Dáte deti v júni do školy?

katik999
14. máj 2020

Neviete ako je to s tými očr ak nedáte dieťa do školy? Vy dáte deti do školy v júni?
Lebo tu som čítala, že očr nebude podľa zákona... https://www.parlamentnelisty.sk/spravy/ekonomia...

patka06
14. máj 2020

dala by som hneď zajtra, dcéra sa už veľmi teší a to učenie doma je 100x horšie ako v škole

lesanka845
14. máj 2020

Ak už otvoria školu, malo by to byt povinne a ie dobrovolné. Zostali by doma len deti,ktré maju naozaj zdravotné problémy a rodičia by nešpekulovali, či sa im to oplati
í kvoli OCR alebo nie. Ved ak je dieta choré tak ho do školy nedám. a ak je zdravé, nebudem ho nechávat doma len preto, že je možné poberat OCR.

jajamalka
14. máj 2020

áno. Pri prvej príležitosti.

simsalabim
14. máj 2020

@lesanka845 pochybujem, ze ti rodicia, co dieta nedaju do skoly, ho tam nedaju kvoli OCR. Myslim, ze im pojde skor o to, aby chranili svoju rodinu.

alana1
14. máj 2020

aj moj syn sa uz tesi na kamaratov, normalne sa pyta do skoly, lebo ma pocit, ze doma sa stale len uci 🙂))))))

sense
14. máj 2020

Treba zrusit ocr a hned budu deti davat do skoly...vynimky by mali byt len deti kt vzhladom na diagnozu patria k rizikovym

patka06
14. máj 2020

Ak školy otvoria aj keď budú nepovinné, pandemickú OČR by mali zrušiť...už doteraz bola dosť zneužívaná

sunny8
14. máj 2020

Su štáty kde je situácia niekoľkonásobne horšia a školy fungujú .. súhlasím s mnohými opatreniami aj s opatrnosťou ale školy by mali otvoriť normálne veď už je na čase sa zaradiť znova do procesu. Deťom to chýba doma sa nedá dieťa tak naučiť ako to v škole robia pedagógovia so vzdelaním. 🙂 A deťom to veľmi chyba

lesanka845
14. máj 2020

@sense presne , ja si to tiež myslím

bagre
14. máj 2020

@simsalabim jasné, len príspevok mi znie tak málinko špekulatívne. Inak by to znelo ak by bol v štýle : konečne to vyzerá nádejne s otvorením škôl. Kto sa na to teší?

mircalla
14. máj 2020

Ano. OCR nemám, celý čas mám home office

simsalabim
14. máj 2020

@bagre ano, mas pravdu. Ked som si to este raz precitala, naozaj to vyznelo tak.

lesanka845
14. máj 2020

@simsalabim ale ak by ste chceli ochránit rodinu, to by nkito zrodiny nesmel do práce, do obchodu ani nikam, museli by ste vsetci sediet doma. Neviem, preco su mnohí rodičia presvedčení, ze nákaza príde zo školy. Ten vírus tu bude ešte dlho a tie decká sa do školy vrátit musia.Podla mna lepšie teraz, ako na jesen,ked do toho pribudnu jesenné virozy.

sasa1310
14. máj 2020

jasné, že nebude OČR, keď sa bude dať dieťa do zariadenia. Niektoré by boli tuším najradšej na OČR až do Vianoc. Musia to stihnúť ešte do prázdnin, aby nemuseli cez prázdniny vyplácať OČR

lesanka845
14. máj 2020

@sasa1310 asi tak nejako

heleninamama
14. máj 2020

@simsalabim To sa veľmi mýliš. Čo tu čítam diskusie a chodím s deťmi po parkoch v meste, zistila som, že na dlhých očr chcú byť najmä ženy s nižším vzdelaním a aj nižším platom. Tým tento stav vyhovuje, vedomosti ich detí ich netrápia, lebo to nevedia ani posúdiť a je im to aj jedno. Základ je, že nemusia chodiť do práce, ktorá ich aj tak nenapĺňa a majú nejaké peniaze.

simsalabim
14. máj 2020

@lesanka845 pozri, ja mam luxus home officu aj s manzelom a deti uz velke, tak OCR sa ma netyka. A ano, bude tu dlho ten virus...ale mam pocit, ze ziskanim casu sa tak nejak zvysuju sance kazdeho na to, aby to prekonal v co nalepsom stave. Deti imunne nie su, mnozia sa pripady, ked po mesiacoch deti zacali vykazovat priznaky zapaloveho ochorenia podobneho Kawasakiho chorobe a je tam jasne spojenie s koronou, takze ani tie deti nie su v bezpeci. Nehovorim, ze netreba vychadzat von... to je len na margo toho, ze dovodom, preco niekto neda dieta do skoly, ked nebude este musiet, moze byt jednoducho to, ze chcu chranit celu rodinu a tym ziskat cas, kym bude vakcina, liek, kym sa bude vediet viac.... tak si vysvetlujem to, preco niekto tie deti do skoly neda.

deti95060810
14. máj 2020

áno dám...len druhý stupeň sa zatiaľ neotvára - čo dúfam že o týždeň sa to zmení...😉 Sú predmety s ktorými si my doma nevieme rady - slov. jazyk a literatúra😨

simsalabim
14. máj 2020

@heleninamama moze byt, nehadam sa. Ja len vychadzam z toho, ze rozumna zena nechce o pracu prist a nebude zostavat na OCR zbytocne dlho. Ale je pravda, ze sa pohybujem medzi ludmi s vysim vzdelanim.

sasa1310
14. máj 2020

@simsalabim tých je ako šafránu. Do školy, škôlky nie, lebo sa boja, ale poobede pekne všetky na ihriská. Ale ono to krajšie vyznie, keď matka povie, že sa bojí a chráni rodinu, ako to, že sa jej jednoducho do roboty nechce, a stačí jej almužna od štátu

heleninamama
14. máj 2020

@simsalabim @sasa1310 Presne, mám na edupage správy, kde učiteľky opakovane vyzývajú a doslova prosia, aby deti vypracovali a poslali úlohy, vyplnili testy, na online hodinách sú stále tie isté deti, ale vonku sú denne všetci a matky pekne s nimi. Niektoré si fakt nevedia s učením rady, to chápem, ale mnohé na to kašlú a taká predavačka alebo robotnícka nájde prácu vždy, tak proste oddychuje.

veronika0122
14. máj 2020

Neviem no.... ja mam len 1 školáka ale mne sa zasa páči to, že on je spokojný a už sa im len tak ľahko nenaskytne byť doma tak dlho 😂😂 nemam nizke vzdelanie ani nic, len je to take ..... celkom fajn ☺ sme všetci spolu. Beriem to takto. Všeto má za aj proti.

rora
14. máj 2020

Ano dam do skoly ked sa otvori. Mam druhacku a aj ked mam cisto home office pracu a mozem byt doma do aleluja, dcere to ide doma velmi zle, nie ze by nevedela alebo sme my nevedeli daco vysvetlit, ale ten odpor k uloham,neskutocna lenivost k domacemu uceniu, proste celkovo uz vidno ze potrebuje skolsky rezim.... tak ju to bavilo a nebol problem. teraz pred kazdym ucenim a ulohami najprv plač, potom nervy.... este tie prve 3 tyzdne to islo.... teraz je to uz 10ty tyzden a jedna z nas je urcite zrela na psychologa.... ked nie uz obe...

jamabe
14. máj 2020

@rora uplne rovnaka situácia u nas.. tiez druhacka. u nas az revy, radsej bude hodinu revať (nik ju nebije, nekrici), ale nezacne. S ucitelkou online cez zoom pracuje ako vcelicka 😁

sasa1310
14. máj 2020

@heleninamama my taký luxus ako online hodiny nemáme. Párkrát aj to sa tam len rozprávali o tom, čo robia a pod. Všetko iba úlohy, strany z pracovných listov a pod.

halci
14. máj 2020

Dcera druhacka mava online vyucovanie 2 x tyzdenne. Nie je to bohvieco, ale lepsie ako nic. Dostava raz tyzdenne zoznam uloh, ktore po vypracovani posielam ucitelke na opravu. Tiez by som uvitala, keby deti sli do skoly cim skor.. aj kvoli socializacii a predsa ja sa nemozem porovnavat s ucitelkou.

mircalla
14. máj 2020

@sasa1310 Mam uplne rovnaky nazor....Tiez ma bavi komentar s chranenim rodiny. Este v roku 2021 pokial by vyplacali OCR a bol jeden nakazeny by sme to pocuvali.

Mne o tie ulohy az tak nejde, ale o dobro deti - stracaju socialne navyky, predsa len izolacia. A to sme celu koronu chodili aj von, ale predsa len - deti upadaju fyzicky aj psychicky....Ono tie mamicky, co sedia s detmi najradsej len doma samozrejme do skolky ci do skoly nedaju.

andula77
14. máj 2020

Áno , aj ja by som dala hneď zajtra! Mám doma druháka (ten sa aspoň učí cez zoom), piataka (ten sa neučí cez zoom vôbec, hoci sú na rovnakej škole) a ešte mám 5ročnú škôlkárku, ktorej sa venujem možno menej ako keby nebola doma lebo občas treba chalanom s niečím pomôcť, treba aj variť a aj von chodíme atď......ale na ihriská teda vôbec. No a na druhej strane, treba si (mamy a otcovia) dobiť energiu keďže prídu letné prázdniny.....!!😉 Zo začiatku boli decká znechutené že sú doma, ale už si na to zvykli a je problém niekedy s disciplínou a neviem si ani predstaviť ako by išli do školy v septembri keby sú nebodaj dovtedy doma.....neviem čoi by tam potom učitelia s nimi robili lebo deti by si asi odvykli od školy až príliš....ale to je len môj názor

mircalla
14. máj 2020

@andula77 Presne ako pises. 3 deti musia byt narocne, klobuk dole. Mne sa naviac paci ako sa neustale minister vyjadruje, ze sa distancne ucia. U nas jeden zoom denne 40 min aj to nebola moc vola, ale pomohli sme s tym ucitelke. Kazdopadne je to najma na rodicoch. Bud mas OCR a nizsi prijem (stat to nemoze vyplacat donekonecna) alebo potom Home office, co je s 2-3 detmi docela zaberak. Ale da sa to, len nie deti a najma tie extrovertnejsie su uz dost znudene, nech robis, co chces, nie je to ono. Predstava septembra je strasidelna.

sasa1310
14. máj 2020

@mircalla mi hovor. Moji sú puberťáci, čo myslíš, že väčšinu robia, keď sme v práci. Playko, mobil a pod. Ide ma poraziť