Dáte deti v júni do školy?

katik999
14. máj 2020

Neviete ako je to s tými očr ak nedáte dieťa do školy? Vy dáte deti do školy v júni?
Lebo tu som čítala, že očr nebude podľa zákona... https://www.parlamentnelisty.sk/spravy/ekonomia...

simsalabim
18. máj 2020

@kvetinka75 ale toto nie je Kawasakiho choroba. Je to choroba s podobnymi priznakmi, jasne prepojena s COVID 19. Preto ju na zaciatku volali Kawasaki-like disease. Uz je pomenovali. Po anglicky sa vola Pediatric Multi-system inflammatory syndrome. Ja si stojim za tym, co som napisala - ze rodicia, ktori deti nedaju teraz do skoly, to mozno robia preto, lebo dufaju, ze cas hra s nimi. Ze lekari uz budu o chorobe vediet viac, ako ju liecit, mozno bude vakcina... opakujem, ja uz male deti nemam, 2 su uz dospele.

mircalla
18. máj 2020

@simsalabim Nikto nikdy nepovedal, ze vakcina bude tak rychlo a ani to nie je mozne. Kym sa vyvinie a otestuje vakcina to trva minimalne rok

simsalabim
18. máj 2020

@mircalla zas si si vybrala iba jednu jedinu vec z toho, co som napisala... ano, vyvin vakciny trva vacsinou roky. V tom mas pravdu, i ked v sucastnosti uz 2 timy testuju vakcinu na ludoch. To dolezite v mojom prispevku je to, ze ludia dufaju, ze cas hra s nimi. To znamena, ze lekari budu uz vediet viac - tak, ako napriklad vedia uz to, ze choroba sposobuje pokles kyslika v tele uz dni pred tym, ako clovek - zdanlivo celkom v phode - skolabuje. Ak to zistia v dostatocnom case, vedia cloveka napojit na kyslik, co dava jeho zasiahnutym plucam obrovsku sancu sa zacat regenerovat. Naopak, ked uz je clovek na plucnom ventiltore, ma uz iba 50% sancu a niektore data udavaju aj podstatne nizsie cislo. Aj preto Boris Johnson, britsky premier, skoncil na kyslikovom pristroji a nie na ventilatore.... Hra o cas je naozaj dolezita, lebo umoznuje odbornikom o viruse a chorobe zistit co najviac a tak mnohym pomoct - mozno aj prave tebe.

mircalla
18. máj 2020

@simsalabim A to je na tom to chore - pretoze momentalne sa vsetka zdravotna starostlivost podriaduje len covid19. Moja mama mala smolu, ze sa u nej rozvinula leukemia prave v case covidu a s prepacenim srali na nu. Takze pokial nemas covid a mas nieco ine, mas skratka smolu. My sme prestali riesit vsetko ostatne.

mircalla
18. máj 2020

@simsalabim Takze mozno ma skor zaujima dokedy budeme kaslat na vsetko ostatne okrem covid, pretoze tie nasledky budu ovela horsie . Neposkytnuta zdravotna starostlivost sa tyka tisicok ludi, casto s trvalymi nasledkami.

simsalabim
18. máj 2020

@mircalla ano, toto je velka tragedia, vsade na svete, ze sa zanedbava starostlivost o pacientov ineho ochorenia, akoby ludia uz ine choroby nemali. Nemalo by to takto byt, toto sa absolutne nezvladlo, nielen u nas. Mamine zelam skore uzdravenie.

mircalla
18. máj 2020

@simsalabim ďakujem

kristiii
18. máj 2020

Od 1. júna do školy, ok super, ale nepochopila som, to ho tam akože budem musieť každé ráno doviesť a podpísať, že prešiel nejakým filtrom?

kvetinka75
18. máj 2020

@mircalla presne tak. Mam dceru s vaznou diagnozou . Ma problemy a niktonic neriesi lebo corona.

katka0123
20. máj 2020

@bagre pola mňa tvoj návrh polozenia otazky je spekulativny a navadzajuci. Autorka polozila otvorenú otázku, bez emocialneho kontextu.

mircalla
20. máj 2020

Inak podla zaujmu u syna v trieda - 25 ziakov len 2 nechcu dat v juni do skoly.

jasminet
20. máj 2020

@mircalla nasa skola ani obraz ani zvuk...absolutne ziadne spisovanie zaujmu, ale oni sa celkovo od 16.3 neozvali. okrem uciteliek, ktore vyucuju online na vlastnu past.
u dcery v skolke hned vcera doobeda prisiel mail o zavaznom zaujme.

mircalla
20. máj 2020

@jasminet My sme dostali maily uz v utorok

anjika44
20. máj 2020

@sasa1310 Ja tiež chcem dať syna do MŠ až od septembra, no na ihrisko chodíme. To bude tým, že keď má mama pri sebe, jedno-dve deti, dáva pozor, či si rúčkami nejdú do očí, keď ich je v triede 15, tak učiteľka nemá všade oči.

cucoriedkacucoriedka
20. máj 2020

@katik999 nie nedam.
Ocr bude pandemicka aj v juni..

cucoriedkacucoriedka
20. máj 2020

@katik999 do 3.7 skoly a skolky nahlasia SP ktore deti chodili a ktore nie.

maciatkolulu
20. máj 2020

@anjika44 akože ja neriešim, či si syn ide do očí rúčkami, ani žiadna s matiek na ihrisku, rovnako v škôlke, vonku na dvore všetky skupiny spolu sa pekne hrali anniktobziadne rúčky nekontroloval😉

sasa1310
20. máj 2020

@anjika44 v škôlke a v škole rúška na sebe mať deti nebudú

anjika44
20. máj 2020

@cucoriedkacucoriedka Čo je to SP?

anjika44
20. máj 2020

aha, už viem, ja som onkopacientka, takže nedám

cucoriedkacucoriedka
21. máj 2020

@sasa1310 ale budu

mircalla
21. máj 2020

@cucoriedkacucoriedka Citala som, ze nie

maryah
21. máj 2020

Ani ja nedávam syna do školy. Nepoberám OČR, som na rodičovskej dovolenke... Syn má oslabenú imunitu, bývame v jednej domácnosti so svokrovcami (71,72 rokov), majú zdravotné problémy... Jeden so srdcom, druhý silná cukrovka, plus jeden z nich ide budúci týždeň na operáciu... Nechceme ich ohroziť. Učenie doma nám ide,syn je druhák.

cucoriedkacucoriedka
21. máj 2020

@mircalla ja som bola ba stretnuti s min skolstva...lebo robim na min prace...kde nam pivedali ze anoooo....ale som.3 dni uz doma tak to mozno zmenili...politiku uz mo.entalne a coronu tiez po 3 mesiacoch hektickych v praci nedaaavam...tak sa nehadam;)))))

mircalla
21. máj 2020

@cucoriedkacucoriedka Jasne, ono to aj byva, ze co platilo vcera uz dnes neplati a naopak, mozno napokon bude vsetko inak

cucoriedkacucoriedka
21. máj 2020

@mircalla mi hovor;))))) dakujem za info;)

dejna194
28. máj 2020

Môžem sa spýtat teda bude orc platená aj keď je škola otvorená syn je prvák a ma oslabenú imunitu môžem ho nechať doma s nami v domácnosti bývajú prastarý rodiča ako to teraz je prosím. O odpoveď ďakujem

mircalla
28. máj 2020

@dejna194 Skola nie je do konca sk. roka povinna a potom pokracujes na OCR

esquilla
28. máj 2020

@jajka257 presne, ja tiež nedám, a tiež nepoberám OCR. Je pekná blbosť, že by niekto kôli tým drobným nedával deti do školy.