Dávky v hmotnej núdzi a škola

emaks
31. aug 2013

ahojte, neviem sa rozhodnut, co robit...poberam davky v hmotnej nudzi, takze tym padom ma dieta narok na ulavu co sa tyka obedov a druziny v skole
lenze je mi divne prihlasit ju do druziny, kedze som doma
ale na druhej strane sa vyskytnu urcite situacie kedy nebudem moct ist po dceru po 4 vyucovacej hodine a nemam sa na koho obratit aby ju zo skoly vyzdvihol ak ja nebudem moct, plus doma sa zvykne dost nudit
ako by ste to vy riesili? ...ak by ste boli v takej situacii?

anatalia77
31. aug 2013

@emaks 😠 ty si neskutočná,čo dotaz,to perla!!
Ak si nezamestnaná,tak by nemal byť problém dieťa vyzdvihnúť zo školy.

emaks
autor
31. aug 2013

@anatalia77 co ta serie? ze ty musis makat a dakto dostane neuveritelnych 200 € a ani prstom nepohne? zavidis? no ver mi, ze nemas co!
s najvacsou radostou by som nastupila do prace a makala 10 hodin denne aby som dostala o 150 viac....ale tak bohuzial, nie kazdy ma to stastie 🙄

anatalia77
31. aug 2013

@emaks prestaň sa tu rozčulovať,mňa nič neserie,a ak máš problém tak ho rieš a nevybíjaj si zlosť na mne,ja som ťa do tejto situácie nedostala.Ako žijete,je vaše rozhodnutie a vaša volba.Hnevaj sa na seba,ak tak.
A mať iný život nie je o štastí.je to neraz o rozhodnutí sa,že niečo urobím inak,pojdem inou cestou,budem rozmýšlať inak.
Ak si presvedčená,že si na štastie treba počkať....

emaks
autor
31. aug 2013

@anatalia77 tak potom sa nauc davat smajlikov, lebo ten co si dala je evidentne nas*aty
a nie, necakam co mi kedy spadne z neba, robim co mozem, len jednoducho prislo take obdobie...a urcite niesme jediny na slovensku v takej situacii...a urcite som sa ja tak nerozhodla...pises uplne od bludu, to ani zmysel nedava toto

sense
31. aug 2013

@emaks pozri ak mas na druzinu narok a dieta sa ti doma nudi, tak ju tam daj, myslim ze nie je problem ju vybrat z druziny skor pokial budes doma , a ked nebudes moct ju ist vyzdvihnut skor tak tam bude....

anatalia77
31. aug 2013

@emaks tak potom prepáč,že tu píšem bludy,hlavne,že ti to máš pevne pod palcom 🙂
ÁÁ,vlastne nie...kedže si sa ti tak nerozhodla...tak len pasívne prijímaš od života,čo ti podhodí.Nie, nie ste jediný,len ti sa alibisticky skrývaš za oblak "však nie sme jediný na slovensku v takejto situácii"

elise
31. aug 2013

@emaks daj malu do družiny a nerieš či je to blbé alebo nie. tebe to vyhovuje pomôže tak prečo nie malá sa pohrá popripade si spravi ulohy. ja som na materskej a pred materskou rok pn (vážna diagnoza) syn chodil do škôlky na celý den uplne v pohode. teraz ide do prvej triedy a ide do družiny. nie je zakázané že sa to nesmie .

matozazzo
31. aug 2013

@emaks Vobec to neries a daj do druziny... Poplatok zaplati mesto (obec) a nie niekto ini... A dietatu to moze pomoct,pohraje sa,bude s kamaratmi.. Ja tiez vyuzijem kazdu pomoc,ktora je a bola by si prekvapena,kolko ludi tuto moznost vyuziva len o tom nehovoria. Nie je to hanba,a mas na to pravo. Nikto by ta nemal a nema pravo odsudzovat.

emaks
autor
31. aug 2013

@anatalia77 asi si ma nepochopila...ja sa neskryvam za ziadny oblak ani za nic ine...pisem veci tak ako su
a tym ' nie sme jediny v takej situacii' tym som chcela povedat... kedze uz v tvojom prvom prispevku je viditelne ze odsudzujes ludi, ktori su nezamestnani....ze to nieje len vymozenost nasich spoluobcanov inej narodnosti a ze to ani nieje rarita v dnesnej dobe byt nezamestnany
skratka..nieje to nic nezvycajne, extremne, ani zavideniahodne, alebo odsudeniahodne....miliony ludi su nezamestnani a nie preto ze chcu byt a vyuzivat statne davky, ale preto ze nie su volne miesta, alebo zamestnavatelia nechcu zamestnat na plny uvazok, alebo v niektorych pripadoch ani na dohodu....co ostava cloveku? nezobrat fusku na cierno? ked ina moznost nieje....radsej zomrie od hladu?
zrejme si nezazila taku situaciu, co ti ani neprajem...ale staviat sa k tomu takym sposobom , ze vsetci chcu len stat vyuzit je fakt bludne

rutie
31. aug 2013

Pozri, do druziny ju daj, ak to mas hradene mestom, ale nechavaj ju tam tak 2-3 dni v tyzdni. Dcera sa doma nudit nemusi - vyuzi cas kym si doma - zajdi s nou do kniznice, zahrajte sa clovece, chodte na prechadzku do lesa, sankovat sa, nauc ju varit, strikovat. Najlepsie veci na svete su zadarmo, ked si najdes pracu, budes Ti za tymi moznostami luto, olutujes kazdu chvilku, ktoru si nestravila s nou. A ak bude v druzine 2 dni v tyzdni, nik sa na teba nubude pozerat cez prsty a aj ty si tie dni vybavis, co potrebujes.

anatalia77
31. aug 2013

@emaks ja ťa neodsudzujem,len by si mala odpovede hladať aj inde na internete,na stránkach upsvaru,tam sú všetky možnosti príspevkov a pomoci
Áno je vela ludí,čo je nezamestaných,a radšej by pracovali...a byť nezamestnaný nie je vymoženosť.

emaks
autor
31. aug 2013

@rutie to je napad...presne to som potrebovala, vidis ze mna to nenapadlo ze len par dni by bola v druzine...dakujem
no venujem sa jej ako sa da , len predsta je to ine ked je v spolocnosti deti ako stale len so mnou

evabb35
31. aug 2013

@emaks Kľudne ju daj do družiny - bude chodiť na obedy, na krúžky. Lebo tam je problém, ak dieťa má krúžok, či zúčastní sa školskej súťaže o nejakej 14.00 h a nie je prihlásené do družiny, tak by teoreticky malo ísť po obede domou a potom prísť na krúžok, na súťaž, ktoré začínajú o nejakú hodinku-dve po obede. V družine sa dobre utužujú priateľstvá medzi spolužiakmi. Okrem toho sa informuj, aj keď možno to už vieš, len pre istotu píšem, že mala by mať nárok ešte na nejaké učebné pomôcky.

erika71
14. sep 2013

@emaks ahoj, viem že už je september ,ale dúfam že si dcérku dala do družiny -ako Ti tu radili múdrejšie mamičky. Zarazili ma niektoré komenty 🙄 . Ja by som ju už aj preto dala do družiny, lebo sú rôzne krúžky a zadarmo, tak by sa mohla niečomu venovať a bola by aj v kolektíve. Ty si zatiaľ môžeš hľadať prácu , hoc aj príležitostnú a budeš kľudná že dcérka je na dobrom mieste a má sa dobre. To je dôležité. Držím Ti palce a ak viem pomôcť, napíš mi do IP. Napr. aké číslo topánok má dcérka,alebo akú veľkosť šiat nosí. Rada Ti pomôžem.