 2017

@vroni nikto nepise, ze ma dostat len kozmetiku. Ale urcite je to lepsi darcek pre 11 rocne dieta ako puzzle co pisala autorka. Sperk je ok ale vonavka nie? No sto ludi sto chuti. Ja by som zase nekupila plastelinu😁. Ani sperk by som jej nekupila. Lebo si myslim, ze je na to mala. A nausnice ma. Poburilo ma to, ze si hned nazvala deti ktore sa pekne oblecu a navonaju ostarkami. A tym, ze telo predbehne hlavu. Proste si si pod tym predstavila asi nejaku zmalovanu pubertacku v minisukni alebo ja neviem co. Ale tak som to vobec nemyslela ani nenapisala.

maruskahurnanska
28. nov 2017

@88patka88 mate skusenosti s tymto fotakom? Tiez mam 12- rocnu dceru a praje si tento fotak. Len neviem, ci uz nie je privelka nanho.😕

vroni
28. nov 2017

@beky1813, 😂😂😂, ejha, vidis, ja by som sa na take darceky mozno aj urazila, snad okrem tej vonavky. Ja zas mozem knihy v lubovolnom mnozstve, stare filmy, platne, sperky (tiez v lubovolnom mnozstve, ale to este nikto neskusal, to mnozstvo), znesiem elektroniku, zazitkove veci a tak, ale oblecenie a kozmetiku fakt nie 😈

vroni
28. nov 2017

@macik34, to rozhodne nie. Mala som pred ocami dievcence, s ktorymi sa moje dieta este v lete hralo (nechodia do jednej skoly) a teraz chodia vyfintene, vymalovane a strasne “dospele“ a mamicky si hladkaju ego, ktora kupi viac kozmetiky pre dceru. Toto je pre mna absolutny horor a upadok - taketo cosi este podporovat, ked uz k tomu tie deti animuje okolie. Mozno je to aj vecou vonkajsich vplyvov - ine je to v malom meste, kde si aj vsetky macky tykaju a ine vo velkomeste, kde netusis, co na tvoje dieta ciha za rohom. Ale nijako som nemienila narazat na tvoje dieta. Fakt, ze v puberte telo predbehne hlavu je dany, zazili sme to my, zaziju to nase deti, je to otravne ale normalne.
Moje dieta puzzle az tak nemusi, ale plastelinu si explicitne zelala, mne sa tiez zda na plastelinu privelka, ale co uz s nou.....

88patka88
28. nov 2017

@maruskahurnanska myslím ze vobec väčšinou ho maju starší moja 19 ročná neter ho chce skor by som povedala ze je pre starsich nakolko neni to len tak na fotenie kadecoho ale skor na momentky a nieco zaujímavé papieriky do neho su dost drahe tak človek si musí 2x premysliet co odfoti

macik34
29. nov 2017

@vroni plne suhlasim. Len si to blbo napisala v prvom prispevku. A co kupujes rodine, manzelovi?

vroni
29. nov 2017

@macik34, chlap dostane najnovsiu kucharsku knihu Jamieho Olivera, kalendar s pretekarskymi autami a skolu driftovania (on je celkovo autocvok). A uvidim, ci mi este nieco brnkne do nosa... Mama dostane novy mobil (ma este sklapaci), ortopedicke pancuchy 😂 (tolko k teme ziadne oblecenie, ale tie nutne chce, zasady museli ist bokom) a este volaco, o com ani netusim, co to bude, musim doriesit. Skriatok je bez problemovy, nadchne ho cokolvek, na com je Paw Patrol. Chlapov syn dostane bagrovanie na bagri (cely tatko), dcera kasmirove saly (blbne za nimi) a nejake prispevky do noveho bytu (mam nadherne salky z Villeroya a nejake poukazky z Ikea), krstniatka vybavime drobnou financou injekciou - uz su vo veku postpubertalnom, takze im tazko kupit konkretnu vec, kamarat (spolocny) dostane listky na preteky, kamosky (moje) nejaku rucne robenu pikosku. A dam spravit kalendare deti, tie porozdavame navrh. Viac darcekov (bohu vdaka) nedavame 😉